GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов с жива заргана от брега!

+29
gogata1
MrNooneBG
Владо Коцев
bananaman
icokanev
triatomov
GENIUS
карид
vatus
Моряка
pepericos
direktora
ivaylo.filipov
тони котев
xivo
makari
rikitikitavi
dbc
cerberus
Gergov
DOCTORABukarNo1
tano
Тедо
own
mite
nissana
Дели
КИРО
Петър Василев
33 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Съб 31 Юли 2010 - 0:31

dbc написа:Смятам, че с хубава пръчка и макара много по-лесно се прави този риболов. Не съм голям спец (2 години го практикувам) и само дорадо ловя. Надявам се тази година да променя нещата и да тресна нещо по-така. Та така, ако отвориш бигела на макарата и заргана е достатъчно голям си опъва навътре без никакви проблеми. Да не говорим, че ако влакното излиза прекалено лесно потъва и има опасност да се закачи по по склалите близо до брега. Идва и следващия момент - обирането на влакното. Просто не си представям как ще се чуствам на края на деня, ако ми се е наложило да номотая поне 5-6 пъти по 200-300 метра влакно на ръка. И последния плюс на въдицата е при ваденето на рибата. Можете да използвате по-тънко влакно, защото вибрациите на пръта предпазват от късане, което занчи и по-евтино влакно (тук даже се пестят пари). Освен това при ваденето на ръка има опасност да пострадате от влакното при по-резки дърпания на риба. Ако беше по-добре да се лови без въдица хората щяха да ги използват само да си замятат блесните или там каквото си хвърлят и като им клъвне да хвърлят прътовете и да дърпат на ръка. Освен това си мисля, ако и като се хване нещо какво правим с влакното което обираме. Ако няма кой да го навива на макарата си представям каква неразплитаема купчина ще се получи, особено ако е клъвнало на 200-300 метра навътре.
Или не четете това което пиша както трябва или аз не мога да го обесня както трябва 12666
Колега,аз също съм превърженик на да се лови с прът и макара ,но разбери ,че в този случай не става.Когато и аз видях за първи път как ловят с жива заргана се изсмях,но скоро разбрах,че не те ,а аз съм в грешка.Мислиш,че не съм търсил начини как да използвам прът и макара за този риболов,,,,просто не става.Казваш ловил си дорада,,,колко кила бяха?Обзалагам се,че не са били по-големи от 2кг,,,айде 3кг.Знаеш ли как дърпа Маятико по-голямо от 20кг 12666 повярвай ми също като товарен влак и няма спиране.Няма спор ,че с прът и макара ще обориш по-лесно рибата,но там е работата,че не могат да се използват.Писал съм няколко пъти,че влакното не става за този риболов,,тежко е и едно ,че пада на дъното ,но и ти убива заргана.Предлагаш тънко влакно ,нека е тънко ,но ако не е поне 80лбр. си изгубил играта.Ако искате да уловите голям трофей и да сте сигурни поне 99%, spying че ще го изкарате следвайте това ,което съм писал.
Точно тръгваше един ферибот и вдигна страшна мътилка и от нея изкочи някво огромно животно завъртя се набързо и влезна обратно в мътилката. Беше поне колкото кракът ми.

Лаврак sunglasses2 Точно тогава когато корабите размътят кея са най-активни и тогава се ловят sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  tano Съб 31 Юли 2010 - 1:30

абе защо искате да си чупите пръчките [You must be registered and logged in to see this image.] това го хвана преди 3 години мои приятел овън със зарган и ролка-17кг докто се усетиш е взло 200 метра.Макари имам много но затакива риби -с ролки! sunglasses2
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  dbc Съб 31 Юли 2010 - 11:47

Както казах ловил съм само дребни риби така, но никой не може да ме убеди, че на ръка е по-лесно отколкото с инструмент направен за ловене на риба, какъвто е въдицата. Не отричам начина, с ролката и кофата, защото явно работи. Не веднъж съм виждал местните да го ползват по кейовете и нямаше да го правят, ако не беше ефективен.
Колкото до рибока от мътилката беше 90-100 см и доста различен като движение и конструкция от лаврака, но не знам какво беше.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  cerberus Съб 31 Юли 2010 - 11:49

Опита ми в този риболов е едва няколко неуспешни опита, но съм се замислял, какви могат да бъдат най успешните такъми. Какво ще кажете, за сърф-кастинг пръчка 4,00-4,20м и 200-250гр. в комбинация със здрав мултипликатор, за тролинг? Дългата и здрава пръчка, дава много добър контрол в/у рибата, особено от брега. Тролинговия мултипликатор, дава необходимата мощ, да се извади голяма риба, както и навиването на километър влакно не е проблем. Тук не е необходим кастинг, просто насочване на зарганата, в отределена посока.
...Ммм?
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Съб 31 Юли 2010 - 12:55

Aз 100 пъти ви казах,че с влакно не става,,вие пак влакно.
Митак ,веднъж ми се хвана едно маятико и беше повече от 40 кл.Бях с една ролка на която бях навил хиляда метра 0,90.Едвам ми стигна кордата за да го спра.Бях от външната страна на кея в триподите.Като ми удари й ударих една засечка и като тръгна разбрах,че е чудовище и я оставих да си взима свободно белким се успокои и спре,,,,,ноооооо,,,няма спиране брат.Кордата с такава бързина излизаше от ролката,че ме удряше по ръката и чак закървя.Като видях,че няма да спре,а кордата ми свършва,,хванах ролката с двете ръце и минах зад триподото.Само се чуваше свистенето на кордата,,,поне 200м на вътре се беше показала метър над водата .Оставаха ми към 50-тина метра когато спря ,,по-точно се обърна към мен и пак бясна скорост.Не успявах да навия кордата на ролката.Там където бях не позволяваше да я оставя долу,,иначе ако си на равен терен,,няма проблем.
2 часа борба и накрая рибата се умори и излезе на повърхнаста на водата.
Сега става интересно и ми се преплаква като си спомня за този случай :5f3aea9b1ac151
Рибата беше някъде на 200м от мен и я влача към мен,но един тъпанар с лодка я видя и пришпори лодката към нея.Не беше разбрал ,че рибата е уловена и я прибирам.
Почнах да викам ,но кой чува и онзи минава пред рибата и познайте какво се случи..кордата ми му се нави на перката и двигателя изгасна.Тогава се огледа и разбра какво се е случило.Започна да размотава кордата от перката и гледам кордата скъсана.Почнах да псувам,да викам ,,а онзи ми вика,,,споко бе брат тука е рибата и ще ти я донеса.Да ама докато размотаваше кордата от перката,,,рибата си беше отпочинала,но лежеше още на повърхноста.Като рече онзи да обере кордата с рибата само се чу пляс и рибата тръгна пак с бясна скорост ,а тариката хвърли кордата да не му отреже някой пръст.
Тази история ви я разказах за да разберете каква сила имат тези риби.Бях с корда на Шогун,,една от най-яките корди и то 0,90 навита на ролката 1 км и едвам издържа .Така,че правете си изводи.
Нищо на против нямам да пробвате с прът и мулти и влакно,но ме е яд,че после ще си дърпате косите.Кордата има много преимущества пред влакното в този риболов,,по-лека е и повечето метри от кордата ,когато заргана е дръпнал плуват,еластична е и по незабележима от влакното,това е голям преоритет,,,ако си с влакно Лица никога няма да ти удари,защото са много предпазливи,,,може да направи пет кръга покрай заргана и да не го вземе ако усети ,че има нещо гнило.Дорадото няма проблем,,това е една от най-глупавите риби,,каквото и хвърлиш го лапа.
Така,че правете си изводи sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  dbc Съб 31 Юли 2010 - 13:32

За силата на рибите си прав. Морската риба дърпа пъти по силно от сладководната. Не си и представям да хвана нещо над 20 кила. То и нещо над 3 ще ми е спомен за цял живот. Само не мога да разбера разликата между влакно и корда. За мен са едно и също нещо и това нещо вече го деля на монофилно и плетено.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Съб 31 Юли 2010 - 13:48

dbc написа:За силата на рибите си прав. Морската риба дърпа пъти по силно от сладководната. Не си и представям да хвана нещо над 20 кила. То и нещо над 3 ще ми е спомен за цял живот. Само не мога да разбера разликата между влакно и корда. За мен са едно и също нещо и това нещо вече го деля на монофилно и плетено.
Каква,,ми голяма разлика.Писах по-горе,че кордата е еластична докато влакното не е.При триене повече издържа кордата,,затова и когато тролим имаме на мултито влакно ,а в края повод-1,5 корда.Много по-лесно се къса влакното при триене.
Кордата и влакното си имат и приимущества и недостатъци.Например ако ловиш с корда на над 200м дълбочина ,,даже и по-малко ,,не усещаш кълването,,докато с влакното се усещат.Влакното в тролинга се използва не защото е по-добро от кордата,а защото ти позволява да навиеш повече метри на макарата си.Има още много ,но сега не се сещам,,,но нищо общо нямат влакното с кордата,,,аееее,,,монофила,,,макар,че не ми харесва тази дума.Много чуждици сте вкарали в риболова бе magnifier
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Gergov Съб 31 Юли 2010 - 14:38

Ако бяхме развили темата за Джиговия риболов нямаше да има питане защо
са различни плетените и монофилните влакна и кое къде е по добре да се ползва.
Петър добре го е обясни ама нали сме си професори това Българите все разбираме повече от другите.
Има една българска поговорка "Не питай старило а патило", ама кой ти чета та да чете поговорки.
avatar
Gergov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2010
Брой мнения : 73 Рожд.дaта : 26.06.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  cerberus Съб 31 Юли 2010 - 18:30

Ми Петьо, аз пак не разбрах
Защо да не е удобно да се ползва пръчка? С какво е по удобна тази ролка?
За монофила съм съгласен, има логика, но според мен подходящ прът с мощен мултипликатор определено ще дадат предимство при вадене на чудовище, знаеш че при отпускането на корда от мултито, няма почти никакво съпротивление и със сигурност е по малко от съпротивнението на тази ролка
Някак си ми се струва нереално и опасно ваденето на голяма риба на ръка?
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  dbc Съб 31 Юли 2010 - 19:14

двама сме
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Съб 31 Юли 2010 - 20:53

cerberus написа:Ми Петьо, аз пак не разбрах
Защо да не е удобно да се ползва пръчка? С какво е по удобна тази ролка?
За монофила съм съгласен, има логика, но според мен подходящ прът с мощен мултипликатор определено ще дадат предимство при вадене на чудовище, знаеш че при отпускането на корда от мултито, няма почти никакво съпротивление и със сигурност е по малко от съпротивнението на тази ролка
Някак си ми се струва нереално и опасно ваденето на голяма риба на ръка?
Moже бе Митак,но като сложиш от онези мултита дето са за биг-геим spying от тез дето можеш да ги държиш само седнал ,защото са по 5 кила.Даже и тези не стават ,защото и на тях барабана им е малък и като навиеш 0,80 корда,(за по-дебела няма да говоря ),,после как излиза от барабана,,,накъдрена magnifier и как ще дърпа заргана problems ще направи 20-тина метра и ще умре от напън ,защото кордата ще му действа като пружина и ще го дърпа назад503495

Някак си ми се струва нереално и опасно ваденето на голяма риба на ръка?
Ако мислиш ,че си ги измислям тези истории начина на ловене,,правиш голяма грешка!Какво значи нереално,,,,всичко това ,което съм писал е в последствие на много проби от моя многогодишен риболов с жива заргана и ви казвам най-добрите решения до които съм стигнал и те не са само мои.Ако искате ловете така ,ако не искате пробвайте по вашите начини за да видите,че накрая ще се съгласите с мен.Това дето викаш ,че е опасно ,,,пак не е така.Опасно ще е ако рибата е по-голяма от 40 кила,,,тогава вече е много трудно да я умориш и удържиш тази риба.Трябва да имаш няколко по-малки екземпляра извадени .
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  makari Съб 31 Юли 2010 - 21:32

За тези макари дето говори Петьо са ефтини и се продават по всички рибарски в Гърция.Малките са по 1евро,а големите по 1,5евро

[You must be registered and logged in to see this image.]

Само не ми ясно как да пусна зарганчето на 200м като лодките минават от 30 до 100 метра от носовете.
Инече Петьо не се нервирай много заради нашето незнание щото ще ти побелеят косите на младини.Който може да отсява информация ще лови по-бързо пък другите ще са на принципа проба грешка 488232
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  cerberus Нед 1 Авг 2010 - 0:50

Петър Василев написа:

Някак си ми се струва нереално и опасно ваденето на голяма риба на ръка?
Ако мислиш ,че си ги измислям тези истории начина на ловене,,правиш голяма грешка!
Даже и за момент не съм се усъмнил в теб, може би се изразих неправилно. Просто не мога да си го представя, защото не съм вадил толкова голяма риба. Като знам какво дърпане и какви скорости развива едно 4 килограмово рики, си представян какво е 40 килиграмово животно :21fe7b94c4e424
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Нед 1 Авг 2010 - 2:20

makari написа: Само не ми ясно как да пусна зарганчето на 200м като лодките минават от 30 до 100 метра от носовете.
Инече Петьо не се нервирай много заради нашето незнание щото ще ти побелеят косите на младини.Който може да отсява информация ще лови по-бързо пък другите ще са на принципа проба грешка 488232
Зарганчето го пущаш без да слагаш стереопорче и нямаш проблеми,Кордата плува но лодките не я достигат.Лошо е ако лодката мине близо до заргана,там кордата е на повърхноста и ще ти направи беля.В такъв случай почваш да викаш на лодкаря 21188 смях
Не се нервирам,а точно обратното,,,кефя се,че питате и с каквото мога ще помогна :95a6347ec54c90 все на някой ще свършат работа писаниците ми sunglasses2
Не знам дали ще повярвате,но Нисана като беше ходил на Тасос и улови първите си дорада гащите ми бяха пожълтели от радост :3f7e6dc87de4b9 че е уловил риби след като му бях дал и то много малко напътсвия.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  tano Нед 1 Авг 2010 - 8:54

аз какво да кажа ,тои Петьо всичко обясни!Остава да си вземете каквато макара искате и също и една ролка и пробваите и с двете което ви е по удобно с него ,,работете''и си иизвадете сами изводите.Петьо ви спестява много време бъдете сигурни и разходи!
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  xivo Нед 1 Авг 2010 - 16:42

Дано не съм пропуснал , но никъде на пишете по кое време на деня се лови по този начин. Много ми допада идеята да закарам с лодка заргана на 200-300м навътре и да го оставя там. Би трябвало даже да е по-добре, защото ще е доста по-жизнен. Прав ли съм? Може ли в този случай да не се слага парче от стиропор, за да е по-свободен в движениета си?
xivo
xivo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 76 Рожд.дaта : 15.03.1969
Години : 55

http://www.mc21.net

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Нед 1 Авг 2010 - 17:25

xivo написа:Дано не съм пропуснал , но никъде на пишете по кое време на деня се лови по този начин. Много ми допада идеята да закарам с лодка заргана на 200-300м навътре и да го оставя там. Би трябвало даже да е по-добре, защото ще е доста по-жизнен. Прав ли съм? Може ли в този случай да не се слага парче от стиропор, за да е по-свободен в движениета си?
Πрез целия ден,но най-добри часове са сутрин при изгрев слънце и вечер 1-2 часа преди залес.Стъмни ли се почват баракудите и лавраците в кейовете,,пак по същия начин sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  ???? Нед 1 Авг 2010 - 18:31

Всъщност какво става, ако заргана не ще да ходи повече от 50-тина метра навътре ?
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  tano Нед 1 Авг 2010 - 19:01

освен да го закараш други начини няма :609c1f728720fb
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Пон 2 Авг 2010 - 0:00

Pol™️ написа:Всъщност какво става, ако заргана не ще да ходи повече от 50-тина метра навътре ?
Δостатъчни са sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  dbc Пон 2 Авг 2010 - 10:11

Всъщност дорадото се върти около брега и на дистанция повече от 50-60 метра не съм имал удар. Освен това пред мен на 3-4 метра ми е удряло. Оказа се, че то се страхува от стереопорче с размери 4х4 см и когато го сложа нямам удари. За това предпочитам да не слагам. По принцип заргана ако не е лошо ранен не спира да влачи навътре.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  dbc Пон 2 Авг 2010 - 10:12

Забравих да напиша, че дорадото нощем не кълве.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  own Пон 2 Авг 2010 - 10:24

Оххх, колеги и аз се точа за дорадо - след миналогодишният неуспех. (Избяга ми в последният момент).
Харесва ми как чудесно се разви темата.
Петьо, благодаря ти за изчерпателните отговори към нас "лаиците".
Нямам търпение да наближи края на август. Тогава отпрашвам към Вурвуру и ще "избухвам". Заредих се и с няколко бомбарди за улов на жива стръв и не само де.
Дано да имам късмет и после да пускам снимки: fishing1
Ако ли не: 6741d394212f783e04ea и sausage
own
own
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 13.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Пон 2 Авг 2010 - 10:40

dbc написа:Всъщност дорадото се върти около брега и на дистанция повече от 50-60 метра не съм имал удар. Освен това пред мен на 3-4 метра ми е удряло. Оказа се, че то се страхува от стереопорче с размери 4х4 см и когато го сложа нямам удари. За това предпочитам да не слагам. По принцип заргана ако не е лошо ранен не спира да влачи навътре.
Затова стереопорчето се слага на 5-6м зад рибката.
Следващия път като уловиш дорадо не го вади веднага от водата и предварително си преготви още една жива заргана или една въдица с изкусвена рибка,,може и силиконче.Дорадата винаги се движат най-малко по 3 риби и когато се хване една другите я следват ,мислят си,че нещо яде и се настървяват.Така,че като уловиш едно го докарваш на близко до теб и не го изкарваш,а ако имаш друга жива заргана(или изкусвена рибка) я хвърляш на близко до уловената и веднага я лапат тези дето я следват.Така съм вадил по 10-тина за 15-20 минути sunglasses2 Хубаво е в такива случаи да са двама рибари заедно ,,единия да държи уловеното дорадо на близко,а другия да лови останалите,,, и е много важно то да не спира да се движи,трябва да прави резки движения за да превъзбужда другите дорада..пускаш го на вътре няколко метра и обираш.
Така можеш да уловиш всичките ,които следват уловената риба sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  own Вто 3 Авг 2010 - 10:44

Здрасти Адаш,
Кой възел за куката да използвам (най-добър и издръжлив)? 12666
own
own
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 13.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов с жива заргана от брега! - Page 3 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите