GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

+37
tugman
Ribarina
roko koko
ДЯДО ИВАН
gargaron
Любак
Моряка
RAAZIEL
zhikata
felippemassa
topgun
Валентин Караилиев
ticho
Plat1ka
ninastefanina
Ангелофф
Иван
ivanov70
sword-fish
LFC
jasonsmith
ribaro
Бай Гого
bkd
Венци
iliqn_d
chirusa_bg
илия
lip4o
теди
koki
петко стоянов
georg
КИРО
Красимир
майсторчето страхил
Цецо-еСкобара
41 posters

Страница 6 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  tugman Вто 8 Яну 2013 - 18:46

Пробвай на върха на директния като възела на оловото,просто ти гарантирам,че няма да се разкачи монтажа при всякаква ситуация sunglasses2 ,доста години работех по този начин на вързване към върха,после се изкалпазаних сложих конектор,е удобно ,но като загубиш някой и друг монтаж минаваш на изпитания метод, особенно конектора те "предава",ако ловиш с чепаре на директния
tugman
tugman
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.09.2012
Брой мнения : 70 Рожд.дaта : 02.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  RAAZIEL Вто 8 Яну 2013 - 20:20

Последния ми коментар в тази тема-конектора ще те предаде ако не е избран ЕДИНСТВЕНИЯ............
RAAZIEL
RAAZIEL
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.01.2010
Брой мнения : 272 Рожд.дaта : 15.12.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  nachinaeshtribar Пон 28 Сеп 2020 - 15:13

Здравейте, аз съм неопитен рибар, който за сега е ловил на плувка (подвижна и статична) с мачова въдица и на дъно. Искам обаче вече да ловя на река, пък и на Лобош където най-често ходя имам едно местенце при едни шавари които си плачат за риболов с директен прът и мачовата въдица не най-подходяща. Прочетох темата, но тъй като тя е старичка някои от нещата вече не са налични като информация. Моля да ми помогнете с избора на пръчка и да ми кажете кой размер е най-подходящ за начинаещ като мен (5, 6 или 7м). Също така ако може да споделите прости монтажи които да ограничат оплитанията като съответно ми кажете подробна информация за дължината на главното влакно, на повода към куката и т.н. Бюджета ми е 20-100лв като предпочитам максимално ниска цена стига да няма прекалено голям компромис с качеството. На принципът съм, че за да оценя скъпото, първо трябва да пробвам с по-простия вариант, пък и като начинаещ в този вид риболов не виждам смисъл да се изхвърлям. За сега съм рагледал тези варианти като тежестта им е почти еднаква та не разбирам какви са предимствата. Ще се радвам ако ми дадете и конкретни модели различни от посочените от мен. Не разбирам нищо от слагане на ластик и предпочитам поне за сега да се придържам към риболова без него, пък и не търся трофейна риба. Благодаря предварително и се извинявам, че искам толкова много информация, но както се казва сега прохождам.
Osako Short - 20лв
FL Holiday Pole - 35
FL Aqua Pole - 35
Diamant Mistral Competition - 44лв
nachinaeshtribar
nachinaeshtribar
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.09.2020
Брой мнения : 2 Рожд.дaта : 11.10.1995
Години : 28

ribarshe харесва този пост

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Димитър Маринчев Съб 3 Окт 2020 - 20:55

Брат, за телескоп над 6 метра ,ако не отделиш поне една стоянка, ще трябва да си много редовен във фитнеса. Аз направих компромис ,евтина седмица за хамсия и след десетата минута не знам къде съм.
Димитър Маринчев
Димитър Маринчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.12.2019
Брой мнения : 330 Рожд.дaта : 05.07.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  iramdei Сря 4 Ное 2020 - 14:35

nachinaeshtribar написа:Здравейте, аз съм неопитен рибар, който за сега е ловил на плувка (подвижна и статична) с мачова въдица и на дъно. Искам обаче вече да ловя на река, пък и на Лобош където най-често ходя имам едно местенце при едни шавари които си плачат за риболов с директен прът и мачовата въдица не най-подходяща. Прочетох темата, но тъй като тя е старичка някои от нещата вече не са налични като информация. Моля да ми помогнете с избора на пръчка и да ми кажете кой размер е най-подходящ за начинаещ като мен (5, 6 или 7м) ...
С голямо заъснение пиша в темата на колегата  за което се извинявам , но ...
Има добри прътове до сто лева които биха ти свършили добра работа . В OLX и Bazar има колега които предлага Osako REAL MADRID (https://www.olx.bg/ad/karbonov-direkten-teleskop-osako-real-madrid-s-dva-varha-5-6-7-i-8-m-CID618-ID7IKyB.html#88f0fe02fc) на много добри цени . Имам седмицата и осмицата на Осако и съм много доволен , а общо имам девет директни и между тях има много добри попадения но там вече цената е сериозна (поне за мен ). Не че няма и др. марки но моето предложение в този ценови клас е това е това.
А колкото за ластик на директен , тази щуротия  май само тук в България съм виждал да се изсползва .Бях гледал в нета в наш бг магазин уип 8м  на цена между 55 и 60 лв . слгаш му ластка  и кеф ти  ралични метражи и ако си сбъркал с покупката няма да те яд
Предпочитам да скъсам куката и да истърва рибата от колкото да си строша пръта .
Надявам се да съм помогнал
iramdei
iramdei
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2019
Брой мнения : 198 Рожд.дaта : 19.11.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ribarshe Чет 5 Ное 2020 - 10:22

Тия дни се купиха десетина пръчки осмици от колеги на морска гара, марката е кайда, по 100 кинта, някой ги носи от друг град
ribarshe
ribarshe
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.12.2009
Брой мнения : 1368 Рожд.дaта : 05.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  iramdei Пет 6 Ное 2020 - 10:20

ribarshe написа:Тия дни се купиха десетина пръчки осмици от колеги на морска гара, марката е кайда, по 100 кинта, някой ги носи от друг град

Осмици или дявятки ? Търся добра и стегната девяка , Препоръчай нещо с добър строй и да не провисва
iramdei
iramdei
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2019
Брой мнения : 198 Рожд.дaта : 19.11.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  ribarshe Пет 6 Ное 2020 - 20:08

Не знам, за кво ти е девятка Дидо
ribarshe
ribarshe
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.12.2009
Брой мнения : 1368 Рожд.дaта : 05.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  iramdei Пет 6 Ное 2020 - 23:40

ribarshe написа:Не знам, за кво ти е девятка Дидо

За клатене . за илария и за кая от външната страна на буните . Имам две осмици , три седмици,две шестици , една петица и два  уипа по девет и педесе ,ама не стават за този риболов . Но само девятка или десятка нямам . Решил съм да си взема една сопа до около 500-600лв.
iramdei
iramdei
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2019
Брой мнения : 198 Рожд.дaта : 19.11.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов с Директен телескоп и Спиди!!! - Page 6 Empty Re: Риболов с Директен телескоп и Спиди!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите