GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

5 posters

Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  илия Сря 20 Май 2009 - 17:51

Амура обича горна кука със стръв,царевица на куката или на нормален монтаж с косъм,стръв царевица с повдигач.Захранване с царевица :lol:
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  ???? Вто 21 Юли 2009 - 21:35

Илийка, приятелю ей сега в този форум -понеже няма да си толкова зает с модериране - ще те тормозя с въпросите ми за амурите. Ето и първия: Дали ще има ефект да си нарежа камъш, да го смеля и да си навъртя топченца с цел последващото им използване на Жребчево и дали би имало ефект да добавя в консистенцията и малко миден аромат???
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  godzillata Вто 21 Юли 2009 - 21:45

Т'ва с камъша е май като магданоза с копче за толстолоб. :9fb95bfd5c9056

Амура се лови и на по-голяма кука, на която директно са нанизани зърната царевица.

Остарял монтаж - тройка в доматче.
godzillata
godzillata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 174 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  georg Вто 21 Юли 2009 - 21:54

BZI,тактиката с камъша може да бъде успешна на водоеми,които имат такава растителност и рибата е свикнала да я хапва!
Жребчевския амур не е чувал за камъш и невярвам да сполучиш!
Не,че нивите с царевица влизат в язовира и амура си я гризе от кочаните,но това е доказана стръв!
Експериментите винаги водят до някакъв резултат,така че,опитай,няма лошо! 135d02aa35ad75a2cb71
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  ???? Вто 21 Юли 2009 - 22:05

Жоре малко грешно съм поставил въпроса... Питането ми е общо моля думата Жребчево да не се взема впредвид......,,, на теца обаче има доста камъшче??
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  georg Вто 21 Юли 2009 - 22:09

Ок!
На ТЕЦ-а всичко е възможно! counting2
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  илия Сря 22 Юли 2009 - 21:17

Всичко е възможно :1e8adaee86b9ae
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  ???? Пон 10 Авг 2009 - 11:53

Добре де Илийка като стана дума за Жребеца на каква дълбочина да го търся там , защото тая година на откриването за 9 дена никакъв резултат , на сонара показваше 6м. Местните които дойдоха казаха че мястото е за амур ама треало на по- плитко да го търсим.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  илия Пон 10 Авг 2009 - 19:13

Около 5м. обаче това не е гаранция за успех.
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  ???? Вто 11 Авг 2009 - 17:48

Мерси Илийка , аз съм новак в търсенето на амур и може да те питам нещо тъпо , но.... Значи като отида септември има ли значение дълбочината . Знам че е по-важно от къде минават пасажите , обаче мястото на което ходя е обловено и със сигурност минават в района и доста се улавят май само аз не съм се разписвал :021869b128fa56 . Със сигурност греша някъде и не мога да разбера къде " а съм прекопирал почти всичко което си писал навсякъде за тоз звяр" . :9fb95bfd5c9056
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  ???? Пет 14 Авг 2009 - 12:22

От корените на камъша си правих дип преди няколко месеца!Още имам от него,ползвам го и мога да твърдя че работи! ;)
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  илия Съб 15 Авг 2009 - 5:30

kabaero написа:Мерси Илийка , аз съм новак в търсенето на амур и може да те питам нещо тъпо , но.... Значи като отида септември има ли значение дълбочината . Знам че е по-важно от къде минават пасажите , обаче мястото на което ходя е обловено и със сигурност минават в района и доста се улавят май само аз не съм се разписвал :021869b128fa56 . Със сигурност греша някъде и не мога да разбера къде " а съм прекопирал почти всичко което си писал навсякъде за тоз звяр" . :9fb95bfd5c9056
Сигурно ти липсва късмет.На прави си 3 петна, от ръка,център и на другия бряг.Където тръгне там.Използвай повдигач за стръвта.
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  ???? Сря 30 Дек 2009 - 20:01

По принцип амура излиза на царевица,но в последно време смело мога да твърдя,че 30% от последните ми амури са на поп-ъп топче с аромати като скопекс,робинред и шоколад,карамел,банан и други сладки аромати,като всичките риби изкарани на топче са едри екземпляри над 10-ката.Не пренебрегвам и царевицата,която си е лидер за захранка и стръв.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  carpsliven2 Сря 6 Яну 2010 - 23:20

Само да не объркате камъша с папура че, тогава ше стане мазало.. амура него обича.. а моите опити с камъш .. листа и сърцевина и темподобни са трагични.. Целта е да намериш къде седи и се храни .. останалото е повдигач и царевица.. дълбочината не винаги е от значение .. макар и плитките и спокойни места дават по-големи резултати .. добре работат и местата със слаби течения... монтажа е инфинити болтриг.. истината е в косъмчето.. сладките аромати и концетрирано захранване. захранването с ръкета и риболов от ръка за амур е несириозно и резултатите често са фатални..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  КИРО Сря 6 Яну 2010 - 23:25

Тука не ми е място за изказване,ама само ще питам.Та
на НГ дето се бяхме събрали,авера ми каза една рецепта за тези риби.
Накисва царевица с мая за 4-5 дена,и малко захар.На Йовковци си ходи за риба,
имал добри резултати,даже и на шаран.Ама не знам дали не ме мята в тъча де.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  илия Чет 7 Яну 2010 - 5:54

КИРО написа:Тука не ми е място за изказване,ама само ще питам.Та
на НГ дето се бяхме събрали,авера ми каза една рецепта за тези риби.
Накисва царевица с мая за 4-5 дена,и малко захар.На Йовковци си ходи за риба,
имал добри резултати,даже и на шаран.Ама не знам дали не ме мята в тъча де.
Нете мята super
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  ???? Чет 7 Яну 2010 - 10:54

Мята те-Йовковци и амур?!?!?!?!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  ???? Сря 20 Яну 2010 - 10:28

Я вижте този монтаж, дали не е по темата 12666



:217b315cad77fe
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  илия Сря 20 Яну 2010 - 11:12

Пробвал съм много монтажи с треви, на теца и на Кастел.На Кастел, амура изяжда тревата и като стигне до куката и беж.На теца имам амур, но имаше и повдигач на косъма :dancingHappy_i
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  carpsliven2 Нед 24 Яну 2010 - 14:22

Понеже техниките и тактиките се менът постоянно е нужно да се пробва.. едната въдица винаги трябва да ти е експериментална.... с различна тактика и различна стръв.. например .. (от 4-5 месеца хващаме амури по начин който няма нищо общо от преди време.. на един си същ водоем .. рибата си мени начинити на хранене .. като търси по безопасни) Амура и шарана са риби които се издават .. къде са само трябва да си отваряте очите на четири :dancingHappy_i .. Трябва и да различавате амура от толстолоба. от голямо растояние.. и така Толуба неси подава главата на повърхноста.. подават му се перките и обикновено прави редовното завъртане.. докато амура .. си подава само устата и част от главата и след това рядко..една перка. Щекарското захранване е най-добре за амура .. само че, в големи количества. Тези съфорумци които са идвали смен .. вече знаят че, дори 20 сантиметра от точното място са вече фатални. повода е добре или да е 0.10 или над 0.40.. понеже дебелия вече го мисли за клечка или трева.. ако ловите на косъм .. малките куки са също голяма грешка.. понеже куката ви е засмукана без да иска. Аз работа с дебели куки от номер1 до 3нули. Куката нетрябва да е тънка за да непори при самата борба. За друго сега несе сещам .. като се сета ще пиша
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА АМУР!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите