GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Информация сладководен риболов 2018

+6
Георги Вутов
ПЛУВЧО
dako
grandal_331
chapara
eladjia
10 posters

Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Информация сладководен риболов 2018

Писане  eladjia Сря 4 Апр 2018 - 21:53

Здравейте!
Нивото на Тунджа около Елхово все още е много високо с разливи и риболов не пробвах.
На воденския ръкав на яз.Малко Шарково пробвах вчера след обед за около два часа - червенопери хвърлиш-вадиш и на торен и на бял работи.дрътите каракуди още не са тръгнали, но се очакват!

[You must be registered and logged in to see this image.]
eladjia
eladjia
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.07.2012
Брой мнения : 205 Рожд.дaта : 08.11.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  eladjia Сря 4 Апр 2018 - 22:04

Днес бях на римския мост на яз.Жребчево за сефте - страхотен риболов.Морунаж основно, уклей, каракуда, червенопери гигант, платики - срещу нас един чичо извади около 3кг. амур.На плувка на бял - колегата с директен, аз с макара.

[You must be registered and logged in to see this image.]

:здравей:
eladjia
eladjia
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.07.2012
Брой мнения : 205 Рожд.дaта : 08.11.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  chapara Чет 5 Апр 2018 - 9:03

135d02aa35ad75a2cb71
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  grandal_331 Чет 12 Апр 2018 - 13:30

Онзи ден на боклука,т.е. Жребчево-разкошен риболов! С 6 м, гол телескоп имам 20 кила морунаж,платики и баби! Народ много,жив панаир! Стръв шарен-писан чръв! Фидер и пружина-нула кълване! Рибата е до брега!
grandal_331
grandal_331
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1998 Рожд.дaта : 23.06.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  dako Чет 12 Апр 2018 - 18:03

Кой ловил, ловил и дерзайте още 3 дни че от понеделник.
[You must be registered and logged in to see this link.]
dako
dako
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.05.2010
Брой мнения : 560 Рожд.дaта : 28.01.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  ПЛУВЧО Сря 13 Юни 2018 - 12:46

Да не отварям отделна тема за яз.Цонево...
В събота(09.06) се поразходих до Цонево.Имах инфо,че рибата(платики и баби)е някъде в по-дълбоки води.Та затова се ориентирах в района по-близо до стената.Двоумих се дали на Черешова градин или Взривния.И...се озовах някъде къмто седем часот на брега в залива на Взривния.Докато разбъркам манджата,да стъкмя оръжието...Загубил съм трени нг нещо...Голямо мотане се мотах.А Ората на директни домен дърпат ли дърпат рибки-среден размер бабички и платички.Аааа...Викам си аз не съм дошЕл за тия...Стъкмих един слайдер и един фидер и бой по далечните позиции.Захраних и ...чакане му е майката.Дойдоха,ама не толкова гъсти колкото ми се искаха.Ама пък едри.Дестина риПки бяха вече в живарника-6 тлъсти платики и една баба на слайдер и три баби + една краснапера на фидера.Колкото толкова...Малко на брой,ама класни рибета и голям кеф!
[You must be registered and logged in to see this image.]
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  Георги Вутов Сря 13 Юни 2018 - 21:48

Някой ще може ли да ми обясни малко по-подробно относно сладководния риболов на Цонево? Такъми , захранка , тънкости. Преди 3 дена бяхме на палатки срещу чудните скали и от към риба много слабо 2 по едни рибки от които едната я изтървахме , че бяхме забравили кепа и няколко по малки... добре че бяхме заредили стабилно барбекюто смях
Даже ако знаете и добри места за палатки всичко е добре дошло , че съм пълен лаик в сладководния риболов.
Като цяло ловяхме на пружина , плувка и блесна , но захранката на външен вид я избирах ахаха
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  КИРО Сря 13 Юни 2018 - 22:27

Абе хвърляй по една лимонка,и си цар ве. 4506ea66aafe7fc12bd4
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  Любак Чет 14 Юни 2018 - 7:12

ПЛУВЧО написа:..........Колкото толкова...Малко на брой,ама класни рибета и голям кеф!
..............

373173

Браво бре младежо. 556b43b07afed4656d79

На морския риболов не му разбираш много-много    spying , но на речния си цар. 135d02aa35ad75a2cb71

bravo
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  Георги Вутов Чет 14 Юни 2018 - 8:40

КИРО написа:Абе хвърляй по една лимонка,и си цар ве. 4506ea66aafe7fc12bd4

Тц , за момента практикувам catch and release освен ако не хвана нещо добро 689a4208aff0bdee69a3
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  ПЛУВЧО Чет 14 Юни 2018 - 16:29

Георги Вутов написа:Някой ще може ли да ми обясни малко по-подробно относно сладководния риболов на Цонево? Такъми , захранка , тънкости. ...
Сега...Темата е много дълга и сложна.
Най-важното условие е да има рибни пасажи в района.Да има дълбочина от порядъка 3 до 5-6-7 м.За предпочитане заливи и носове.Примерно:Дебелец-9,Взривния-8,Малкия язовир-7,Под "Хижата"-6,Черешова градина-5,Залива на Караасан-4.Отдолу 364672 има карта на язовира с номерация на местата.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Такъми-квито имаш.
Най-лесен и бърз риболов става на директен.За предпочитане 7-ца или 8-ца.Според вида риба е и големината на плувката,дебелината на влакната и големината на куката.За платика и големи баби:плувка 2-2,5 гр. издължена с дълга антена.Последната тежест(към куката) е добре да опира дъното(да лежи заедно с повода),кука N:12-14-16-18.Основно влакно 0.14.Повод 0.12-0.14.
На мач(с подвижна плувка-ваглер или слайдер).Пръчка-става и зарганджийката.Плувката е според дълбочината,силата на теченията и вятъра.Имай в предвид,че на яз.Цонево винаги има течения и вятър.
[You must be registered and logged in to see this link.]
На фидер-с хранилки 20-25 гр.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Тук 364672 е списувал колегата С.Върбанов.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Има всякакви готови подхранки,като към тях добавяш сладка царевичка,варено жито,други семена-лен,коноп и др.,кастери,бели червеи,кълцани торни червеи и разни др.хитринки,като степчета ягода,шоколадови пръчици,кори от вафли,бисквити,кокосови стърготини,канела на прах,ванилия на прах,др.течни ароматизатори и т.н.Можеш да си направиш цялата подхранка и сам.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Приятно четене. :здравей:
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  Георги Вутов Чет 14 Юни 2018 - 17:02

Голямо благодарско за труда и времето което си отделил! worshippy worshippy worshippy
Накупил съм няколко вида захранки , които смятам до омеся и да им добавя сладка царевица както казваш.
Мисля да наблегна на дънния риболов , като разбира се ще пусна и една плувка да се пробва.За сега съм си взел само пружини , но утре ще си взема и от тези кошнички които ми показа в един от линковете за захранка , като мисля и над пружината да си монтирам още 2 куки.
Относно местата ние ще сме на палатки и не знам кое точно място е удачно и с лесен достъп с кола до там.
Има и доста хора по тези точки които ти си дал , някой от тях обиколихме и не можахме да се вредим, така че работата ще е малко на късмет къде ще застанем.
Последно бяхме тук , но имаше доста голямо течение:

[You must be registered and logged in to see this image.]

п.п Да не говорим за боклуците около язовира от "къмпингуващи"... Събрахме всичко боклуци и се надявам ако отидем пак на същото място да го заварим така както го оставихме.
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  chapara Чет 14 Юни 2018 - 18:10

Георги Вутов написа: Събрахме всичко боклуци и се надявам ако отидем пак на същото място да го заварим така както го оставихме.
 Тя надеждата умира последна sunglasses2
Относно захранките, да споделя че съм имал навремето голям успех от към то улов на мирни риби като съм слагал натрошена тахан халва в захранката sunglasses2
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  rikitikitavi Чет 14 Юни 2018 - 20:10

ПичУе ,Цонево е една друга бира.
Търсите втория или третия праг. Цървите задължително в захранката. Поне 300грама бял и три кутии торен накълцани. Една бутилка аромат за платика и поне 4кила храна суха до обяд. Храни се еднин път с 10,портокала захранка и после по топка на васяко презареждане на червей.
Пводите за капризни платики са 80,см с диаметър 0.8,мм.
Водораслите са пръв приятел на рибаря. Търсиш петно дето да е на далеко от теб и ловиш пред него.
Най-удобна дистанция е 35-45метра. За рибата говоря де. А водорасли се търсят с въдица само с олово и една подвижна тапа. Суркаш и гледаш по тапата дистанции.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  Георги Вутов Нед 17 Юни 2018 - 19:47

Такаа да дам отчет каква я свърших.
В събота към обяд се настанихме пак на същото място на което бяхме и миналата седмица - срещу чудните скали.
За жалост на мястото което бяхме почистили ни очакваха нови боклуци като кутии от червей , торби , боклуци от такъми , пластмасови бутилки и около 15 кенчета...
Разпънахме палатките и започнах да приготвям въдиците и захранката.
Захранката беше 2 вида като ги омесих заедно.Едната беше ванилия с коноп , а другата универсална за фидер.Вътре добавих бял червей , торен и 1 кутия сладка царевица.Захраних мястото.Хвърлихме въдиците и зачакахме , през това време сипахме по 1 мента със спрайт, че слънцето беше изгарящо , а сянка нямаа.Ловях на пружина , като над пружината монтирах още 2 куки на които нямах удар.След около час-час и половина чакане без удар на дънната , а само дребни червеноперки и костурчета които рилийзвах на момента , се появиха едни черни облаци и като ни запука един як дъжд около 2 часа щеше да ни издави.Към 17:00 дъжда спря и първия реализиран удар не закъсня-платика около кило ( може и повече да е била , не съм я теглил ) голям кеф.Ново зареждане и чакане , между другото аверите на плувка вадят по някое малко костурче. Приготвихме месата , сглобихме барбекюто , запалихме огъня и налегнахме над масата.На другия ден сутринта още един удар - пак платика около кило. Събрахме масрафа и бегом към вкъщи.
В крайна сметка се прибрах с 2 хубави платики от които стана прекрасна рибена чорбичка и емоциите от язовира и дъжда който ни хвана неподготвени :здравей:
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  felippemassa Нед 17 Юни 2018 - 22:35

Колеги, някой от вас ходил ли е на Камчия, около село Величково. Интересува ме дали има подходящи места със сянка да се нощува?
felippemassa
felippemassa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.07.2009
Брой мнения : 491 Рожд.дaта : 04.08.1988
Години : 35

http://fishingbg.nforum.biz/index.htm

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  rikitikitavi Пон 18 Юни 2018 - 7:53

Георги Вутов написа:Такаа да дам отчет каква я свърших.
В събота към обяд се настанихме пак на същото място на което бяхме и миналата седмица - срещу чудните скали.
За жалост на мястото което бяхме почистили ни очакваха нови боклуци като кутии от червей , торби , боклуци от такъми , пластмасови бутилки и около 15 кенчета...
Разпънахме палатките и започнах да приготвям въдиците и захранката.
Захранката беше 2 вида като ги омесих заедно.Едната беше ванилия с коноп , а другата универсална за фидер.Вътре добавих бял червей , торен и 1 кутия сладка царевица.Захраних мястото.Хвърлихме въдиците и зачакахме , през това време сипахме по 1 мента със спрайт, че слънцето беше изгарящо , а сянка нямаа.Ловях на пружина , като над пружината монтирах още 2 куки на които нямах удар.След около час-час и половина чакане без удар на дънната , а само дребни червеноперки и костурчета които рилийзвах на момента , се появиха едни черни облаци и като ни запука един як дъжд около 2 часа щеше да ни издави.Към 17:00 дъжда спря и първия реализиран удар не закъсня-платика около кило ( може и повече да е била , не съм я теглил ) голям кеф.Ново зареждане и чакане , между другото аверите на плувка вадят по някое малко костурче. Приготвихме месата , сглобихме барбекюто , запалихме огъня  и налегнахме над масата.На другия ден сутринта още един удар - пак платика около кило. Събрахме масрафа и бегом към вкъщи.
В крайна сметка се прибрах с 2 хубави платики от които стана прекрасна рибена чорбичка и емоциите от язовира и дъжда който ни хвана неподготвени :здравей:
Значи между редовете чета:на два пъти си завъртял пасажа с големите платики и си успял да ги провокираш да ядът.
.....ади изхвърли ги тия леки пружини и или мини на фидер или на самозасичащи шаранджииски хранилки.....
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

риболов - Информация сладководен риболов 2018 Empty Re: Информация сладководен риболов 2018

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите