GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов на платика

+7
krezo_bg
Plat1ka
Ангелофф
Владо Коцев
sword-fish
koki
carpsliven2
11 posters

Go down

Риболов на платика Empty Риболов на платика

Писане  carpsliven2 Нед 14 Мар 2010 - 14:38

И така .. ето как се разви всичко .. преди време .. обичам да хода с приятели за платика с гол телескоп... хващахме си добре .. докато не дойде един дядо.. забърка в кофата няква маладжа.. и станахме зрители.. срам не срам.. попитах колегата.. как така ни придърпа пасажа .. при условие че, и ние бяхме с хубави захранки.. Излезе разбран човек и сподели: Взимаш мойто момче , един пакет вафли фокус.. забъркваш ги в захранката и гледай какво става отдолу.. след тава споделяне с течение на времето.. установихме че, платиката умира за нещо сладко.. Сега сме доволни и от канелата.. за мен най-доброто и най-ефективно остава да забъркаш в захранката канела и пудра захар.. но трябва и фин такъм. Всички знаем че, платиката вижда най-добре от всички риби и на груб монтаж е невъзможно да се хваща.. освен ако не е голяма дълбочината.. удрят големи и на косъм .. но трябва да си над 4 метра дълбочина.. Очаквам колегите да допълнат темата и да споделят тяхните малки тайни за да се поучим всички.
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  koki Нед 14 Мар 2010 - 15:17

Браво!!!
Супер тема, ще я следя с интерес :dancingHappy_i
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  sword-fish Нед 14 Мар 2010 - 17:12

От опит знам и потвърждавам думите на колегата - захранката за платика трябва да е много сладка и много като количество.
sword-fish
sword-fish
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.02.2010
Брой мнения : 507 Рожд.дaта : 04.01.1967
Години : 57

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  Владо Коцев Вто 16 Мар 2010 - 15:33

Имам малък опит от язовир "Огоста"
Действително обича сладка захранка
аз забърквам шоколадова галета, платикова захранка и захранка за едри риби мисля, че се казваше. В нея има по-едри парчета
добавям червей или кастери, каквото имам, ако не - накълцан торен червей. Риболова на платика, поне там зависи много от състоянието на водата - при много бистра вода е по-добре да се ползва жито и шарен червей. А за голямо мое учудване през август най- добре дава навътре на бял червей на пропадане само. Мисля тази година да ги пробвам на бомбарда, когато играят на повърхността
Владо Коцев
Владо Коцев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.02.2010
Брой мнения : 148 Рожд.дaта : 19.03.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  Ангелофф Вто 16 Мар 2010 - 16:14

Съгласен съм с колегите, захранката трябва да е сладка и много.От личен опит мога да споделя,че най подходяща е дълбочината между 3-5м.При риболов с директен телескоп (какъвто аз практикувам) влакната са тънки, основно 0,12-0,14 повод 0,10,който трябва да е дълъг поне 40см. Плувка 1-1,5гр. с куха антена,която аз утежнявам до средата на антената.Утежнение, дропер над повода,след 20см още една съчма и основната тежест.
Ангелофф
Ангелофф
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2010
Брой мнения : 295 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  Plat1ka Пет 19 Мар 2010 - 0:05

Хайде и малко от моя скромен опит с платиките.

Освен това което вече сте казали че си пада по сладкото. За мен при риболова на платика много важен фактор е цвета на захранката.

Аз ги ползвам така:

Зимата черен цвят ниско хранителна храна с глина или направо само глина и хирономуси.

Ранна пролет: Черен или кафяв цвят, отново слабо хранителна храна комбинация с бял или кълцан торен.

Късна пролет начало на лятото: Червен цвят, вече захранка с доста хранителни частити, кокосови стърготини, шоколадови пръчици и др. подобни. също комбинация със бял или кълцан торен.

Лято: жеги жълт цвят (лимонена кора): Богата на хранителни частици храна + силни ароматизатори: карамел, ванилия,козунак и каквото друго се сетите да мирише на сладко.

Есен: Червен или Кафяв цвят. Средно хранителна храна + доста жива стръв било то бял или кълцан торен, вече почвам да ползвам и хирономусите. Все още ползвам силни ароматизатори.

Късна есен начало на зимата. Отново кафява или черна храна ниско хранителна + глина + кълцан торен или само глина и хирономус.

Това е от мен.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  krezo_bg Сря 14 Апр 2010 - 20:13

[quote="carpsliven2"]И така .. ето как се разви всичко .. преди време .. обичам да хода с приятели за платика с гол телескоп... хващахме си добре .. докато не дойде един дядо.. забърка в кофата няква маладжа.. и станахме зрители.. срам не срам.. попитах колегата.. как така ни придърпа пасажа .. при условие че, и ние бяхме с хубави захранки.. Излезе разбран човек и сподели: Взимаш мойто момче , един пакет вафли фокус.. забъркваш ги в захранката и..........

Мога да потвърдя за вълшебството на споменатите вафли.Миналата година направих 6 поредни излета на Мантинелата (успешни)точно с такъв бъркоч. .Купувам си от тази насипната хранилка 2кг и един пакет от вафлите "фокус" и с едно едро домашно ренде прекарвам всичките афли през него-образуват се едри частици които рибата обожава ,слагам и варено жито(пшеница+груханожито).Захранката беше добра както за захранване за риболов на директен така и за фидера.Тази година пак ще се опитаме на тази маладжа.Освен ако рибока не си е променил предпочитанията. c5ae32212bdae22c2aa3
krezo_bg
krezo_bg
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.03.2010
Брой мнения : 954 Рожд.дaта : 04.11.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  ПЛУВЧО Сря 14 Апр 2010 - 20:22

Точните рецепти за определени сезони.Platika си знае как се примамва платика.Нали са си роднини sunglasses2 Така се мамят големи платики 556b43b07afed4656d79 135d02aa35ad75a2cb71

Ей спамер! 60678
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  georg Чет 15 Апр 2010 - 18:28

От доста години не го практикувам,но преди време ги търсех по Жребчево,че ги и имаше!
Ползвах захранка на ВДЕ "Feeder",омешана обилно с едросмляна суха царевица и бели червеи,и ползвах пак тях за стръФ!
Първоначално хранех с 5-6 топки колкото портокал и след всяка риба дохранвах с няколко малки топченца от захранката,които правех,докато чаках да клъвне!
Много платика се вадеше тогава и все йедри! 570556
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  egor Чет 15 Апр 2010 - 20:25

Здрасти , хубава тема , благодаря за идея на Карпсливен , и на останали за мнение
egor
egor
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2010
Брой мнения : 42 Рожд.дaта : 02.05.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  timo1 Чет 15 Апр 2010 - 21:52

Според мен Платиката иска чисто дъно за хранене.
timo1
timo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 153 Рожд.дaта : 08.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  ???? Нед 16 Май 2010 - 22:12

georg написа:От доста години не го практикувам,но преди време ги търсех по Жребчево,че ги и имаше!
Ползвах захранка на ВДЕ "Feeder",омешана обилно с едросмляна суха царевица и бели червеи,и ползвах пак тях за стръФ!
Първоначално хранех с 5-6 топки колкото портокал и след всяка риба дохранвах с няколко малки топченца от захранката,които правех,докато чаках да клъвне!
Много платика се вадеше тогава и все йедри! 570556

Още ги има там тези митични платики........, но не са толкова на гъсто. едно време се ловаха платики от рода на 2,3 - 4 кила.......за един излет ще имаш поне една две от големите тави.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  ???? Нед 16 Май 2010 - 22:16

Plat1ka написа:

Аз ги ползвам така:

Зимата черен цвят ниско хранителна храна с глина или направо само глина и хирономуси.

Късна есен начало на зимата. Отново кафява или черна храна ниско хранителна + глина + кълцан торен или само глина и хирономус.

Това е от мен.


Колега само да питам колко пъти, кога и къде си хващал платики с описаните от теб начини на захранване. ????
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  ???? Нед 16 Май 2010 - 22:28

Ей ся, кат падне забраната и ше ги захапя на Душанци :dancingHappy_i И там ги има "митичните"; миналата година на един от излетите, рано сутринта на втория ден, спрях на десетата платика да ги ловя и минах на уклей; кантарчето показа 10бр=14.500кг. Миналата година(лятото и началото на есента) хита там беше ярко-жълти сладки захранки и стръв сладка царевица( писах някъде подробно в друга тема). Само че и сървайвъра през мостове и тунели е сериозен, до като се добера до тях sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  Plat1ka Пон 17 Май 2010 - 8:44

BZI написа:
Plat1ka написа:

Аз ги ползвам така:

Зимата черен цвят ниско хранителна храна с глина или направо само глина и хирономуси.

Късна есен начало на зимата. Отново кафява или черна храна ниско хранителна + глина + кълцан торен или само глина и хирономус.

Това е от мен.


Колега само да питам колко пъти, кога и къде си хващал платики с описаните от теб начини на захранване. ????

Колега ловя платики на яз.Искър и на баластиерите до Челопечане. Изброените от мен храни са ползвани и е ловено с тях на тези два водоема през цялата година. Зимата ловя платика на яз.Искър само от дупка на лед (стига да има лед) иначе през лятото ясно или от брега или с лодката в заливите.

Ако смяташ че има неточности допълни ме няма проблеми да дискутираме.
Риболова на Платика при мен вече започна и се надявам скоро и аз да се разбиша с добър улов и ще пиша.
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  ???? Сря 10 Авг 2011 - 11:10

Plat1ka написа:Хайде и малко от моя скромен опит с платиките.

Освен това което вече сте казали че си пада по сладкото. За мен при риболова на платика много важен фактор е цвета на захранката.

Аз ги ползвам така:

Зимата черен цвят ниско хранителна храна с глина или направо само глина и хирономуси.

Ранна пролет: Черен или кафяв цвят, отново слабо хранителна храна комбинация с бял или кълцан торен.

Късна пролет начало на лятото: Червен цвят, вече захранка с доста хранителни частити, кокосови стърготини, шоколадови пръчици и др. подобни. също комбинация със бял или кълцан торен.

Лято: жеги жълт цвят (лимонена кора): Богата на хранителни частици храна + силни ароматизатори: карамел, ванилия,козунак и каквото друго се сетите да мирише на сладко.

Есен: Червен или Кафяв цвят. Средно хранителна храна + доста жива стръв било то бял или кълцан торен, вече почвам да ползвам и хирономусите. Все още ползвам силни ароматизатори.

Късна есен начало на зимата. Отново кафява или черна храна ниско хранителна + глина + кълцан торен или само глина и хирономус.

Това е от мен.


Абсолютно точно написано.
Да предложа и нещо ефтинко за летния сезон: кутия тахан халва, 1 кг. раздробено кюспе, 2 хляба препечени раздробени, 0.500кг жито, 1/2 пакет кус-кус.....ако е хладно се прибавя и малко бял червей.....
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  ???? Чет 26 Апр 2012 - 21:36

Здравейте, колеги и понеже съм нов във форума мога да споделя моята рецепта за платика.Едро смляна+ситно смляна царевица 1\1, вафлени корички и червена или жълта троха.Всяко лято така ги дърпам Платиките на Цонево + бонус някоя Дърта каракуда.За стръв използвам жито,бял червей, царевица и грах.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Риболов на платика Empty Re: Риболов на платика

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите