GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част

3 posters

Go down

снимки - На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част Empty На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част

Писане  esox hunter Пон 22 Фев 2010 - 14:06

продължение:

Погледнахме часовниците и решихме да тръгваме към следващата точка от нашето пътешествие, а именно манастир „Седемте престола”. Поехме обратно по виещия се път към с. Заселе, където спряхме за малко за да видим от къде тръгва пътеката за прочутия водопад „Скакля”. Тъй като нямаше да ни стигне времето да слезем и да се качим по дългата виеща се пътека, маркирахме го като точка за следваща „визита” и продължихме надолу. Слязохме до главния път и хванахме наляво... след километър два видях и друга отбивка, която водеше в посока водопада. Кривнах видях до къде стига и от къде натам пеша. Отбелязахме си я и обратно по маршрута, който следваме...
Подпомагани от gps-а, то не че много се налагаше, но ей така за спорта пристигнахме на следващото точка от нашето пътешествие...

Манастир „Седемте престола”:
[You must be registered and logged in to see this image.]

След като разгледахме манстира, глада взе да се обажда и си викаме къде, къде и гледаме една табела...”Чифликъ Ненкови” на 7,5 км нагоре по пътя имало хапка, пийка, щтрауси и други неща... Криси вика „Аз четох за него в нета...” Ми няма какво да се маем метнахме се на колата и газ по српентините...Явно днес ми е ден за завойчета sunglasses2 .

Пристигнахме в село Осеновлаг, където така или иначе пътя свършва. Много обичам такива села, където свършва пътя... :) Миналата година бях на едно такова край Рибарица, но да не се отплесвам. Набързо се запознавам с местните на пътя, които ме светват, че ей сега ще се проведе кушията и тя не закъснява... Вадя апарата и успявам да се запиша:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Кушията правели отскоро, но искали да им стане традиция...

И след това последва веселата част. Решихме да хапнем в кръчмата на Чифлика, любезно ни попитаха имаме ли резервация, ние викаме „ми не” „ами добре дошли тогава заповядайте...” :D. Влязохме настаниха ни на една маса и ни поканиха на курбан осведомиха ни, че ей сега цялото село ще дойде и стана точно така... Заприиждаха хора масите за секунди се изпълниха оркестъра засвири ... :)))
Няма да ви казвам какъв кеф ни стана... :dancingHappy_i :dancingHappy_i :dancingHappy_i

Това е Баце Пешо – домакина, който лично дойде да се запознае с нас и да ни поздрави...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Донесоха курбана
[You must be registered and logged in to see this image.]

Най-добре вместо да ви разказвам да ви пренеса с това видео директно там... sunglasses2



Яко се натумбихме, както се казва... кисело зеле, бобени чорби, курбан чорби, кебапчета, кюфтета, шишчета, люти чушлета, питчици, някои от нас и бирички... и т.н. sunglasses2

За наше съжаление мина, като миг и дойде време да си тръгваме. На изпроводяк бяме изпратени от този приятел, който упорито се опитваше да тества здрава ли ми е главата, когато се опитвах да мина покрай него, но не успя... sunglasses2

[You must be registered and logged in to see this image.]

Надявам се пътеписа в снимки и видео да ви е харесал и поне за миг да ви е пренесъл, там където е истинската България... :609c1f728720fb
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

снимки - На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част Empty Re: На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част

Писане  СЪНДИ Пон 22 Фев 2010 - 14:23

Много професионален репортаж колега. worshippy :thumbsupsmiley
Със него ме върна,много години назад.И то със снимките от Манастира "Седемте престола"През 67г.68г.69г.всяко лято Баща ми и Майка ми.Лека им пръст. :5ff67901e688fa С тяхната компания,правеха супер бивак близко до Манастира.
Поздрави !
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

снимки - На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част Empty Re: На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част

Писане  ???? Пон 22 Фев 2010 - 14:36

Весело! Дето се вика -
"Убав край - убави хора!"
А и вие сте се поразходили доста приятно! thumbsUp_icon
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

снимки - На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част Empty Re: На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част

Писане  ПЛУВЧО Пон 22 Фев 2010 - 14:53

Голям купон.Ама умеят хората да се веслят.Много добре си го разказал с думи и снимки.
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

снимки - На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част Empty Re: На Тодоров ден - един пътепис в снимки и видео - 2ра част

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите