GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

+2
Петър Василев
dbc
6 posters

Go down

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ Empty СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

Писане  dbc Съб 31 Юли 2010 - 16:42

Колеги, не се въздържах и пускам нещо на което се натъкнах и ме накара да се смея от сърце. Само да кажа, че мнението е извадено от тема, в която се обяснява на новобранец рибар как да лови сом. Има и два отговора в цитата:

Don4o_62 написа:Нека да знае,няма само едни да фащат,други да гледат :lol: .Колега не ги слушай тия.Страх ги е да не им фанеш сомовете :lol: .Последния коз,който ще ти кажа е най уловист.Правиш шамандури от стиропор-35 на 45см.Правиш си различни поводи по дължина(по горе ти казах какви),като за тежест използваш плосък камък,средна големина.Но трябва да е от язовира,иначе сома усеща разликата,и почва нещо да се услушва и неще да яде.А стръвта която сома обожава е младо пиле(домашно) около 300-500гр.,но прясно и кървящо.Зареждането става,като си ги носиш в един кашон с теб и на място късаш главата на пилето,като му раздърпваш задника,за по голяма миризма.Надяваш ченгела, който трябва да стърчи от задника на пилето :D ,че сома атакува винаги откъм задника. Шамандурите ги мяташ от брега надвечер,но не по рано от 20ч.,след което залягаш някъде и чакаш.Гаранция след няколко часа ще си хванал :D .


:arrow: абре дончо пил ли си си хапчетата за лудост :) кви са тия глупости не знам




Ей хора, не съм се смял толкова от много време. Само си представи как ще си го приберат човека, ако го видят да извършва всички тия процедури с пилето (че то не и с едно само). Особено "раздърпването" на задника "за по-голяма миризма". И камъка от язовира за тежест е супер, представям си кво търсене ще настане за идеалния камък. То поне на Въча камъни бол 30-40 см тиня и глина.


Съжалявам за спаменето, ама не намерих раздел смешки, ако трябва изтрийте или преместете.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ Empty Re: СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

Писане  Петър Василев Съб 31 Юли 2010 - 17:58

Бее,да ти кажа смешно се е изразил колегата ,но си е точно така. На времето и аз съм ловил сомове по Марица по същия начин,,ние му викахме капанче.Камъни слагахме защото нямахме олово spying бяхме още деца,но риба хващахме на поразия.Вадехме капрон от гумите и го снаждахме spying Цяло пиле не сме залагали ,но вътрешности като дроб,сърце,черва,,,идеална стръв за сома. sunglasses2 Вечер ги залагахме и на сутринта събирахме fishing1
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ Empty Re: СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

Писане  наско хвойнев Съб 31 Юли 2010 - 22:14

Нека и аз да ти обясня нещо,Дончо го познавам и мога да ти кажа че,е майстор на сомовете и може да научиш нещо от него а пък Петьо е много прав за маймунките .Аз също съм хващал риба по този начин и наистина едно време имаше страхотни резултати
наско хвойнев
наско хвойнев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.07.2010
Брой мнения : 2014 Рожд.дaта : 26.05.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ Empty Re: СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

Писане  nissana Пет 20 Авг 2010 - 17:58

Момци,прави сте,но объркахте годините.Преди 20тина години и аз имах една 35тичка на мятане от брега на вмирисана жаба,оставена на слънце,но тогава беше друго.Сега на Ивайловград,само дето ракия и салата не му сложихме,вдигнахме с кльонка бичмета,дето сонара почерня,сметайте ква риба,и...........неще.Един-два кръга и не взима.Нема октоподчета по куките,нема пера,нищо-не ще.След 20години изтребление,еволюционния механизъм ги е усъвършенствал,сега с тея чалъми едва ли ще има успех.
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ Empty Re: СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

Писане  ???? Пет 12 Ное 2010 - 21:12

След 20години изтребление,еволюционния механизъм ги е усъвършенствал,сега с тея чалъми едва ли ще има успех.


Е тва е верния одговор на тоя супер уловист чалъм!!!


Последната промяна е направена от gegata на Пет 26 Ное 2010 - 17:53; мнението е било променяно общо 2 пъти
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ Empty Re: СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

Писане  andro68 Съб 13 Ное 2010 - 16:14

А бе кат го раздърпаш гъза на пилето кат хората... не са знай...! смях
andro68
andro68
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.02.2010
Брой мнения : 777 Рожд.дaта : 18.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ Empty Re: СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

Писане  chapara Съб 25 Дек 2010 - 10:45

:432c42269535b6 :4d06133ce79c2c 4470715d436575fb7973

,но не по рано от 20ч.,след което залягаш някъде и чакаш
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ Empty Re: СУПЕР УЛОВИСТ ЧАЛЪМ

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите