GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

+15
SONY
sava
bkd
pivkoto
ПЛУВЧО
ribarshe
Pesho N.Zagora
Ники Дончев
Pavkata 1977
NiKo_StZ
icokanev
sote
carpsliven2
baispartan
Plat1ka
19 posters

Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Plat1ka Сря 8 Юни 2011 - 0:03

Ха здравейте на всички.

Понеделник е и най-накрая дойде време и аз да открия сезона на платиките. След почти двумесечно прекъсване и доста голямо подхлъзване посока петнисти планински риби най-накрая съумях да стигна и до голямата вода където са любимите ми риби.

Няма да навлизам в подробности каква дилема ми донесе риболова на пъстърва важното е, че за поредна година спазих традицията и откриването беше на яз.Искър местноста устието на р.Искър.

Информацията от предните два дни беше повече от плачевна. Още преди падането на забраната получих много обезпокояващо инфо, че горе се коси поголовно хайверни риби с тройки в треволяка. След откриването явно талибаните са се стреснали и са оставили рибите намира. Това обаче донесе нова вълна от стрес за Искърските водни обитатели и десетки лодки кръстосваха язовира в търсенето на големия улов. Дори днес делничен ден 10-тина запалени лодкари обикаляха след слуховете за уловени 2 трофейни бели риби и замеряха със силикони и дърво всякакви дължини на голямата вода.

Аз от своя страна бях леко притеснен от липсата на всякаква активност от към обекта на моя риболовен излет платиките. Само 2-ма колеги се похвалиха с приличен улов но и двамата в залив на който аз не ходя за риба. Това обаче ни най-малко не ме отказа и вътрешния ми глас ме водеше смело напред.

Рано сутринта с един мой приятел Ивайло( не е от форума) потеглихме към язовира. Бях планирал да ловим от брега но все пак взех и лодката за всеки случай. С пристигането на вода обаче разбрах, че вземането на лодката бе единственото решение да направим риболов днес. Целия бряг където можех да ловя беше окупиран от дънни въдици. Хора без никакви притеснения замятаха по 5-6 въдици на рибки и каквото се сетиш и яростно пазеха територия за поне 5-6 плувкара като мен.

Стоварихме багажа и се заехме с помпане на лодката и приводняването и. Времето беше мрачно, духаше типичния Самоковец но някак си нямаше студ. Меко, мрачно време с вятър около 2.6м/с. точно като за трофейни платики. Лодката заедно с мен и моя колега вече беше на вода. Тъй като нивото на язовира е доста ниско с предишни години ловните ми полета сега са около 40-50см дълбоки и за риболов там неможеше и да става дума.

Взех на предвид и това с хайверните риби и намирането им в плиткото, като бях решил да не ги ловя тях а да търся големи мъжки платики, които вече са приключили с любовната игра. Затова след като останових, че водата е с перфектна температура на ръка ми се стори около 15-16 градуса извадих болонезе и започнах да сондирам дъното за подходящо място. Намерих едно такова на достатъчна дистанция от брега за да не ни замерят с пружинки с дълбочина около 6.5м. Равна тинеста площадка с размери около 10м3. Спуснахем котвите и разпънахме катуна. Колегата до мен ще лови с телемач 4.20м. плувка тип слайдер на 4г. основно 0.18 повод 0.10, кука 10-ти номер.

Аз заложих на стария боец Тика Уондър на 6м. Слайдер 3+3(ма май си беше ваглер) нямам идея. Много странна плувка случайно ми хвана окото в магазина и я припознах като уловиста. Та основно влакно 0.16 (мачово) повод 0.10 кука 12-ти номер.

Опънах и още едно боло за сондиране на подходяща стръв като на него монтирах слайдер 4г. основно 0.18 кука 14-ти номер.

Колегата заметна на бял, Аз на бял а на другата с торен червей.

Следва забъркване на храната.

За днешния ден не бях правил от домашния микс защото семената ми бяха приключили и нямаше кога да си взема от пазара. Затова вечерта минах през магазина да си напазарувам. Там колегите от предните дни бяха изкупили захранките с които съм запознат и моя приятел Емил ми предложи една нова за мен захранка. Сподели, че скоро му я докарали и реших да се доверя и да я пробвам. На цвят и мириз изглеждаше добре но тепърва и предстоеше да се доказва във водата и реалния апетит на платиките.

Това е храната. Barfin Lune Baits Bream.

[You must be registered and logged in to see this image.]

На пръв поглед добре пакетирана храна, без дупки и напълно суха. Специално за мен отвори един пакет да се уверя в аромата на храната и в това какво зимам за да няма после теми по форумите, че са ми продали боклуци.

Към нея (общо 5кг.) прибавих около 250 г шоколадови пръчици, 550г варен коноп, 300г. кастери, около килограм галета и около 150г шарен червей.

Това всичкото нещо го обърках в една голяма бака и стана да си ебе мамата, как казваше един стар познат "Майка да яде на детето да не дава" и иглеждаше ей така.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Направих няколко топки тип едър портокал и ги запратих посока слайдерите. За куката бях предвидил следните далаверски. Шарен(бял) червей, торен червей, земен червей, една скопесова паста на същата фирма, жито, царевица.

След тежката храна и 2-3 стрелби на червей засичайте точно 5 минути и първата плувка полегна. Платика около 150г. беше в ръцете ми. Естествено усмивките и на двама ни в лодката станаха 24-ри карата. Ново замятане ново полягане на плувката и отново риба. Платика около 300г. Замятам отново в този момент другата плувка поляга и платика около 500г. беше кепната. Лека пауза около 3-4 минути и много мазно и леко почукване на слайдер след което бавно повдигане сгънаха 5-метровто болонезе на макс. Тежка риба нейскаше да се отлепи от дъното. Аванс прискърцваше а рибата изобщо не се и подаваше. Усещах ударите и направо в рамото. Около минути рабата обикаля около лодката докато я вдигна за кепа. Малко по малко голямата жълта тава започна да се вижда в сравнително бистрата вода, докато накрая пред нас се показа тялото на платика къде 2-те кила. Рибата не ми даваше никакъв шанс да доближа кепа до нея. Как посегна и следва мощен плясък и право към дъното. Така направи 2 ръна когато вече мислех, че съм я приключил. Посегнах с кепа рибата бе едва на 1.5м от успеха. Мощен плясък и слайдера се изтреля нагоре повода неиздържа.

Няма нужда да ви казвам колко яд ме хвана. Рибата беше найстина красива. След нея продължихме да ловим в добро темпо риби от всякакъв калибар като имаше рибки от 100 до 700-800г. Поредно мазно повдигане с почукване на плуивката и болонезето отново се сгъна на макс. Отново онова тежко идване и отказ да се покаже от дъното. Този път с още по-внимателни маневри прикарвам рибата. Не е толкова голяма колкото тази която съкса но пак е голяма.

Ето я.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Държа да отбележа, че на снимката не съм с опънати ръце и рибата найстина е широка колкото мен в гърдите. Красива женска риба около килограм и сто. Кеф колям.

Риболова продължаваше с пълна сила. Платики се редуваха ту на бял, ту на торен, земен дори и с скопексовата паста улових няколко риби. Когато другата ми въдица пое към дулбините. Мощен рибок отново опъваше линията. Борбата продължи около 2 минути когато в кепа се премести една малко по-голяма от предишната риба а именно жълт мъжкар около 1200-300г. Исках да го снимам и него но апарата отказа и повече снимки от лодката нямам. Времето напредваше а рибите в живарника ставаха все по-нагъсто.

След поредното засичане колата до мен закачи риба. Аз си блеех на някъде когато усеитх лодката как се премести посока на рибата. Погледнах към него а пръчката му забита във водата вече аванс неможе да смогне на ръна. За няколко секунди рибата набра такава скорост, че не се и замисли как скъса повода.

За деня извадихме около 5 риби по килограм и малко. Много други от всякакви размери и 20-тина платички тип мини скимер, които директно заминаваха във водата без да минават през живарника.

Така към 4:00 вече леко уморени от голямото дърпане, доста изгладняли от липсата на почти никаква храна събрахме пръчките и се отправихме към колата.

Там вече стана ясно каква сме я свършили. Триметровия ми живарник беше пълен до 2-рия пръстен с риба. На око и ръце около 35кг. риба.

[You must be registered and logged in to see this image.]

На пръв полед неизглеждат много но като се опитах да ги вдигна се наложи да ми помагат.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това успя да се събере в 40 литровата бака и една малко по-малка останалото остана в живарника за снимка.

Взех около 7-8 кг риба (няма да си кривя душата) защо аз си знам и знам, че си струваше усмивките на децата които ще имат вечеря тази вечер.

Останалата риба обратно във водоема.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Измихме лодката живарника и натоварихме всичко в колата.

Като заключение какво да кажа. Перфектен риболов. За мен правилната подготовка с която подходихме донесе добрия резултат от излета. Много важни бяха точно подаване на стръвта, ритмичното хранене и избраното място. Стръвта се менеше през целия ден като затова нетрябва когато има отлив в кълването да стой и да чакаме рибите да започнат пак да хранят. Експериментирането донесе много положителни емоции.

Уловихме няколко хайверни риби, като една от тях беше 3-тата голяма риба около 1200г която пуснахме без да слагаме в живарника бих се радвал ако и други колеги го правят поне през следващите 3 седмици докато рибите си свършат работата.

Лично мнение е, че риболова на дребни платики от брега се дължи на факта, че рибата още хвърла хайвер и едрите екземпляри са на други места. Затова и избрах да ловя на тази дълбочина за да избегна улова на риби с хайвер като разчитах на мъжки дебели платики вече свършили своята любовна мисия.

На всички колеги наслука. До следващия път.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  baispartan Сря 8 Юни 2011 - 0:22

Супер thumbsUp_icon
Яко сте ги надърпали. fishing1
Респект за релийза worshippy worshippy worshippy
baispartan
baispartan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.04.2011
Брой мнения : 667 Рожд.дaта : 11.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  carpsliven2 Сря 8 Юни 2011 - 1:01

Пак си ги съсякъл... браво.. майстора си е майстор 135d02aa35ad75a2cb71
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  sote Сря 8 Юни 2011 - 8:33

Супер риболов си направил ,абе майстор си на платиките clap
sote
sote
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.11.2009
Брой мнения : 77 Рожд.дaта : 24.10.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  icokanev Сря 8 Юни 2011 - 9:20

Добре е за откриване!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  NiKo_StZ Сря 8 Юни 2011 - 9:41

Браво колега, добро откриване на сезона си направил.
NiKo_StZ
NiKo_StZ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2010
Брой мнения : 332 Рожд.дaта : 10.12.1985
Години : 38

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Pavkata 1977 Сря 8 Юни 2011 - 10:37

Супер риболов! thumbsUp_icon thumbsUp_icon thumbsUp_icon
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Ники Дончев Сря 8 Юни 2011 - 11:45

Браво Пепи,страхотен риболов :3f7e6dc87de4b9
Ники Дончев
Ники Дончев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.01.2010
Брой мнения : 122 Рожд.дaта : 27.11.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Pesho N.Zagora Сря 8 Юни 2011 - 18:07

Страхотно откриване thumbsUp_icon bravo .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  ribarshe Сря 8 Юни 2011 - 18:19

Браво ,страхотен риболов :609c1f728720fb
ribarshe
ribarshe
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.12.2009
Брой мнения : 1368 Рожд.дaта : 05.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  ПЛУВЧО Сря 8 Юни 2011 - 18:43

Супер риболов и страхотен резултат.Ама ти си знаеш де... bravo 135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  pivkoto Сря 8 Юни 2011 - 18:45

Прекрасен риболов,то като по учебник.Доста добре познаваш тая риба worshippy
pivkoto
pivkoto
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.05.2010
Брой мнения : 1011 Рожд.дaта : 24.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  bkd Сря 8 Юни 2011 - 19:43

Иекстра Пейпър :609c1f728720fb
bkd
bkd
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.01.2010
Брой мнения : 927 Рожд.дaта : 29.01.1961
Години : 63

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  sava Сря 8 Юни 2011 - 22:54

Добре разказано, а и риболова е за отличен. clap clap clap
sava
sava
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.08.2009
Брой мнения : 347 Рожд.дaта : 30.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Plat1ka Сря 8 Юни 2011 - 23:35

Аве знам, че в този форум са събрани предимно майстори на големите и тежки риби та да ви питам.... Някой има ли идея как да елиминирам платиките тип скимерчета и да ловя само големите лопати в страни от петното ?

ПС: Благодаря за хубавите думи.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  SONY Чет 9 Юни 2011 - 20:22

Plat1ka написа:Аве знам, че в този форум са събрани предимно майстори на големите и тежки риби та да ви питам.... Някой има ли идея как да елиминирам платиките тип скимерчета и да ловя само големите лопати в страни от петното ?

ПС: Благодаря за хубавите думи.

Първо поздрави за хубавия риболов! Големи адмирации! clap

Не съм майстор по-тежките риби,но съм успявал да селектирам едрите тави от скимърсите с кълцан дебел земен червей в захранката,както и с добавяне на течен ароматизатор пак на земен червей.Кастерите и белия почти винаги привличат по-дребните.
Отделно боядисвам храната в чисто ( снежно ) бяло , което плаши по-дребни екземпляри.Аромата на рибно брашно ( Fish Meal ) , също селектирва по-големите сред пасажа.Добавянето на едри зрънца царевица в микса,също е работило.На куката слагам комбинация от царевица от консерва затапена с един торен или три бели червейчета.Също и изкуствен вердевас от по-големите размери,затапен пак с бели червеи.
Забелязъл съм,че платиките имат леко различни хранителни навици в различните водоеми и няма гаранция,че на Искъра ще проработи,но при мен има ефект.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Поздрави и се радвам,че споделяш всичко в детайли,като храна,монтаж и тактика.Винаги е интересно да се четат такива репортажи.Ще чакам и другите ти платишки подвизи този сезон.
SONY
SONY
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 158 Рожд.дaта : 18.01.1987
Години : 37

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Plat1ka Пет 10 Юни 2011 - 5:56

Точно това ми беше и идеята на мен за следващия риболов. Да спра стрелбата на бял червей или поне след като се съберат някакви риби на петното и да ловя на земен червей. Ловя близо до устието на реката която постоянно носи купища земен червей с който рибите се хранят. Проблем ще ми е само, че на мястото където ще ловя има и сом и шанса да ми клъвне някой рибок над 7-8 кг е реален. В Неделя ще се качвам отново за големи риби и ще се опитам да ловя само от тези.

Другоеото което съм решил е. В страни от петното с основната храна да направя второ петно само с пелети и царевица. Взел съм 2-3 вида пелети с различна големина и аромати като според мен се допълват. Скопекс, Наторални(рибни) и някакви платикарски пелети. Та на това петно ще плясна и дебелия земен червей. :)

Би ли споделил от къде са тези прекрасни риби които си уловил. Одавна небях виждал толкова красиви платики.

ПС: Каква боя ползваш за да направиш храната бяла. Аз до момента съм ловил само с червена и жълта и умишлено съм ги правил такива на цвят.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  SONY Пет 10 Юни 2011 - 12:21

Храната боядисвам с Magic Color на mvde.Друго решение е с царевично брашно,но топките трябва да се стягат максимално , за да не оставят облак по-пътя си към дъното.
Има едни пелети,които представляват пресована царевица.Името им е Mais Pellets пак на mvde.Струват около 4 лв. за пакет от 500 гр.Вършели са ми чудеса,както за едрата платика,така и за шаран.Разтварят се сравнително бързо.Освен това не представляват никакъв интерес за скимърсите,бабушките и дребните каракуди.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Другите,които ползвам са тези на Трапер :
[You must be registered and logged in to see this image.]
И те са ми докарвали голяма платика.Също така добавям и царевична бисквита ( TTX Fine ).Единствения минус,когато ловя с царевични пелети е,че между платиките идва по-някой друг огромен шаро и си заминава с повода.Утре или други ден смятам да пробвам и платишките пелети на Сенсас,които от скоро се появиха по-магазините в Пловдив.Предстои да тествам и меласата,като основен аромат в подхранката.
Друг много ефективен метод е само топки глина,с много кълцан торен червей вътре.При много дълбоки води,тоя метод е незаменим.
Като слагаш дебел земен червей на куката,пробвай да го клъцнеш леко с ножичка от единия край да пуска сок.Ако не иска само на земен го затапвам с няколко бели или царевичка.Изобщо платиките обичат комбинациите и ти вероятно го знаеш.

Рибите от снимките са от баластриерите в село Ръжево Конаре.
Отделно имам опит и с тези по яз.Въча , както и малко със жребчевските.
Поздрави и успех през уикенда.
SONY
SONY
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 158 Рожд.дaта : 18.01.1987
Години : 37

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Plat1ka Пет 10 Юни 2011 - 15:19

Ето за това обичам да споделям във форумите. Винаги има поне още един с когото да обменим опит и да науча нещо ново. Това със глинените топки ми влиза идеално в схемата. Още утре ще ида да си извадя 1 кг торен и ще го направя с глина. Мисля с него да направя едно отделно петно и там да храня само с глина и пелети. Имам от тези царевичните пелети но на Искъра и скимърите ги обичат :) На петното с кълцания торен и земен ще мятам и рибни пелети с голям диаметър да не може скимърите да ги лапат и намерих едни с аромат на меласа и ми допаднаха. На това място кадето ловя шаран едва ли ще дойде но пък се подвизават сом и бяла риба. Удряли са ми големи бели риби на торен червей докато ловя платики та може и при мен да има изненади.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty 123

Писане  max Пет 1 Юни 2012 - 22:18

Аз ли неразбрах или някой не си свърши работата но .......(Днеска открих риболовът на яз.Искър а вчера докато разузнавах със сонара от къде да почна днес на 1 се натъкнах на мрежа над 100м с око по-голямо от юмрук ???? опъната в първия залив до караваните на 5м. от брегът... вече е брак и мисля да я подаря на новите от ИАРА за да видат как изглежда ) За откриване на сезона имаше не повече от 10лодки което леко ме осъмни и се обадих на мой познат който има риб.магазин и вади и билети но и на нейго не му беше ясно (последно от днес или утре щяло да бъде ???). Направи ми впечатление че караваните никога не са били толкова малко 488232 явно кризата и тука се е проявила .Времето на обяд беше супер но с пускането на лодката като затрескаха едни гръмотевици .........но вдигна и вълна и бях сигурен че ще има добър риболов sunglasses2 след час влачене ми згъна едната въдица и аванса заскърца :dancingHappy_i нарочно ги оставям леко натегнати за да имам време като съм сам в лодката.Ударими на най-яката въдица и макара така че не я бавих изобщо .Оказа се бяла риба около 50см която вързах през хрилете и пуснах да плува до лодката . Времето продължаваше да се разваля и валеше ситен дъжд но повече от това нямаше как да се намокря такаче продължих но вече със 3.8км.ч срещу вятъра и при пресичането на поредния залив искърца авансът на другата въдица и се започна .........докарах до лодката много хубава бяла риба по моя преценка над 5кг но се беше боднала само с една кука от тройката и като се опитах да я гребна с кепа другата тройка се оплете в кепа и бялата остана извън нейго и с рязко разтрисане се атскубна по живо по здраво :609c1f728720fb . Мислех че това е всичко с риболовът но получих и бонус сомче малко над три кг. Това беше от мене (направо не знам след толкова мрежарене и .....как се е опазила някаква риба но .....) Другият месец ще купя 1000бр сомчета с мой средства та ако някой иска да участва за да вземеме повече да казва .ПП.Качвам след малко снимки от днешния риболов в snimka.bg в профилът на toyo1 ако някой иска да ги метне в темата .Каква дъга имаше като си тръгвах ......


Последната промяна е направена от max на Пет 1 Юни 2012 - 23:25; мнението е било променяно общо 1 път
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  chapara Пет 1 Юни 2012 - 23:01

Откриването е утре - на 2ри юни, не че аз ще го направя sunglasses2
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  stefan_nenov Вто 5 Юни 2012 - 17:21

Браво, страхотен репортаж с снимки си спретнал !
stefan_nenov
stefan_nenov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.12.2011
Брой мнения : 33 Рожд.дaта : 16.11.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Светозар Върбанов Вто 5 Юни 2012 - 17:45

Ква е тая прашасала тема ?
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty 123

Писане  max Вто 5 Юни 2012 - 19:09

[quote="stefan_nenov"]Браво, страхотен репортаж с снимки си спретнал ![/quote Колега снимки не мога да качвам но съм посочил от къде може да се метнат в темата . Чакам твоя репортаж (и без снимки може ) sunglasses2
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

снимки - Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки! Empty Re: Откриване яз.Искър. Риболов на платика със слайдер + снимки!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите