GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на платерина, общи приказки.

+13
rikitikitavi
vanko4at
strijok
plamdrag
RAAZIEL
Янко
Моряка
ПЛУВЧО
недялко радков
vatus
savi aleksiev
КИРО
efo
17 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  efo Пон 6 Окт 2014 - 20:06

Вчера, като получих инфо оттук и там и...реших да пробвам риболов на бомбарда на езерото  срещу Звездица. Махах пръчката три часа и имам общ резултат три риби. Една по-голяма 250гр. и две бебета. Интересното стана около 16 часа. Пристигна един пич, нахлузи един неопрен, взе един харпун и влезе в Езерото. Влезе на дълбочина...до коленете и клекна на колене, зареди си харпуна и легна.На всеки две три минути пред него започваше да подскача рибок улучен от стрелата му. Евала на пича. За нула време се окичи с порядъчно едри рибоци и за половин час си тръгна.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ами...който може го може. thumbsupsmileyanim
efo
efo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.11.2012
Брой мнения : 49 Рожд.дaта : 24.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  КИРО Пон 6 Окт 2014 - 20:29

Не беше ли Златко Баретата ве?
Амаааа,той там с лодка ходи уж ??????? 102
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  savi aleksiev Пон 6 Окт 2014 - 20:33

Не е от нашите този no2 12666
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  vatus Пон 6 Окт 2014 - 22:39

От преди доста години знам, че гилдията на истинските харпунджии, не долюбва и презира хората биещи с харпун риба в езерото. Счита се, за недостатъчно спортменски този лов... 9bbce68c65a7e84dba91
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  недялко радков Пон 6 Окт 2014 - 23:22

Същият тоя пич вчера на Сиврито за 2 часа наниза по същия начин такъв синджир платирини,че му беше трудно да ги носи.За същото време на въдиците хванахме по 3-4.
недялко радков
недялко радков
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.10.2011
Брой мнения : 1066 Рожд.дaта : 10.07.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  ПЛУВЧО Вто 7 Окт 2014 - 11:29

Значи риПките са си там,а не щЪт да папкат.... 226711
vatus написа:От преди доста години знам, че гилдията на истинските харпунджии, не долюбва и презира хората биещи с харпун риба в езерото. Счита се, за недостатъчно спортменски този лов... 9bbce68c65a7e84dba91
Езерото се води вътрешен водоем и риболовът с харпун е забранен според законите в БГ.Всеки сам решава дали да нарушава правилата и да си носи последствията след това.
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  Моряка Вто 7 Окт 2014 - 11:48

ПЛУВЧО написа:Значи риПките са си там,а не щЪт да папкат.... 226711
vatus написа:От преди доста години знам, че гилдията на истинските харпунджии, не долюбва и презира хората биещи с харпун риба в езерото. Счита се, за недостатъчно спортменски този лов... 9bbce68c65a7e84dba91
Езерото се води вътрешен водоем и риболовът с харпун е забранен според законите в БГ.Всеки сам решава дали да нарушава правилата и да си носи последствията след това.

Така е и аз съм съгласен за езерата :здравей: За разлика от тях на нашето "Езеро" само името си му останало.Щото не съм чувал в езеро да има чернокоп, сафрид, хамсия , че и делфини.Аз си го водя изкуствено прокопан морски плавателен канал d5116e0ebf2fc8f68ade
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  boysa Вто 7 Окт 2014 - 20:39

Няма да е Златко.Сега е на почивка на юг при комшиите.Човекът сам си е решил.Не мога да го съдя.То сега кои кои закон спазва не се знае. Морето ни е много болно. НО в езерото има много риба или по точно има по- малко вода. Та навремето прадядоми е хващал по една каруца риба кефали по Коледа.Живял е целогодишно на езерото и се е грижел за зеленчукова градина.
Дуранкулашкото на патарника Катмера.тоггаава ттам е било чисто и рибата си е хвърляла хайвера. Сега има малко риба, птици и много камъш. Та гледам и на места по Варненското има доста.Кефалите почистват водораслете и заедно с едрите животни подържан брегаа чист.
След като затварят езерото и след като няма едри животни брегът обрасва пълно е с трастика а дъното е тиня.Нивото на водата остава високо и рибата има взе по малко места .Без да споменавам бракониерите. И тях не обвинявам кои съм да съдя. Те си имат семейства и надали ако имат хубава работа и заплата а охраната и е строга и неприклона ще го правят.
Та много писах и има още много но не мога да се изразя.Връзката е че и морето и хората сме болни.Много болни.
Трябва да отидем на доктор при хора които са учили и доказали.Да дадат рецепта.От нас зависи дали ще я спазваме. Но ако не го направим още дълго ще боледуваме.

Някои знае ли къде точно е открито най старото злато в света.
Пак има връзка между двете езера.
Аз не се гмуркам от давна. Наблюденията ми са чеИМА МНОГО МИДИ и малко рапани в сладката вода от там и повече храна.Може и да греша.Не съм живял въвВарна като малък .Тук съм от 12 години.Виждам как се развива и какви възможности има.
Много излязах от темата да вземете да ме триете че да не го правя и аз.Аз също в езерото не влизам но всичко се променя.Може след време да забранят в морето и да разрешат в езерото
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  Янко Съб 13 Юни 2015 - 20:04

след 3 поредни капота на плувка реших днес да чупя капото с един дънен риболов на ветеран от 5.30 до 8.00 но отново капо,имаше хора по целия плаж но невидях някой да вади риба.
Янко
Янко
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.10.2014
Брой мнения : 348 Рожд.дaта : 08.02.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  RAAZIEL Нед 14 Юни 2015 - 18:48

Янко написа:след 3 поредни капота на плувка реших днес да чупя капото с един дънен риболов на ветеран от 5.30 до 8.00 но отново капо,имаше хора по целия плаж но невидях някой да вади риба.

Тъй ще е като не ходиш по състезания-щеше да откриеш сезона!!!
Днес на трета буна изкочи един камуфлажен пич,а улова разкошен-рядко добра риба,като се има предвид и бозата-едвам виждах тетраподите за някоя мидичка...
Дали е от нашите...?Ако се познае да казва-разконспириран е sunglasses2
[You must be registered and logged in to see this image.]
RAAZIEL
RAAZIEL
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.01.2010
Брой мнения : 272 Рожд.дaта : 15.12.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  plamdrag Нед 14 Юни 2015 - 22:15

RAAZIEL написа:
Янко написа:след 3 поредни капота на плувка реших днес да чупя капото с един дънен риболов на ветеран от 5.30 до 8.00 но отново капо,имаше хора по целия плаж но невидях някой да вади риба.

Тъй ще е като не ходиш по състезания-щеше да откриеш сезона!!!
Ама той Янко не казва , че два дена са хващали на плувка , след състезанието . Той си казва за капотата .
plamdrag
plamdrag
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 107 Рожд.дaта : 06.04.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  Янко Пон 15 Юни 2015 - 19:17

Пламба издадеме ве брат,вчере се показаха няколко класни риби не на мойта плувка, днес слаба работа,а можели някой да ми обясни това че вчера добрите риби се взеха на ужасно груби такъми,а финните седят и гледат.
Янко
Янко
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.10.2014
Брой мнения : 348 Рожд.дaта : 08.02.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  rikitikitavi Пет 26 Юни 2015 - 19:12

Днес малкия от 8 до 11 изкара три платерини, едно попче, шест морски миши и десет чучурини на десет метра от брега. Толкова може да хвърля детето. Риба си има и даже се виждат пасажите как минават на метър от брега. Това на буните във Варна.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  strijok Пон 29 Юни 2015 - 8:22

Вчера на Дюни, две риби с прилични размери, две изтървани и една полуизвадена 41990 - откачи се на 5м. в прибоя 5f3aea9b1ac1514a8b8f
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  rikitikitavi Съб 25 Юли 2015 - 23:05

От Траката надвечер. От вътрешната страна: платерина,  попчета24бр, зеленушки 15бр, барбуни едри3бр, кучки 8бр,морска мишка2бр.
Рапорт даден.
Пп един удар на морска котка-неотразен
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  vanko4at Пон 11 Апр 2016 - 10:47

:здравей: За вас лъжа за мен истина ... днес сутринта около 8.15 часа наблюдавах близо две минути скачащи платерини в канала пред кометата. Придвижваха се в посока езерото. Хубави , 30+ санта ... За вас не знам , но за мен това е :аххх: Дали пък не са били други риби ... но кои може да бъдат ???
vanko4at
vanko4at
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2012
Брой мнения : 371 Рожд.дaта : 06.05.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  rikitikitavi Пон 11 Апр 2016 - 12:32

Че е кефалова, кефалова е. Че е скачала не спорим. Поне видя ли делфина който я гони.
Миграцията тръгна. А аз взех,че познах за датата. Хи хи. Май трябва тото да пусна...
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  vanko4at Пон 11 Апр 2016 - 14:33

:здравей: Там е работата че не видях делфини !!! А се взирах доста ...
vanko4at
vanko4at
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.07.2012
Брой мнения : 371 Рожд.дaта : 06.05.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  boysa Пон 11 Апр 2016 - 15:06

Чух и аз за подобно скачане в Каварна миналата седмица 7или 8 ми. В събота рибарите имаха 4 каси трицона, половин карагьоз. В неделя сутринта пък е имало 10на заргани. Кефалови също се срещали понякога.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  Любак Вто 20 Фев 2018 - 20:05

Старите варналии помнят тези две места за риболов на кефалови риби на =чупката = в началото на вълнолома.

[You must be registered and logged in to see this image.]

От около 40 години не съм го посещавал.
След като хвърлиха толкова камък по дъното, дали там  : - позиция 1 и 2  дъното е пясък или има камънак вече ? 12666  Говоря за дистанция от около 50-70м от брега - навътре.

Втората питанка е, дали пак там се завъртат кефаловите риби като преди години или вече си избраха нови пътеки ?

Искам през пролетта - лятото - есента да прескачам там  за 1db1cce6422ce9584fb8  на дъно , че ми е по-удобно от буните.




Последната промяна е направена от Любак на Сря 21 Фев 2018 - 19:35; мнението е било променяно общо 3 пъти
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  Янко Вто 20 Фев 2018 - 20:16

позиция 1 става за дъно,2 не става,пролетта там е слаб риболова :здравей:
Янко
Янко
...........................
  ...........................

Регистриран на : 27.10.2014
Брой мнения : 348 Рожд.дaта : 08.02.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  Любак Вто 20 Фев 2018 - 21:00

Янко написа:позиция 1 става за дъно,..............

65ace96196811c664645  Янко. 135d02aa35ad75a2cb71
Питам =подводничарите= защото те имат поглед от първа ръка(под водата) , а ние отгоре само предполагаме.

Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  rikitikitavi Вто 20 Фев 2018 - 23:18

По пътя на наблюденията лятото на изгрев слънце и малко след това пътеката трябва да идва. По диагонал от плажа и да минава около цифричката 2.
Пролетта демек май месец при някой моменти (силен вятър )пътеката би извивяла от фара покрай целия вълнолом и точно на 1цата да забива успоредно на брега.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  Любак Сря 21 Фев 2018 - 8:21

Благодаря Ники. 135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  boysa Сря 21 Фев 2018 - 9:21

Здравей, Любо! Аз рядко гмуркам там през лятото. Преди два сезона влизахме с Иво началото на пролетта. Беше силен западен вятър и само там ставаше за гмуркане. Някъде след 10ч. Платерините се движеха на ръба на края на камъните и пясъка посока от 2 към 1.  Гмуркахме от 1 до началото на тетраподите. Между 1 и 2 видях кефал. Още началото когато дори нямах неопрен съм се гмуркал там. Рибите пак бяха на шкарпа. Мястото е рибно, но много ще закача. Есенно време пак при подобен вятър преди 2-3години, когото се хващат много платерини, има един такъв момент, когато се събират много и се хранят на точно на 1 имат хванат лаврак на въдица.  Пожелавам ти много приятни моменти на това място!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на платерина, общи приказки. Empty Re: Риболов на платерина, общи приказки.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите