GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

+2
cerberus
Петър Василев
6 posters

Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  Петър Василев Чет 18 Юни 2009 - 10:41

Последните 1-2 години започна все повече и повече да се практикува т.н. английски риболов и по морето.Разбира се и с много добри резултати.Практикува се за улов на кефал,сарго,меланури и да не кажа,че почти всички видове риби ,които се придържат близко до бреговете.В тази тема искам да разискваме какви са приемуществата и недостатъците на този риболов.Споделете монтажи и всичко свързано с този риболов,но само за море.Вижте едно видео ,което показва колко е резултатен този риболов за саргос :49128a21c22ad9
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  Петър Василев Чет 18 Юни 2009 - 10:55

Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  Петър Василев Чет 18 Юни 2009 - 11:00

Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  cerberus Чет 18 Юни 2009 - 13:01

Това е риболова, който ма мен ми доставя голямо удоволствие, наред със спининга
Смятам, че е доста по ефективен, от риболова на дъно от брега, като принципно е възможно да се уловят всички видове риби, които се ловят на дъно, и не само.
Основен недостатък е, че е неприложим при бурно море и в тази ситуация просто трябва да намерим място което е на завет.
Монтажа който ползвам най-често е:
-20-30 сантиметрово поводче, на което се връзва куката,
-следва мачов вирбел и основния повод на който се нареждат дроперите,
-следва отново мачов вирбел, на който се връзва основното влакно
-на основното влакно се нанизва плувката, като под нея е хубаво да се сложи силиконов стопер или малка сачмичка, за да не удря директно плувката (ако е подвижна) на възела, с който е вързан вирбела
Понеже повечето морски риби са със зъби, понякога слагам 2-3 сантиметрово поводче от плетено влакно след куката, за да не ми се налага постоянно да връзвам куки и да губя риби. Трябва внимание обаче, защото това плетено поводче, понякога е причина, за по слабо кълване, и незадоволителни резултати.
Влакната които ползвам са тъмни потъващи, за да може да се ползва бял маркер, за отбелязване на разтоянието при захранване и ползвам повод от 100% флуорокарбон
Има тенденция от морските риболовци, да използват по дебели влакна, поради това, че морската риба е доста по-борбена от сладководната. Ползват се влакна 0,18-0,20, аз лично ползвам 0,14-0,16, за основно и 0,10-0,12-0,14, за повод. Все пак идеята на мачовия риболов е точно тази, да ползваме тънки влакна и да вадиме големи и борбени риби, а и самата мачова пръчка е направена точно за това.
За стръв може да се ползват всички видове червеи, за морски риболов, рачета, скариди, тесто, дори и жива рибка атерина. Искам да спомена и една малко използвана сръв в морето, която дава много добри резултати и разнообразни риби- белия червей.
Захранката върши добра работа, въпреки че много от рибарите я отричат, поради това, че задържа пасажа от риба на място. Захранките са различни и специализирани и се продават в риболовните магазини в Гърция, освен това някои ползват собствено производство на основа, рибно брашно, извара, сирене, хляб, храни за риборазвъдни стопанства и т.н.
Най често ползваната захранка от мен и с голям ефект е белия червей.
В зависимост от използваната стръв, желаните риби и тяхното настроение, стръвта може да се пуска, на различна дълбочина, от дъното, до повърхността.
Поздрави и успешен улов
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  Дели Сря 1 Юли 2009 - 9:30

Нещо не ми се вързва видяното от клипчето с опита ми от практиката. Колкото пъти съм захранвал в Гърция, винаги съм привличал безброй дребни рибки, които изяждат стръвта като пирани. Въобще, многото "плевелни" рибки според мен определят основната разлика между риболова в Черно и Средиземно море. На Коуфо съм хващал една след друга 3-5 сантиметрови рибки на 6-ти номер кука, на бял червей.
То като взех да философствам - тази година имах и на нашето море подобни случаи. Пролетта излезе на плиткото дребен меджит, който не позволяваше на червея да влезе в по голяма уста. Дали това не са признаци на затоплянето на климата.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  Петър Василев Сря 1 Юли 2009 - 9:51

[quote="Дели"]Нещо не ми се вързва видяното от клипчето с опита ми от практиката. Колкото пъти съм захранвал в Гърция, винаги съм привличал безброй дребни рибки, които изяждат стръвта като пирани
За да ги избегнеш трябва да избереш подходящо место и час,също така саргото иска да има и вълнение. :05: Лови се в самия бряг ,там където се бият вълните в скалите,на метър от брега.Така ги ловя аз!Точно там ,където не очакваш ,че ще има такава риба :4d06133ce79c2c
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  DOCTORABukarNo1 Чет 13 Авг 2009 - 13:47

Петьо е прав. На Фуертевентура саргото се лови в бялата пяна на 1-3м от скала с дълбока вода.
Един от начините да избегнеш плевелните рибки е да ловиш сарго през ноща. Тя е нощна дънна риба.
През ноща се лови на еланкат (със светеща плувка) и не е нужно да хвърляш близо до скалата, може и по-навътре. Захранката която съм използвал е разкашкан във вода хляб(трябва понякога цяла кофа).
Така се лови и Салема но при спокойна вода без пяна съвсем близо до скала с дълбока вода - но само през деня при прилив.

Една тайна - след като сте захранвали под скалата цял ден с хляб и дойде максималният отлив - салемата спира да кълве. Тогава пуснете на самото дъно топче хляб коркото костилка от маслина - ще хванете няколко Парът Фиш - много по-деликатесни от саргото или салемата!
На Фуерте няма бели червеи и за стръв за саргото се използва белена сурова скарида.

Ако има течение което отнася хляба захранка навътре, след половин -един час захранване надалече от брега, където е достигнала захранката се хваща едра Сама и Дербио. На плувка с 3-5м дълъг повод без олово, на белена скарида.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  Петър Василев Чет 13 Авг 2009 - 13:53

За да избегнеш дребосъците Докторе ,най-добрата стръв за саргото по всяко време е рачето или по-точно крачетата от раче sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  DOCTORABukarNo1 Чет 13 Авг 2009 - 17:24

Интересно че на Фуерте не е така.
Там съм ловил по цял ден на рачета и само Парът Фиш кълве на тях. Там рачетата са специална стръв за Парът фиш - пекат ги и ги осоляват за да кълве повече.
Но там дребните рибки изчезват щом дойдат големите на захранката.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  anastas_peykov Чет 13 Авг 2009 - 17:33

В тоя риболов макар и не задължително върха на мача не седи ли потопен във водата. Линията трябва да е потопена. В тая солена вода трябва да се вземат мерки против корозия.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 50

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  DOCTORABukarNo1 Чет 13 Авг 2009 - 19:29

anastas_peykov написа:В тоя риболов макар и не задължително върха на мача не седи ли потопен във водата. Линията трябва да е потопена. В тая солена вода трябва да се вземат мерки против корозия.

При риболов с ваглер в езеро това се прави за да не ти мести вятъра перото. При морски риболов с вълните и тежките пера и ловене от високи скали това не ми се е налагало досега.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  ivaylo.filipov Нед 27 Фев 2011 - 20:34

Попаднах на две интересни клишпчета по темата .... хубави риби.



ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов! Empty Re: INGLESE FISHING, резултатен и в морския риболов!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите