GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

+3
Кърцата
bkd
Plat1ka
7 posters

Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  Plat1ka Пон Май 10, 2010 2:41 pm

Няма да се впускам много в разкази понеже за последните 2 дни съм спал точно 6 часа разделено по 3 за всяка нощ и съм изминал 250 км с колата.

Неделя бях ей тука:[You must be registered and logged in to see this image.]
Бях тръгнал за гъсти и едри каракуди но лових редки и много трудни с размери от 100 до 500 г каракуди.

Артилерията: Мойте си болота на 5 и 6 м куки номер 14 повод 0.12 и стръв торен и жито. И на двете даваше еднакво трудно. Фитките на житото бяха по малко което е странно но факт.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Лових до към 16:00 като за мен риболова приключи още към 12:30 когато излезе гадния вятър. Тогава обаче дойде един мой приятел. Опъна щеката сложи една плувка 0.75г. кука 16-ти номер и мини торен червей и нещата се изясниха. Рибите бяха там но искаха задържане и максимално фин такъм тъй като аз бях след цяла нощ работа и неразполагах с 13м щека реших че ми стига.

Ето ги и рибите.

[You must be registered and logged in to see this image.]

В Понеделник реших да посетя един язовир при Брезник. За него бях писал и предишна тема. Става дума за Брезнички Извор.

Приятено язовирче. Арендовано таксата е 7лв на пръчка като рибата не се плаща. Има доволно количесто каракуда всякакви размери като е голямо предизвикателство да отсееш само едрата. В язовира също има и Шарани който са трудни но хванеш ли им цаката може да ти скърцат авансите. Аз уж им бях намерил пиниза като последния път за 30-40 минути хванах 2 по 2 кг. Днес обаче с пристигането на водоема усетих че няма риболова няма да е това което очаквам. Причината за това беше температурата на въздуха която беше точно 2 градуса...... Целия бряг,папур и всичко останало беше покрито със слана, кучи студ. Шарани не играеха нищо не помръдваше. Викам си ще ги чакам да се постопли и да ги почна.

Гледката от изпаряващата вода и слънцето провиращо се между парите беше уникална и в този момент посягам да си извадя фотоапарата от джоба и остановявам че като съм товарил багажа съм го включил без да искам и е седял включен през целия път което е сложило край на батерийте му.

Риболова беше класически.. Болотата, дълбочината около 2.5 м стрелба на сладка царевица и шаранови пелети от Богров, събраха едрата каракуда и риболова потръгваше малко по-малко. Като се обаждаха каракуди от 300 до 700 г. само шараните ниаккви ги нямаше цял ден. Когато напече приятно си помислих че ще дойдат и шарковците но и задуха неприятно и трябваше да приключвам.

Една много малка тънкост която днес научих и добре че се усетих. Стартирах с сладка царевица от консерва която до сега не бях взимал. ВИнаги преди да си сложа царевицата на куката я пробвам на вкус. Ами тази не ми хареса беше някак си суха и безвкусна. Явно и на рибите не им харесваше защото за 30 минтуи на 2 въдици нямах нито едно сериозно взимане. Само плахо бутане на стръвта. Добре че в колата имам една резервна консерва под седалката на водача изтичах до горе взех я отворих я и вкусът и бе съвсем различен. Монтирах веднага и на двете пръчки по едно зърно от новата царевица и последваха серия от едри каракуди. Та така за мен царевицата има голямо значение. И макар и скъпа Бондюел си е доказана за шарановите риби.

ТОва е от мен. Утре сутрин още по-тъмно се изтрелвам за едно специални риби. Ако ги наловя ще пиша.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  bkd Пон Май 10, 2010 3:57 pm

Зареди апарата и пиши,.......................пък Ние ще се любуваме на шарковците sunglasses2
bkd
bkd
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.01.2010
Брой мнения : 927 Рожд.дaта : 29.01.1961
Години : 63

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  Кърцата Пон Май 10, 2010 4:56 pm

арно си наловил.
Нека Силата бъде с теб утре, та да има с какво да оплакнем очите вечерта.
Кърцата
Кърцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.02.2010
Брой мнения : 129 Рожд.дaта : 26.03.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  ribarshe Вто Май 11, 2010 5:09 pm

Добре си ги надърпал , а това с царевицата ме хвърли в сериозен размисъл за неуспешните ми излети от време на време 12666
ribarshe
ribarshe
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.12.2009
Брой мнения : 1368 Рожд.дaта : 05.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  Plat1ka Вто Май 11, 2010 5:14 pm

ribarshe написа:Добре си ги надърпал , а това с царевицата ме хвърли в сериозен размисъл за неуспешните ми излети от време на време 12666

Дам и мен ме изненада но както казах още от както отворих консервата и видях царевицата не ми хареса. Пробвах да им обеля зърното но се разпадаше. Закачих едно уж по здраво пак белено и последва удар но не я хванах. СЛед това отворих другата консерва и до обяд направих около 30-тина каракуди между 300 и 700г.

Аз затова си взимам попринцип една царевица в буркан. Вижда се много добре какво има вътре и зърната са със всякакви размери защото понякога ми се е случвало да иска едри зърна и по две на куката а понякога само едно по-дребно. Предния ми излет там шараните искаха 2 едри зърна като първото да е белено. Аве тарикати :)
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  майсторчето страхил Вто Май 11, 2010 5:26 pm

Супер са каракудките,а тая царевица най вероятно е била нещо кусурлия. 45479
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  Ресьора Съб Май 15, 2010 4:48 am

Добре си ги наскубал колега super clap clap clap
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  krezo_bg Съб Май 15, 2010 7:00 am

Добре си се справил колега,а за царевицата ако питаш мене тази дето не ти е харесала я остави в бурканче с чешмяна вода,да се помъчи да ферментира.Получава се един смръдляк ама рибоците доста налитат.Аз си копувам за целия сезон от Била на кливър,доволен съм.
krezo_bg
krezo_bg
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.03.2010
Брой мнения : 954 Рожд.дaта : 04.11.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  ???? Нед Май 16, 2010 8:54 pm

Хубав излет! :609c1f728720fb Аз от две години ползвам "Арива" съм доволен; преди ползвах "Сторко", но нещо я поразвалиха... 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  Plat1ka Пон Май 17, 2010 5:50 am

Благодарско колеги. Тази седмица пропуснах заради лошото време но другата стига да е стабилно времето съм подготвен само за едро и само на плувка.

Царевицата дето не ми харесва я стрелях за стъв да навърта риби. Интересното е че комбинация с пелетите ги събираше не я бараха грам на куката.

Сега съм им взел една голяма консерва 850г Бондюел и една млака на Сотрко да я пробвам. Но ще видя и тази където казваш ти Бачо ако ми хареса ще си заприходя и от нея.

Тази година нещо хита за риболов ми е торен червей за жива стръв и царевица от семената и за сега резултатите са повече от положителни. За мой голям интерес житото все още не е много активно но на откриването на риболова именно то ще е главната стръв за едни доста желани от всеки риболовец риби. Ама няма да идавам повече да не ми е урока. Ще изтраем още 2 седмици :)
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки! Empty Re: Малко риболов от Неделя и Понеделник ! + снимки!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите