GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Помага ли тълкуване на успешен риболов?

+2
Nedeltcho Delev
carpsliven2
6 posters

Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Пет 12 Мар 2010 - 18:18

Случвало ми се е при много успешен риболов .. да се съберем с приятели и да разсъждаваме и да търсим реални отговори на въпросите - защо е бил успешен .. защо кълве тук а не там.. Гложди ме нещо отвътре винаги .. Тълкуването с приятели ми е помагало много и винаги.. Мога да ви дам един пример.. след един риболов на скендера.. рибите излизаха само на една въдица.. записахме и едно клипче,с камерата и вечерта на ракийка гледахме и размишлявахме.. Така открихме че, случайно едната въдица е попаднала на 'вход' - така нарекохме разстоянието между две садки.. установихме че, рибите неса аколо садките .. ами се движат между садките.. и така тръгнахме да търсим най-широкия вход.. това е там където се движи човека който храни садките и е широк около метър и нещо.. намерихме мястото от което меже да хвърляме въдицата на входа.... и така следващия риболов беше тотално разбиване.. и откритието беше правилно .. понеже на малките входове излизат по-малки.. ана големия вход излизаха само големи торпеда.. Че мислълта ми беше .. в тази тема можем да споделяме за разни открития .. от които всички ние можем да се поучим
Ето един от големия вход
[You must be registered and logged in to see this image.]


Последната промяна е направена от carpsliven2 на Пет 12 Мар 2010 - 23:25; мнението е било променяно общо 1 път
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  Nedeltcho Delev Пет 12 Мар 2010 - 19:45

carpsliven2 написа:.... и да търсим реални отговори на въпросите - защо е бил успешен .. защо кълве тук а не там.. Гложди ме нещо отвътре винаги ..

Ми ти сам си отговори бе Васе sunglasses2

364672

carpsliven2 написа:Една от най-големите тайни е намирането на мястото на което се храни рибата.. всичко останало е детска игра.. ..
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Пет 12 Мар 2010 - 19:54

Сега където ловим е пак по пътя на логиката .. така открихме и най-успешното място.. гледах течението и мислех .. къде ли може да се задържа храната която течението носи.. след като всички знаем,че рибите обичат безкрайно много теченията .. понеже са богати на кислород и хранителни вещества.. и така.. значи лека бабунка..търсихме в края на течението и резултата веднага е на яве eyeballs_icon
[You must be registered and logged in to see this image.]
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  Станислав Пет 12 Мар 2010 - 20:20

:thumbsupsmiley Браво много добри амури.А на язовири без течения,или поне с много слаби и едвам забележими къде е най добре да поднеса стръвта?Къде по принцип се задържа храната в такива язовири? magnifier
Станислав
Станислав
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.02.2010
Брой мнения : 224 Рожд.дaта : 07.06.1994
Години : 29

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Пет 12 Мар 2010 - 20:29

Според мен е най добре да намериш твърда бабунка отдолу и дълбочината да не е повече 6-7 метра. Мястото да е достатъчно спокойно .. поне 100 метра от брега.. ама в днещно време по свободни водоеми .. трябва да търсиш подводни укрития .. най добре е да са дървета.. нанасяш плътно до дървото.. и чакане му е майката.. :29e6bbd771c7f3 .. има и вариант в който можеш да ги дебнеш рано сутрин или привечер на около 5 метра от брега .. ама за тва се изисква огромна тишина и по камъните требва да ходиш като нинджа .. колегата ми лови по този начин с което си роди прякора - чичо корморан .. ама тва не е за мен nono
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  Станислав Пет 12 Мар 2010 - 20:37

Благодаря,колега!А това със гайките(за да намеря бабунките) което го беше писал-защо15 метра въже се връзва за тях.Това значи да ловя на 15 метра дистанция нали?Не ми стана много ясно метода на откриването
П.П:Ако не е за тази тема ,може да ми отговориш в другата в която ми обяснява или на ЛС
Поздрави!
Станислав
Станислав
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.02.2010
Брой мнения : 224 Рожд.дaта : 07.06.1994
Години : 29

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  петко стоянов Пет 12 Мар 2010 - 20:42

Не е за дистанцията,просто е запас някъкъв от дължина.Нали ще се случи да изследваме и по-дълбоко място sunglasses2
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Съб 13 Мар 2010 - 17:12

петко стоянов написа:Не е за дистанцията,просто е запас някъкъв от дължина.Нали ще се случи да изследваме и по-дълбоко място sunglasses2
thumbsUp_icon

Имам хванати риби на дълбочина 9-10 метра.. но лова тогава когато нямам избор..
На големите дълбочини.. се лови трудно .. само за да направиш неутрална плаваемост ти е нужен истински повдигач, който несе продава в България.. тва е така заради голямото налягане.. нанасянето на захранка също е трудно .. понеже се срещат подводни течения които са незабележими за нас в повечето случай.. и неможе да се направи концентрирано петно.. аз избирам варианта да пръскам навсякъде .. за да стигне все нещо до монтажа и около него. 12666
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  петко стоянов Съб 13 Мар 2010 - 19:13

А с ПВА дали не е удачно на такива дълбочини?
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Съб 13 Мар 2010 - 19:19

Имах проблеми с ПВА'то .. едните бързо се разтварят и за големи дълбочини нестават .. пък тез дето са дебели и ги дават за големи дълбочини несе разтварят на възлите.. в магазина ги продаваме много.. ама аз лично ги махнах от употреба и съм по-доволен
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  петко стоянов Съб 13 Мар 2010 - 19:21

Начи ще храним с топки кал и кукуруз....
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Съб 13 Мар 2010 - 19:25

петко стоянов написа:Начи ще храним с топки кал и кукуруз....
Виж тва по-добра идея ми се струва.. пък и може да се лепи и царевицата..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  ???? Съб 13 Мар 2010 - 19:37

carpsliven2 написа:Имах проблеми с ПВА'то .. едните бързо се разтварят и за големи дълбочини нестават .. пък тез дето са дебели и ги дават за големи дълбочини несе разтварят на възлите.. в магазина ги продаваме много.. ама аз лично ги махнах от употреба и съм по-доволен

Васко, ПВА-то издържа поне двойно-тройно повече, ако се дипне в ДИП на глицеринена основа- точно като тези дето ги правя сега. Тествай го и ще видиш.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Съб 13 Мар 2010 - 19:42

Бачо Илия написа:
Васко, ПВА-то издържа поне двойно-тройно повече, ако се дипне в ДИП на глицеринена основа- точно като тези дето ги правя сега. Тествай го и ще видиш.

Аз моя проблем го реших още преди 3 години със закупуването на дистанционна лодка.. от която ми паднаха разходите за ПВА.. но е много полезно за колегите които нямат възможност за лодка .. да действат така thumbsUp_icon
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  Drakon_ Съб 13 Мар 2010 - 23:28

Moмчета не се къхарете за ПВА-то че се развтавя бързо.Има лек за това :dancingHappy_i Просто като направите едно ПВА сложете още веднъж отгоре му от същата мрежа от която сте го направили вържете го все едно правите ново ПВА и го потопете в маслед дип :) Гаранция че ще се разтвори минимум след минута :525707397c05bb
Drakon_
Drakon_
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 65 Рожд.дaта : 22.12.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  ???? Нед 14 Мар 2010 - 18:34

Някои ползват и замразени кофички от мляко до кафе направо с повода и царевицата вътре .Най сигурния начин да стане супер концентрирано петно.Хвърля се за блезка дистанция и може да се нанася с лодка.Може да се замрази освен царевица и гранули и друг вид захранка.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  Drakon_ Нед 14 Мар 2010 - 19:19

Проблема обаче е че лятото това нещо се съхранява много трудно :) И си представи че трябва да го вкараш на 100 м с радио оправлярмата лодка при 35 градуса температура колко ще отане от него sunglasses2
Drakon_
Drakon_
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 65 Рожд.дaта : 22.12.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  ???? Нед 14 Мар 2010 - 19:22

Повече вода в царевицата и я покрии със нещо да не я напича.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  Drakon_ Нед 14 Мар 2010 - 19:26

Kолкото и да не я напича брат лодката ти като е черна и привлича светлината се тая. А за да вкараш на 100 м ти трябват поне 5 м за да закараш до там.А за 5 минути това вече ще е станало на вода
Drakon_
Drakon_
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 65 Рожд.дaта : 22.12.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  rikitikitavi Вто 16 Мар 2010 - 21:26

На мен винаги ми е помагало мисленето преди риболова. Като основно се опитвам да предвидя как да познаем как се чувства рибата в момента по външни признаци. Например за щуката: ако сутринта има плясъси из водата- щуката е активна, търсим примамки които да се движат не много дълбоко, да са шумни и големи. Обратно-виждаме цялото езеро в малки кръгчета от бабушки и каракудки-щуката е с главата на долу и не яде, търсим бавни примамки движещи се по дъното.
Отделно това да си представяме ситуациите можем да го правим като не сме за риба.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Нед 28 Мар 2010 - 14:41

Дълбочината е според сезона .. например .. сега на пролет .. рибата се търси на тънката вода.. лятото е добре на 4-5 метра.. есента може и на 6-7 метра..
с маркер може да намериш бабунка и твърдо дъно.. ползваш по специално олово и първо пробваш как ти реагира влаченето на различно дъно.. за целта си намира различни прозрачни дъна и тестваш .. после правиш на места където невиждаш и така.. всичко е въпрос на малка практика.. нема никва философия.. Лесно може да се научиш .. стига да го искаш sunglasses2
никой несе е родил научин бате .. всичките сме еднакви :609c1f728720fb
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  carpsliven2 Нед 28 Мар 2010 - 17:30

bisqo написа:на някоя рекичка примерно
thumbsUp_icon
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Помага ли тълкуване на успешен риболов? Empty Re: Помага ли тълкуване на успешен риболов?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите