GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

+6
СЪНДИ
Elfi
roko koko
DOCTORABukarNo1
pivkoto
тони котев
10 posters

Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Нед 18 Сеп 2011 - 10:18

Имам двама комшии, и те с кемпери, и снощи от дума на дума та -тръгваме по празниците за обиколка на втория ръкав на Халкидики.Идеята е през Солун и от там на Ситония.Имам питане към знаещите ,някое местенце близо до Солун където може да се преспи близо до морето.Ще тръгваме в срядата след работа и не се знае кога ще акостираме на гръцкото море(а и къде).От групата никой не е ходил на тази дестинация.По отношение на риболова във форума прочетох това онова а и на база собствен опит мисля ,че..... sunglasses2 абе ще си покаже.Приятелите съм ги записал на риболовно обучение ,че много гладни гърла,сам не мога ги изхраня.Ще се постарая този път да направя повечко снимки,че съм малко немърлив в тая област.Ако има някой в същата посока да дава кординати ,ако мога ще се отбия .Идеята е за 4те дена да смениме 4-5 места .Няма да ползваме къмпингите,то по това време на годината хора няма и места бол. :609c1f728720fb
пп.Вече треска(предстартова)ме тресе. sunglasses2


Последната промяна е направена от тони котев на Вто 11 Окт 2011 - 12:09; мнението е било променяно общо 1 път
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  pivkoto Нед 18 Сеп 2011 - 18:30

Направо ти завидях Тони,ама благородно.Успех и да се насладите максимално на красотите които ще зърнат очите ви.Па и някоя снимка нащракай ,че да видиме ко става по Гръцко... :609c1f728720fb
pivkoto
pivkoto
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.05.2010
Брой мнения : 1011 Рожд.дaта : 24.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  DOCTORABukarNo1 Пон 19 Сеп 2011 - 13:03

Тони, пращам ти форум за места където можеш да лагеруваш безплатно с кемпър в Гърция извън къмпингите. На английски е, има и гуугъл карта.
Много те моля да запишеш координатите на местата където сте лагерували безпроблемно защотo ще отворя специална тема за кемпер-риболов в Гърция.
Успешен риболов и приятно прекарване на почивката!

[You must be registered and logged in to see this link.]
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Пон 19 Сеп 2011 - 21:25

pivkoto написа:Направо ти завидях Тони,ама благородно.Успех и да се насладите максимално на красотите които ще зърнат очите ви.Па и някоя снимка нащракай ,че да видиме ко става по Гръцко... :609c1f728720fb
Живко в момента рибата дава на Жребеца,2-3 удара на ден сомски и някоя и друга щука.Само не ми казаха на какъв воблер ,гадовете,ама това е част от играта.Аз ще снимам в гръцко , а ти направи някоя снимка от Жребеца sunglasses2
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Пон 19 Сеп 2011 - 21:30

DOCTORABukarNo1 написа:Тони, пращам ти форум за места където можеш да лагеруваш безплатно с кемпър в Гърция извън къмпингите. На английски е, има и гуугъл карта.
Много те моля да запишеш координатите на местата където сте лагерували безпроблемно защотo ще отворя специална тема за кемпер-риболов в Гърция.
Успешен риболов и приятно прекарване на почивката!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Док за съжаление аз нямам джипиес,но мисля ,че някой от групата има.Ако има ,ще пиша данни непременно.Благодарности за сайта ,ей сега го погледнах,има интересни неща.Благодарности за пожеланията,дано стане приятна разходка.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  roko koko Вто 20 Сеп 2011 - 8:40

Тони, пжелавам ти приятен и успешен поход .Пощракай повечко с апарата та ние хърбите да видим готини рибки magnifier
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  Elfi Вто 20 Сеп 2011 - 8:53

E това е! Супер, Тони , Страхотно!!! thumbsUp_icon Искам да ви пожелая ама много хубаво да си изкарате, а то няма начин да не е така thumbsUp_icon
Elfi
Elfi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2825 Рожд.дaта : 28.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  СЪНДИ Вто 20 Сеп 2011 - 10:57

Весело......и наслука. :609c1f728720fb
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  s4etovod Вто 20 Сеп 2011 - 22:47

Кеммпериране - това е рая, там ми е и на мен мечтата :d5b65c17bec10f Дано изкарате супер, а ние чакаме хубав репортаж
s4etovod
s4etovod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.09.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 10.05.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty 123

Писане  max Нед 25 Сеп 2011 - 22:56

В сряда (живот и здраве) и аз паля кемпера за гръцко но за Тасос (апарата е зареден но повече от 500 снимки не ви обещавам смях )
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Чет 29 Сеп 2011 - 16:50

Върнах се още в неделя но проблеми с нета и натрупана работа не ми позволиха да споделя с вас преживените емоции от пътуването.На всичкото отгоре нещо стана с паметта и не мога да пусна снимки ,тези които се виждат са ми от телефона.Когато взема снимки от другите участници ще ги пеиствам.
Тръгнахме в сряда след работа ,около 18.30ч. След спиране на с.Г. Градешница(прекрасна скара),заредихме батериите и газ към Солун.Пътуването беше приятно и безпроблемно.Преди Солун се събрахме 3те кемпера и решихме първия стоп да бъде в Созополи ,видя ни се най близо до пътя след Солун.И така в 12.30 през ноща минахме през селцето и се озовахме на брега на морето.Имаше по една бърза наздравица за успешния преход и лягане по креватите, с надеждата да спре силния вятър който ни съпътстваше.На сутринта ,към 8 , както обикновено станах първи .Времето беше утихнало и абе време само за риболов.Да ама нямах време предварително да си направя такъма за заргана и не исках да си навличам гнева на домашните с ранно (в техните очи )събуждане и реших да си направя разходка по хубавия плаж на Созополи(да не се бърка с нашенския Созопол).Само след около 100тина метра забелязах играта на пасаж заргани, еийй направо 509601 .Поразходих се още малко и навръщане -зарганите пак там.Използвах ,че някои от съседните кемпери бяха станали и "без да искам" си събудих домочадието.Направата на въдица ми отне не повече от 5 мин. и първо хвърляне -първи зарган ,викам си е сега... и детето ме видяло и ми отне въдицата най- безцеремонно.Нали съм добър баща а и гледам да спечеля съюзник в риболова ,предадох се без бой.Обаче след 3тата изпусната риба от ,се договорихме да се сменяме при изпусната или хваната риба .Така неусетно за около 1 час хванахме 12 заргана с добри габарити и изпуснати още толкова.Лошото беше ,че дадоха зор да тръгваме към следващата цел -намиране на стопмясто след Никити.Попътно разгледахме Метаморфози,имаше отзиви за това селце ,но нещо не ме грабна. Тук спряхме за малко в Никити и въобще не се сетих ,че на бензиностанцията в близост продават евтина и разнообразна стръв.Мойто рибарче използваше всяко спиране по предназначение,влизаше веднага във водата ,ако наблизо имаше такава и излизаше преди да тръгнем.След Никити видяхме отбивка за къмпинг ,подминахме я и след около 2-3 км. видахме нов заход към морето.Спуснахме се на прекрасно място-рядка горичка пред която се мъдреше разкошен пясъчен плаж.За огромно наше разочарование всичко беше заградено и достъпа на коли и кемпери беше ограничен.Пообиколихме исъседните още по хубави заливчета ,но :9bbce68c65a7e8 места няма.Продължихме напред към Неа Мармарис.По пътя спирахме на няколко уж переспективни места ,ама nono .Разгледахме Неа Мармарис,води се за най-баровското место на Ситония и газ нататък.Видяхме на картата път който се отклонява от основния и тръгва покрай морето и ние по него.Пътя върви измамно близко до водата но пре пресечена планинска местност и подходи до вода първите няколко километра нямаше.А гледките ...красота, уникални скални заливчета пълни с прозрачно чиста вода.Все пак времето напредваше ,а доникъде не бяхме стигнали и отново на път.Подминахме къмпинг след още няколко километра и най-накрая намерихме нашето място заливче с къмпинг пълен с русначета ,най вероятно на лагер.Паркирахме се отстрани на около 200-300м.След разпъването реших да огледам за рибки околноста.Излязох на скалния нос който ни беше от дясно и започнах риболова.На това място за съжаление зарганите бяха редки и капризни,за друга риба нямаше време ,преваляше следобеда.Вечерта мина приятно ,децата ходиха и на дискотека в лагера.Легнах си към 12 с идеята на сутринта да намеря къде се крият рибоците.Сутринта в 7ч. :217b315cad77fe Мъка ,чат пат по някой зарган ,откачи ми се ръката от хвърляне на булдото.Появиха се колеги ,българи ,пробваха на воблер но резултат нямаше.На плувка се обаждаха дребосъци някакви ,безинтересни.Реших да се погмуркам и така мина 12 и отново газ към следващата дестинация- Торони. За сега спирам ,че ми излезна работа ,но очаквайте продължение.[You must be registered and logged in to see this image.]
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  roko koko Пет 30 Сеп 2011 - 8:42

Aйде бе Тони,не си ли свърши работата?Давай продължението.Малката станала колкото татко си Тони.Сякаш пораснала от Юли насам бе бате.....да ти е жива и здрава :609c1f728720fb
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Пет 30 Сеп 2011 - 9:17

[You must be registered and logged in to see this image.]Спряхме в Торони и си отворих една студена биричка ,че много жега.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Спряхме на плажа и отидохме да хапнем по гирус и след това във водата .
[You must be registered and logged in to see this image.]
На плажа беше акостирала яхта с българското знаме.Поплицикахме се и отново по колите -посока ПортоКоуфо.Стигнахме много бързо, разстоянието между двете населени места е много кратко, и си намерихме хубаво място за стоп след края на селото.Да ама на жените им било като язовир(за тези които ни са били там,залива е толкова заграден отвсякъде с високи баири ,че добиваш наистина чувство за един огромен язовир,открито море не се вижда.Беше пълно с колеги риболовци .Жените се жапънаха и продължихме към Каламици.Пътят се качва високо в планината и се открива уникална гледка на залив със садки .
[You must be registered and logged in to see this image.]
След стремглаво спускане се озовахме в Каламици.Спряхме на плажа и решехме да останем там ,дори с риск да ни изгонят,наблизо имаше работещ къмпинг.За щастие проблеми в това отношение , а и в друго нямахме.Стопа ни беше буквално до мрежата на игрище за плажен волей и след изплакване в морето заформихме два отбора . В отборите се включиха и двама сърби.За да има хъс предложих спечелилите да изпият по една студена бира закупена от загубилите.След час и половина люта битка по пясъка отворих с кеф своята трофейна бира.За риболов в този ден не остана време ,но вече бях набелязал местото за сутрешния риболов.
[You must be registered and logged in to see this image.]
В ляво от островчето което се намираше на самия плаж , сутринта в 7 започнах да опипвам почвата.Застанах до колега(българин)който беше хванал на бомбарда много интересна риба.Мисля ,че Петьо я е описал в видове риби.Рибата прилича на нашенско попче ,но устата и е нагоре и има страховити зъби.След няколко неуспешни замятания застанах от дясно на острова и ...ги започнах.Излизаха малки и големи заргани .колегата веднага застана до мен ,но нямаше моята слука.Тук искам да благодаря за точните съвети за ползването на Флуорокарбон.Това беше единствената разлика в такъмите ни ,но явно много съществена щом колегата не можа да хване нито една риба.След час и половина напече и се отдадох на плуване и гмуркане.С изненада установих,че залива е пълен с кефали по дъното ,някои с впечатляващи размери.Също така имаше и сафрид с големината на скумрия.За съжаление морето беше пълно с плажуващи и не ми беше удобно да хвърлям въдица между тях.Направих си една импровизациякоято бях научил на Аспровалта от приятел грък.Корда с малко оловце ,завързана на пречка около 2 педи.Сложих парченце зарган на куката и пуснах такъма на 3-4 м. от мен.От нищото се появи един гигантски сафрид и от моята въдица и помен не остана.Отнесе я като куцо пиле домат.Реших оставащото време да поплувам и така приключи риболова ми на Каламици.Малко след обяд събрахме и тръгнахме към следващата цел-намиране на стоп около Ворвури.За това ще пиша по нататък ,че тръгвам към ловната хижа ,ще подготвяме откриването на едрият лов. :609c1f728720fb
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Пет 30 Сеп 2011 - 9:25

roko koko написа:Aйде бе Тони,не си ли свърши работата?Давай продължението.Малката станала колкото татко си Тони.Сякаш пораснала от Юли насам бе бате.....да ти е жива и здрава :609c1f728720fb
Поздрави на бургаската група.Наистина расте с часове ,да ми е жива и здрава много ме кефи.Започва да хваща като татко си,има го търпението и събира завистливите погледи на другите колеги около нас. смях смях смях
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  roko koko Съб 1 Окт 2011 - 8:56

Наслука .Попуцай малко и пусни някоя снимка .....тоя път с риба :609c1f728720fb .
Успех през новия сезон на всички ловджии,наслука :609c1f728720fb .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  nikinenov Пон 3 Окт 2011 - 13:04

Това Каламаци сега октомри ако се прескоци за риболов ще има ли някакъв шанс за рибоци или ще бъде губене на време. angel19
nikinenov
nikinenov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.05.2011
Брой мнения : 324 Рожд.дaта : 16.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  DOCTORABukarNo1 Пон 3 Окт 2011 - 23:08

nikinenov написа: Това Каламаци сега октомри ако се прескоци за риболов ще има ли някакъв шанс за рибоци или ще бъде губене на време. angel19

Съветвам те да отидеш в Порто Куфо!
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Вто 4 Окт 2011 - 21:27

DOCTORABukarNo1 написа:
nikinenov написа: Това Каламаци сега октомри ако се прескоци за риболов ще има ли някакъв шанс за рибоци или ще бъде губене на време. angel19

Съветвам те да отидеш в Порто Куфо!
+1 На разстояние 10тина- 20 километра са ,едно от друго селата.Можеш да пробваш и на двете места sunglasses2 . :609c1f728720fb
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Сря 5 Окт 2011 - 10:49

И така тръгнахме към Ворвури.Идеята беше да се изнесем по близо до Солун за последния ден.По пътя спряхме в Сарти и напазарувахме прекрасни и по евтини от Българско плодове.Продължихме напред като периодично започнахме да спираме и да оглеждаме места за пренощуване .Подръка имаше достатъчно колела за тази цел.Така неусетно стигнахме и подминахме Ворвури без да намерим нещо подходящо.Района около градчето е силно застроен с вили.Плажа не ни хареса въобще ,води се някаква лагуна но на фона на това което бяхме видяли предишните дни, на мен ми се видя като блато.На разклона за Никити и Агиос Николаос, решихме да тръгнем в посока последното за търсене на нови места .Уви нямаше нищо подходящо и взехме курс към Лерисос с идеята да се върнем в България през Ставрос и Серес.Минахме през Лерисос и се озовахме на плажа под градчето.Много хубаво място ,но имаше работещ къмпинг.За да не предизвикваме излишни разпри еветуално, тръгнахме по безкрайния плаж в посока север.Места за спиране имаше повече от необходимото ,но търсехме близоста на морето .Това за малко да ми изиграе лоша шега, на едно място за секунди ми се размина окопаването в пясъчните дюни.Тръгнах да паркирам върху уж твърдата дюна и с малко късмет успях да избегна лошото,че кемпера се вади само с трактор :5ff67901e688fa .Спряхме да се изкъпем,бяхме пропътували доста километри, а един от младежите ,взе колелото и се пусна по плажа да разгледа за други места.След пол. час се върна много въодушевен ,намерил много красиво място ,до брега на морето.По пътя имаше и такива места ,но плажа беше на 100на метра.[You must be registered and logged in to see this image.]
По пътя покрай плажа след Лерисос:[You must be registered and logged in to see this image.]
Мястото наистина се оказа красиво .Спряхме до интересни варовикови скали не високи но изваяни в причудливи форми.Паркирахме на една площадка на самия бряг която беше обградена от 3 страни с каменните чудеса.Наблизо в морето, между 5 и 20 метра навътре ,от двете ни страни излизаха като от нищото 4 скални островчета с височина от 1 до 4метра , много красива гледка.Разпънах масата и столовете и понеже до вечерята имаше още час два ,реших да ги проверя местата около скалите.Мойте хора се бухнаха в морето до най-близката скаличка и настанаха едни скокове ,една веселба....-Това ме принуди да се отдалеча на 70-80м. до съседното място.С първото хвърляне и прас зарган Две педи и половина, eyeballs_icon леле какъв кеф,то беше подскачане то беше дърпане.Изкарах рибата на брега и ново хвърляне нов ,но по малък, зарган.За час и нещо хванах рибка достатъчна да подсили обилната прощална вечеря.Вечерта мина както винаги ,много весело с шеги и закачки.Бъзикаха ме ,че не мога да хвана голяма риба и понеже на другия ден планирахме да тръгнем по късно си направих такъма на Петьо с живата заргана.Сутринта мъка ,1 час не мога да си хвана стръв, обикалях обикалях и най накрая успях да хвана едно малко зарганче ,обаче се бях отдалечил доста от лагера и докато се върна и го пусна във водата зарганчето умря.Грешката беше ,че не си бях взел кофа с мен, а заргана се оказа нежна риба , за няколко минутки даде фира.Вече с кофа отидох на същото място и ми трябваше малко време за слесващия зарган.Той се оказа почти две педи ,но реших да хващам големи риби и го заложих на куката.Пуснах рибата във водата ,а тя плува на страни ,това ме принуди да сложа плавниците и да го вкарам първите 100тина метра,от там на татък той взе останалите 70-80 метра ,на макарата имах навити около 240 м. влакно и реших да оставя достатъчен аванс.През това време пред мен упорито въртяха на тролинг две гръцки лодки и това ме наведе на мисълта ,че съм на правилното място.Помятах половин час покрай въдицата за големи риби и понеже ми доскуча, дадох наставления на групата да наблюдава внимателно за удар ,а аз отидох да продължа със зарганиския улов.След още половин час реших ,че съм се предоверил и тръгнах да направя инспекция.И какво да видя:в макарата беше останало съвсем малко влакно което стоеше отпуснато.Извадих остатъците от заргана (беше останало парче месо само около куката ) и им теглих една дълга и продължителна на пазачите, а те се скъсаха от смях.Веднага заредих нов зарган ,този влезе навътре чудесно, от раз.Повече не мръднах от въдицата ,ама всеки ден не е великден.До тръгването ни нямаше никакъв удар .Групата към обяд даде зор да слезем към Олимпиада и така безславно завърши моя риболов по Гръцко.По пътя спряхме след Стратони ,На върха на над градчето се открива уникална гледка ,препоръчвам на всеки който пътува в тази посока да отдели някорко минути и да се отбие .Има удобна отбивка с хубава беседка.
Спряхме преди Олимпиада на поредното прекрасно заливче и там изкарахме остатъка от следобеда там.След сутрешните си разочарования се отдадох на плуване и гмуркане .В района имаше много стриди.Не можах да извадя нито една ,много здраво бяха захванати за скалите ,може би с нож щях да успея но не ми се занимаваше.Към 6 ч. събрахме и казахме довиждане на гръцкото море.Прибрахме се по живо по здраво ,а аз кроях планове за реванш на големите риби.Щом взема снимки от групата ще кача някоя има итересни кадри.Пожелавам на всеки да усети тръпката на такова пътуване ,оставя прекрасни спомени за дългата зима. :609c1f728720fb

п.п. Забравих да спомена ,че на много места си вадих морски червей (акровати)направо от брега там където вълните го заливат.Заргана го ловях и на морски и на бял червей.Даваше еднакво и на двата модела.Въдицата ми е бившия спининг на Нисана ,много кадемлийска въдица ей ,където хвърля хваща,брейд 0.10 ,голямо булдо което ми позволяваше да правя прилична дистанция от около 60-80 м.(брейда ми е 100 м.,виждаше се дъното на ролката на макарата след замятане),флуорокарбон: в началото 0.12 но бързо коригиран на 0.18,след няколко късания и кука №12.Такъма за голямата риба беше копие на описаното във форума.Другият път със сигурност ще наблегна повече на големите риби sunglasses2 . :609c1f728720fb
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  DOCTORABukarNo1 Сря 5 Окт 2011 - 15:24

Край Йерисо сте лагерували в местността "Кукадя" или "Юмрука" на български. Много красиво място!
Ето няколко снимки от там:

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Сря 5 Окт 2011 - 22:19

Док,много си точен.Лагера ни беше на 500м от тази скала посока юг.Мястото много ми хареса и се надявам пак да го посетя.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  Elfi Сря 5 Окт 2011 - 22:43

Дори и без снимки, пътешествието си го разказал много увлекателно, Тони thumbsUp_icon

DOCTORABukarNo1 написа:

[You must be registered and logged in to see this image.]



12666 :217b315cad77fe А това като го намеря някой ден , няма да мръдна оттам 5 дена :dancingHappy_i
Elfi
Elfi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2825 Рожд.дaта : 28.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  тони котев Вто 11 Окт 2011 - 9:57

Добрах се до малко сники и както обещах :
[You must be registered and logged in to see this image.]
Някъде след Порто Карас.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Е това е рибарски стан.Даже и душа му ползвахме на човека.А тоя вагон как са го довлекли в тая пустош,идея си нямам.[You must be registered and logged in to see this image.]
Това е плажчето,много красиво и безрибно.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Мойто рибарче ме отваря къде е рибата.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ей много ми хареса местенцето.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Тука сме на Каламици и си имам помощник при ваденето на морския червей(акровати)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Тази гледка над Стратони е зашеметяваща, а хората и беседка са направили.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Кристалните води на Бяло море.
[You must be registered and logged in to see this image.]
На тази яхта в Торони се вееше българския флаг.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Гледката над Порто Коуфо не се нуждае от коментар.
[You must be registered and logged in to see this image.]
:609c1f728720fb
Ако има интерес мога да нкача още някоя снимка.

[You must be registered and logged in to see this image.]
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  roko koko Вто 11 Окт 2011 - 10:07

Тони завиждам ти брат за красотите които си видял и си запечатал за спомен. :609c1f728720fb Рибите са на втори план пред релакса който сте стъкнали.Поздрави Дари. :609c1f728720fb
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  gogo26 Вто 11 Окт 2011 - 11:16

Ако имаш и други снимки-пускай...да се покефим на красотите и топлината .....че тука е мазало :5f3aea9b1ac151
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

снимки - Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки Empty Re: Обиколка на Ситония с кемпери 21.09 -25.09.11г.-снимки

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите