GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Морски лакърдии

+64
jorojoy
EU_BG_akademika
Marco Polo
костреж
Tiho Todorov
Тик Так
simeonnn
карид
runner
Тянката
iamyordan
ICO
Жоро_Приселци
Димитур
strijok
Цецо
Ресьора
ribarshe
maestroto
ivu
str.hadjiev
ДЯДО ИВАН
emanuil
zuzko_
fokobg
nikgeo
Доктора
cochi75
batmilen
JimBeam
georg
justinian
Петър Василев
вакрил
Дели
rikitikitavi
minerva60
Ribarina
var4o
xpynxpyn
tatkoogi
чечо
toni
Elfi
ПЛУВЧО
vvt1970
Albena
Rimohit
dobria1
milen kordov
host200
chapara
Шморхи
roko koko
vatus
andro68
gogolisec
grandal_331
КИРО
savi aleksiev
Кико
Любак
Моряка
Мънцата
68 posters

Страница 38 от 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Доктора Пон 8 Авг 2011 - 18:54

Мисля че миналата година бях писал някъде- преди доста вереме, може би повече от десет години, на Бяла, пред нос Св.Атанас, докато ловим попчета на 17-18 м. дълбочина, ми се закачи нещо доста голямо, извадих някаква доста едра риба, дори не смеех да я взема с ръка. Местен рибар от съседна лодка каза че е меджит. Тогава хванахме общо 7 бр., най голям беше първия- 41 см., останалите бяха между 36-39 см., на вкус нямат нищо общо с дребния меджит. Повече не съм ловил и виждал такива едри меджити.
Доктора
Доктора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.08.2009
Брой мнения : 505 Рожд.дaта : 09.06.1951
Години : 72

http://dimvet@abv.bg

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  savi aleksiev Пон 8 Авг 2011 - 19:55

Докторе говоря за 1999- 2000 та г. на Шкорпиловци тогава ги хващах пред естакадата на плочата на 30 м дълбочина от тогава до сега такива зверове не съм хващал. И ако някойпреди това ми бе казал че има такова животно , табани и 60678 :d776892fea672e
Хващах ги на бял ем като за лихмуси на дъното :3f7e6dc87de4b9 ех години, години sunglasses2 :29e6bbd771c7f3


Последната промяна е направена от savi aleksiev на Пон 8 Авг 2011 - 21:47; мнението е било променяно общо 1 път
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Тик Так Пон 8 Авг 2011 - 21:30

Ей тва е най големия който съм хващал. Интересното е че в корема му имаше една съвсем прясна, целичка, едра хамсия.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Тик Так
Тик Так
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.12.2010
Брой мнения : 703 Рожд.дaта : 29.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  roko koko Вто 9 Авг 2011 - 17:04

Бях писал някъде ,че пред Арапя преди повече от 7-8 години съм хващал меджити по един лакът ,така ги мерех ама имаха половин кило .Това на около 50-тина метра ,бяхме за лихнуси това точно пред малкия плаж,където са пънчетата,малко по-навътре от островчето.За вкуса не се сещам вече,ама щом не ми е направило вщечатление ,както примерно дребния меджит ,може наистина да нямат нищо общо .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  savi aleksiev Вто 9 Авг 2011 - 22:01

Вкусно бяло месо без костици :21fe7b94c4e424 eyeballs_icon
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Мънцата Пон 12 Сеп 2011 - 22:53

savi aleksiev написа:
Кирил Калчев написа:Днес кал от риба но вече излезна на преден план друг проблем.
Тава с спазването на правилата вече си е факт хората изискват спасителните жилетки,задължителното оборудване, относно килограмите имахме вече проблем и забележка.
И не знам, колко е уместо тук в форума да се споделят количества фаната риба 373173

Трудна рабта Кире то нее У. да го наливаш,
то е Ефе да изпъква, 12666 ама като кво sunglasses2
Кирил Калчев написа:
savi aleksiev написа:
Кирил Калчев написа:Днес кал от риба но вече излезна на преден план друг проблем.
Тава с спазването на правилата вече си е факт хората изискват спасителните жилетки,задължителното оборудване, относно килограмите имахме вече проблем и забележка.
И не знам, колко е уместо тук в форума да се споделят количества фаната риба 373173

Трудна рабта Кире то нее У. да го наливаш,
то е Ефе да изпъква, 12666 ама като кво sunglasses2

Ще дойде момента, когато правилата трябва са се спазват.
50cent написа:Т ое редно по принцип да се спазват , а не да се чака момента да дойде ( с глобата де ) sunglasses2
savi aleksiev написа:Кире че никой не спазва правилата си е факт в който лично аз съм се убедил
ама да биеш тъпана че не спазваш закона и то къде и с колко си е доста грубо базикане с органите за контрол
Е заигравката се почна ,...... ама младите не чуват 12666
Мънцата написа:
savi aleksiev написа:Кире че никой не спазва правилата си е факт в който лично аз съм се убедил
ама да биеш тъпана че не спазваш закона и то къде и с колко си е доста грубо базикане с органите за контрол...
Някакво конкретно предложение да имаш? 12666

п.п. Предлагам обаче дискусията да продължи тук [You must be registered and logged in to see this link.] sunglasses2
КИРО написа:Аз имам - да не се хвалим с килата си.
Знаем че всички си го можем. sunglasses2
Кирил Калчев написа:
КИРО написа:Аз имам - да не се хвалим с килата си.
Знаем че всички си го можем. sunglasses2

bravo
savi aleksiev написа:
Кирил Калчев написа:
КИРО написа:Аз имам - да не се хвалим с килата си.
Знаем че всички си го можем. sunglasses2

bravo
А бре ти си много млад db0cf366d73a8e6219d8 от де ги разбираш тея рабти 955e70c7e8b0a8c90f89 556b43b07afed4656d79 65ace96196811c664645
Любак написа:Мънцата Ви помоли да не се цапа темата. 484712

Някой да Ви прехвърли диспута, в =морски лакардии= .
Там да си чешем езиците, въпреки че лично аз не виждам смисъл вече.

Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Мънцата Вто 13 Сеп 2011 - 23:58

roko koko написа: смях :6e6ebecd09233a смях Може и в мивки -хванах 3-ри мивки риба. question
krasimir77 написа:Ами тоо, май ще е най - добре да си ги степенуваме на - зле, слабо, задоволително, добре, мног добре, отлично иии... може би - перфектно :29e6bbd771c7f3 макар чеее...за някой - "много добре", може да е = на "слабо" смях
Любак написа:Моля, колегите да се придържат към смисъла на темата.

Да не я цапаме с размишления - кой прав - кой крив.
= морски лакърдии= е точното място за тези неща.
Пишете си на воля там. :d5116e0ebf2fc8
Понеже и аз съм от грешниците mistaken , си взимам бележка и спирам повече. :d5116e0ebf2fc8

Благодаря.
paynera написа:
krasimir77 написа:А днес как беше на Болата? Някой от посещаващите форума да е бил там? резултати? Инфо?
Аз днес почивам , утре съм ангажиран в сряда смятам да влизам към обяд зависи и от прогнозата.Малеиии как ще издържа още един ден да не я ЧЕША no-no нож 140123
strijok написа:
krasimir77 написа:Ами тоо, май ще е най - добре да си ги степенуваме на - зле, слабо, задоволително, добре, мног добре, отлично иии... може би - перфектно
На прав път сте sunglasses2
Мънцата написа:
paynera написа: Казват , че днес са вземали пре-доволно. :c74e58b88a3bc5
Ама пре-доволно или перфектно 12666 sunglasses2 смях
str.hadjiev написа:
krasimir77 написа:Ами тоо, май ще е най - добре да си ги степенуваме на - зле, слабо, задоволително, добре, мног добре, отлично иии... може би - перфектно :29e6bbd771c7f3 макар чеее...за някой - "много добре", може да е = на "слабо" смях
Един англичанин - след поредното капо ,го питат в хоремага - ''Е , как ще опишеш днешния риболов?''
След кратка пауза човекът казал '' амиии бих казал ,че днешния риболов беше много добър !!''
- Как так много добър бе ! Та ние не хванахме нищо!!! - рекли съселяните.
- Амиии ... той риболова е два вида - много добър , като не хванеш и отличен ,когато хванеш
Хайде наздраве
paynera написа:
Мънцата написа:
paynera написа: Казват , че днес са вземали пре-доволно. :c74e58b88a3bc5
Ама пре-доволно или перфектно 12666 sunglasses2 смях
Ми маи-перфектно , че и малко отгоре :217b315cad77fe
emanuil написа:
strijok написа:
krasimir77 написа:Ами тоо, май ще е най - добре да си ги степенуваме на - зле, слабо, задоволително, добре, мног добре, отлично иии... може би - перфектно
На прав път сте sunglasses2

Ето и един вариант 364672

[You must be registered and logged in to see this link.]
krasimir77 написа:
paynera написа:
Мънцата написа:
paynera написа: Казват , че днес са вземали пре-доволно. :c74e58b88a3bc5
Ама пре-доволно или перфектно 12666 sunglasses2 смях
Ми маи-перфектно , че и малко отгоре :217b315cad77fe

Взехте мЪ за мИзе май, амаа...АйдИ, ши гУ прИживеЙя 488232 Ей тъй да е ... :1db1cce6422ce9 fishing1 и послИ 856625 6741d394212f783e04ea
roko koko написа:[quote="emanuil"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tо си е направо наложително (в наш интерес) да се попрестане с представяне на действителните количества (над нормата)риба .......ама чак до там sunglasses2 ,голяма конспирация смях .Винаги има начин да снесеш точно инфо и по малко по-конфиденциален начин.
Но определено трябва да се помисли малко преди да се пусне информация ,големи хора сме ше се сетим за какво е ставало дума sunglasses2 .[/quote]
КИРО написа:
КИРО написа:Ефо ми се обади преди час,бяха на Болата.
Имали са по 5-6 кг,но гранична е минала на проверка,и са ги изгонили от морето,
поради липса на спасителни жилетки.
Та по този повод вчера научих и подробностите де.
Тоооо,май не е за тука туй дет ще го разправям,ама нали си е продължение.....

Значи идва оня на проверка и...
– Имате ли жилетки ?
– Що ве,да не продаваш ?- отговора на "капитана" на лодката.
При което проверката обелва очите,и ги фокусира лошо.
– Веднага излизайте на брега.
– Аве аз съм дошъл риба да ловя,не врабчета да бия.....
При което,погледа не се знае вече какъв е бил,ама нашите са тръгнали към брега.
Проверката пък към другите лодки.
Нашите спират,като виждат че оня го е гепила друга вълна,почват да ловят,
ама от тримата един на вахта стои и киризи.
Он пък кът ги скивал че спрели и продължили с риболова,яхнал
конете към тях.Ма и нашите бързаци - излезли бързо на брега.
Там вече барото (капитана де ) ги оставил,че имал нещо работа,
нашите се съблекли голи - да не ги познаят - и пак в морето.
Мънцата написа:
КИРО написа: – Имате ли жилетки ?
– Що ве,да не продаваш ?- отговора на "капитана" на лодката.
смях смях смях
Шморхи написа: :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a Много нагло, но и много смешно.
krasimir77 написа:
КИРО написа:

Значи идва оня на проверка и...
– Имате ли жилетки ?
– Що ве,да не продаваш ?- отговора на "капитана" на лодката.
При което проверката обелва очите,и ги фокусира лошо.
– Веднага излизайте на брега.
– Аве аз съм дошъл риба да ловя,не врабчета да бия.....

смях :thumbsupsmiley :6e6ebecd09233a смях Тва като виц иде бреее.... :6e6ebecd09233a
strijok написа:Смешно е разбира се, ма както са почнали некой ще плаче накрая sunglasses2
Дано не е някой от познатите лица, ма който и да е ще е резултат на егото, което много от нас не могат да превъзмогнат и се хвалят на ляво и дясно sunglasses2
Време е да се осъзнаем, защото накрая някой ще го отнесе no2
КИРО написа:Ами аз затова в началото писах,че май не е за тука де.
Ама понеже е факт,а не виц - затова тука го пуснах. смях
emanuil написа:За спасителни жлиетки съм съгласен , да проверяват щом е за безопасност без компромиси , не малко инциденти с фатален край са ставали там и не само там.Но да ми теглят рибата :9bbce68c65a7e8 .И сега кво стана да фащаме по 3 кг. а пък да влизаме в морето кат ........... аборигени 12666
strijok написа:Ми той закона такъФ бре, имат право да те гърбят всеки път когат те хванат с повече риба от позволеното, харесва ли ни или не това е положението.
Пък друг е въпроса правилно ли е или не sunglasses2
emanuil написа:Не ве стриж просто защо подобни прояви едва ли не се толерират а като си писал че си хванал повече всички се нахвърлят върху теб . Защо не емнете колегите че са влезли без спасителни жлиетки и са се държали нагло с властта да не говорим че там за властта говоря кой знае колко хора са с морско образование и колко са компетентни щото там си е една шуробаджанащина ама държавна работа ...........да не обяснявам нататък
strijok написа:Аз съм от хората които влизат с лодка в морето в най-добрия случай 3-4 пъти в годината, когато ме вземе шефа :5f3aea9b1ac151
Казвам го защото не съм на ясно с изискванията и наредбите, но според мен това да си в морето без жилетка и задължителните други неща си е равносилно на .....саможертва да не кажа самоубийство. Ако не си се подсигурил сам няма кой да ти помогне ако се случи непоправимото. За това съм напълно съгласен, иначе за хумора на колегите нямам какво да кажа.
Но за разрешеното и позволеното няма две гледни точки, там си пише - толкова кг. или трофеен екземпляр sunglasses2
Кой колко е хванал и е казал си е негова работа, но въпроса е че трябва да внимаваме и да не ЗЛЕПОСТАВЯМЕ Форума с нашето его.
Както каза Киро всички се знаем кой колко може, но трябва да се съобразяваме като си ги мерим sunglasses2
emanuil написа:Ами като почнем да се лъжем , за кво да пишем за домати ли super Аз ще си пиша 1:1 , който иска ...Орел , Орел да вика Сокол........
Кирил Калчев написа:
emanuil написа:Не ве стриж просто защо подобни прояви едва ли не се толерират а като си писал че си хванал повече всички се нахвърлят върху теб . Защо не емнете колегите че са влезли без спасителни жлиетки и са се държали нагло с властта да не говорим че там за властта говоря кой знае колко хора са с морско образование и колко са компетентни щото там си е една шуробаджанащина ама държавна работа ...........да не обяснявам нататък

Имам чуството че не знаеш как стоят нещата в бг.
Някой хора нямат квота. А хващат кеф ти акула показал съм я в темата кеф ти калкан няма да показвам защото не знам дали е здравословно, а ние , като хванем 3,5 кг.сафрид сме едва ли не престъпници защото нямам жилетка нямам сигнална ракета ей такива. Ама ,като познавам шефа на ИАРА за регион мноооого на север адаша знае за къде говоря и нямам нищо като екипировка нямам ама абсолютно никъкав проблем е за какво говорим тогава за едни може за други не.
Мънцата написа:Аз имам от всичко по много - като почнем от спасителните жилетки и стигнем до пиротехника /даже някои яхти не са оборудвани с такава/ 509158 По въпроса за килограмите - аз ще си пиша реалните килограми, това е положението, всичко друго е лицемерие - какво, като хвана 15кг да пиша 3кг ли??? Това е личното ми мнение, всеки си решава какво и как да прави, големи хора сме все пак sunglasses2

п.п. Ако ще продължаваме по темата обаче, да се местим в лакърдиите sunglasses2
Кирил Калчев написа:
Мънцата написа:Аз имам от всичко по много - като почнем от спасителните жилетки и стигнем до пиротехника /даже някои яхти не са оборудвани с такава/ 509158 По въпроса за килограмите - аз ще си пиша реалните килограми, това е положението, всичко друго е лицемерие - какво, като хвана 15кг да пиша 3кг ли??? Това е личното ми мнение, всеки си решава какво и как да прави, големи хора сме все пак sunglasses2

п.п. Ако ще продължаваме по темата обаче, да се местим в лакърдиите sunglasses2

Еми да прав си с съм съгласен с теб sunglasses2
emanuil написа:
Мънцата написа: По въпроса за килограмите - аз ще си пиша реалните килограми, това е положението, всичко друго е лицемерие - какво, като хвана 15кг да пиша 3кг ли?
Сега даже и повече ама другото време за Черното Море говоря 373173
Любак написа:
emanuil написа:Не ве стриж просто защо подобни прояви едва ли не се толерират а като си писал че си хванал повече всички се нахвърлят върху теб .

Провокира ме. 509158
Обещах да не цапам темата, ама излъгах. db0cf366d73a8e6219d8 Ей тоз младеж 509158 е виновен. :851a05bac39e75
Покажи ми един пост със капка завист, за количеството риба което си хванал ? 12666
Ти четеш ли внимателно ? 12666
------------------------------------------------------------------------------------

emanuil написа:........... . Защо не емнете колегите че са влезли без спасителни жлиетки...................
364672

Какво ще кажеш 10.092011 г.

Любак написа:
krasimir77 написа:
КИРО написа:Ефо ми се обади преди час,бяха на Болата.
Имали са по 5-6 кг,но гранична е минала на проверка,и са ги изгонили от морето,
поради липса на спасителни жилетки.


Аииии стигааа веее.... 41990 Ба си...и кво? сега и със спасителни жилетки ли шсЪ кичиме... :f38b1c44c48ae2 някаква идея от де да си взема нещо евтино и удобно... 12666 ам чи тооо у колата немаа остане място за мене бре 752444

Красииии, не си праФ. :9bbce68c65a7e8
Ами стой си в плиткача и никой няма да те закача. 226711...........

А малко по-надолу, ти го аплодираше. 12666


След това пускаш пост с това . 364672
emanuil написа:За спасителни жлиетки съм съгласен , да проверяват щом е за безопасност без компромиси , .............


Кога си искрен ? 12666
-----------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------

Пост от 11.09.2011г.
Любак написа:Моля, колегите да се придържат към смисъла на темата.

Да не я цапаме с размишления - кой прав - кой крив.
= морски лакърдии= е точното място за тези неща.
Пишете си на воля там. :d5116e0ebf2fc8
Понеже и аз съм от грешниците mistaken , си взимам бележка и спирам повече. :d5116e0ebf2fc8

Благодаря.
-- --- ---- ---- ----- ----

Пост от днеска ;
Мънцата написа:.........
п.п. Ако ще продължаваме по темата обаче, да се местим в лакърдиите :sunglasses2:


Вие от молба да си пишете на правилното място, какво разбирате ? 12666 52561b8e50b6b6b3d3ef



emanuil написа:Някой да е писал за завист question
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Мънцата Сря 14 Сеп 2011 - 0:21

Тъййй, темата стана интересна, очаквам с нетърпение втора част - за релийза в морето sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  emanuil Сря 14 Сеп 2011 - 0:32

Виж сега Любак , Краси е моряк има много хиляди мили в морето и е наясно с много неща Аплодирах го за поста му свързан с количеството а за безопасността той се е обезпечил , дано форума да помогне на влизащите в морето да мислят първо за собствената безопасност и на хората който возят и после за рибата която хващат :609c1f728720fb
emanuil
emanuil
...........................
  ...........................

Регистриран на : 31.08.2010
Брой мнения : 618 Рожд.дaта : 23.02.1971
Години : 53

http://www.nordcool.bg/

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Любак Сря 14 Сеп 2011 - 9:43

emanuil написа: Виж сега Любак , Краси е моряк има много хиляди мили в морето и е наясно с много неща Аплодирах го за поста му свързан с количеството а за безопасността той се е обезпечил , дано форума да помогне на влизащите в морето да мислят първо за собствената безопасност и на хората който возят и после за рибата която хващат :609c1f728720fb

Добре де Емануиле. Не го познавам момчето, но едим моряк не може да пише такива работи. 364672

Пост от Краси :
Аииии стигааа веее.... Ба си...и кво? сега и със спасителни жилетки ли шсЪ кичиме...


Е за това иде реч.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Твой пост. 364672


emanuil написа:Не ве стриж просто защо подобни прояви едва ли не се толерират а като си писал че си хванал повече всички се нахвърлят върху теб .

Ето тази част от изречението / с червено/ ти, аз изтълкувах че ти завиждаме. 12666

----------------------

Казаното се забравя, написаното остава.



Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  roko koko Сря 14 Сеп 2011 - 9:53

...........Въъъъъъъъ :217b315cad77fe комп
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  КИРО Сря 14 Сеп 2011 - 12:35

Мънцата написа:Тъййй, темата стана интересна, очаквам с нетърпение втора част - за релийза в морето sunglasses2
Почакай още малко ве - ще се метнем и там.
Никой не може да ме бие в този параграф. :6e6ebecd09233a смях

Жилетките - трябва да са в лодката,
ама не са задължителни за носене на раменете де. spying

Има обаче и друго.
Малките лодки,които са без регистрация,
май нямат никакви изисквания за някакво задължително оборудване.
Пак ще чета "законите",ама това ми е останало в акъла.
Освен,че нямат право на повече от 200м от брега да влизат.
Или 500 беше ? 017

Савката добре подскача,да връщаме маломерните риби обратно.
Което си е абсолютно правилно де.
Само да питам,ей така между другото.
Ако ти се набие в мрежата чернокоп 26см,вече удавен естественно,
връщаш ли го обратно в морето ? 12666

Аз тука си апелирам за спазване на законите,защото ми е червено името.
Иначе - ама с тези калпави закони,ама хич не съм съгласен.

Мънцааа,по твоя въпрос - за резийла де. spying
Аз си имам нещо като мое си мислене.
За къФ чеп да прибирам 5см сафрид ?
Такова как се чисти ве брат ? не знам

Също и малките попчета си ги връщам,
ами хващам по-големи,затова.

А защо не ме кефят многото килограми ли?
Защото аз си чистя рибата после. 439871
А и често съм в морето,дето вий нямате тази възможност.
А и моите разходи са много по-малки от към бензина,
отколкото на гуменките.

Оообаче - на чернокопа няма да му простя и 5см отдолу. нож
Не мога си позволя да лукса да карам лодката до южното черноморие,
та да го чакам да стане 28см. spying

Айде давайтеее - тука сеира може да продължава. :525707397c05bb
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Мънцата Сря 14 Сеп 2011 - 12:45

КИРО написа:Мънцааа,по твоя въпрос - за резийла де. spying
Аз си имам нещо като мое си мислене.
За къФ чеп да прибирам 5см сафрид ?
Кире, релийзвам далеч по-големи от 5см, може да го потвърди всеки, който е бил на Синия лебед sunglasses2 И това е най-нормалното нещо sunglasses2
КИРО написа:Оообаче - на чернокопа няма да му простя и 5см отдолу. нож
41990 Бракониер такъФ 752444 Ама ... като се замисля ... 12666 ... и аз така sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  savi aleksiev Сря 14 Сеп 2011 - 12:53

КИРО написа:

Савката добре подскача,да връщаме маломерните риби обратно.
Което си е абсолютно правилно де.
Само да питам,ей така между другото.
Ако ти се набие в мрежата чернокоп 26см,вече удавен естественно,
връщаш ли го обратно в морето ? 12666

Кире просто няма да пиша за чернокоп така чи ко да му се случи на лефера :5ff67901e688fa
А останалото по телфа sunglasses2
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Мънцата Сря 14 Сеп 2011 - 12:59

savi aleksiev написа:Кире просто няма да пиша за чернокоп така чи ко да му се случи на лефера :5ff67901e688fa
Ми кото им са случи на циганките - станаха паламуди, факт sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Тик Так Сря 14 Сеп 2011 - 16:57

КИРО написа:Жилетките - трябва да са в лодката,
ама не са задължителни за носене на раменете де. spying

В тая връзка, да ви разкажа една случка от миналата година. Края на октомври, миналата година, с колегата влизаме от Бутамята с лодката. Времето беше кофти, силен вятър и много голяма вълна. Там в началото на залива винаги се образува един коридор от по-тиха вода, по който се влиза и излиза и в лошо време. Та влязохме, ловихме кво ловихме (даваше си), ама след два часа, два часа и половина аз почнах да кръстосвам погледа въпреки трите дименхидрината. А и времето се скофти още повече, чувствах се като в асансьор на амфетамини. Та решихме да излизаме и подкарахме към пътечката тиха вода до скалите. По скалите вече се бяха наредили 20-30 зарганджии и за да не им пречим, отбихме леко в лево в залива. Заобиколихме ги и завихме в дясно към тихото. Обаче се набихме точно в прибоя, който започваше стотина метра навътре в залива. Една грамадна вълна се надигна зад нас, колегата реши да извие рязко носа към нея, не успя и вълната ни удари странично. Лодката се изправи вертикално на левия борд а аз се метнах по корем на десния в опит да я уравновеся. Нещо ми изпращя под коляното, впоследствие разбрах, че е била пръчката ми. За част от секундата изглеждаше че ще се обърнем, но после лодката се хлъзна от другата страна. Обърнах се към колегата да го напсувам и видях, че го няма в лодката. Вълната го беше изхвърлила като тапа. Беше врътнал до край газта и двигателя в опита за завой и сега лодката обикаляше в кръг на пълна газ. Моя човек изплува в средата на кръгчето и аз за секунда се поколебах - сега жилетка ли да му хвърлям или към двигателя да скоча. Всичко това сега го разказвам надълго и широко но всъщност продължи 4-5 секунди. При въртенето си двигателя мина доста близо до главата му и аз скочих и го изключих. Моя приятел се хвана за лодката, и аз на гребла изкарах стотината метра до брега. Естествено следващите вълни удрящи отзад я понапълниха с вода. Не знам дали съм постъпил правилно или грешно тогава, все още нямам достатъчно опит в морето. Ама все си задавам въпроси - ами ако човека не може да плува, ами ако е по навътре, ами ако...
Тик Так
Тик Так
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.12.2010
Брой мнения : 703 Рожд.дaта : 29.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  ПЛУВЧО Сря 14 Сеп 2011 - 17:13

Тик Так написа:Ама все си задавам въпроси - ами ако човека не може да плува, ами ако е по навътре, ами ако...

И аз нямам много опит в морето.Ама според мен,за да не си задаваме такива въпроси после,в лошо време е по-добре жилетките да са на гърба,колкото и да са неудобни за риболов. 226711

Научи се най-после да цитираш правилно ве :d776892fea672e
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Мънцата Сря 14 Сеп 2011 - 17:15

Тик Так написа:Не знам дали съм постъпил правилно или грешно тогава, все още нямам достатъчно опит в морето. Ама все си задавам въпроси - ами ако човека не може да плува, ами ако е по навътре, ами ако...
Много правилно си постъпил, щом сега пишеш тези редове sunglasses2 Ами АКО и ти не беше успял да се задържиш в лодката ..... 12666 Ами като се замисля, конкретно в твоя случай има и друг черен сценарий - ако сте със спасителни жилетки и изхвърчите и двамата от лодката, има голяма вероятност мотора да ви отреже главите и на двамата :5ff67901e688fa Щото със спасителна жилетка не можеш да потънеш ... Ако си без жилетка има шанс да далдисаш и да изплуваш на безопасна дистанция b1f94a6250b5cf960d42 Коланите в колата също спасяват живот, но има много смъртни случаи заради колани 509158 Ситуации много - въпросът е да правим всичко по силите си да не ги предизвикваме безразсъдно 21188
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Тянката Сря 14 Сеп 2011 - 17:39

Баф мааму,тъкмо бях посъбрал кураж да вляза с лоТка в морето иииииииииии като чета тук 41990 ,започвам да бия отбой 12666 nono nono nono !!!
Тянката
Тянката
вече не е сред нас

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Тик Так Сря 14 Сеп 2011 - 18:31

tqnkata написа:Баф мааму,тъкмо бях посъбрал кураж да вляза с лоТка в морето иииииииииии като чета тук 41990 ,започвам да бия отбой 12666 nono nono nono !!!

Недей! Нищо не може да се сравни с лодката в морето. Случката която описах ме накара да се замисля, и да гледам какво правя в лодката, но нито за момент не съм си поставял въпроса да вляза ли с лодка или не. Винаги, когато има възможност !!!
Тик Так
Тик Так
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.12.2010
Брой мнения : 703 Рожд.дaта : 29.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Любак Сря 14 Сеп 2011 - 19:03

Тик Так написа:.................
Недей! Нищо не може да се сравни с лодката в морето / при 3 бала- мое допълнение/ . ................!!!

:9bbce68c65a7e8 :9bbce68c65a7e8 :9bbce68c65a7e8

Не си праФ МаЙничка.
Състоянието на тялото е същото, както да си в самолет на височина 3-4 км . и да преминаваш през турбулентна зона. Ауууууууу. 174dfdaa6259a1cd9d13 955e70c7e8b0a8c90f89 :5ff67901e688fa

sunglasses2
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Albena Сря 14 Сеп 2011 - 19:07

Да спреш двигателя е било най-правилното решение.Да може човек да плува също според мен е задължително, но може или не жилетките винаги трябва да са под ръка.Никога сам в морето.И най- важното според мен е каквото и да се случи да не изпадаме в паника, защото тя е много лош съветник.
Albena
Albena
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 3909 Рожд.дaта : 07.05.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Шморхи Сря 14 Сеп 2011 - 20:17

Пропускате едно важно нящу. Нящуту е това 364672
[You must be registered and logged in to see this image.]
В лошо време, когато си сам, когато нямаш доверие на екипажа - ВИНАГИ на ръката.
Ако тази сиджимка му бе на ръката, по-рано щеше да усетиш липсата му на борда. Не, че аз я слагам де. В 99.9% от случаите съм преценил, че не е нужно, че имам достатъчно опитни хора на борда и така. Имало е условия при които съм я слага обаче...пази Боже! c3e619afd2339e86975b
Иначе си постъпил правилно в случая. Правилно, че най-верояно си му спасил живота с риск плавателния съд да остане без тяга и двамата да се удавите. Другия сценарий е да оставиш винта да работи за да имате тяга, но пък той да остане без глава.
Мисля, че е излишно да сравняваме двата варианта.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  runner Сря 14 Сеп 2011 - 23:00

Аз сега риба не ловя, тъй че май ставам само за тука. Чета днеска в темата малко по-нагоре за приключението в прибоя. Вижте сега, колеги, виждал съм доста хора когато решат да излизат и си прибират всичко още в морето (някои даже рибата си изчистват). То хубаво да е по походно, ама котвата ВИНАГИ си дръжте готова за отдаване. И като казвам котвата - не мъртвата, а тежката. В такъв мръсен прибой винаги можеш да излезеш без загуби в оборудването и излишен адреналин. Пиниза - караш към брега дотогава, докато решиш че вече няма да можеш безопасно да обърнеш носа на лодката обратно към морето. Избираш си момента, обръщаш, хвърляш котвата, гасиш мотора и го вдигаш. Държиш въжето на ръка (като стоиш на НОСА), но стегнато, и отпускаш полека. Вълната сама те вади, без да има възможност да те вземе на борд и да те обърне. Обикновенно най-много да се понамокриш. Когато слизаш от лодката в повечето случаи си чак на пясъка. После може да се понапънеш да си измъкнеш и котвата, почти винаги излиза , ако не е камънак отпреде. Ама и даде фира, все тая - нали си читав. Ако искате го изтренирайте в по-леко време.
Да взема думата и за килограмите. Ми вижте сега, пример. spying " Бях едикъдеси, лових на едиквоси, от незнамщоси фанах 3кг до едикога си, и после като се почна една - 27 кг релийз, ама само Йедро. Направо да ти скъса сърцето." 231589 Найс,а!? Подробно, изчерпателно, вярно, и законно. :6e6ebecd09233a
Сега сериозно. Не ми се струва коректно да се пъчим с голям улов. Щото ни четат писанията кой ли не. И резултата най-вероятно е да се стегне примката около врата. Може да сме изчерпателни в описването на излета, на емоцията и преживяванията, ама това с улова.... Не знам, точно защото сме големи хора е хубаво да сме по-отговорни. Пък в морето - .....
И за жилетките в лодката пак ще кажа. Няма кво да им мислите. Взимате ги, пък ако искате ги слагайте. То ако се наложи пак ще ги нахлузите, ама ще е по-трудно. Аз лично не слагам и даже не взимам с мене, който ме е срещал в морето ще го потвърди. Ама след като толкова години ми гният ставите в морето, мисля че мога да преценя ЗА СЕБЕ си какво, кога и къде правя. Но когато съм с дъщерята - за нея две решения няма. Савата ни е виждал в идеално време и вода спокойна като в чаша - тя e стриктно по SOLAS (Save Of Life At Sea). През цялото време. И не защото се налага, а да придобива навици, да порасне с тях. За да не разсъждава после това трябва ли, не трябва ли да се прави. Трябва респект към морето, то не е естествена среда за нас и ние там сме уязвими.
avatar
runner
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.06.2009
Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 22.06.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  КИРО Чет 15 Сеп 2011 - 22:12

Мънцата написа:Понеже не знам дали Иво ще влиза във форума тази вечер, та да докладвам 503495
Добрата новина е, че риба дава ... перфектно spying
Лошата новина е, че са попиляли народа от проверки ... ама истински :217b315cad77fe Два катера на ИАМА, глоби, актове ... абе всички екстри sunglasses2 Та който ще влиза да си има едно на ум 570556
А продават ли на място жилетки? 017
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

морски - Морски лакърдии - Page 38 Empty Re: Морски лакърдии

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 38 от 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите