GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Морски спининг

2 posters

Go down

морски - Морски спининг Empty Морски спининг

Писане  Вельо Сря 8 Май 2013 - 22:44

Предварително се извинявам за незнанието си, но подозирам, че морският спинингов риболов се отличава доста от сладководния такъв, та затова прецених да пусна такава тема в този раздел. Ако не съм прав се извинявам на модераторите и администраторите и ги моля да преместят темата ми в правилния за нея раздел, както и да я обработят според както трябва. За което, естествено, им благодаря!
Та така - тази зима снабдих един тежък спининг от ДАМ - 3,6м, сила 80 - 160гр. Преди няколко дни го тествах и съм доста доволен от него - изхвърля добре кастмастъри и воблери, стегнат строй, пъргав... Може да се каже, че лежи отлично в ръката ми и е като нейно продължение. това, обаче, ми е първият спинингов прът и мнението ми може да не е меродавно. Неприятното е, че ми се строши макарата, която е на поне 25 години и понеже това не й е първото дефектиране, мисля да си я поправя, но да я прехвърля на по-лека служба. Не искам да я пенсионирам, защото имам много спомени с нея и обичам да я усещам в ръцете си (извинявам се за лиричното отклонение, но не се стърпях). Какъв е въпросът ми към вас - моля за съвет за спинингова макара! Огледал съм се в това Шимано:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Хвърлям засега само в Бяло море и се надявам някога да ми чукне нещо стойностно, та ми се ще да имам макара, която да може да издържи нещо повече от зарган. Моля ви за мнение за посочената макара (устойчива е на солена вода) и евентуално да ми кажете кои са важните характеристики, които трябва да гледам при избора си на макара за морски спининг - вместимост на шпулата, конструкция - такива неща. Всъщност, най-важно ми е да ме светнете за характеристиките. Благодаря ви!
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

морски - Морски спининг Empty Re: Морски спининг

Писане  Вельо Нед 12 Май 2013 - 18:03

Очевидно никой не може да даде отговор - моля, ако модераторите преценят, да изтрият темата. Поне на мен вече не ми е нужна.
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

морски - Морски спининг Empty 123

Писане  max Нед 12 Май 2013 - 20:14

Колега за морски спининг исползвам прьчка 2,40 с акция 40гр и макара Shimano Stella 3000 и плетено влакно 0,18 с повод от 1,5м флоркарбон и хвьрлям около 50+м sunglasses2 Не знам по колко пьти хвьрляш но за спининг ти трябва лека вьдица ...... аз като сьм от сушата сьс сигурност хвьрлям над 200 пьти на излет така че с тежка вьдица ще се одбиеш за космодиск след 50то хвьрляне.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

морски - Морски спининг Empty Re: Морски спининг

Писане  Вельо Нед 12 Май 2013 - 20:44

6 дни хвърлях, със сигурност по над 200 пъти на ден - сутрин, през деня и надвечер - и китка не ме заболя. Отделно хвърлях и други пръти - дънни, сърфкастинг и на децата. През юли месец се надявам да направя 1 месец на Гьокчеада и тогава ще мога да кажа повече.
С макара се снабдих, благодаря на всички, отзовали се със съвети.
Вельо
Вельо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2013
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 31.10.1973
Години : 50

http://www.bgjourney.com/

Върнете се в началото Go down

морски - Морски спининг Empty Re: Морски спининг

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите