GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Язовир Ивайловград

+8
georg
Nedeltcho Delev
вакрил
nasco2
max
nissana
Краси_поборника
Петър Василев
12 posters

Go down

Язовир Ивайловград Empty Язовир Ивайловград

Писане  Петър Василев Нед 26 Юли 2009 - 10:03

Община Ивайловград е екологично чист район. Няма наличие на големи промишлени обекти, които да замърсяват околната среда. На територията на общината се намира язовир Ивайловград, който има 64 км. брегова ивица и който предразполага за еко и воден туризъм.
Третият язовир от водно-електрическата каскада Арда, на река Арда, е построен през 1964 година и един от най-живописните в България. Крайбрежието на язовир Ивайловград е потънало в зеленина и е с голям потенциал за развитие на туризъм и водни спортове. Ежегодно, в началото на юни, тук е финалът на Републиканската регата по кану каяк.
Язовир Ивайловград е притегателен център за любителите на природата. В зоната около язовира се изгражда адекватна туристическа инфраструктура. Непосредствено под язовирната стена са построени няколко ведомствени почивни бази, а с откриването на летния риболовен сезон най-достъпните места около него се превръщат в малки къмпинги, като се лови сом, шаран, бяла риба, костур, кефал, червеноперка, уклей и други сладководни видове риба.
Местност Марта и местност Цимбала, по южното крайбрежие, са най-атрактивните локализации, тип мини курортни зони, с единични вилни постройки и обособени места за пикник. Те са и основните изходни точки за организиране на панорамна разходка с лодка, атракционен риболов (въдици под наем) и рибен пикник (риба на тикла, пълнен шаран с орехи).
ХОТЕЛИ;
[You must be registered and logged in to see this link.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  Краси_поборника Сря 30 Дек 2009 - 23:40

Прославен водоем със популацията си на сом,но за да не сте капо трябва да уцелите момента когато нивото на водата се задържи поне 2дена без да спада или се дига,но такива моменти са рядкост,пролетно време е пълен до предела си след което края на юни и началото на юли започва изпускането на водата като на денонощие се дърпа със по 7-8мт на вътре,мирните риби почти са свикнали с този спад и си кълват нормално но се търсят по дълбокото от порядъка 7-10мт. и колкото по вече спада водата рибата се дърпа на вътре. Шаранджиите трябва да са оборудвани с влакна с дължина 300-350мт. зависи коя дестинация ще изберат но това е широкото при митничарските вили,кудето шарана си дава редовно и то трофеи.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Краси_поборника
Краси_поборника
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.07.2009
Брой мнения : 3139 Рожд.дaта : 15.03.1939
Години : 85

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  nissana Съб 13 Фев 2010 - 11:55

Може.В с.Дъбовец преди първата къща вдясно има черен път.Що-годе е добър,лятото обаче,хубаво е да е сухо.И не отиваш до митничарските вили,а на дългия,равен участък преди тях.Ощо взето само там може с каравана.
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  вакрил Вто 30 Юли 2013 - 18:05

Смятам да мръдна към яз.Ивайловград тия дни с приятели,някой може ли да драсне някой ред(още по добре на карта) къде може да се къмпингува с кемпер,но и лодките да са пред нас ,пък ако е и под дървета на сянка...counting2 май много се разлигавих...856625 1db1cce6422ce9584fb8 
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty 123

Писане  max Вто 30 Юли 2013 - 18:52

Бяхме до митничарското село /между развалините има здрав слип за пускане на лодката/sunglasses2  иначе е тегаво .Пп.Чувам за добри сомове на тролинг /но бяла не излиза/.Успех
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  nasco2 Сря 31 Юли 2013 - 10:03



Чак сега видях снимката на Краско няколко поста по нагоре тоа в лодката съм аз. Мястото е до митничарското село, ако продължиш малко по напред или в дясно погледнато от снимката има няколко дървета и е удобно за каравани, стига да е свободно. Неделчо Делев имаше точно там при дърветата някакви подвизи със зетя му ако не се лъжа sunglasses2 
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  вакрил Сря 31 Юли 2013 - 10:42

Благодарско за инфото.Ще пиша какво сме направили,ако въобще тръгнем.
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  Nedeltcho Delev Сря 31 Юли 2013 - 11:02

nasco2 написа:

 . Неделчо Делев имаше точно там при дърветата някакви подвизи със зетя му ако не се лъжа sunglasses2 

Мдааа,има там само едно място със дърво,една круша

[You must be registered and logged in to see this image.]

намира се след като излезеш на язовира през митничарското село в дясно,може би на около километър,мястото е много хубаво но за риболов се съмнявам малко!Оня ден получих инфо от колега които са били на Сеноклас,едно от най хубавите шаранджийски места но за четири дни с разпъване на около 300-400 м.само няколко каракуди и кефали,но ден с ден не си приличат:здравей: 

Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  georg Съб 15 Мар 2014 - 21:21

Ивито пак даде огромен сом!
Днес са извадили 92 кила говедо,живо е и утре ще го пуснат!thumbsupsmileyanim 
Добре,че не участват в "тото сома"! sunglasses2 
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  host200 Нед 16 Мар 2014 - 9:52

Теб така или иначе тва не те бърка  magnifier 

На магистралатааааааааа spying  spying  spying  52561b8e50b6b6b3d3ef  52561b8e50b6b6b3d3ef
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  ПЛУВЧО Чет 3 Юли 2014 - 14:02

Такаааа...
В края на месеца се очертава да ме замъкнат някъде из Кърджалийско и околностите да зяпаме някакви камънЯци.Но така и така ще съм там...
Реших да посетя този хубав гьол-яз.Ивайловград,където престоят ще е мин.3 нощувки на палатка.Ще риболовствам от брега.Ще съм екипиран и с джапанетката(на гребла).Главна риболовна цел ще са хищници(на плувка,на дъно,спининг).Разбира се,че ще ловя и стръв на фидер и плувка.
Набелязал съм си две местенца-Камилски дол и под с.Бориславци(в тясното към устието).Не ми е познат района и имам няколко питанки.
Може ли да се стигне с лека кола до гореупоменатите места?
Има ли удобни места за къмпингуване до брега(равен терен,сенки и т.н.) близо до риболовните?
Добри ли са местата за риболов?Т.е. има ли достатъчно дълбочина за риболов на плувка ?Релефът на дъното също ме интересува.
Каква риба се навърта из тези места?
И ако има други подходящи места за риболов,думайте...
В процеса на подготовка сигурно ще изникнат и други въпроси,но това засега ме интерсува на първо време.
А заслужава ли си да се обръща внимание(риболов) и на яз Кърджали и яз.Студен Кладенец?
И не чакайте да ви питам,ами се сещайте за важни неща и пишете. 509158  Чакам.. b23b8673c6466f67b2b0 spying
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  roko koko Чет 3 Юли 2014 - 15:15

Още въпроси......... 12666 ........ counting2 ....... 525707397c05bb6a06eb 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  ПЛУВЧО Чет 3 Юли 2014 - 16:17

roko koko написа:Още въпроси......... 12666 ........ counting2 ....... 525707397c05bb6a06eb 
 magnifier  d776892fea672e9d795a
Въпроси много,отговори нъц.  no2 Има време,ама ШИ вЪ изчакам още малко... b23b8673c6466f67b2b0
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  yankosan Чет 3 Юли 2014 - 16:51

К.дол и Бориславци са коренно различни места за сезона.
Към устието,където е по-дълбоко има 2-3 места със сянка,които почти винаги са заети.А под селото е гол бряг и предполагам ниска вода,което е = на плиткаж и кал.Там влизаш с лодката на 100м,слизаш от нея до колене вода и не знам какво правиш.
На К.дол ще ти е по-интересно.
1.С кола можеш да стигнеш до едно място след селото на 4-5км. на един остър ляв завой,мантинелата в дясно е прекъсната и има чакълиран път/там ще се ориантираш за единственото място за бивак/.
2.След него,след като пътя заобикаля един ръкав,има бараки и около тях дървета и полянки за палтки.Там можеш да ловиш всичко.
yankosan
yankosan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.06.2013
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 05.01.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  ПЛУВЧО Чет 3 Юли 2014 - 17:24

yankosan написа:....
На К.дол ще ти е по-интересно.
1.С кола можеш да стигнеш до едно място след селото на 4-5км. на един остър ляв завой,мантинелата в дясно е прекъсната и има чакълиран път/там ще се ориантираш за единственото място за бивак/.
2.След него,след като пътя заобикаля един ръкав,има бараки и около тях дървета и полянки за палтки.Там  можеш да ловиш всичко.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Д разбирам ли,че говориш за първия ляв завой,преди залива като идваш от с.Камилски дол.Виждам на картата,че и след залива на втория ляв завой има път към язовира.Кое място е по-удобно за лек автомобил,къмпинг и риболов(ей тия три неща накуп ).И рибите от коя страна на залива ще са по-гладни. 12666  смях
Благодарско за напътствията дето си написал и за тези дето ще пишеш. sunglasses2
Ей сега няма отърване от мен.Че май ти имам и телефона....  8ac9254b304298904130  570556 Па и да го нямам шЪ го намеря... spying
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  yankosan Чет 3 Юли 2014 - 17:54

Тамън за тез мста говоря sunglasses2 Второто май ще ти е по удобно.На 5-10м.навътре,зависи от нивото е 1-3м.на 50м-4-6.Отсрани,ако хванеш коритото на реката пада доста,на ръбчето дремят белите и едрите тигриsunglasses2 
И да не вземеш да ми фанеш сома,че ша ти скъсам....плувката смях 
yankosan
yankosan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.06.2013
Брой мнения : 140 Рожд.дaта : 05.01.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  ПЛУВЧО Чет 3 Юли 2014 - 23:09

yankosan написа:
И да не вземеш да ми фанеш сома,че ша ти скъсам....плувката смях 
Мисля да топна едно-две буйчета,па ако удари... ся щи кажа Ще викам за помощ и... 5ff67901e688fa2ed7af Ако си някъде наблизо ще ме чуеш.  смях 
На място ще поразгледам ситуацията и ще си набележа и други дестинации.И за следващият път се надявам да съм моторизиран по вода и да не се съобразявам с пътища и т.н. пречки.
Още веднъж благодаря за поясненията! worshippy
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Язовир Ивайловград Empty Re: Язовир Ивайловград

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите