GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Борбата с бракониерите!

+28
max
Albena
vvt1970
Атев
Светозар Върбанов
Димитур
bayatov
pivkoto
Шморхи
gogolisec
carpsliven2
Мънцата
abramovich
светльо-toxin34
Любак
Петър Василев
nikgeo
cerberus
ПЛУВЧО
Rimohit
Ресьора
savi aleksiev
Доктора
КИРО
Тихомир
krezo_bg
nasco2
Saxon
32 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

Борбата с бракониерите! Empty Борбата с бракониерите!

Писане  Saxon Съб 5 Юни 2010 - 13:42

Колеги, някои от вас знаят от другия форум, че ние с жената сме доста активни в начинанията, свързани с борбата с бракониерите. След като аз хвърлям доста пари за зарибяване, за охрана на язовири и т.н, имам правото да искам от държавата да си върши работата, като ми осигури възможност да практикувам хобито си спокойно. Пък и да само да си плащам риболовния билет, пак имам споменатите права, още повече, че по мен са стреляли мръсните бракониерски копелета, и по борда на лодката ми имаше осем! дупки от куршуми. Така че, нещата станаха доста лични!
Вече няколко писма пишем, до медии, до МВР и ИАРА, резултата е почти нулев. Назрява една идея, спомената от колега риболовец, да направим колективен иск срещу ИАРА във връзка с лошо вършената от тях работа, за която всички НИЕ им плащаме заплатите!
Та, моята молба е следната! Деди е юрист, може би има и други такива във форума. Та с негова помощ да съставим юридически издържан текст, който да внесем в който и да е съд, и да се опитаме да осъдим ИАРА за некомпетентност!
Дори само шума, който ще се вдигне, ще е достатъчен, за да се вземат мерки от правителството!
Така че, нека помислим заедно, и да направим вече нещо по-сериозно, явно НИЕ трябва да инициираме нещо, защото в скоро време ще ходим за риба само на платените места, просто другаде няма да я има!
Не съм юрист, затова молбата ми към Деди е да помогне с текста и евентуално да ни бъде адвокат, ако желае.
Аз съм толкова отвратен и бесен на бракониерите, че ако се налагаше да напиша иск до съда, той би изглеждал примерно така:
" ИАРА не могат, не стават, не искат, корумпирани са над 50%, и на тях да има е*а мамата!" смях
Така че, нека си помогнем сами, няма кой да го направи. ИАРА трябва като биволи да им се ходи отзад, и да бъдат бодени с остена, за да вършат нещо, иначе няма да стане!
Моля, дайте мнения и препоръки по въпроса sunglasses2 !
Saxon
Saxon
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.05.2010
Брой мнения : 439 Рожд.дaта : 09.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  nasco2 Съб 5 Юни 2010 - 14:28

Идеята си я бива, но не знам дали е осъществима, ще ни трябват неуспорими доказателства, няма си на идея как ще ги набавим. Не можем да се основем на техните извадени мрежи, тъй като това само ще докаже, че си вършат работата.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  krezo_bg Съб 5 Юни 2010 - 14:44

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ей на това му викам корупция и безотговорност.Начи за нас е забранена а за други ,не.Винаги така се получава по време на забраната,за власт имащите няма забрана и мрежосват вкупом с други вещи в тоя занаят.това се случва не само у Шумен а и из цяла България.Дори и презумцията че "Бати Бойко вижда всичко" като че ли не помага .Точно по времето на забраната на някои щандове се продават най-добрите екземпляри риба -говоря за сладководните видове. :f38b1c44c48ae2 :f38b1c44c48ae2 :f38b1c44c48ae2
krezo_bg
krezo_bg
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.03.2010
Брой мнения : 954 Рожд.дaта : 04.11.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Saxon Съб 5 Юни 2010 - 15:32

nasco2 написа:Идеята си я бива, но не знам дали е осъществима, ще ни трябват неуспорими доказателства, няма си на идея как ще ги набавим. Не можем да се основем на техните извадени мрежи, тъй като това само ще докаже, че си вършат работата.

Какви по-силни доказателства от свидетелствуването на няколко десетки хиляди риболовци? Ако трябва, за идеята ще сложим в повечето риболовни магазини книги, в които ще се подпишем и т.н..
Доказателствата в случая не са толкова нужни, колкото е нужен шума, който ще се вдигне от едно подобно дело! Просто нещо трябва да се направи!
Saxon
Saxon
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.05.2010
Брой мнения : 439 Рожд.дaта : 09.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Тихомир Сря 9 Юни 2010 - 8:29

Замен колеги няма да се оправят нещата докато не преминат язовирите в други рьце за стопанистване.Визирам закона който бе приет за отдаване на дьржавните язовири на сдружения за любителски риболов.Но както винаги стана работата много баби хилаво дете.Закона бе побликуван в Дьржавен весник и до там.Смени се власта миналата година и край.Но най-важното Бай Ганьо си остава Бай Ганьо останало ни е от соца ние ги льжем че работим а те че ни плащат.Няма по-хубаво нищо да скубеш и крадеш от Дьржавата.Затова е борбата ако си спомня те НЛРС се изпокараха с ЯРАТА точно затова кой- да скуби Дьржавата миналата година ,и по тази причина не трьгна закона.Изпокараха дали сьюза има членска маса за да кандедатсва за стопанистване.Вече и хората нямат вяра на никои. Чета подобна тема и в друг форум там Л.Вичев обяснява на един колега как стоят нещата ма той невярва.В нас винаги остават сьмнения че все нещо има гнило.Както личи от написаното от мен и аз вярвам че уж ще се оправят нещата ама се сьмнява таиничко че някой пак ще се прави на тарикат с цел лична облага.Така е в Бьлгария за пари гьза ни се отваря.Имам предвид Дьржавните институцйи.Колега напьлно те подкрепям за идеята стига да хване декиш.

П.С.Знаите хора на оня свят нищо няма да занесем.Само спомена остава,какьв живот си живял.Има и още неща да кажа но по нотатьк.
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  ???? Сря 9 Юни 2010 - 9:00

Малко светлина в тунела:

[You must be registered and logged in to see this link.]

:dancingHappy_i clap
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Тихомир Сря 9 Юни 2010 - 12:04

Бачо една птичка пролет не праи.Трябва три синжира браконери и пр.в кауша. бесило
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  ???? Вто 22 Юни 2010 - 12:56

Е, ква борба с бракониерите, до като в мрежата има такива галерии:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  КИРО Вто 22 Юни 2010 - 13:46

Ейййй,шшшшшш,нали бяхме се разбрали нещо ? 606186
Галерията май никой не може да я бара - освен Фиксера. sunglasses2
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Доктора Пон 12 Юли 2010 - 9:32

Приятели, трудна е борбата с браконерите. За жалост има и много с билет в джоба. Днес един познат от града ми се "похвали" че бил два дни на яз Тича и между другите хванати риби имал късмет с пет сомчета- четири по 800 гр. и едно 300 гр. Оттървало се е само това тристаграмовото, останалите са станали жертва на лакомията. Доста съжалява сигурно че ми е казал, защото така го сругах....., ама каква ли полза. И като си помисля колко като него от брега са хванали такива малки сомчета и са сиги отнесли......., просто не ми се мисли. А ИАРА Шумен пак не си гледат работата, те сега сигурно се оправдават с това че нямат инспектори, нали ги натикаха в ареста всичките. Ама заедно с тях трябваше и шефа им да отиде, защото нали знаете че рибата се вмирисва от главата. Да, ама сега тази глава се ползва с протекцията на "великия" депутат от ГЕРБ К. Минчев, така че........ Абе тя работата ясна, оправия няма, отчайваща история.
Доктора
Доктора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.08.2009
Брой мнения : 505 Рожд.дaта : 09.06.1951
Години : 72

http://dimvet@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  savi aleksiev Пон 12 Юли 2010 - 20:53

ДА така е за съжаление Докоре , има много материал с ниско КПД шама
и те там е проблема ти му правиш забележка на говедото, а то е готово да те бребие
щот не асимилира за кво става дума комп

и то не от нямане на кво да яде mistaken
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Ресьора Нед 18 Юли 2010 - 17:31

И по нашия край нещата с борбата с бракониерите е трагична,стигало се до сблъсаци рибари бракониери и какво на ИАРА не им пука.А на маса иначе са силни актове конфискуване на мрежи,глоби за риболов с повече от една въдица на р.Марица.Ма аз поне не знам да има някой ,,електричар,,с акт а ги има в изобилие,но явно знаят къде и как да си плащат нож комп шама
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Rimohit Сря 21 Юли 2010 - 16:00

[You must be registered and logged in to see this link.] а дано
Rimohit
Rimohit
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2009
Брой мнения : 603 Рожд.дaта : 24.06.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  ПЛУВЧО Сря 21 Юли 2010 - 17:07

Светъл лъч в тази мрачна държава.Да последват примера и други sunglasses2
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Доктора Сря 21 Юли 2010 - 17:53

Не може да се оправи Плувчо, прочети коментарите под публикацията, повечето оправдават такива идиоти и сравняват това грозно престъпление с други, като това го имат за малозначително. Прав беше Бойко като каза че материала е лош, за съжаление е така.
Доктора
Доктора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.08.2009
Брой мнения : 505 Рожд.дaта : 09.06.1951
Години : 72

http://dimvet@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  cerberus Чет 22 Юли 2010 - 1:11

Едва ли някой ги оправдава, но на фона на огромните престъпления, извършени от хора, които и днес имат претенции да управляват държавата, изглежда невероятно несправедливо, даже смешно
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  nikgeo Пет 23 Юли 2010 - 14:36

Доктора написа:Не може да се оправи Плувчо, прочети коментарите под публикацията, повечето оправдават такива идиоти и сравняват това грозно престъпление с други, като това го имат за малозначително. Прав беше Бойко като каза че материала е лош, за съжаление е така.

В твоя подкрепа:

В. "24 часа", броя от днес, на първа страница информира:

Заглавие - голямо - " 12 месеца затвор за 126 кг риба "

На девета страница е статията:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Въпреки, че не бях много очарован от тона на статията, реших, че все пак е добре, НО

на 12 стр., в рубриката "Редакционни", т.е., позицията на редакцията на вестника, прочетох следното.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Бях просто изумен от констатацията
"ТЕ ПРОСТО СА РИБАРИ"

nikgeo
nikgeo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 709 Рожд.дaта : 20.07.1956
Години : 67

http://nikgeo.eu/

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  cerberus Съб 24 Юли 2010 - 10:58

Aз пък съм изумен, че не разбирате за какво става въпрос. Не може човек на когото лежат, десетки хора на съвеста, почернил десетки, даже стотици семейства, като влезе в съда до му ръкопляскат, не може, човек който е съсипал ЦЯЛА ДЪРЖАВА, ограбил всички вас с милиарди, вашите бащи и деца, да е уважаван човек, и да претендира отново да управлява държавата, не може търговци на смърт и наркотици, да се разхождат свободно, и да ви се подиграват от екрана, като им взимат интервю, не може министър на МВР, съвем открито, да защитава престъпници, които са му първи приятели!
За какво говориме? За 200 кила риба? Смешна работа! Не ги оправдавам тези копелдаци, разбирам, че това ни касае пряко и е свързано с нашето хоби... но все пак... за цървулите затвор, за големите претъпници, УВАЖЕНИЕ И ПОЧИТ!?
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Петър Василев Съб 24 Юли 2010 - 12:11

cerberus написа:Aз пък съм изумен, че не разбирате за какво става въпрос. Не може човек на когото лежат, десетки хора на съвеста, почернил десетки, даже стотици семейства, като влезе в съда до му ръкопляскат,...

за цървулите затвор, за големите претъпници, УВАЖЕНИЕ И ПОЧИТ!?
Напълно те подкрепям 226711
А ми,така е за жалост и не само във България ,,,имаш ли пари си ЧОВЕК,,нямаш ли пари си ГОВНО 373173
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Доктора Съб 24 Юли 2010 - 13:51

Дааааааа, с някои неща съм съгласен, но с повечето не. Все от някъде трябва да се тръгне ако искаме да се оправи това общество /въпреки че надеждите са малко/. Прави сте за големите крадци / то те май винаги са свързани с политиката/, прави сте и за нищожността на брониерството в случая, но мисля че не сте прави по лек начин да се омаловажава и да се сравнява с други / вярно, мнооооого тежки/ престъпления.
Но аз винаги съм съм казвал че винаги има възмездие, има кой да го раздава.
Доктора
Доктора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.08.2009
Брой мнения : 505 Рожд.дaта : 09.06.1951
Години : 72

http://dimvet@abv.bg

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  nasco2 Съб 24 Юли 2010 - 16:15


Вечната тема, кой е по голем крадец, манго дето откраднал на пенсионера цялата пенсия, и му осигурява нищета до следващата пенсия или мастития бизнесмен откраднал милиони от държавата?

И двамата са затвора и еднакво гадно долно племе, просто единия може да краде повече, другия нема толкова акъл, но вътрешно са устроени по - един и същ начин. Няма голями и малки престъпници :f38b1c44c48ae2 Сичкото паплач трябва да си го отнася. нож
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Любак Съб 24 Юли 2010 - 17:05

nasco2 написа:
Няма голями и малки престъпници :f38b1c44c48ae2 Сичкото паплач трябва да си го отнася. нож
135d02aa35ad75a2cb71 И аз така мисля. :f38b1c44c48ae2 :
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  nasco2 Съб 24 Юли 2010 - 19:15



Не сме виновни за света какъвто е, но сме виновни ако той си остане същия! 484712
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Saxon Съб 24 Юли 2010 - 21:58

Доктора написа:Дааааааа, с някои неща съм съгласен, но с повечето не. Все от някъде трябва да се тръгне ако искаме да се оправи това общество /въпреки че надеждите са малко/. Прави сте за големите крадци / то те май винаги са свързани с политиката/, прави сте и за нищожността на брониерството в случая, но мисля че не сте прави по лек начин да се омаловажава и да се сравнява с други / вярно, мнооооого тежки/ престъпления.
Но аз винаги съм съм казвал че винаги има възмездие, има кой да го раздава.

Напълно съгласен съм с доктора! Няма малки и големи престъпления, големият проблем на жалкия ни български народец е, че с едно и също примирение гледа на всички престъпления!
Ще Ви дам един пример, който може би ще Ви шокира с тъпотията си- помните предполагам, онази чалгарска измет ивана май беше, безподобен изрод, сравним само с болна свиня майка, пееше нещо от рода-" карай бясно на червено..." и т.н. Подстрекването към престъпление също е престъпление, още повече, когато това подстрекаване води до смърт! На мои близки сина, пиян, с две тъпи, също като него пияни пикли, с новото си БМВ, надул тази песен на свинята ивана, и на третия светофар, на който се опитал да мине НАРОЧНО на червено, се случило непоправимото, той и едното момиче загинали! Защо чалгарския боклук не е в затвора?
Сигурно ще кажете, какво общо има тази история с бракониерите. Общото е безнаказаността, приятели, обществото ни е тежко болно, и има нужда от тотални ампутации- бракониерите в затвора, ивана в затвора, такива помияри като кобурготски, станишев, доган на публичен разстрел....няма друга оправия 21188 !
Saxon
Saxon
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.05.2010
Брой мнения : 439 Рожд.дaта : 09.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Saxon Съб 24 Юли 2010 - 22:03

И още нещо важно искам да Ви кажа!
Никой от нас не е света вода ненапита, всеки е правил нередни неща. НО, ако има ред и правосъдие, ще има и много повече доброта, много повече човечност, и всички ние ще се замисляме, преди да предприемем ...например...едно неправилно изпреварване, или да не си почистим след излет брега, на който сме риболовствали no2 !
Saxon
Saxon
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.05.2010
Брой мнения : 439 Рожд.дaта : 09.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Борбата с бракониерите! Empty Re: Борбата с бракониерите!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите