GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов с ФИДЕР!!!

+12
петко стоянов
илия
Красимир
ceco65
koki
теди
bate_em4o
п.василев
dekata
shekira
eminem94
georg
16 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Пет 27 Ное 2009 - 18:11

Ще започна с поредица от статии на един от най-добрите щекари и фидеристи в Европа- холандеца Ян Ван Шендъл. Преди няколко години тези статии ми бяха от изключителна полза и съм си подчертавал прилежно; информацията за риболова с фидер беше доста оскъдна, а и от друга страна, условията за риболов с фидер в Холандия са много по-близки до условията в България и съществено се различават от тези в родината на фидера- Англия (големината на водоемите, дълбочини и т.н.) Ян Ван Шендъл има доста публикации в нашите периодични издания, както за щека, така и за мач и фидер. Женен е за българка с която имат две деца; има собствена компания за производство на такъми и оборудване с търговска марка " JVS". В момента е главен треньор на националните отбори на Холандия(мъже и жени) в дисциплината риболов на плувка.
Поствам 1-ва част от поредицата:

[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  eminem94 Пет 27 Ное 2009 - 18:27

Яко .
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Пет 27 Ное 2009 - 19:17

Поствам и 2-рата част от статиите. В нея се коментира избора на място, предварителното определяне на дълбочина и релеф на дъното, някои от вариантите за фиксиране и маркиране на влакното, както и техниката за замятане с фидер. По отношение на предварителното мерене на дълбочината, само мога да добавя че аз ползвам винаги 30-грамова конусовидна тежест с вирбел; тя "пропада" със скорост 30см./сек и с броене сравнително точно може да се определят дълбочините в различните точки на "опипване" на непознато дъно.(метода е публикуван преди десетина години от Уил Райзън).

[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Пет 27 Ное 2009 - 21:17

dekata написа:Интересна хранилка на Корморан

[You must be registered and logged in to see this image.]

Изглежда лесна за направа 12666

Дека, тази хранилка ми се вижда по-подходяща за река, от типа на Дунав- с парчета от натрошен сух хляб за т.н. "мамка" magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  п.василев Пет 27 Ное 2009 - 22:29

Като дете си спомням, че вързвахме дамски чорап пълен с ярма и кюспе над куката (около 40-50см).
Та тази хранилка ми напомня на това което правехме ние.
п.василев
п.василев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.10.2009
Брой мнения : 326 Рожд.дaта : 10.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Пет 27 Ное 2009 - 23:08

Кузмич, това с мрежичката си е чисто дунавска схема и се казва "мамка". Ползва се за захранване и риболов на няколко вида "обичайни заподозрени"- толстолоби, скобари, мъздруги...и квото друго се появи в дирята от захранката. В ей такава мрежа(продават се на "ръкави") се слагат 2-3 начупени стари, сухи хляба и обли по-големи камъни; връзва се с въже(нце), като преди това за торбата се връзва парче влакно със стиропорена тапа отгоре, така че тапата да плува на повърхноста! Цопка се, частиците от хлябовете се отделят от течението, а тапата показва точно от къде минават; лови се непосредствено под нея на "изтичане", на "задържане" или на "пружина със стиропори"(за толстолобите)!

п.п. тоя номер с чорапогащника и аз съм го правил преди 30-тина години в Домлян(с кюспе), щото толкова ми е бил акъла прост; ма то тогава кой да знае за какво става дума бре...
no-no
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  теди Пет 27 Ное 2009 - 23:10

Бачо едно питане???Казваш монтажа го правиш със 0.30мм,при ползването на по тънко примерно 0.25-0.22 дали ще се получават уплитания!?По точно,по-финна линия повече и по отчетливи кълванета 12666
теди
теди
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 55 Рожд.дaта : 26.02.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Пет 27 Ное 2009 - 23:30

теди написа:Бачо едно питане???Казваш монтажа го правиш със 0.30мм,при ползването на по тънко примерно 0.25-0.22 дали ще се получават уплитания!?По точно,по-финна линия повече и по отчетливи кълванета 12666

Теди, монтажа и линията са две различни неща; целия "монтаж" -симетричен или асиметричен е дълъг около 60 см, лежи изцяло на дъното и няма никакво негативно отношение по отношение на индикациите за кълване! Кошничката е подвижно монтирана(с вирбел) на едното рамо в големия клуп(вж. в темата "Монтажи за фидер") и това всичкото лежи на дъното; монтажи от този тип с влакна по-тънки от 0.30-0.35, наистина създават проблеми от уплитания- както при замятането, така и при подмотаването на линията за презамятане, а и при евентуално уплитане(случва се рядко, но не е изключение); по-дебелите влакна се разплитат с ръце за секунди! Изобщо да не те притеснява това, че линията е 0.18, пък монтажа 0.30- гледай на него като на "кошничка с тръбичка"- закачат ли се, линията се къса или на възела между основното и монтажа, или малко по-нагоре-там където ляга на връхния водач при многократните замятания!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  теди Пет 27 Ное 2009 - 23:53

Прав си не се изразих правилно spying
То найстина тръбичката не е по финна от 0.30мм влакно!Не че не ги орязах по твой тертип де sunglasses2 sunglasses2
теди
теди
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 55 Рожд.дaта : 26.02.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Съб 28 Ное 2009 - 2:38

Поствам 3-тата част; тук са някои от монтажите и речните фидеристи, много, ама много внимателно да прочетът тази част от материала поне по няколко пъти за да се осмислят нещата: "...защо пък точно "асиметричния" монтаж се ползва за речния риболов"; всички го ползват, щото "той се ползвал...", пък микой, никъде не е коментирал защо?! В статията също не е категорично подчертано това(монтажа в детайли), не е и показано на картинка, но автора го е коментирал достатъчно ясно и недвусмислено- линиите на монтажа и основната линия, трябва да са под ъгъл спрямо вектора на силата на течението! Тогава натиска върху линията и монтажа ще е допустим и фидера ще "работи":

[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  bate_em4o Съб 28 Ное 2009 - 12:40

Голяма благодарност на бачо Илия и на другите колеги! :609c1f728720fb
Да се надяваме,че на следващия фидер фест ще се наредя в редичката. :dancingHappy_i
Още само някое въпросче-тръбичките срещу оплитане-има ли значение цветът им?Аз си мисля,че трябва да са с "неутрален" даже "прозрочен" цвят за да не налита рибата на нея или да се плаши.
И може ли да се каже,че при по-голямо захранено петно(често замятане) е добре да си използва по-дълъг повод, а по-къс(близо до хранилката) при по-нарядко замятане?
Иии...още нещо-практикува ли се да се постави малка "дрънкалка" на върха на пръчката или не трябва много да зяпаме към чашите и скарата? spying
bate_em4o
bate_em4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 21.04.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  eminem94 Съб 28 Ное 2009 - 19:51

Колега по-добре не слагай дрънкалка .... На мен от каракуда въдицата ми щеше да влезне във водата ...Като си отишъл лови и го наглеждай,защото при по-голяма риба може да ти се вдигне от стойката или да падне от стойката .
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Пон 30 Ное 2009 - 15:29

bate_em4o написа:
Още само някое въпросче-тръбичките срещу оплитане-има ли значение цветът им?Аз си мисля,че трябва да са с "неутрален" даже "прозрочен" цвят за да не налита рибата на нея или да се плаши.
И може ли да се каже,че при по-голямо захранено петно(често замятане) е добре да си използва по-дълъг повод, а по-къс(близо до хранилката) при по-нарядко замятане?
Иии...още нещо-практикува ли се да се постави малка "дрънкалка" на върха на пръчката или не трябва много да зяпаме към чашите и скарата? spying

Аз мисля, че цвета на тръбичката(стига да е по-къса), не е от значение(кафяв, зелен, черен или прозрачна); така или иначе тя е непосредствено до кошничката, лежи на дъното и при средно дълъг повод(50-60см), едва ли има някакво значение относно дискретноста на монтажа.
Относно дължината на повода, аз мисля че това основно зависи от дистанциите и дълбочината на която ловим; в някаква степен е зависима и от интензивноста на кълване; в друга тема съм писал доста подробно:
Да поясня и някои подробности.Във форумните пространства, битува и се насажда упорито становището, че "колкото е по-отдалечена куката от кошничката, толкова рибите по не я виждали и по не се плашели...." Може да има и някакъв такъв момент, но за мен той е на втори план. Основния момент за определяне дължината на повода за мен се явяват дистанциите и най-вече дълбочината; колкото са по-големи, толкова поводите ми са по-дълги. Изключвам случайте, когато се лови на сравнително големи дистанции и много малка дълбочина(1-1.50м) и се налага да не се придърпва заради водорасли или тинести дъна- тогава захранката е полусуха за да се разпада при удара на кошничката в повърхноста на водата, прави се къса подсечка, още при цопването, за да се доизсипе веднага а поводите са къси: 20-30см за да падне куката със стръвта върху петното с бавно пропадаща захранка. Ако в захранката има бели червеи, то е желателно 50-70% от тях да са "изпънати", а другите 30-50% да се направят "плаващи" за да пропадат бавно и да не се заравят в тинята и водораслите.След тези манипулации- нищо не се "придърпва"; само се натяга линията в работно положение.
Точно обратното е в другата крайност- дълбочини от порядъка на 11-15 метра и дистанции 50-70м ( така се лови през студения сезон на голяма част от язовирите- бабушки, кефали, костури....). Тогава захранката трябва да е силно глетава за да стигне поне в 80-90% от количеството до дъното. Точно колко "глетава" е много трудно за преценяване и аз при тези положения оставям повод 70-100см, изчаквам поне около 30 сек след като кошничката е "тупнала" на дъното и потъващото влакно е пропаднало и съм му обрал "корема"- той може да бъде и 2-3 метра и тогава придърпвам рязко и късо 1-2 пъти; този "номер" не може да стане дори и теоретически с 20-30см. повод, без куката да подмине захранката от кошничката! Трябва да се има в предвид и това, че в хладния сезон се прави "точково" петно само с кошничката, не се ползват прашки, катапулти, ракети, "от ръка" и т.п. методи за правене на обилно петно, понеже метаболизма на "заподозряните" е такъв, че обмяната на веществата им е намалена до 10 пъти; могат да бъдат прехранени и риболовът да приключи набързо или да се прави всичко наново на друго(достатъчно отдалечено място)!
С едно изречение- при много малките дълбочини ползвам 20-30-40см. поводи, а при много големите ползвам 70-100см; при средни дистанции и дълбочини, ползвам 50-65 см. поводи.
Относно звънчето на върха: побърквам се като има някой с такова звънче наблизо... Ако фидера не е под постоянно наблюдение, по-добре да се сложи по-твърд връх и електронен сигнализатор(аванса разхлабен или байтрънър с отворен спусък); в краен случай, един обикновен бушон между двата най-долни водача, пак ще свърши работа(аванса разхлабен), ама камбанка на върха...може да влуди всички наоколо; виж, за нощно време(там където е разрешено) има смисъл да се говори за светеща ампула, закрепена на върха...
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Вто 1 Дек 2009 - 15:37

В 4-та част от поредицата статии, Ян Ван Шендъл разисква основно захранките, тяхната подготовка, изисквания, компоненти и т.н.В краяна статията разглежда и някои допълнителни елементи и варианти на фидерните линии.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е поредицата от 4 последователни статии; има и още една статия, която третира големите дистанции, ползването на плетени влакна и монофилни лидери, някои специални видове хранилки и т.н. Статията ще я постна по-нататък в темата.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Сря 2 Дек 2009 - 16:35

За да завърша с материалите на Ян Ван Шендъл, поствам и последната статия. В нея основно се коментира риболова на много големи дистанции, ползването на плетени влакна и монофилни шок-лидери, някои специфични в тази връзка хранилки и някои основни напътствия относно такъмите които се ползват в този аспект:

[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  koki Нед 20 Дек 2009 - 2:08

Привет,
Едно от най-важните неща при риболова с фидер е захранката която използваме (нейната консистенция и състав). Дори и най-скъпата храна приготвена не правилно ще бъде не ефективна. Самото овлажняване е хубаво да се направи на поне два етапа. Първоначално , което е основно и вторично добавяне на вода ако е необходимо. Винаги първото нещо което правя когато съм на даден водоем е да разбъркам първоначално храната. След първоначалното разбъркване се заемам с всичко останало (въдица, стол, живарник, кепче и т.н.). След като съм готов да започна риболова се връщам на храната. Ако е необходимо добавям нужното количество вода, ако не минавам през сито и съм готов да започна риболова. Ситото спомага за допълнителното смесване на компонентите, разбиване на бучки които затрудняват работата на храната и я прави пухкава и по-добре работеща. Добре направената храна се освобождава от кошничката за максимум 2 мин. Има разбира се и други фактори които влияят за направата на захранката, а именно дълбочината. Има две възможности за да се справите с по-голяма дълбочина. Единият е да направите храната по-влажна и лепкава. Другия е да оставите консистенцията същата , но да притискате по-силно самата храна в кошничката. Лично аз използвам втория. При стартирането на риболова замятам плавно и без голямо усилие. Опъвам линията и фиксирам влакното. На второто замятане ако всичко е както трябва имам подготвени няколко топки с големината на мандарина които изстрелвам приблизително на местото което е паднала хранилката (ориентирам се по кръга във водата на падналата хранилка). Задължително се добавя в храната и стръвта с която ловите. Ако са бели червеи една част добавям в самата захранка , освен това от време на време правя сандвич от храна, червеи и пак храна. Хубаво е във самата храна да има и по-едри частици като жито и царевица. По-едрите частици са голяма хапка за най-малките риби , което ни гарантира, че дори да съберем дребна риба която изяжда всичко много бързо ще имаме останала храна на хранителното петно. При много интензивен риболов и малка хранилка по обем от време на време е хубаво да изстрелваме по някоя топка и с прашката. Лично аз при риболов с фидер изразходвам по-малко количество храна от които и да е друг риболов на леко. В този смисъл се стремя да използвам по-качествени храни. Добре направената храна не залепва по пръстите при пълненето на хранилката. Хубаво е близко до работното място да имате малка кофичка в която ако се наложи да си измиете пръстите. Всичко това се отнася за риболов в затворени водоеми.
Не ангажирам никои с поста си!
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ceco65 Нед 20 Дек 2009 - 8:30

Айде и от мен един тъп въпрос.Какво е това животно
"изпънати" и "плаващи" бели червей и как се постига това? :609c1f728720fb
ceco65
ceco65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 196 Рожд.дaта : 19.08.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  shekira Нед 20 Дек 2009 - 15:48

ceco65 написа:Айде и от мен един тъп въпрос.Какво е това животно
"изпънати" и "плаващи" бели червей и как се постига това? :609c1f728720fb
изпънати-поумрели по къвто си начин избереш.
плаващи-кат ги понакиснеш в вода,и те земат че са научат да плуват.
shekira
shekira
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.07.2009
Брой мнения : 147 Рожд.дaта : 24.05.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Нед 20 Дек 2009 - 15:57

ceco65 написа:.....Какво е това животно, "изпънати" и "плаващи" бели червей и как се постига това? :609c1f728720fb

При риболова с фидер на стръв бели, шарени/бели червеи, пинки или тогава когато червеите влизат в състава на стръвта напр. "царевица с бял", "жито с бял", "торен и бял" е обичайно белите червеи да присъстват като компонент(добавка) към захранката. "Изпънатите" бели червеи са целево, предварително умъртвени бели червеи и то по способи, които минимално променят формата, големината и цветът им. Те имат качеството да не се заравят в дъното, особено тогава когато дъната са ситен пясък, тънък пласт тиня и боклуци и т.н. В тази връзка е добре една част от червеите в захранката да са "изпънати" за да има увереност че те ще се задържат максимално дълго върху петното захранка и то: най отгоре.
Втория момент е, когато се работи с хранилки "метод фидер". Тогава, добавените в захранката бели(шарени) червеи трябва да бъдат 100% "изпънати" за да не разбиват топките захранка бързо, а дори и още при замятането, в полета или при пропадането към дъното.
Има два способа за правенето на "изпънати" бели червеи- чрез замразяване и чрез попарване. По-практикувания способ е чрез замразяване: необходимото количество бели червеи се поставя в подходящи кутии(аз ползвам такива за 100гр червеи) и кутиите се поставят във фризер(или в камера на хладилник); вечерта или няколко часа преди риболова се изваждат от фризера за да се отпуснат и след това се добавят към забърканата захранка. Дали ще се добавят допълнително и живи червеи и в какво съотношение е в зависимост от конкретната ситуация или от способа за риболов с фидер( при риболов с хранилки "метод", не се добавят живи червеи). При моите излети, особенно тези в хладния сезон, винаги ми остава известно количество от забърканата захранка и винаги ми остават известни количества червеи(100-150гр), които при приключване на излета добавям към останалата захранка и като се прибера заминават във фризера за следващия път- в готов и "изпънат" вид.
Втория способ е чрез попарване. Практикува се предимно при многодневни излети в топлия сезон, тогава когато се налага многократно, периодично забъркване на захранка; за първоначалното забъркване могат да се ползват и замразени от фризер, но в последствие (примерно при 2-3 дневен излет) трябва да се правят "на място" от количествата живи червеи за излета, които обикновено се съхраняват в хладилна кутия или чанта.
За да не пиша дълги обяснения, по-долу поствам как се прави това, с картинки и обяснения:

[You must be registered and logged in to see this image.]

При този спосб за правене на "изпънати" бели/шарени червеи, разбира се задължително трябва да има съд и уред за кипване на вода - примус, котлон, огън...

Относно "плаващите" бели червеи те са по-скоро по-приложими в плувкарския риболов- при риболов " на пропадане", най-вече при риболов на уклеи и т.н. При риболова с фидер са приложими, тогава когато се лови на много малка дълбочина (1-1.50м) и когато едновремено с това, дъната са тревясали или тинести. Идеята е захранката в хранилката да е много рехава, така че да се разбива още при удара в повърхноста, след което да пропада бавно като облак и да се задържа върху тревите или боклуците на дъното заедно с червеите. Не се "придърпва" допълнително, а повода е по-къс(20-30) см за да се презентира куката със стръвта непосредствено в петното.
За да станат червеите "плаващи", относителното им тегло трябва да се доближи до това на водата; в нормалното им състояние е по-голямо и те са "потъващи". За да се изравни или доближи, те трябва предварително и принудително да поемат известно количество въздух и да станат по-леки; при това положение те пропадат много бавно, една част от тях изобщо не стигат до самото дъно, а като стигнат не се заравят и при най-малкото движение на водата от преминаващи наблизо риби, червеите които са на дъното правят "облак".
Как червеите се правят "плаващи": в широка кутия се поставя тънък пласт червеи(1-1.5см) и се заливат с вода от водоема, така че водата да е почти до горния ред червеи. Те инстиктивно започат да поемат въздух, като всички червеи се стремят към горния край на кутията, поемат въздух пак падат във водата и т.н. Процеса е характерен с появата на мехурчета въздух по повърхноста и трае 20-30 минути; времето се съкращава до 5-10 минути, ако вместо обикновенна се ползва газирана вода. След приключване на процеса, водата се излива, червеите се добавят в захранката, като част от тях могат да се ползват и за стръв.
Надявам се да съм пообяснил по двата въпроса 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ceco65 Нед 20 Дек 2009 - 18:53

Благодаря ти Бачо.Както винаги компетентен и изчерпателен отговор.
Като се видим следващият път от мен е 746ce3b094d0cffa354b
ceco65
ceco65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 196 Рожд.дaта : 19.08.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  Красимир Нед 20 Дек 2009 - 19:24

Случайно ми попадна ето този саит [You must be registered and logged in to see this link.] интересни филмчета за риболов на фидер,а и не само ,но се изисква регистрация.
avatar
Красимир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 77 Рожд.дaта : 29.08.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Пон 21 Дек 2009 - 16:27

Красимир написа:Случайно ми попадна ето този саит [You must be registered and logged in to see this link.] интересни филмчета за риболов на фидер,а и не само ,но се изисква регистрация.

На мен нещо не ми го отваря този сайт 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  илия Пон 21 Дек 2009 - 18:09

[You must be registered and logged in to see this link.]
илия
илия
мир на праха му

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  ???? Пон 21 Дек 2009 - 19:26

илия написа:[You must be registered and logged in to see this link.]

Мерси адаш, регнах се :dancingHappy_i
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  Красимир Пон 21 Дек 2009 - 20:02

Грешката е при мен,от много бързане така става,мисля ,че всичко е ок. sunglasses2
avatar
Красимир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 77 Рожд.дaта : 29.08.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Риболов с ФИДЕР!!! - Page 2 Empty Re: Риболов с ФИДЕР!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите