GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на Йонийско море

+14
gogata1
Моряка
esox hunter
карид
gogo26
СЪНДИ
chapara
ПЛУВЧО
roko koko
valium
EU_BG_akademika
КИРО
antares
тони котев
18 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  Любак Вто 20 Мар 2018 - 11:18

тони котев написа:.....................
[You must be registered and logged in to see this image.]
..............

magnifier 4470715d436575fb7973

Изглежда е това :

- Mustelus  mustelus
Местни наименования :
Modern Greek   -  Gkrizogaleos ( Γκριζογαλέος )


Ще Ви изяде бре Тони.

Вчера акула, ...... утре кит на куката.  

Че тогава да Ви видя, как ще го вадите и транжирате. смях


135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  тони котев Вто 20 Мар 2018 - 17:05

"Любак"

Ще Ви изяде бре Тони.

Вчера акула, ...... утре кит на куката.  

Че тогава да Ви видя, как ще го вадите и транжирате. смях
Като я видях под лодката направо си се стреснах. Ицо вика , все едно биеш канджата в камък смях
За такава риба си трябват трима човека. Въдицата , мултипликатора и такъма е безкомпромисен вече, изпуснахме няколко риби от дребни на вид слабости, вече няма аванта. Преди риболов превързваме и възлите.
Брейда е РЕ 5 , повода е морско влакно Дайва 0,80, но изключително здраво и такъма с куките е с плетеняк 200лб. Тук флорокарбон не сме ползвали.
Рибата по думите на гърци е около 100-120 кг. Трима човека с голям зор я качихме в лодката.
Гърците казват, че когато има акули в района се е завъртяла повече риба. Моите авери ще проверят тази работа на Великден, аз ще бъда другаде , но ще пиша какво са направили.


тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  тони котев Чет 1 Ное 2018 - 23:35

Не бях ходил с групата цяло лято, но най-накрая се включих, и ето го резултата
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
Последната ми е любима, изгрев на Итака
Като остане време ще напиша по-подробно за емоционалния риболов който преживяхме.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  тони котев Вто 16 Апр 2019 - 10:54

Зимата на Митикас беше ветровита и дъждовна. Моите авери се пробваха и януари и февруари, но за 5-6 дена престой имаха по 1-2 риболова. Аз имах ангажименти и пропуснах.
 Ето , че дойде началото на април с хубавото време. Тръгнахме обнадеждени от добрата прогноза.
 Този риболов решихме да обърнем по-сериозно внимание на спийдджига.
 Пристигнахме следобяд сложихме да се зареждат акомулаторите на минкотата и подготвихме лодката за риболов. Сутринта станахме и след като пуснахме лодката на вода поехме към риболовните полета.
 По път ни беше хубав риф на който решихме да спрем. Там почти винаги сме хващали фагрита и синагриди, а и някой предстанител на груперите. Рифа е дълъг 1-2 км. и дълбочината е от 150 до 30 метра. Времето беше фантастично, съвсем лек вятър който тласкаше лодката с минимален дрейф, това искахме. Започнахме да пробваме на различни дълбочини, минахме през 4-5 точки на които сме имали добра слука, аз пробвах на тайръбер, Ицо на джиг а Кирето на силикон, надявахме се все някоя от примамките да се задейства. Да ама не, както казваше един журналист, неусетно стана 12 ч. а ние нямахме докосване. Решихме да отидем на мястото за спийдджиг, беше само на 5 км.  За там бяхме наясно, че се въртят едри туни и маятика, имахме хванати няколко на тролинг на жив калмар, да спомена, че имахме и 3 късания на акулския такъм, сещате се за какви риби става дума.
 След 15тина минутки вече бяхме пуснали джиговете във водата. И като се започна едно четири часово  размахване на въдици. Вече почти се бяхме приготвили да се връщаме на рифа, пробвахме всякакви варианти на джигове и тяхното водене без никакэв резултат, бяхме на уникален отвес в рамките на 30 м. от 45 ставаше на 110 м., бях сложил едно сто грамово китайче с две куки осем нули който ползвах и за сом на времето.
 Пуснах до дъното на около 80-90 м. и започнах поредното обиране на конеца, да спомена, че на това място имах удар на окло 45м над дъното който завърши с зверско късане  и затова вдигах джига 50 м. горе долу, маркировката на брейда помата в случая. Та набирам си аз, сменям ритама  и в един момент усетих удар на около 35м. над дъното. Викам пичове имах удар , думите ми бяха посрещнати скептично, джига ми е подскочил уплел се е за момент, в интерес на истината ставали са тези неща , но сега усетих, че не е така. Бързо пуснах пак и започнах по енергично набиране, в един момент пак на същата дълбочина въдицата ми се сгъна като пица и аванса засвири като побеснял. Макарата ми е Окума 6500 с драг 20, аванса ми беше стгнат почти до откат, но рибата не пукаше от тя работа. Хванах шпулата и плавно спрях  бесния бяг .
 Имах чувството , че ще ми изтръгне въдицата от ръката, за момент звяра намали всоя натиск и успях да набера 10-15 метра, въдицата с която ловях е 30-180 гр акция и не бях сигурен в здравината и , затова помпах с ръце нагоре и обирах доколкото мога. Започна се едно нагоре надолу, като пусках шпулата само в най-критичните моменти и тоза 5-6 метра, изведнъж усетих как рибата се откачи и пак увисна на такъм. Викам си нещо стана но нали е вътре давай. Напънах я по здраво и след 15тина минути борба в кепа влезе това
[You must be registered and logged in to see this image.]
 Не е баш това но със снимка бг водя неколкодневна борба и успях да кача само няколко снимки . На тази е друго маятико което хванах същия ден но е 10тина кила, първото е 15-16 кг. 
 Като го вкарахме в кепа се откачи и какво беше изумлението ми като видях куките
[You must be registered and logged in to see this image.]
Тези куки съм ги тествал със сом дълъг 2.4м но тази риба е друга бира. Смених ги веднага с Декойски и след 20 минути разбрах , че са правилните с този амбърджак на снимката, него го извадих по бързо. До вечерта хванах още едно около 4тири кг. , Кирето и той заши едно подобно, само Ицо нямаше късмет. Тръгнахме след последния улов, че бяхме превищили нормата, да не стане беля с лименарията.
 Трябва да бягам по задачи, като остане време ще продължа има интересни моменти още!
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  antares Вто 16 Апр 2019 - 12:28

41990 41990 bravo
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1965 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  roko koko Сря 17 Апр 2019 - 10:58

Браво Тони ,толкова ми стана интересно ,че прочетох пак цялата тема :рок: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  тони котев Нед 21 Апр 2019 - 10:51

И да продължа....
 На следващия ден решихме да атакуваме по рано , но в крайна сметка отидохме на кея към 7.30 ч.
 Какво беше разочарованието ни като открихме, че ни е откраднат единия акумолатор от лодката. 
 Имахме резервни стари и взехме един от тях и така стана пак 10ч. След проведени разговори с приятели гърци разбрахме, че от съседното пристанище и от нашето са откраднати 2 риба , които са намерени зарязани на пуст бряг. В тях е имало храна за садковите риби, тоест използвани са за кражба на риба от неохранявана садка наблизо, на която има само камери. За късмет едната лодка е била без акумолатор и понеже сме били в съседство са гепили нашия да си свършат простотията.
 Та да се върна на риболова , газ към маятикото, В 11 без 15 пуснахме въдиците и се почна якото размахване. 
  За съжаление този ден не ни тръгна добре и не свърши добре. Към 2 ч хванах една риба към 4тири кила, викаме си айде пак ги почваме следобеда, но нищо. Към 16.30 ч имах зверски удар, рибата беше много голяма, първоначално успях да изтегля 10тина 15 метра докато се усети какво става, даже си помислих, че пак е като първата и тогава тръгна яко надолу, опитвах се та я задържам, аванса ми беше стегнат хочти до края, викам им на другите вадете и да бягаме с лодката към дълбокото,  но рибата беше много силна и в един момент линията ми олекна . Извадих и видях, че беше задрала някъде по камъните на дъното. Замина ми китаският бияч, който беше станал чисто бял, боята му се олюпи, останаха само очите смях
 За този ден това беше, има и такива дни каво да се прави, прибрахме се надвечер и седнахме в кръчмето да  направим сутрешните планове.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Тук между тези 2 остромчета беше бойното поле, както и на това място:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 На втората снимка отвеса е невероятен на 40-50 м от брега беше дълбоко 120м.
 Спирам, че имам задачки следва продължение...
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  baralya Чет 25 Апр 2019 - 21:59

thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  тони котев Вто 7 Май 2019 - 16:45

Това хванах на третия ден:
[You must be registered and logged in to see this image.]
 Скорпиоманата ми е една от фаворитите по вкусови качества
[You must be registered and logged in to see this image.] 
 Както и стирата
[You must be registered and logged in to see this image.] 
  Този ден си направих кефа, имам и откачени риби, на колегите не им вървеше като на мен 
но това е риболова.
 На четвъртия ден пак куца работа , хванахме по една риба  и това беше. След това се развали времето и приключихме , извадихме лодката. 
 Велиден бях с кемпера по северна Гърция , слаб риболов , хванах малко кокалита, кълват рано сутрин добре, но щом изгрее слънцето активноста им намалява. 
 Набарах сепии в един красив залив и си хапнахме доволно 2 дена с жената. Имаше ги в изобилие. 
 Това е за сега, чакам началото на юни да имам повод пак нещо да напиша! :здравей:
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  КИРО Сря 8 Май 2019 - 6:59

Еваларка Тони,добри рибки си ковнал,а скорпи наистина е една
чудесна риба,и тук взеха да я тачат. thumbsupsmileyanim
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  тони котев Сря 8 Май 2019 - 23:04

Дадохме стирата и скорпида в кръчмето дето си ходим вечер. Кръчмарката прави уникална рибена чорба, е и материала е важен sunglasses2
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  ПЛУВЧО Чет 16 Май 2019 - 17:21

Супер Тониthumbsupsmileyanim !Голямо "дърпане" сте спретнали и сериозни риПки сте Фанали! super
И ко викаш за сомските куки-муки...и за морските динозаври...? spying
Дай Боже всекиму такива премеждия като твоите! ся щи кажа
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  тони котев Чет 16 Май 2019 - 20:36

Моите аверчета сега пътуват , а аз останах на тръстиката 509601
Трябва и да се поработва, но се надявам в началото на юни да се включа в групата.
И ко викаш за сомските куки-муки...и за морските динозаври...?
Едно нещо да не е както трябва по линията и мача свършва много бързо.sunglasses2
Като започнахме с морския риболов в началото беше голям смях, големите риби ни правеха на дреб.
Късане, чупене на куки, въдици , макари, отворени вирбели и халки, но постепено се понаучихме.
Сега пак стават издънки, особено като някой го домързи да си превърже възлите ама са рядкост.
Пак напомням , кйто иска да лови риба в гръцко да си преведе лицензирано капитанското, за това се заяждат в момента, ввнимавайте и с прекомерния улов, едни аверчета са им преровили основно цялата лодка в морето, и заключени трюмове са отваряли, добре, че са били в нормата. :здравей:
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  тони котев Сря 22 Май 2019 - 16:20

Моите се прибраха от Гръцко. Имат хубави риби, трофейни баракуди, голямо маятико, както и няколко по дребни. Имали са много стриктна проверка на лодката в морето. Ровили са и по трюмовете, добре, че всичко е било в нормата. Явно са ни вдигнали мерника и ще трябва много да внимаваме
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

риболов - Риболов на Йонийско море - Page 3 Empty Re: Риболов на Йонийско море

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите