GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

+28
ribarshe
ДЯДО ИВАН
Тянката
vlado_fidera
belly
strijok
str.hadjiev
savi aleksiev
tatkoogi
Венци
Станислав
Мънцата
Ribarina
Mi7chell
КИРО
patter
lip4o
baretata
rikitikitavi
Моряка
vatus
Любак
Albena
YordanDanev
ПЛУВЧО
чечо
milen kordov
Петър Василев
32 posters

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  rikitikitavi Вто 22 Фев 2011 - 16:13

Днес бях в ИАРА Варна. Според тях любителите риболовци нямат право да ловят калкан. Калкана бил само за професионалните рибари. :217b315cad77fe
това е.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  lip4o Вто 22 Фев 2011 - 17:01

От днес за тях(ИАРА Варна)съм професионалист! sunglasses2
lip4o
lip4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 340 Рожд.дaта : 15.04.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  belly Вто 22 Фев 2011 - 17:03

тези от ИЗВАРА могат да ходят нанякъде да се ....къпят,хранят,хвърлят от високо,и т.н.
Ето колегите какво ловят отдругата страна на морето.-Ясно че ще има разговори за размери и така нататък,затворете си очите за тези неща,и без това вече е факт,така че едва ли нещо ще се промени,вижте на какво време и вълна,такъма и така нататък.Че са бракониери по нашите стандарти-ясно.За това нема смисъл да си чешем езиците.Прегледайте и другите клипчета,дето се показват около този,има какво да се научи...
belly
belly
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.10.2009
Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 06.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  savi aleksiev Сря 29 Юни 2011 - 13:49

Незаконен улов на 138 кг пресен калкан от Черно море заловиха инспектори на ИАРА във Варна

Радио Фокус

Вторник, 28 Юни 2011 15:25
(2)(11)


Опит за нерегламентирана продажба на пресен калкан от Черно море са установили инспектори от сектор “Рибарство и контрол” на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури /ИАРА/ във Варна. Това съобщи за радио „Фокус” – Варна новият началник на регионалния сектор Николай Кереков. Количеството риба е заловено в момент на предлагане на заведение за обществено хранене във Варна. Николай Кереков уточни, че липсват всякакви документи, които да удостоверят произхода на рибата и това се счита за бракониерство извън квотата, определена за улов на калкан в страната. Уловът не е от регистриран и лицензиран риболовец. Името на човека, който вероятно е преносител на рибата, е Велислав Вангелов. Количеството риба е иззето и е оставено на отговорно пазене до приключване на периода за съставяне на наказателно постановление. Ще се изчакат и жалбите на виновното лице, ако има такива. 76 е броят на пресния калкан с общо тегло 138,4 кг. При измерването на рибата са установени 11 броя с тегло под минимално допустимия размер от 45 сантиметра, разрешен за улов. Извършените нарушения от страна на Велислав Вангелов са най-малко три – по Закона за рибарство и аквакултури при предлагането на риба в заведение не е представен документ и ветеринарен сертификат за произхода на рибата, при поискване на документи, легитимиращи улова, такива не са представени. За това нарушение се води наказателна отговорност по чл. 49А от закона. При измерването на калкана са установени и маломерни риби, което също е нарушение. Николай Кереков допълни, че това е най-голямото количество пресен калкан от Черно море, заловен от началото на годината. Количеството неразрешен улов може да бъде приспаднато от общата квота на страната за улов на калкан през календарната година и по този начин да ощети изрядните рибари, каза още Николай Кереков.
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  КИРО Сря 29 Юни 2011 - 13:55

А дано се почне.
Ама и ний да си правим сметките,че имаме право на 3кг на ден.
Защото и нас ще почнат да ни проверяват, sunglasses2

Това мое изказване поначало не е за тази тема - ама се знаем де.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  vlado_fidera Съб 10 Дек 2011 - 15:24

Според уважваният от мен риболовец и писател не без известния Николай Светлев-Доцента калкан можем да ловим по следния начин:
-Според Ники Светлев калкан може да се улови с дънна въдица подадена от брега.Най добрата стръв за калкана е мускулестата част от тялото на хищния охлюв рапан.
С помоща на хирургически клещи се изважда тялото от черупката, отстранява се пихтиестата част и се връща обратно в черупката, а мускула се оставя да изсъхне на слънце-така той се задържа по здраво на куката.След това замятаме черупките с пихтията навътре , колкото се може по надалече в предполагаемата зона на риболов-това ще е примамката.Монтажа на въдицата е с подвижна тежест и две куки от които едната е над тежеста , а другата е под нея.По този начин се ловят не много едри калкани в пристанища, буни от мостици, а не в открито море
vlado_fidera
vlado_fidera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.08.2011
Брой мнения : 178 Рожд.дaта : 08.09.1959
Години : 64

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Тянката Пон 12 Дек 2011 - 21:39

В сряда ще бъда на едно "секретно" място за риболов на калкан.Като се знам къв съм калканджия,моля ви да ми дадете идея за добра и лъскава стръв и също от къде да си я набавя.Такъма е готов,ама ема..........!Шъ взема да бия Плуфчо на калкан,малей как ще черпя :dancingHappy_i .ХЕЛП!!!
Тянката
Тянката
мир на праха му

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  ПЛУВЧО Пон 12 Дек 2011 - 21:51

tqnkata написа:В сряда ще бъда на едно "секретно" място за риболов на калкан.Като се знам къв съм калканджия,моля ви да ми дадете идея за добра и лъскава стръв и също от къде да си я набавя.Такъма е готов,ама ема..........!Шъ взема да бия Плуфчо на калкан,малей как ще черпя :dancingHappy_i .ХЕЛП!!!
Ами който е фащал повечко сафрид тази година да ти даде малко,осоляваш го за да е стегнат ема и си готов.Или пък, който вместо кефалови е хващал гюмюш,той е твоя човек.
Също и зарган,ако на някой му е останал.Аз от моя раздадох една част,а друга консервирах.Сега го чакам да стане и аз ще съм калкана дето ще го излапа. sunglasses2
А секретното място го знам. sunglasses2 А мен можеш ли да ме вкараш в схемата? 231589 Обещавам каквото донесеш да го изпия. :95a6347ec54c90 sunglasses2
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Любак Пон 12 Дек 2011 - 21:59

tqnkata написа:.......моля ви да ми дадете идея за добра и лъскава стръв и също от къде да си я набавя.Такъма е готов,ама ема..........!

То, и аз съм един калканджия като теб, 017 ама поне да кажа какво съм чувал. :d5116e0ebf2fc8

Освен традиционните сафрид, кая и гюмюш /на борсата има/, майстотите закачат живи малки сладководни рибета.
Уклеи, червеноперка, таранка. Таранката издържала най много да е жива в морето.

Такава стръв може би има по риболовните магазини или на борсата, а със сигурност по гьоловете.

Майката му е, ема да е жив и да мърда / тоес да дразни/. :851a05bac39e75
135d02aa35ad75a2cb71




Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Albena Вто 13 Дек 2011 - 7:32

Калкан съм хващала и на скарида, но е добре според мен стръвта да е лъскава -примерно трицона.Може и цяла да бъде закачена.
Albena
Albena
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 3909 Рожд.дaта : 07.05.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Ribarina Вто 13 Дек 2011 - 10:27

Аз си подготвих граца в една кутийка от сирене като я посолих обилно с едра сол и я шибнах във фризера.
За късмет лапето хвана грип и сега аз баща аз майка.
Дано другата седмица да мога да отида да се пробвам че вече 9 година ходя за калкани и още нямам сефте,а само напивания.
Направих си такъм с подвижна тежест и две куки
Монтажа на въдицата е с подвижна тежест и две куки от които едната е над тежеста , а другата е под нея.По този начин се ловят не много едри калкани в пристанища, буни от мостици, а не в открито море
Друг такъм с две куки,нещо като за попчета ама в голям размер и си купих един такъм за калкан от магазина с много странни телища на които стърчащи висят куките,ама го нарязах и ще ползвам само куките
Някой да е ходил на моста на ММЦ Приморско?
А в Несебър?
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Тянката Пон 26 Дек 2011 - 11:59

Да питам аз баш майсторите на този риболов,а не ПлуФчо.Калкана до кога е активен зимата?Остана ми доста стръв,януари при добро време заслужава ли си да опитам?
Тянката
Тянката
мир на праха му

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  ДЯДО ИВАН Пон 26 Дек 2011 - 12:13

Тянката написа:Да питам аз баш майсторите на този риболов,а не ПлуФчо.Калкана до кога е активен зимата?Остана ми доста стръв,януари при добро време заслужава ли си да опитам?
Тянка ,и аз не съм от разбирачите на този риболов,но определено януари става за риболов.Хубаво е да има солган ,тогава се движи повече и е по-активен.Просто избери ден ,в който да не измръзнеш. Преди 4-5 години взимахме добре в Каварна по буните ,от декември до март.Майката му е да улучиш меко време и лека вълна . :609c1f728720fb
ДЯДО ИВАН
ДЯДО ИВАН
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.02.2011
Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Ribarina Пон 26 Дек 2011 - 20:15

И аз не ги разбирам ама гледам че от ноември до март ходят.
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Любак Сря 28 Дек 2011 - 20:40

[You must be registered and logged in to see this image.]



Мислейки над думите на колегите за монтаж с блесна, за улов на калкан - активен риболов,
си представям е те това. 509158
1. Блесна с проходно олово. За по-далечно замятане.
Махаме куката и на нейно място слагаме вирбел.
2. за вирбела вързваме такъма / месина 0,40 - 0,60мм. с дължина около 1м. и накрая куката от N 1 до N 2 нули /.

3. На куката закачаме цяла риба. За да е по-привлекателна /по-естествена/ за калкана.

Тука използването на бомбарда ми изглежда ненужно. :9bbce68c65a7e8

Далечината за замятане, се постига с оловото на блесната. Може би, с тежина около 40-50 гр. :851a05bac39e75

Хвърляме и започваме да обираме / за да се завърти блесната и да раздразни калкана/, поизчакваме около 1 мин. и пак обираме. И така докато изкараме такъма на брега и пак сначале.
По този начин разширяваме периметарът на риболов, като площ.

Много прилича на риболов с бомбарда, но не е. :d5116e0ebf2fc8

Правилно ли мисля или да ? 12666

========================================================================

пп. - В клипчето на Петьо /още в началото/, пак имаме блесна с кука - тройка.
Но там рибата е закачена директно на блесната /клатушка/.
Освен това, добре се вижда че ловят от лодка.

Кой от двата начина ще е по-удчен. не знам
Проба му е майката.

Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Ribarina Сря 28 Дек 2011 - 22:17

Не знам дали ще се намери място където да се използва този такъм защото винаги се намира какво да се закачи по дъното.Днес изкарах една стирка,а последният път като вадих мрежите намерих чувал пълен с тухли.Намирал съм какви ли не неща,като се почне от пожарен шланг и завършиш с всякакви приспособления за риболов.Разказвали са ми че са намирали и пръти с машините даже.
Ако случайно се намери чисто място (без буклуци) винаги има скали,които отнасят много псувни и тези блесни едва ли ще ги ползваш дълго
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Любак Сря 28 Дек 2011 - 22:53

А сега, какъв такъм използвам за дъно.

Използвам такъм с една кука, за да намаля случаите на закачка по дъното.

[You must be registered and logged in to see this image.]



1. Основно влакно - 0.40мм. месина, или плетеняк.

2.Два вирбела, между които е сложено проходното олово.

3. Проходно олово с антенки / за да се задържа по-добре в дъното/. Тежко около 60 - 80 гр.

4. Тапичка, но по-голяма. За да издига ема малко над дъното. Ако може, се облепя със сребристо фолио / да блести във водата/ и да привлече вниманието на рибата отдалече.

5. Кука - от N 1 до N 2/0 /морски с дълго рамо/.





Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  tatkoogi Чет 29 Дек 2011 - 9:28

Много вирбели - много възли - много възможности за дефекти по линията. Оловото може да се ограничи по друг начин - силиконови стопери, съчмички /оловни/, възелче от друга месина и т.н. Така си мисля...
tatkoogi
tatkoogi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 200 Рожд.дaта : 31.08.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  ribarshe Чет 29 Дек 2011 - 10:18

Любак, за такъма с блесната- на тая блесна и трябва повече скорост за да проиграе за разлика от клатушките. А за замятането - и с най-тежката въртяща се блесна плюс стръвта повече от 20м не можеш да хвърлиш . Така че за тоя монтаж аз съм no2 :9bbce68c65a7e8
ribarshe
ribarshe
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.12.2009
Брой мнения : 1368 Рожд.дaта : 05.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Любак Чет 29 Дек 2011 - 10:36

ribarshe написа:.......... А за замятането - и с най-тежката въртяща се блесна плюс стръвта повече от 20м не можеш да хвърлиш . Така че за тоя монтаж аз съм no2 :9bbce68c65a7e8

Да де, ама като имаме 40 - 50гр. олово на блесната, аз ще ти хвърля 50 м. като нищо.
А някой сигурно ще метне и повече. 226711

Блесната която е показана на снимката е оригинална от сайтовите, значи се използва за нещо и работи.
Ние малко я преправяме. А и както се споменава, ако използваме = плетеняк= за основно влакно,
далечината на хвърляне ще е по-голяма. 226711 12666

Има колеги, които с плетеняк и 25 гр. бомбарда мятат по 80 -110м. :d5116e0ebf2fc8
Имена и ресторанти няма да споменавам. Майсторчета са. :d5116e0ebf2fc8
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Любак Чет 29 Дек 2011 - 10:45

tatkoogi написа:Много вирбели - много възли - много възможности за дефекти по линията. Оловото може да се ограничи по друг начин - силиконови стопери, съчмички /оловни/, възелче от друга месина и т.н. Така си мисля...

Здрасти Оги. 65ace96196811c664645

Направи си труда и виж един =шаранджийски монтаж=. Що вирбел, що чудо.
А вадят шЪрани - дзверове по 10 - 20 кг., че и повече.
Де факто работната месина от монтажа е само на един вирбел. Останалата част, защо да не е плетеняк ? 12666
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Светозар Върбанов Чет 29 Дек 2011 - 11:13

А защо да не е само плетеняк ?
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Любак Чет 29 Дек 2011 - 12:19

Светозар Върбанов написа:А защо да не е само плетеняк ?

Ами може би, за да не се плаши рибата. 017
Той както и да го погледнеш, във водата - извън водата, все се вижда хубаво.
Докато месината и флуорокарбона, по-маленко.

Тя в последно време рибата и намаля, и поумня /сиреч захитря/. смях
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  ПЛУВЧО Чет 29 Дек 2011 - 12:22

Ето едни интересни клипчета.Тоя е голем дзвер.Каякарите ще се изкефят максимално.С такъв каяк и аз ще обиколя всички морета околовръст,че и по-далечни. sunglasses2


И продължението.Накрая ще видите какви калканчета си е хванал пича.
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  КИРО Чет 29 Дек 2011 - 12:56

Мите,повече на писийки ми приличаха тези калканчета ве. :217b315cad77fe
Обаче попчето дето го извади,ме хвърли в тъча направо. eyeballs_icon
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!! - Page 4 Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА КАЛКАН !!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите