GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Морска котка (Dasyatis pastinaca)

+20
vatus
Любак
rikitikitavi
Nedeltcho Delev
Румен Ганев
goshotanchev
baretata
strijok
milen kordov
vvt1970
YordanDanev
чечо
Мънцата
КИРО
tatkoogi
карид
savi aleksiev
ПЛУВЧО
Rimohit
Ribarina
24 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Румен Ганев Сря 6 Юни 2012 - 22:04

strijok написа:На Нефто базата ходи и един колега Николай се казва

Така прав си за инфото но в момента / събота и неделя/ Николай е в Румъния.На някакво си състезание по сладководен риболов.


Последната промяна е направена от ганев на Чет 7 Юни 2012 - 6:23; мнението е било променяно общо 2 пъти
Румен Ганев
Румен Ганев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2012
Брой мнения : 642 Рожд.дaта : 18.04.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  strijok Сря 6 Юни 2012 - 22:07

Как го прави незнам - като той е там друг риба освен него неможе да хване, 3-4 пъти сме се засичали сите са капо сал той напред с матриала не знам майстор си е и това е no2
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Nedeltcho Delev Сря 6 Юни 2012 - 22:10

Яяяяя,ква тема имало,ама кой да чете mistaken
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Мънцата Сря 6 Юни 2012 - 22:14

Nedeltcho Delev написа:Яяяяя,ква тема имало,ама кой да чете mistaken
смях смях :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  milen kordov Чет 7 Юни 2012 - 6:14

То хубо ама...от ония котки с копчетата ми се хваща,
ма ги няма.
373173 373173 :5f3aea9b1ac151
milen kordov
milen kordov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.05.2009
Брой мнения : 1166 Рожд.дaта : 16.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Ribarina Чет 7 Юни 2012 - 6:51

Наистина има един дето ходи там с иларии и машинка,хвърля камъни по лодките дето минават близо и се хвали че бил някъкъв майстор на риболова и печелил много състезания.Един път го биха лодкарите защото счупил стъклото на една лодка.Може и да е същия.Аз избягвам да говоря с него защото не ми харесват такива надути въздухари.Последно ми се хвалеше колко му били скъпи въдиците и как щял да се бие с лодкарите,но следващият ден са го били и от тогава не съм го виждал.
Аз на илария не съм хващал котка.Пробвал съм,там на малкото каналче плуват доста и с плувка и червейче се хващат доста.
Пробвах на жива таранка.Преди време гледах 2000 броя в мазето и трябваше да ги употребя по някакъв начин.Имах само един удар и може да беше лефер,защото не извадих куката.Понеже таранката беше дребна и ползвах 1 нула кука и явно кордата е попаднала между зъби.
Има един колега,който също ходи там,но той залага на рапан.Чупи два три рапана и ги ниже целите на куката.Раците изяждат доста,но казва че се хващат и котки.Аз лично не съм видял да хване по този начин.
Миналата година теченията около Нефто базата се бяха променили малко и на това отдавам неуспеха си.Тази година за сега всичко ми се струва нормално и може да имам повече успех.

Ако ходите на Нефтобазата знайте че пътеката е пълна с кърлежи.По добре минете през яхтеното.
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  rikitikitavi Чет 5 Юли 2012 - 16:04

на 50 до 100 метра южно от южния рог на Буната на Ной има една ловуваща морска котка на размер към то 10-14кг.
по точно от това няма как да бъде. В момента се храни с астрахоси и пясъчни попчета.
Кой ще ходи на адреналински риболов.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  ПЛУВЧО Чет 5 Юли 2012 - 21:03

rikitikitavi написа:на 50 до 100 метра южно от южния рог на Буната на Ной има една ловуваща морска котка на размер към то 10-14кг.
по точно от това няма как да бъде. В момента се храни с астрахоси и пясъчни попчета.
Кой ще ходи на адреналински риболов.
017 102 064 run
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  rikitikitavi Чет 5 Юли 2012 - 21:59

ко бе
точно там са и дупките дето лежи за да дебне. От педесетина метра от буната почват до към стотина.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Ribarina Пет 6 Юли 2012 - 0:25

Ако другата седмица ми остане време ще ви изнендам с нови снимки на котки.
До сега имам един излет без удар.
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  ПЛУВЧО Пет 6 Юли 2012 - 14:04

rikitikitavi написа:ко бе
точно там са и дупките дето лежи за да дебне. От педесетина метра от буната почват до към стотина.
Ти че ще ми покажеш де са дупките на котките е ясно,ама време за риболов не намирам нещо с тия срещи grouphugg e59a28444167c7dc1cc0 и концерти. :fecdf36937387a problems
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  rikitikitavi Пет 6 Юли 2012 - 14:39

накрая ще ме ядосате и ще отида с биичкастера и с 5 сафрида на разходка.....
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  strijok Съб 8 Сеп 2012 - 21:19

И щото няма къде другаде да го пусна sunglasses2
и за да има хронология
[You must be registered and logged in to see this image.]
Имаше и втори удар, но след 3-4 напъна и почти 4-5м. взето плетено влакно с аванса без абсолютно никакъв шанс да бъде спряна, рибата легна на дъното и вероятно влезе в некоя дупка шама щото протърка плетеняка и отиде да си търка муцуната от пиърсинга който и направихме no2
Та тази от снимката бе много вкусна :525707397c05bb и бая бира изпи :29e6bbd771c7f3 че и още пие смях смях
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  КИРО Нед 9 Сеп 2012 - 5:03

Абе вий доста емоции сте си набрали ве...... :3f7e6dc87de4b9 worshippy
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Ribarina Пон 10 Сеп 2012 - 21:24

На мен направо ми се реве 509601
Пак изтървах сезона 509601
Дано да хвана поне зъбатковци и паламуди 231589
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  nkolev66 Чет 2 Май 2013 - 9:37

Ribarina написа:Наистина има един дето ходи там с иларии и машинка,хвърля камъни по лодките дето минават близо и се хвали че бил някъкъв майстор на риболова и печелил много състезания.Един път го биха лодкарите защото счупил стъклото на една лодка.Може и да е същия.Аз избягвам да говоря с него защото не ми харесват такива надути въздухари.Последно ми се хвалеше колко му били скъпи въдиците и как щял да се бие с лодкарите,но следващият ден са го били и от тогава не съм го виждал. ......
Колега "Рибарин", прочетох, че съм станал междуградски известен. Нямам такова мнение за себе си да съм "надут", а "въздухар" може и да съм. Не си спомням дали сме разговаряли, но ако си ми задал въпроси със сигурност съм ти отговорил и обяснил това което зная.
Само едно уточнение във връзка с цитата - има някаква истина в написаното от теб, но е малко като
" разговор между приятели:
- Чул ли си, че бай Иван от нашето село спечелил "волга" от лотарията?
- Не бе не си разбрал, не е бай Иван, а бай Колю и не е от нашето село а от съседното, и не било "волга" ами "москвич", и не го спечелил ами го блъснал."
Това беше за разведряване.
Действително аз съм, но не са ме били въпреки, че знаят точно кой съм. Спрях да ходя от доста време, защото вече ме мързи да тръгвам в тъмното и да не знам дали ще си намеря място.
Отдавна мина времето когато, на кейчето бяхме само аз и три кученца дето ядяха миди от глад, и само аз и екипажа на влекачите ги хранехме. Отдавна мина времето, когато аз ловях а малкото други гледаха. Сега има много колеги, които ловят котки и лефери по - добре от мен и други, които хвърлят по пет въдици и само хабят мястото. Явно съм поостарял и ме мързи, а и доста ходя по други риболови и нямам толкова време.
Вълнолома на "Нефтобазата" е място където всяка година между 15-ти август и края на октомври може да се лови лефер на дъно за, който всъщност съм ходил там (котките са ми атракция). При топла вода преобладават котките, но когато изстине тръгва предимно лефер (не съм мерил температури, но е такава тенденцията).
Една подробност за колегите с канджите - ако смятате да пускате рибата (котка) обратно не е необходимо да я бодете, аз ги вадя с голи ръце (все пак трябва много да се внимава) - просто опашката "работи" само нагоре и никога не се обръща към корема, затова бъркам в устата на рибата и по този начин бялата и страна (корема) е обърната към мен. Обикновено при довеждане до камъка уморената риба идва с корема нагоре и е много удобно.
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Ribarina Чет 2 Май 2013 - 9:45

Извинявай ако съм те обидил,но съм останал с такива впечатления при разговора ми с теб.
45479
Уважавам много,всеки който е споделил опита си и знае нещо повече от мен.
Ще черпя за да се реванширам beer
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  nkolev66 Чет 2 Май 2013 - 12:14

Ribarina написа:Извинявай ако съм те обидил,но съм останал с такива впечатления при разговора ми с теб.
45479
Уважавам много,всеки който е споделил опита си и знае нещо повече от мен.
Ще черпя за да се реванширам beer
Приемам извинението без да съм се обиждал, защото понякога като се надъхам наистина се държа назидателно и провеждам монолог, ама трудно се спирам. Иначе винаги съм готов да давам съвети и да споделям. Сигурно и от мен може да се научи нещо (все пак когато съм уловил първия си лефер на дъно, на фара в Бургас ти Рибарче си бил едва на шест годинки, което не е лошо дори напротив). Аз съм родом от Стара загора и мен ме учиха двама стари рибари точно на фара. Усъвършенствах техния метод с попченското олово, като го направих подвижно (никой в Бургас за морски риболов не ползваше подвижно). Въпреки, че много неща се промениха от тогава и много хора тичат напред, то аз също не съм стоял без развитие, но видях, че съм изостанал в някои насоки през късната есен на 2012 в една буря!!! Колегите на малкото кейче пребиха леферите и чернокопа на дъно с финни тъкъми, а аз грубиянствах и упорствах с огромните си олова на жив сафрид и очаквано хванах по-малко от тях.
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Любак Чет 2 Май 2013 - 13:39

magnifier 12666

Хубаво е, че накрая си стиснахте ръцете.

Ще Ви преместя постовете някъде другаде, ама по-късно.
:d5116e0ebf2fc8


Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  vatus Чет 2 Май 2013 - 14:51

Аплодисменти и за двама ви! :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley Проявихте и двамата мъжко достойнство. super Това е за - worshippy
Нищо чудно и тандем да станете. sunglasses2 :609c1f728720fb
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  ПЛУВЧО Чет 2 Май 2013 - 15:47

vatus написа:Аплодисменти и за двама ви! :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley Проявихте и двамата мъжко достойнство. super Това е за - worshippy
Нищо чудно и тандем да станете. sunglasses2 :609c1f728720fb
Кви работи прави форума....От непоносимост към търпимост.От бегли познанства се получават дълготрайни приятелства...Даже... някои се изпожениха тука....Добре,че до развод не сме стигали още... :5ff67901e688fa Пу...Пу...Пу...
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Ribarina Чет 2 Май 2013 - 20:21

Сега вече се сещам от къде знам такъма с подвижната тежест 135d02aa35ad75a2cb71 .Много уловист метод.Незнам дали и ти не си ми показал монтаж с троен вирбел и как да сваля кордата с олово и капрон,че да не ми я закачат лодките
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  strijok Чет 2 Май 2013 - 21:02

Ribarina написа:...и как да сваля кордата с олово и капрон,че да не ми я закачат лодките
Да земеш да споделиш на всеослушание, та да не ръкомахаме като гламави при всяка наближаваща лодка sunglasses2
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  nkolev66 Чет 2 Май 2013 - 22:05

Това с оловото и капрона не го знам и не съм го ползвал - очаквам подробности, но ще ги чета след няколко дни. Заради лодките ловя не по продължението на кея в посока Бургас, а в ляво и в дясно на върха и пак се намира някой дето сече завоите и му е тясно морето. Най-доброто място за котките и леферите е от лявата плоча на север (към Бургас), или леко диагонално на около 50 метра въпреки, че рано сутрин на изток ги има повече.
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Ribarina Пет 3 Май 2013 - 12:03

Номера е следният:
Взима се някаква произволна тежест,закача се кламер в ухото и отделно се връзва с дебел капрон.С кламера се закачаш на кордата,която не искаш да ти закачат лодките.Пускаш тежестта да се плъзне по кордата,като с дължината на капрона определяш дълбочината,на която ще потъне кордата.Така същевременно се предпазваш от идиоти и държиш кордата ти опъната.А другият край на капрона се връзва или закача за въдицата или кея.Чрез настройка на кламера може да се докара откачане на такъма при засичане.
При първият ми излет за котки ще направя снимки и ще ви го покажа в действие
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Морска котка (Dasyatis pastinaca) - Page 2 Empty Re: Морска котка (Dasyatis pastinaca)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите