GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Даунригър - как да си направим

+10
maistor_ribar
max
Моряка
tano
EU_BG_akademika
georg
КИРО
felippemassa
Краси_поборника
lz3no
14 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  чечо Вто 24 Май 2011 - 14:02

Добра сте я свършили.. :thumbsupsmiley ..браво за жестовете!
чечо
чечо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 1466 Рожд.дaта : 13.11.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  Моряка Пон 27 Юни 2011 - 13:57

Така , Академика ме попита дали мога да отлея тежест за Даунригър.Позамислих се и реших да приема предизвикателството,че тежеста трябваше да е 5,5 кила олово.След консултацията в темата с колегата lz3no започнах.Излях две плочи от гипс.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Шлайфане

[You must be registered and logged in to see this image.]

Последва задачата колко да е дебел макета по,който ще се прави кълъпа,за да излезе отливката към 5 ,300 кг+ ламарината да стане 5,500 кг.Вземах тенджера и започнах да наливам по 50 милилитра вода и да разграфявам,след това преценка,колко вода да има в тенджерата и поставяне на макета в найлонова торбичка и във тенджерата.Виждам,колко милилитра се покачва водата.С помощ от приятел,една формула и относителното тегло на оловото-11,3 ,разбирам,колко ще тежи макета от гипс,ако е олово.

[You must be registered and logged in to see this image.]

И понеже е дебел последва постепенно шлайфане и проби

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето как реших да свържа халката с ламарината за сигурност.

[You must be registered and logged in to see this image.]

И макета вече залепен и готов.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Тук идва пластелинената технология,като за по-сигурно реших да сложа армировка от рабица.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Заливане с един по-специален гипс-клас 4 на твърдост.

[You must be registered and logged in to see this image.]

След това има и още една плоча отгоре с обикновен гипс и рабица за втора армировка и вече калъпа да стане квадратен,но съм забравил за снимам.Следва намиране на ламарина от неръждавейка,което ме затрудни,че фирмите продават едни големи листи с непосилна цена. бесило Очукване на 3 електрода също от хромникел за ухото и връзката с ламарината. Дойде момента на отливането,за съжаление бях сам и нямаше кой да снима гимнастиката.понеже нямам толкова големи поти за разтопяване на олово,ползвах две на два котлона.Макар,че калъпа съхна 3-4 дена на слънце,и преди да лея го нагрях,пак имаше остатъчна влага бесило Тия,които са лели знаят,какво става и опасноста.Ноооо стана.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Последва китосване със стъкловлакнест кит,обикновен авто кит,шприцкит.Станаха доста гладки,позачудих се да пръскам със спрей и да имам гладка повърхност или да маам с четката с по-дебел слой боя.В крайна сметка реших да ги осера spying

[You must be registered and logged in to see this image.]

И да не забравя след боята и кита кантара показа5,510кг super
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  maistor_ribar Пон 27 Юни 2011 - 15:38

Eвала за труда колега worshippy !Академика ще черпи.Заслужава си! 00cb7643c76cf487f206
Да не пускам ново мнение ,в това ще изкажа благодарност към Фишфрена worshippy ,който ми изпрати суровина за пласматизиране на гюлето което си излях. Ето го и него вече пластматизирано:
[You must be registered and logged in to see this image.]
maistor_ribar
maistor_ribar
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.06.2010
Брой мнения : 234 Рожд.дaта : 13.07.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  EU_BG_akademika Вто 28 Юни 2011 - 22:29

maistor_ribar написа:Eвала за труда колега worshippy !Академика ще черпи.
То черпенето си е едно на ръка, ама аз си купих, това са си разходи и труд....цената е търговска тайна, ама прозвводителя ако иска да си я напише..... за мен гюлето е перфектно :dancingHappy_i :609c1f728720fb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  lubo9 Пон 25 Юли 2011 - 22:12

Аз да попитам, защо трябва оловото да се покрие с ПВЦ покритие?
lubo9
lubo9
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.11.2010
Брой мнения : 36 Рожд.дaта : 06.12.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty 123

Писане  max Пон 25 Юли 2011 - 22:54

Тествах го вчера , върви точно под сондата на сонара :dancingHappy_i (имаше на два пъти удари в дъното и леко се обели но с прахово боядисване ако се правят няма да има ядове). 488232
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  Моряка Пон 25 Юли 2011 - 23:10

toyo1 написа:Тествах го вчера , върви точно под сондата на сонара :dancingHappy_i

Радвам се sunglasses2 А иначе е излято от чисто олово(не акумулаторно)и то е доста меко-Не съм практикувал прахово боядисване ,може би пак при удър ще се деформира,но няма да се наруши целоста на покритието 12666
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  КИРО Пон 25 Юли 2011 - 23:35

Кака ти Дора с това прахово се занимаваше едно време
в локацията на черно море завода - дето сега е един баш МОЛ преди
изхода на града към магистрала Хемус.
Сложна работа е Ванка - висока температура,виелица вътре,и се пуска
пластмаса на прах,за да залепне по материала.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  Моряка Пон 25 Юли 2011 - 23:40

Кире сега има иновации ,по-леки начини и в домашна фурна става.Така се правят шаранджийските тежести-просто аз не съм го правил.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty 123

Писане  max Вто 26 Юли 2011 - 0:34

Като гледам, леко по леко ще напипаме точната вакса sunglasses2 Ако е 2,5кг ще е по- добре защото формата е с малко съпротивление и кг. в такъв случай не са от значение 488232 номерът е да е с малко съпротивление за да не дава отклонения при тролинг с по-висока скорост.Сега ми идва малко тежко при ваденето от водата защото е кофти като го хващаш за стоманения кабел 12666 понеже даунрингера ми е с дълго рамо и .....
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  EU_BG_akademika Вто 26 Юли 2011 - 1:35

toyo1 написа:Като гледам, леко по леко ще напипаме точната вакса sunglasses2 Ако е 2,5кг ще е по- добре...
То на мен ми идва нанагорно като тежест,...аз пък успях да се порежа на опашката като го пусках, иначе върви идеално................
Той Ванката би се заел да измайстори и около 2.5 кг, ама сигурно ще иска да има гарантиран пазар момчето, щото ние като вземем с Тойо по едно и да кажем ще си покрие материалите за калъпа и оловото и дотам.
А ако има как да му гарантираме десетина броя, че ще продаде...........мисля, че ще е доволен.
Де да знам, това е мое предположение и се базира на разговорите които водихме с него около подготовката на питяхту кила :609c1f728720fb Нека той да си каже
А иначе това топчестото от 2.5кг отива на майната си и при най ниската скорост на маторя и няма виждане на сонара 570556
Тоест и аз като Тойо мисля, че тази форма, на Ванката и тежест между 2.5-3.0кг ще е най удачна поне за моя мини-кран
п.п. А Фишфренчето, обеща PVC-боя :dancingHappy_i :609c1f728720fb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  trophy 78 Сря 14 Сеп 2011 - 21:47

Здравейте!
Днес след работа реших да си направя тежест за даунригера и като не ми се занимаваше с правенето на калъпи се поразрових и намерих един стар капак от тенджера.Идеята беше да отлея две еднакви половинки и после да ги сглобя с болтове.
Тежеста трябваше да е три килограма и затова разделих на две места по 1.5кг. олово за да са еднакви половинките.Сложих оловото във капака и го нивелирах
[You must be registered and logged in to see this image.]
след което с горелката разтопих оловото и го оставих 15-на минути да изстине.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Докато изстиваше оловото си отрязах ламарината за стабилизатора и огънах телта за ухото.Разпробих отворите за болтовете,поразширих ги малко да могат де се скрият главите,а гайките ги набих с чука.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Сглобих двете половинки,затегнах здраво болтовете малко пилене и ето резултата:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Остана само да се сложи малко кит и после да се боядиса.
Тежеста накрая излезе 3.2 кг.
trophy 78
trophy 78
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 87 Рожд.дaта : 19.12.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  фишфрена Сря 14 Сеп 2011 - 22:04

Тоест и аз като Тойо мисля, че тази форма, на Ванката и тежест между 2.5-3.0кг ще е най удачна поне за моя мини-кран
п.п. А Фишфренчето, обеща PVC-боя :dancingHappy_i :609c1f728720fb [/quote]
.............................................................................................................................

ФИШФРЕНА е дал на който му е поискал. Нее удачно да пратя на всички от форума.
Който иска да пише на лични :609c1f728720fb
фишфрена
фишфрена
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 633 Рожд.дaта : 12.04.1956
Години : 67

http://www.dekoraty.com

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  Моряка Сря 14 Сеп 2011 - 22:26

trophy 78 написа:
............

Както се вика всяко нещо елементарно може да е гениално :dancingHappy_i Лично мен ме накефи хрумването ти :3f7e6dc87de4b9 Евала пич worshippy worshippy worshippy

Понеже оловото е меко и при изтърване се подбива доста-ползвай само стъкловлакнест кит 135d02aa35ad75a2cb71
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  trophy 78 Сря 14 Сеп 2011 - 22:31

Моряка написа: Понеже оловото е меко и при изтърване се подбива доста-ползвай само стъкловлакнест кит 135d02aa35ad75a2cb71

Да,точно него ще ползвам,но днес нямах повече време и утре ще се довършва.
trophy 78
trophy 78
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 87 Рожд.дaта : 19.12.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Даунригър - как да си направим  - Page 3 Empty Re: Даунригър - как да си направим

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите