GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Язовир Доспат

+10
JimBeam
shibailo
dobria1
savi aleksiev
paynera
roko koko
EU_BG_akademika
Ангелофф
dbc
Петър Василев
14 posters

Go down

Язовир Доспат Empty Язовир Доспат

Писане  Петър Василев Нед 26 Юли 2009 - 9:50

Язовир Доспат се намира в сърцето на приказните Родопи, непосредствено до едноименния град, на около 82 км. западно от град Смолян. Разположен на 1 200 метра надморска височина, той е най-високият язовир в България, а със своите 22 000 дка водна площ е вторият по обем.
Чудно красива е природата около язовир Доспат. Когато се мине и последния завой по пътя за Доспат, вдясно, непосредствено преди града се разкрива величествена гледка. От високо поглеждаш надолу и първата мисъл, която те спохожда е, че си попаднал в рая. Язовирът блести като елмаз, а отсреща по високите склонове на Западните Родопи са накацали къщички и хотели. Вековните гори от смърч и бял бор са навсякъде наоколо, като пръстен около езерото. А въздухът опиянява с мириса на смола.
Язовирът е богат на риба. В него плува костур, шаран, кефал, уклей, червеноперка и пъстърва. Тук има отлични условия за развитието на спортен и стопански риболов. Практикуват се няколко вида риболов: на плувка, на дъно, на муха с шнур, на блесна и на булдо.
В близост се намират още язовирите Въча, Сърница, Беглика, Батак и Широка поляна.
Непосредствената близост на язовира до град Доспат, както и прекрасната природа предполагат прекрасни възможности за отдих и туризъм.
Хотели;
[You must be registered and logged in to see this link.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  ???? Съб 14 Ное 2009 - 21:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty красиво, ама много мръсно

Писане  dbc Чет 1 Апр 2010 - 21:45

Преди три години бях там и си обещах, че ще е за последно, защото толкова буклук рядко можеш да видиш събран на едно място. Свинска история. Бяхме горе-долу по средата между Сърница и Доспат - откъм гората. От 10 кв. за да си разчистим място къде да легнем събрахме два чувала боклук. На някой не му било достатъчно да си хвърля боклука където падне, ами и творил - връзвал беше пластмасови бутилки с корда и ги беше хвърлял по дърветата. Просто не заслужаваме нищо хубаво.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  Ангелофф Сря 14 Апр 2010 - 14:16

dbc написа:Преди три години бях там и си обещах, че ще е за последно, защото толкова буклук рядко можеш да видиш събран на едно място. Свинска история.
А къде не е така?
Всичко зависи единствено и само от нас.
Възпитанието от първата до седмата година.
Много ми е болно,че на повечето водоеми ситуацията е такава, винаги си задавам въпроса, какви са тези "колеги" , които могат да остават след себе си боклуци.
Мисля, че админа трябва да отвори такава тема, нещо от рода "Събиране на боклуци" и там може да се направи и състезание, не кой колко е хванал , а колко боклук е събрал.
Успех.
Ангелофф
Ангелофф
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2010
Брой мнения : 295 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  ???? Сря 9 Мар 2011 - 12:53

Ходя от десетина години всяка година за по седмица две от страната на Доспат .Прекрасно място за почивка ,но за съжаление от 5- 6 години с всяка следваща година става все по пренаселено, мръсно, и рибата по малко. Последните години се лови доста с мрежи и рибата почти изчезна .
Има пастърва (почти не остана), шарана и той е рядкост, каракуда най едрата и вкусна която съм хващал,червеноперка, костур,и оклей в неограничени количества.
В околностите има много маршрути за отдих и какво да се види.

- Ягодинска пещера - цък
- Дяволското гърло - цък
- Триградско ждрело - цък

Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  ???? Сря 16 Мар 2011 - 15:29

Към тази тема бих добавил, че яз. "Доспат " държи трофейни костури. Именно на този водоем е личният ми рекорд, като рибата тежи малко под 1,900 кг. След седмица такива температури на въздуха и този водоем ще стане доста атрактивен за риболов. Там рибата тръгва доста преди тази на яз. "Батак", като имам в пред вид топлолюбивите видове. В края на март, пак казвам в зависимост от температурата и слънцето, човек може да направи запомнящи се излети на плувка с мач, като обектите на риболов са предимно едри и борбени каракуди. Често се случва някои от тях да надхвърлят килограм. Говоря разбира се от собствен опит, без да натрапвам мнение на колегите. На този водоем, както и на повечето всичко опира до мястото и познаване релефа на дъното. Колкото до пъстървите, да има ги, но скоро не се е чуло да има обърнати садки. Иначе не са редки случаите когато рано на пролет покрай каракудите излизат здрави кефали и някое и друго мерно шаранче. Риболовствам там предимно на плувка и за това не пиша нищо за другите типове риболов.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  shibailo Пон 3 Авг 2015 - 10:15

Здравейте приятели. Дойдох на почивка в с. Сатовча близо до Доспат. Много гостоприемни хора. Веднага ми намериха местен рибар и следобет ще атакуваме местните риПки. Каза ми че който е късметлия можел да си фани и пъстървичка но ще видим тази работа.... Непременно ще пусна рапорттаж :здравей:
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  EU_BG_akademika Вто 4 Авг 2015 - 11:41

shibailo написа: Непременно ще пусна рапорттаж :здравей:
b23b8673c6466f67b2b0
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  shibailo Вто 4 Авг 2015 - 12:48

Ами нещо се объркаха нещата. Не ме заведоха на я. Доспат, а на некакво местно гьолче където имало уж риба вкл. и пъстърва.... Местния рибар дето ме води беше силно казано рибар и.... Освен че си прекарах приятно в неговата компания и красотата на местността фанах една дозина слънчаци spying
Днес ще ме води на друг гьол дето щели сме да хванем със сигурност нещо различно от малките часовничета ама.... Не ми се вярва.
Друго запомнящо се беше офроуда който си спретнахме с една жигулка. Не вярвах във възможностите на тази кола смях
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  roko koko Вто 4 Авг 2015 - 14:09

Ще си прекараш интересно ,с такива водачи риба може и да не хванеш ,ама съм сигурен ,че в доста приключения ще те вкара само му се вързвай на акъла,стига да не е кварталния идиот.Напррави някоя фотка dce6ea135d817e20cff5 разказа започна интересно ,сигурен съм и на чеверме ще те закара :здравей: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  dobria1 Вто 4 Авг 2015 - 18:43

shibailo написа: Ами нещо се объркаха нещата. Не ме заведоха на я. Доспат,  а на некакво местно гьолче където имало уж риба вкл. и пъстърва.... Местния рибар дето ме води беше силно казано рибар и.... Освен че си прекарах приятно в неговата компания и красотата на местността фанах една дозина слънчаци spying
Днес ще ме води на друг гьол дето щели сме да хванем със сигурност нещо различно от малките часовничета ама.... Не ми се вярва.
Друго запомнящо се беше офроуда който си спретнахме с една жигулка. Не вярвах във възможностите на тази кола смях

Ако си още там и ти се ловят пъстърви на около 400-500 метра след язовир Беглик(посока от Доспат към Батак) има отбивка на ляво с табела спортен риболов на около 2-3километра е от пътя няма да съжаляваш  

п.п. Ходя там от няколко години и винаги съм доволен и Кирил Калчев имаше снимки от там sunglasses2

п.п. Нужно ти е някоя малко воблерче или малка блесна Мепс 1 или 2-ка и те това е резултата за 15-20мин. 20-тина риби


Последната промяна е направена от dobria1 на Вто 4 Авг 2015 - 18:50; мнението е било променяно общо 1 път
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  paynera Вто 4 Авг 2015 - 18:47

shibailo написа:Веднага ми намериха местен рибар и следобет ще атакуваме местните риПки.
Не - не е рибар - маи си се натъкнал на месния бабаит-алкохолик , но гледаи и да не е и месния тъпкач - че може да изгориш.И внимаваи на село и керемидите бият 6e6ebecd09233a2d4a30
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  dobria1 Пон 31 Авг 2015 - 7:27

dobria1 написа:
shibailo написа: Ами нещо се объркаха нещата. Не ме заведоха на я. Доспат,  а на некакво местно гьолче където имало уж риба вкл. и пъстърва.... Местния рибар дето ме води беше силно казано рибар и.... Освен че си прекарах приятно в неговата компания и красотата на местността фанах една дозина слънчаци [You must be registered and logged in to see this image.]
Днес ще ме води на друг гьол дето щели сме да хванем със сигурност нещо различно от малките часовничета ама.... Не ми се вярва.
Друго запомнящо се беше офроуда който си спретнахме с една жигулка. Не вярвах във възможностите на тази кола [You must be registered and logged in to see this image.]

Ако си още там и ти се ловят пъстърви на около 400-500 метра след язовир Беглик(посока от Доспат към Батак) има отбивка на ляво с табела спортен риболов на около 2-3километра е от пътя няма да съжаляваш  

п.п. Ходя там от няколко години и винаги съм доволен и Кирил Калчев имаше снимки от там [You must be registered and logged in to see this image.]

п.п. Нужно ти е някоя малко воблерче или малка блесна Мепс 1 или 2-ка и те това е резултата за 15-20мин. 20-тина риби

Скоро ще проверя тази година дали ще остана доволен
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  savi aleksiev Пон 31 Авг 2015 - 8:34

dobria1 написа:

Скоро ще проверя тази година дали ще остана доволен


А мен ша ма вземеш ли 12666 :сълзи:
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  shibailo Пон 31 Авг 2015 - 8:46

Митак , аз я проверих тази информация. Даже бях написал репортаж обаче нещо се скапа нета и не успях да го пратя и да го сейфна... И се отказах
Та наистина рибарника го намерихме. Но в голямото гьолче не ни дадаха да ловим , а в едно дето е 10 на 20 м. Моите воблери се оказаха леко големи за рибките в гьола но въпреки това си хванах няколко тибки. А тия до мен дето си мятаха на плувка и царевичка от консерва нон стоп вадеха. Тогава и аз взех една оборотна въдичка и царевичка и дадах на 5 гошния ми син да си ловка пастърви. Беше на седмото небе момчето. Мнооого се изкефи.
Благодаря за инфото !
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  dobria1 Вто 1 Сеп 2015 - 7:51

shibailo написа: Митак , аз я проверих тази информация. Даже бях написал репортаж обаче нещо се скапа нета и не успях да го пратя и да го сейфна... И се отказах
Та наистина рибарника го намерихме. Но в голямото гьолче не ни дадаха да ловим , а в едно дето е 10 на 20 м. Моите воблери се оказаха леко големи за рибките в гьола но въпреки това си хванах няколко тибки.!

Нали писах малки воблери и блесни примерно мепс 1-2 аз отивам подготвен (имам няколко воблерчета колкото кутрето ми но ги харесват) sunglasses2
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  shibailo Вто 1 Сеп 2015 - 11:15

Разбрах те много добре Митак , ама мойте примамки са само за йедро 525707397c05bb6a06eb Разчитах само на наличния ми арсенал. Риболовни магазини не видях никъде. Все пак намерих верния подход и си фанахме както на воблер така и на царевичка. Забавлявахме се мно9оого super
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  JimBeam Вто 24 Юли 2018 - 15:29

Здравейте, някой ходил ли е скоро към Доспат? Кой път е по-добър до там - през Варвара или през Пещера , ...а ако се наложи първо да ходя до София - през Банско ?
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  dako Вто 24 Юли 2018 - 17:13

Пазарджик- Батак- Доспат.
Излиза пъстърва от брега но рядко. На плаваща бомбарда с рибе.
Има много дребни сивенчета явно изпуснати от садка.
По гората гъмжи от манатарки.
Приятно прекарване. 25b67f10a9b4d8883ae9 1db1cce6422ce9584fb8 856625
dako
dako
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.05.2010
Брой мнения : 560 Рожд.дaта : 28.01.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  chapara Вто 24 Юли 2018 - 17:40

Банско-Г. Делчев-Доспат

Гоце Делчев--> Доспат
Разстояние:
99.35 км
Времетраене:
1 ч. 44 мин.
Разстояние по въздух:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Иначе не съм ходил скоро sunglasses2
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  JimBeam Вто 24 Юли 2018 - 18:26

Благодаря младежи sunglasses2  , Дако, там няма от моите риби - не са осолени ;)  . Мислим да се отдадем на активен туризъм, ако даде време де, виж някое гъбе ако срещнем, няма да му простим.  Чапи, това ми е идеята за пътя ако първо отидем до София, но интимната ми мисъл  е  какво е състоянието на пътищата и откъде е препоръчително да минем, че една година някъде там ми изпадаха пломбите по едни макадам
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  gogata1 Вто 24 Юли 2018 - 20:50

Минавал по маршрута Пампорово - Девин -Сърница ама преди 15-на години . Тогава пътя беше добре . Само Доспат -Сърница беше гробница.
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  HAZART Вто 24 Юли 2018 - 20:54

София-магистрала-Велинград-Побит камък-Сърница ако ходиш на устието 180 км. и София-магистрала-Велинград-Цигов чарк-Широка поляна-Доспат ако е към стената 192 км. Пътя е добър ходя редовно.
HAZART
HAZART
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.12.2009
Брой мнения : 1109 Рожд.дaта : 06.10.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Язовир Доспат Empty Re: Язовир Доспат

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите