GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

+7
Бай Гого
venci72
КИРО
host200
СЪНДИ
ПЛУВЧО
Plat1ka
11 posters

Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  Plat1ka Пон 5 Юли 2010 - 14:17

Здравейте отново.

Понеделник хибав летен ден. Прибрах се към 2:00 от Кино и гледам небето ясно, звезди, тишина и на мен ми светна, че сутринта ще бъде чудна и топла. Навих алармата на телефона за 8:30. Ставане и с полуотворени очи поглеждам на вън денят вече одавна е започнал. Забързани хора на ляво и на дясно сноват, а аз съм почивка и ми се въртят разни идеи в главата. От последните две седмици ми беше писнало да нося лодки, кофи със захранки, големи живарници и какво ли още не, което като дойде момента да се стоварва обратно в къщи ти идва да зарежеш всичко на тротоара. Та в този ден взех останалите от миналата седмица червей, взех си болонезката, една кофичка да си нося нещата в нея, кутия с куки, влакно и олово. На излизане хората ме гледаха някак странно предвид самодоволната ми усмивка. Да започна седмицата с риболов докато те блъскат на работа.

Качих се в колата и има няма към 9:30-10:00 бях вече на реката. Там сам съмичак, няма кой да те напсува. Застанах на уж перспективно място ама да не би.... 30 минути нямах пипане. Бърза справка, че тука риба няма. И тръгнах на горе по реката. Няма и 50 м и в едно бързаче заметнах и се почна....

Първа рибка тра-ла-ла...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Втора рибка, брех гадината много рипа откачи се.

Трета рибка аванса записука - нема кука. Да се е...а защо взех 0.12 а не 0.14. С това екшана до този момент в бързака приключи. Местим се 20 м по-нагоре. Подаваме и бам.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Подаваме отново Бам...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Подавам малко по-надолу отново рязко взимане почти след подаването на стръвта и едно голямо туловище се опъна от долу. Аха да се усмихна и се откачи. Така е трябваше и по-големи куки да си взема. Нищо беше ми все тая аз имах вече 5 риби в актива и бях доволен.

Продължих с прехода . Вслеващите 2 км нямах пипане.

Реших да се върна на старите места. През това време едно приятелче ми звънна да ме пита кво правя, Викам му ловим риби и умирам от жажда. Той веднага предложи да ми донесе вода и докато аз се върна на старите места той вече ме чакаше там. Показах му какво да прави и не след дълго и неговата пръчка се сгъна. Да ама пича не е много в час с риболова на пастърва в насечена местност и я изтърва. Късмета му обаче проработи и на същото място където предната риба цопна друга му налапа и я хвана.

Връщам се аз на "водопадчетата" така им виках на малките прагчета където имах удари. Пускам отново и естествено усетих гадината как ми претресе ама избега. От опит обаче знам, събидул ли съм интереса и няма да се откаже туко така. Още 2-3 подавания на въпросното място и дрън...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Всички риби от тези до момента които бях уловил са пуснати обратно. ПРосто няма как да правя снимки на пускането защото бреговете са обрасли и високи а и в жегата гледам рибите възможно най-бързо да се откачат от кукичката и да бегат.

Слънцето напече а аз имах само още 2 откачени риби и кълването тотално спря. Седнахме с тоя моя приятел на сянка малко да си поговорим. Разказах му за мойте премеждия с късането и с голямата откачена риба а Той ми се смее. "Тука големи риби няма вика ми" И не ми вярва. Аз обаче се заинатих да му докажа, че има. Сетих се, че под единия 'водопад" не го бях обловил заради високия бряг. Сега беше време преди да си тръгна да му пусна една кука за проверка. Спуснах се едвам едвам до долу. Сгънах болото на 2 на 3 и подадох малко зад една върба където водата леко въртеше.

Мигом след един от поредните ми финтове и усетих муцуната на рибока да ми бута червея. Тамън си помислих, че сега ще се мамим и рибата ме взе. Ама като ви казвма взе имам предвид ВЗЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. Ебаси дзвера. Аз тегля, болото на геверг а онова дори не се показва. Дулбочината е не повече от 40 см но риба не виждам. Около 5 минути се въртяхме под водопада в какви ли не клони и клчки не влзена но някак си успявах да я изкарам. Най-малко 10 пъти си оплетох върха на въдицата в клоните над водата и как не скъса тая риба нямам си и на идея. Показах я и я видяхме. Балканка около 40 см. Да обаче и тя ни видя и хайде газ пак под водопада. СЛед 2-3 минути реши да се предава. Ама нали е хитра гад видя другия водопад. И без да се замисли направи един зверски скок и рипна долу. Немога да обясна аз как успях да се обърна и да провра 6 м болонезе в тоя гъзталак от храсти. Но някак си успях, прибрах веднага последното коляно и направихме болото на 4м. Така по лесно маневрирах между храстите.

Ето тук се вижда къде скочи рибата.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Долу в дясно се вижда и рибока забил галва отново в дъното.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Тук вече съм я закротил вече, взе да се предава по-малко.

[You must be registered and logged in to see this image.]

И накрая веселия рибар....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Равносметката от деня. Моя приятел който дойде при мен и от когото знам за рекичката ми каза, че излзиали по една две риби на ден. С това ме накара да дойда днес там. Аз улових около 12 и откачих 4-5 риби. Той хвана една и една откачи. Също така ми сподели, че едри риби няма, но аз го оборих и също така си заплюх 2-3 където неуспях да ги хвана за следващия път.

Ами това е от мен. Поздрави и успешна седмица.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  ПЛУВЧО Пон 5 Юли 2010 - 14:28

Майстор от висока класа.
Отново на ниво и в риболова и в репортажа. bravo worshippy thumbsUp_icon
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  СЪНДИ Пон 5 Юли 2010 - 14:40

Страхотен репортаж колега. worshippy :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  ???? Пон 5 Юли 2010 - 15:23

Ако твоят приятел е този, за когото си мисля,
и ако реката е тази, за която си мисля, му кажи
че ако го набарам там, където си мисля,
ще му направя това, за което не си е и помислил! sunglasses2
Че знам неща, които той не си е и помислил че мога да знам... sunglasses2
Пък и си мисля че ми е под ръка... sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  Plat1ka Пон 5 Юли 2010 - 15:28

Marco Polo©️ написа:Ако твоят приятел е този, за когото си мисля,
и ако реката е тази, за която си мисля, му кажи
че ако го набарам там, където си мисля,
ще му направя това, за което не си е и помислил! sunglasses2
Че знам неща, които той не си е и помислил че мога да знам... sunglasses2
Пък и си мисля че ми е под ръка... sunglasses2

Моят приятел едва ли е този за когото си мислиш.

Реката обаче може и да е тая за която си мислиш.

Другите две отпадат. Но се надявам да не е реката за която си мислиш, защото ако е тая, нейскам да си мисля ако са верни нещата които ми казаха.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  host200 Пон 5 Юли 2010 - 15:34

Много добри риби за разрешена река с пъстърва magnifier
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  КИРО Пон 5 Юли 2010 - 17:41

Аве Петьо,кога ти е бил риболова,че нещо не ми се вързва.
Пишеш че е в понеделник,акогато си пускал репортажа,даже още не е хваната рибката. spying
Пък и понеделник за пъстърва,ко беше то там ? 017
А че си майстор на разказа и риболова,свалям шапки долу.( Марко ша даде 2-3 назаем )
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  venci72 Пон 5 Юли 2010 - 19:21

браво бе Пешка,немаш спирка ,кефиш яко,евала
venci72
venci72
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.11.2009
Брой мнения : 111 Рожд.дaта : 22.05.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  Бай Гого Пон 5 Юли 2010 - 20:01

Тая последната пантерка..доста е добра.
Поздравления...[You must be registered and logged in to see this image.]
Бай Гого
Бай Гого
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1378 Рожд.дaта : 02.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  Pesho N.Zagora Пон 5 Юли 2010 - 21:40

thumbsUp_icon bravo bravo bravo .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  Plat1ka Пон 5 Юли 2010 - 22:33

КИРО написа:Аве Петьо,кога ти е бил риболова,че нещо не ми се вързва.
Пишеш че е в понеделник,акогато си пускал репортажа,даже още не е хваната рибката. spying
Пък и понеделник за пъстърва,ко беше то там ? 017
А че си майстор на разказа и риболова,свалям шапки долу.( Марко ша даде 2-3 назаем )

Ами всичко си е написано както трябва. В Понеделник през нощта 02:00 се прибрах от кино. Спах до 8:30 сутринта и 10:30 бях на реката. Тогава почнаха да се ловят и рибите. Преди 14:00 на обяд. :) От тук сигурно е грешката.

А колкото до Понеделника. Признавам си бракониерствах за пастърва през делничен ден, ама за мен си беше празник а и всички риби без 2 (особенно лакоми) бяха върнати във водата.

Благодарско хубавите думи.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  КИРО Пон 5 Юли 2010 - 22:47

135d02aa35ad75a2cb71
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  carpsliven2 Пон 5 Юли 2010 - 23:11

Непобедим си колега 135d02aa35ad75a2cb71
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  bkd Сря 7 Юли 2010 - 17:32

:thumbsupsmiley super
bkd
bkd
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.01.2010
Брой мнения : 927 Рожд.дaта : 29.01.1961
Години : 63

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  simeonnn Сря 7 Юли 2010 - 21:13

:dancingHappy_i Браво
simeonnn
simeonnn
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.12.2009
Брой мнения : 6866 Рожд.дaта : 03.09.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

снимки - За "Пантерки" в храсталака. + снимки. Empty Re: За "Пантерки" в храсталака. + снимки.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите