GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Цветница

+3
Моряка
Мънцата
rikitikitavi
7 posters

Go down

Цветница Empty Цветница

Писане  rikitikitavi Пон 29 Мар 2010 - 20:27

Цветница е. И нали си имам цвете вкъщи, трябва да си го отпразнуваме. Символа на деня е :
[You must be registered and logged in to see this image.]
По надолу не се препоръчва на бременни и хора със слаби сърца да продължават да четат.

Такаааа.
Първо се заехме със сладкото. Взехме кутия сметана и я бихме докато спря да мърда и после още малко докато и се откапят всякакви идеи за течно състояние. После сметаната беше дебело размазана върху златисто изпеченият от предната вечер блат. После бяха извадени черешките от едно сладко и внимателно положени върху сметаната. После се извади и някакво тайно малко бурканче със сладко. Аз се опитах да го тествам с една голямата лъжица, но въпреки обсадните деиствия не можах да се добера до него. Въпросното сладко беше разположено на зиг-зак между черешите. За да помогна не само с гледане взех дъска остър нож и започнах да правя на резенчета шепа печени орехи. Наръсихме ги и тях.
После започнахме една борба за да навием красиво този разкрасен блат. Използвахме влажна хавлия и четири ръце. С огромно внимание и повечко убеждаване се получи скелета на рулото. Намазахме го отвсякъде дебеличко с битата сметана и аз се сетих, че имам фото.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Отново се включих с ножа и дъската, но този път жертва стана един шоколад.
Накрая снимка за спомен:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Рулото беше оставено на хладно.
Бъдещото основно ястие беще паркирано във фурната да се доразмрази и да не се пречка из “огромната” ни кухня.
.
[You must be registered and logged in to see this image.]
В това време мъника се разшета из стаята твърде много и семейният съвет реши да излезем да ни поодуха малко вятъра. Взехме малко въздух и ето ни отново на линия.
Моята половинка със закривен нож в ръката нападна нищо неподозиращите салатки, дремещите доматки и опналите се в хладилника краставици.
За много кратко време, докато аз обмислях как да почвам рибата, зеленчуците придобиха този спретнат и подреден вид:
[You must be registered and logged in to see this image.]
И да не се чувстват самотни до тях подредихме и малко мезета.
Изсипах рибите в мивката.Поизмих ги малко да не се хлъзгат. Взех тънак и остър нож. Хванах първата на която ми падна окото. Стиснах я за врата, обърнах я по гръб и.... (понеже всеки си има на идея как точно се чисти риба ще пропусна цветистото обяснение). Като резултат този път оплесках сравнително малка част от кухнята(май задобрявам). Избягнах процедурата с чистенето на люспите, поради специалният начин по който ще се приготвя.
Рецептата е прилежно запомнене от един форум в нета( не казвам кой-вии се сетете)и включва обилни количества морска сол.
Наръсихме два килограма сол в тавата да й е меко на рибата и се започна трудната част. Да се съберат седем кефала в една тава. След прилежно редене глава-опашка-глава-опашка и мааалко посместване всички рибки се усмихнаха за снимка.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Сториха ми се малко неблажни и ги полях с малко олио. Еи тъй за идеята. После бяха завити с чисти кристалчета морска сол. Малко не ми стигна солта и добавих обикновенна да попълня дупките и ето ги готови за печене.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Затоплих им фурната и ги пъхнах вътре да се пекат.
Както обикновенно тока отслабваше от време на време и затова решихме с именничката да удължим времето за печене на един час.
Дойдоха роднините и на тези красиви салати се извади от фризера една ледена отлежала ракия. А за мен бира. Тука нарочно пропускам снимките със споменатите течности.
Дойде времето на голямата тава.
Солта определено дойде малко, защото горната кора се натроши, а не са вдигна като капак. Използвах четка за сладки да измета натрошената сол и .....
[You must be registered and logged in to see this image.]
....абе някакси странно изхлеждат тези риби сякаш. Въпреки, че рибите бяха извън печката повече от час си стояха топли. Люспите бяха образували здрава коричка и всяка риба спокойно се изтупваше от солта. Нито една риба не се разкъса при сервирането. Нещото от което се дразня е да се сервира печена натрошена риба, не че нее вкусна ама и окото трябва да се радва.
Последва ваденето на студено бяло вино, за мен отново бира. Що така напоследък налитам на бира и аз не знам. А уж не съм такъв човек.
След резцепване на рибата се вдигаше ароматна пара, а вкуса.....ммммммм.
Рецептата се оказа мързелива и вкусна. Тъкмо като за мен.
Накрая на вечерта се извади и рулото. Специално за децата се запалиха две незагасящи свещи и започна едно духане:
[You must be registered and logged in to see this image.]
и духане
[You must be registered and logged in to see this image.]
направо си паднахме под масата от смях.
Разрязахме го и го хапнахме. Аз тайничко си скрих едно парче за утринното кафе.
Сутринта имахме аварийно събуждане в 5 часа, после трябваше да се надигнем за малко в 6 и като резултат се успах за работа, но нищо не можа да ме откаже да си изпия сутришното кафе със скритото парче руло.
Така, че отбелязахме го празника.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Цветница Empty Re: Цветница

Писане  Мънцата Пон 29 Мар 2010 - 20:38

Супер :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Цветница Empty Re: Цветница

Писане  Моряка Пон 29 Мар 2010 - 20:59

Ники първо честито,второ имаш си дар слово,трето много бързо се учиш в презентациите и последно,явно имам много да се уча и от теб ,но за чистене на люспи ползвам голям леген пълен с вода ,потапям рибата вътре и чистя нито една люспа не хвърчи. sunglasses2 Ай наздравичката 746ce3b094d0cffa354b
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Цветница Empty Re: Цветница

Писане  rikitikitavi Пон 29 Мар 2010 - 21:02

Много мерси. Това ще го пробвам. Със сигурност ще стане.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Цветница Empty Re: Цветница

Писане  carpsliven2 Пон 29 Мар 2010 - 21:05

thumbsUp_icon
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Цветница Empty Re: Цветница

Писане  Ресьора Пон 29 Мар 2010 - 22:41

135d02aa35ad75a2cb71 bravo
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Цветница Empty Re: Цветница

Писане  ninastefanina Вто 30 Мар 2010 - 7:18

super
ninastefanina
ninastefanina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.03.2010
Брой мнения : 2237

Върнете се в началото Go down

Цветница Empty Re: Цветница

Писане  Владо Коцев Вто 30 Мар 2010 - 13:21

Макар и на патерица, да са ти живи и здрави именяците, а и тези около тях.
Велик си worshippy
Владо Коцев
Владо Коцев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.02.2010
Брой мнения : 148 Рожд.дaта : 19.03.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Цветница Empty Re: Цветница

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите