GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

+37
tugman
Ribarina
roko koko
ДЯДО ИВАН
gargaron
Любак
Моряка
RAAZIEL
zhikata
felippemassa
topgun
Валентин Караилиев
ticho
Plat1ka
ninastefanina
Ангелофф
Иван
ivanov70
sword-fish
LFC
jasonsmith
ribaro
Бай Гого
bkd
Венци
iliqn_d
chirusa_bg
илия
lip4o
теди
koki
петко стоянов
georg
КИРО
Красимир
майсторчето страхил
Цецо-еСкобара
41 posters

Страница 4 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  LFC Пет 12 Мар 2010 - 12:30

jasonsmith написа:намислил съм скоро да си взема 7м. и да го оластича, така че съветите и коментарите до тук ще са ми супер полезни..

Ето това мисля,че е една много добра оферта за седмица.Сега е намалена и излиза 65 евро или 130 кинта.За седмица с тегло 260-70 гр. мисля,че е супер цената.Не зная как е с баланса и строя.Ако някой колега има преки впечатления да каже.
[You must be registered and logged in to see this link.]
LFC
LFC
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2010
Брой мнения : 53 Рожд.дaта : 30.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  jasonsmith Пет 12 Мар 2010 - 17:50

Благодаря за офертата, наистина звучи примамливо, но.. Аз съм здраво коп**е, немам много проблеми с теглото и предпочитам некое китайче макс до 50-60 лв.. даже и толкова не знам дали ми се дават- привърженик съм на евтините такъми. А за мойта петичка - да не е много лекичка, но пък цената и е под 15 лв., така че съм мега доволен.. :)
jasonsmith
jasonsmith
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.01.2010
Брой мнения : 158 Рожд.дaта : 14.07.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ivanov70 Пет 12 Мар 2010 - 18:20

Здравей колега,
не искам да ти натрапвам мнение, но и аз започнах с по-ефтини голи телескопчета, но като опитах по-хубавото, сега не искам да ги погледна старите.
Разликата е огромна, не само в усещането, но и в количеството уловена риба.
ivanov70
ivanov70
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2010
Брой мнения : 35 Рожд.дaта : 15.08.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  LFC Съб 13 Мар 2010 - 13:06

jasonsmith написа: Аз съм здраво коп**е, немам много проблеми с теглото и предпочитам некое китайче макс до 50-60 лв..
еее,щом си якичък ето ти няколко седмици около 400-500гр. за без пари icon_wink
[You must be registered and logged in to see this link.]
Предполагам,че държиш директния на стойка.Колкото и да си як,ако скубиш уклеи интензивно в продължение на 5-6 часа с половин килограмова сопа ти заминава китката.
Аз съм го правил това и знам за какво става дума.А съм тенисист и ръката ми знае какво е натоварване с часове наред здраво лупане по топката.Ракетата ми тежи 310 гр.,но е много добре балансирана.Виждал съм любители (яки) играещи с тежки ракети (400гр) и след това ходят да си лекуват лакти,рамо и китки.Това си е мое мнение и не те ангажирам с него.
LFC
LFC
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2010
Брой мнения : 53 Рожд.дaта : 30.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Иван Съб 13 Мар 2010 - 13:21

Я се разходи до Илиенци, при китайците дето са до паркинга има прилични директации на прилични пари.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Ангелофф Съб 13 Мар 2010 - 13:35

Иван написа:Я се разходи до Илиенци, при китайците дето са до паркинга има прилични директации на прилични пари.
Не съм съгласен с теб Ванка,там е евтино, но качеството дори не е задоволително.Ако се взима китайче то поне трябва да е Тика.Ако телескопа не ти е лек и стегнат, къде ти отива удоволствието от риболова? Моя е 227гр. на 7метра и при целодневен излет на р.Струма се изморявам. Аз знам, че от София до Варна става и с Трабант , ама няма да ми е много удобно.
Ангелофф
Ангелофф
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2010
Брой мнения : 295 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Иван Съб 13 Мар 2010 - 13:45

Така е. Тиката е хубава моята е 7м. и тежи 220гр., ама колегата иска нещо за 50-60лв.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ???? Съб 13 Мар 2010 - 13:52

12666


Последната промяна е направена от Бачо Илия на Съб 13 Мар 2010 - 14:11; мнението е било променяно общо 1 път
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Цецо-еСкобара Съб 13 Мар 2010 - 13:59

Ех навремето кви телескопи правеха за смешни пари!:)
[You must be registered and logged in to see this image.]

Иначе,ако колегата реши да си взима седмица да послуша колегите и да взима нещо,което ще е възможно най леко.Че на реката ще се изгърби.
Цецо-еСкобара
Цецо-еСкобара
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 115 Рожд.дaта : 25.07.1985
Години : 38

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ivanov70 Съб 13 Мар 2010 - 17:05

Точно такъв ми е първия гол телескоп
Нямаше по-хубави или не можех да си позволя, не си спомням, но вършеше добра работа.
Сега, с малко подобрения, го използвам за дръжка за кеп .
ivanov70
ivanov70
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2010
Брой мнения : 35 Рожд.дaта : 15.08.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Венци Съб 13 Мар 2010 - 17:49

ivanov70 написа:Точно такъв ми е първия гол телескоп
Нямаше по-хубави или не можех да си позволя, не си спомням, но вършеше добра работа.
Сега, с малко подобрения, го използвам за дръжка за кеп .
Аз моя го направих 4м.(по-точно 3.80м)стана чудна пръчка за риболов на попчета.
Венци
Венци
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.06.2009
Брой мнения : 1393 Рожд.дaта : 06.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  lip4o Съб 13 Мар 2010 - 18:43

Бат Венци ти нали скоро си взе някаква седмица мисля.Сподели ако не те притеснява,че и аз скоро смятам да се оборудвам с нещо на тази дължина. :609c1f728720fb
lip4o
lip4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 340 Рожд.дaта : 15.04.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Венци Съб 13 Мар 2010 - 19:56

lip4o написа:Бат Венци ти нали скоро си взе някаква седмица мисля.Сподели ако не те притеснява,че и аз скоро смятам да се оборудвам с нещо на тази дължина. :609c1f728720fb
Само намерих това което търся,още не съм си го закупил :5f3aea9b1ac151.Избрал съм си Ню Хънтър заради съотношението цена-качество.Държал съм такъв не ми е много тежък ама аз досега съм ловил с един доста тежичък 6м.Кат си купиш нещо да се похвалиш sunglasses2
Венци
Венци
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.06.2009
Брой мнения : 1393 Рожд.дaта : 06.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  lip4o Съб 13 Мар 2010 - 21:56

Разбира се 45479
lip4o
lip4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 340 Рожд.дaта : 15.04.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  jasonsmith Нед 14 Мар 2010 - 7:59

bat`venci написа:Само намерих това което търся,още не съм си го закупил :5f3aea9b1ac151.Избрал съм си Ню Хънтър заради съотношението цена-качество.Държал съм такъв не ми е много тежък ама аз досега съм ловил с един доста тежичък 6м.Кат си купиш нещо да се похвалиш sunglasses2
Въпреки че доста се отклонихме от темата, само да спомена че и аз съм се спрял на New Hunter като му дойде времето, параметрите са 7 м = акция 10-30, тегло 338 гр..., цената на която съм я намерил е около 60 лв...
Имам същата марка болонеза на 6м., наистина е доста добро качество и според мен си заслужава парите..
jasonsmith
jasonsmith
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.01.2010
Брой мнения : 158 Рожд.дaта : 14.07.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ninastefanina Нед 14 Мар 2010 - 16:37

Днес за първи път видях монтаж на директен 8-ца с подвижна плувка и две куки :6e6ebecd09233a Вадеше ги като с чепаре :6e6ebecd09233a
ninastefanina
ninastefanina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.03.2010
Брой мнения : 2237

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Красимир Пет 19 Мар 2010 - 23:21

Няма нищо лошо,най-важното е риболова да е удоволствие не знам
avatar
Красимир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 77 Рожд.дaта : 29.08.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Plat1ka Пет 19 Мар 2010 - 23:58

jasonsmith написа:Въпреки че доста се отклонихме от темата, само да спомена че и аз съм се спрял на New Hunter като му дойде времето, параметрите са 7 м = акция 10-30, тегло 338 гр..., цената на която съм я намерил е около 60 лв...
Имам същата марка болонеза на 6м., наистина е доста добро качество и според мен си заслужава парите..

Няма да сбъркаш. Зимата си взех същата пръчка и съм изключително доволен. Лек е и пъргав. Лових скобари и муронажи по Струма и съм доволен. А пък за 60лв няма как да намериш по-добро на пазара.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ???? Съб 20 Мар 2010 - 0:19

ninastefanina написа:Днес за първи път видях монтаж на директен 8-ца с подвижна плувка и две куки :6e6ebecd09233a Вадеше ги като с чепаре :6e6ebecd09233a

Това с подвижната плувка е патент на белгийската щекарска школа, или т.н. "френски монтаж". Аз също го ползвам понякога sunglasses2 На първата страница в темата съм описал някои от моментите(предпоследните два поста) dce6ea135d817e20cff5 Разбира се, тук става дума за не какви да е подвижни плувки, а за такива с достатъчна дължина(ваглери) за да е ефективен монтажа; иначе, и аз съм виждал какви ли не изгъзици по водоемите(като линии и монтажи)... :1db1cce6422ce9
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ???? Сря 31 Мар 2010 - 19:08

На 90% от излетите ми с директен,ползвам подвижна плувка-по-лесно изхвърляне на цялата линия,по-малко оплитания и сякаш повече ги усещам рибите с подвижната.Особенно ако мястот е обрасло с тръстики плувката винаги е подвижна!Но в повечето случаи ползвам 0.5 гр. плувка на някоябезизвестна фирма...повече ги обичам,особенно ,когато дойде момента за късане на линията sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ???? Чет 27 Май 2010 - 17:58

Бачо Илия написа:Да, "линайфетата" са сравнително здрави телескопи и с много добро съотношение:
" качество-тегло-цена"; правят се в Китай по италианска технология и мениджмънт, изришно и специално за "внос на италианския пазар"! Който и от моделите да се хване, според мен не е проблематично за ваденето на 2-3 килограмов шаран или амур, особено на дължините 7/8 метра; дори и със шпиц-връх! :b23b8673c6466f Цената на 8-цата е 140 лева( на дребно, на вносителя) и според мен това е добра цена за това "качество-дължина-тегло-здравина на пръта". ся щи кажа И при тях, като се шибне някоя муха в пръта.. думка и ти кънти после 5 минути в ушите, а ма не с тоя звук като "на счупване" при Тиките! шама
Ако някой се интересува, в момента са на промоция - 112 лева! Утре си чакам моя!!! :dancingHappy_i
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ticho Съб 5 Юни 2010 - 7:47

Здравейте. Притежавам два директни телескопа от различен клас и искам да споделя впечатленията си за тях.
Първият е 7м. Wind Blade, около 340г. , купен от Илиенци за 50лв. Този модел ме изненада много приятно с качеството на изработката си и здравината си. Ползвал съм го в изключително силен вятър без проблеми. Малко е мек и леко провисва, но за цената си е просто без конкуренция. Препоръчвам го на всички колеги, които търсят "бюджетно" решение на въпроса.
Вторият модел е Formax Ultimax, 8м., около 350г. Изпънат е като струна, има оплетка почти по цялата си дължина. Имам само няколко риболова с него, но и с него съм ловил при силен страничен вятър. Смятам, че това е един много добър избор за по- сериозна въдица.
В заключение искам да споделя, че и двата телескопа са ми с жило. Не ходя по принцип на платени водоеми и не мога да споделя опит от риболов на едри риби.
ticho
ticho
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.06.2010
Брой мнения : 238 Рожд.дaта : 03.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Валентин Караилиев Вто 8 Юни 2010 - 21:33

Да се включа и аз тука-като почти всички колеги риболовната си кариера започнах с лескова пръчка,влакно каквото се намери,плувка паче(или кокоше)перо и колкото и да е смешно за една кука съм „чиракувал“ цял ден(тогава само който имаше билет можеше да купува рибарски такъми)......за монтажи не бях и чувал-„стандартния“ беше фиксирана(вързана) плувка,малка гайка за тежест и независимо от дълбочината на риболова линията беше с дълбочина под метър...за стръв само червеи...без захранка и все пак ловях доста успешно(каракуди,кубинки и чат пат шаранчета) Сега имам 11 въдици,с макари или без,лодка,захранки и т.н. но нъцки :21fe7b94c4e424 -рибата се изхитри а и е много по малко...Отплеснах се :217b315cad77fe -сега по темата-вече доста рядко ловя с директен(когато излета е няколко часа) и притежавам два-5 метров за риболов на уклей за стръв и по миналата година си взех Тика адвенчър-7 метра с два върха-шпиц и кух,който отрязах и му сложих ластик-хубава пръчка но много нежна. Понеже не ходя на арендни водоеми върха с ластика го ползвам много рядко(когато излизат по едри рибки) но нещо не ме кефи(дразни като провисне малко от конектора),а шпица пък беше прекалено „нежен “....рибка от 100 грама огъва върха все едно е...а и не мога да я изкарам директно от водата без кеп та пак не ме удовлетворяваше...но най дразнещото беше че не мога да изкарам закачената риба от захраненото петно.......и какво направих? Просто отрязах 20 сантиметра от шпица(беше като някаква тел) и сега имам доста по здрав и твърд връх с който без проблем съм вадил скобари по половин кило и нагоре на Места,да не говорим за язовирските каракуди sunglasses2
Валентин Караилиев
Валентин Караилиев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.04.2010
Брой мнения : 109 Рожд.дaта : 07.01.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  topgun Чет 10 Юни 2010 - 12:46

Колега щом ти виси малко от ластика трябва да го натегнеш още и няма да имаш проблеми...Аз имам такава тика но 6м и наистина е голямо удоволствие при риболова с тази пръчка...А за по едри риби имам един мавер уинър2000 6м с който без ластик съм вадил шарани по 3кг..
avatar
topgun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2010
Брой мнения : 70 Рожд.дaта : 01.08.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  felippemassa Пет 4 Яну 2013 - 14:53

Някой може ли да ми каже, какъв е този захват на върха на жилото. Това червеното е някакво въженце, но не мога да се светна каква роля играе. 12666 Дали предлагат толкова тънки конектори за жило?
[You must be registered and logged in to see this image.]
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 4 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите