GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

+10
xivo
ПЛУВЧО
bozaviq
makari
Nikolov
dikanarov
КИРО
cerberus
Дели
Петър Василев
14 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Петър Василев Нед 24 Май 2009 - 13:25

За да ловиш октоподи не е нужно да хвърляш на далеч,те са в самия бряг.Купи си едно полиангистро(1 номер куки) и пресни сардели.Ще ти трябва един здрав прът и яка макара с навито плетено влакно 30либри(може и по-здраво) и на влакното директно вързваш полиангистрото,после залагаш сарделата по следния начин;прекарваш първата кука от полиангистрото през двете очи,после го опъваш по дължина на рибката и се връщаш с увиване така,че да го застъпиш и продължаваш на долу.Добре е после да забиеш всички куки в рибката за да избегнеш евентуални закачки.След като си готов пускаш рибката да стигне дъното и започваш с плавни движения,нагоре-наголу и не се застояваш на едно место .Ще ги търсиш плътно до бетона на кея.Избягвай камъните,защото от там много трудно се вади и плюс това има и много змирни(морени). Пробвал съм много методи и този се оказа най-удачен.Така съм ловил и риби . :91:
Ето жената с два ,които ги улових за 15 минути.Забравих да кажа,че където си хващал октопод след известно време със сигурност ще има и друг :4d06133ce79c2c
[You must be registered and logged in to see this image.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty С маска и шнорхел

Писане  Дели Съб 20 Юни 2009 - 14:23

[You must be registered and logged in to see this image.]
Когато нямаш подходящи такъми може и с кол. Пръчката се мушка по дупките и се задържа малко. Ако вътре има октопод , той се издава като опипва пръчката с пипала. Може да се издърпа рязко и ако не излезе се мушка на посоки докато се набоде. Когато го прободеш той се захваща здраво за пръчката и бегом към брега.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  cerberus Съб 20 Юни 2009 - 15:27

смях
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  ???? Чет 13 Авг 2009 - 16:21

Пепи гледах как гърците хващат октоподи , ама не ми стана ясна точната причина за якото блъскане в камъните на буните като го извадят ,да не си октопод :690caaae7dfaa5 . Казаха ми че ставал по-крехък след боя дали не се изгъбаркаха с мене . Иначе е много вкусен да му се не знае .
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Петър Василев Чет 13 Авг 2009 - 23:30

kabaero написа:Пепи гледах как гърците хващат октоподи , ама не ми стана ясна точната причина за якото блъскане в камъните на буните като го извадят ,да не си октопод :690caaae7dfaa5 . Казаха ми че ставал по-крехък след боя дали не се изгъбаркаха с мене . Иначе е много вкусен да му се не знае .
Ако искаш да не го блъскаш в земята го сложи да престои 2-3 дена във фризера и е готов.Няма нищо общо обаче с този ,който ще е блъскан в земята,той става много по-вкусен,защото можеш да го сготвиш или да го сложиш веднага на скарата.Така не му се губят вкусовите качества и миризмата на море sunglasses2

п.п.Бие се в земята да му се изпокъсат жилите,това е вярно ,че става много по -крехък :34bdf051cae1e4
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  cerberus Пет 14 Авг 2009 - 18:57

петър василев написа:...Бие се в земята да му се изпокъсат жилите,това е вярно ,че става много по -крехък :34bdf051cae1e4
... и освен това да му се отпусне мускулатурата и да не се вкочани, когато искаш да го консумираш пресен. Също, като го търкаш в камъните, му пада ципата, която след сваряване, за накои е доста неприятна.
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  КИРО Пет 14 Авг 2009 - 22:14

Тошееее,чети тука.
Следващия път да не го връщаш обратно в Калиакренско море. :28d44098eef90f
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Дели Вто 15 Сеп 2009 - 9:49

Тази година си позволих по дълга почивка на Халкидики и се връщам с малко по богат опит. За лова на октопод мога да добавя две неща :
- от брега когато плажа е каменист може да се замята и от ръка с изкуствена стръв. Има много видове но общото е пластмасова плочка с висящо раче или нещо друго шарено отзад. Зад него задължително яки куки. Замята се от ръка и се придърпва.
- с маска , плавници и нож - този път се гмурках с дъщеря ми и събирахме мидички. Плажа беше с чист пясък. Тук таме стърчеше по един камък. До един камък имаше доста разхвърляни мидички и посочих на дъщеря ми /12г./ да ги извади. В момента на гмуркането и забелязах, че зад мидите има дупка и вътре нещо мърдащо и вкусно. Дъщеря ми го забеляза чак когато се присегна за мида и много се изплаши. Нямах сопа но винаги се гмуркам поне с нож. Не бях пипал още жив октопод, а и този беше едър, но при мисълта за скопското пиво на комшията по бунгало слязох долу и с рязко движение забих ножа между очите на октопода и беж нагоре без ножа. Долу водата посиня и закипя. Октопода се бореше с ножа. Слязох за втори път и го стиснах здраво за главата така че да не може да бяга и диша. Опита се да стигне до врата ми но добре че са ми дълги ръцете. Брега беше далеко но той скоро се кротна. Вечерта го сготвих на бързо и запитах скромно комшията - колко скопско пиво може да изпие един октопод ? Оказа се доста , особенно ако само замезваш след вечеря.
И няколко думи за моята рецепта. Много е бърза. Джъсвам го 3-5 минути на котлона в зехтин и преди да го сваля изтисквам докато се пържи лимон. Нещо като китайска рецепта. Остава крехък и ухае на море, маслини и лимон.


Последната промяна е направена от Дели на Вто 27 Апр 2010 - 22:36; мнението е било променяно общо 1 път
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  ???? Вто 15 Сеп 2009 - 10:35

Дидо фото няма ли,даи да се порадваме виртуално :1e8adaee86b9ae
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty лов на октоподи

Писане  dikanarov Чет 17 Сеп 2009 - 9:41

Да ви споделя какво ме научиха приятели италианци. Отначало и аз блъсках, като идиот октоподите в скалите додето добиеха сивкав цвят-белег, че октопода е мъртав напълно. Пиша напълно, защото и заклан, той реагира на външни дразнения с часове. Има невероятна периферна нервна система, която реагира дори и без мозък. При допир до кожата на простреляна мурена стават на такова кълбо на кукана, че не ти е работа после разплитането им. Пуснат във вряла вода се свива конвулсивно и става като гума. При варене от 1ч с копър става, като месото на езерен или речен прав рак. Приятелите ми ми казаха, че хамалогията се пести, като октоподите се оставят за 24ч в камерата да замръзнат. Тогава животното умира напълно и варенето се наполовина облекчава. Другият трик е да се пусне една коркова тапа да се вари с октопода. Явно изпуска някакво химическо вещество, като танин, което спомага за по-бързото овиране на октопода. Пробва се с вилица. Ако зъбците влизат леко в месото, значи октопода е ОК и се добавя една шепа сол и още 5мин. кипене. Като го извадите от врялата вода с копъра и тапата и изстине с леко притискане и приглаждане се отделя кожата, а заедно с нея падат и смукалата. Ако искате можете до си извадите по-едрите и да си ги включите в ястието. Месото на торбата и пипалата се режат на хапки и се правят с тях панета, салата с лук и чер пипер, зехтин, маслини и много лимон, яхнии от октопод и доматен сос с лук, безсолни маслини и резенчета лимон. Защо няма октоподи в Черно море немога да си обясня. Да е от солеността, може би, но не е от студената вода, защото знам, че най-едрите октоподи се въдят в залива на Сиатъл, гледал съм филм за животни с разперени пипала до 8-9м. и тегло над 80кг.
dikanarov
dikanarov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 242 Рожд.дaта : 14.01.1946
Години : 78

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Nikolov Чет 17 Сеп 2009 - 12:42

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nikolov
Nikolov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2009
Брой мнения : 388 Рожд.дaта : 24.12.1975
Години : 48

http://www.greekspearfishing.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Петър Василев Чет 8 Окт 2009 - 22:04

Днес съм напълно сигурен ,че съм намерил най-удачния и бръз начин да излъжем октопода е с полиангистро и прясна сардела,сафрид или каквато и сребриста риба да е.Отне ми точно 15 минути да открия къде е и да го изкарам.Този начин за риболов на октопод мага да кажа,че си е лично мое откритие sunglasses2
За целта са ни нужни ;
1.полиангистро вързано с най-малко 0,40 корда
2.прът с здрава акция(аз използвам силстар 100-300 ,3 метров и съм много доволен специално от този прът)
3.сардела,сафрид,гопа но едра или каквато и да е сребриста риба.
4.плетено влакно,поне 20либри,колкото е по-здраво ,по-добре
5.разбира се и здрава ,яка макара.тук използвам SCEPTER G6000
6.голям кеп
Зареждаме рибата на полиангистрото и забиваме всички куки в рибата,за да не се закачи някъде по дъното.
Трябва разбира се да сме на ясно къде се крие октопода и там да го търсим.
Аз обикновенно го търся по кейовете там където има бетонни плочи на дъното и м/у тях пролуки или в самия край по бетона винаги има дупки където се крият.После пущаме рибата да падне на дъното и започваме да опипваме дъното с малки и резки придърпвания като не се задържаме на едно место а напредваме леко по леко.
Другия начин е да се хвърля на вътре и да се предърпва много бавно и от време -на време по резки придървания и изчакване за 4-5 секунди.
Когато се улови октопода ще се залепи веднага на дъното.Това да не ви отчайва.Ще държите и опъвате здраво като не му отпускате нито сантиметър(за това казах ,че е нужно да имате много здрави такъми).Така ще го държите за 2-3 минути и после ще го оставите свободно да си помисли ,че е свободен и той ще се отлепи .Като видите по влакното ,че тръгва трябва рязко и бързо да го повдигнете от дъното.Щом сте го вдигнали от дъното почвате да навивате по- плавно и задължително го загребвате с кепа.
Ами това е! Пробвайте и съм сигурен ,че няма да съжалявате sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  makari Сря 28 Окт 2009 - 16:22

Интересен метод.Мисля да го изпробвам в неделя сутринта на някой кей от кавала до неа перамос пък ,ако нищо не удари до 10 ще влезна да си хвана 2–3 с тризъбеца.С него поне за сега празно нямам.
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  makari Пон 2 Ное 2009 - 21:36

Направих си едно полиангистро,купих от метро малко сафрид и фреска и газ към гръцко.В 5,30ч. бяхме на кея в неа перамос.Около 7,00ч. ми удари на полиангистрото и издърпах на сушата една змиорка.След две три снимки змиорката се скъса и ми развали произведението.Отидох до близкия рибарски магазин и си купих 5 броя готови два със стоманена тел по 1евро и три с корда за по 0,80евро.Обаче повече удар нямах.Вадех само оглозгани полиангистра.Към 10,30ч. си събрахме багажа и отидох да се погмуркам малко и минах през рибарския пак и си взех за следващия риболов да пробвам една хтаподиера за 5,50евро.С тризъбеца изкарах един октопод,а с харпуна пълно капо.
[You must be registered and logged in to see this image.]
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Петър Василев Пон 2 Ное 2009 - 22:19

:609c1f728720fb Браво,следващия път повече sunglasses2

п.п.Полиангистро с заложена рибка само рано сутрин или вечер,защото през деня малките рибки и морските въшки + скалния червей ти изяждат рибката.През вечерта не се хранят толко активно,но пак трябва да проверяваш най-много на половин час,дали е там стръвта sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  bozaviq Сря 18 Ное 2009 - 16:49

Пепи здравей на теб и на всички другари отдавна не съм писал но ми трябва малко помощ как да изчистя току що уловения ми първи октопод и кое му се яде и кое се хвърля .Благодаря предварително.Нека да е по подробно ако може ,че нали съм катил и трудно захапвам 12666
bozaviq
bozaviq
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.05.2009
Брой мнения : 234 Рожд.дaта : 30.01.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Nikolov Сря 18 Ное 2009 - 17:41

bozaviq написа:Пепи здравей на теб и на всички другари отдавна не съм писал но ми трябва малко помощ как да изчистя току що уловения ми първи октопод и кое му се яде и кое се хвърля .Благодаря предварително.Нека да е по подробно ако може ,че нали съм катил и трудно захапвам 12666

Здравей колега!Октопода може да се чисти по 2 начина,но най често срещания е този-слагаш го да се вари както си е без да режеш и след 15 минутки го сваляш и махаш очите и клюна-устата де ,човка както искаш го кажи,режеш качулката и я испразваш изцяло след това преглеждаш внимателно пипалата или по точно вендузите дали имат пясък ,че доста често полепват камъчета или пясък и това е режеш го на парчета ако е за готвене в тенджера или го оставяш цял със съвсем леко цепнати по дължина пипала ако ще го печеш на скара.Най важното е ако е пресен при варене добави 1 чашка оцет ,че няма готвене инак със оцета омеква.
Можеш да го исчистиш и без варене,но е малко трудничко след варенето можед да свалиш и кожата която за някои е неприятна ,кожата се маха само след варене търкайки.
Nikolov
Nikolov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2009
Брой мнения : 388 Рожд.дaта : 24.12.1975
Години : 48

http://www.greekspearfishing.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  makari Сря 18 Ное 2009 - 18:29

И аз изкарах от фризера един днес,че да седнем довечера с приятели да го хапнем.Този ми е най-големия до сега 2.8кг.Влез в подфорум риболовна кухня и може да си харесаш някоя рецепта от там.
[You must be registered and logged in to see this image.]
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  ПЛУВЧО Вто 22 Дек 2009 - 12:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
Този е от миналата година на Самотраки,хванат с въдица на блесна клатушка от кея на пристанището.Имам и едно клипче с октопод от тази година хванат с ръка,но нещо не се справих с качването му.Следващ опит разбира се,че ще има...


Последната промяна е направена от ПЛУВЧО на Вто 22 Дек 2009 - 18:30; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : size of picture)
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  xivo Съб 27 Мар 2010 - 0:59

........... а може ли някой да каже по кое време на денонощието е най-добре да се лови октопода
xivo
xivo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 76 Рожд.дaта : 15.03.1969
Години : 55

http://www.mc21.net

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  ???? Вто 7 Сеп 2010 - 22:53

здравейте колеги, искам да се включа по темата, като ви разкажа как хванах първия си и единствен за сега октопод.
Случая е от април тази година точно на кея на Неа Перамос. Дойде при нас един достолепен възрастен грък и ни заприказва какво ловиме. Като разбра, че нищо не хващаме, ни предложи да пробваме за октоподи. И направо извади от багажника си един негов такъм и ни го връчи.
Такъма представляваше следното: най-долу клуп за който се връзва поне 100 гр тежест,на 15-20 см по-нагоре беше вързал парче бял найлон като груба имитация на риба, след това на 7-8 см свободен клуп - широк около 10 см, на него се закача сардела или друга риба като клупа се прекарва през очите на рибата и после опашката през кръгчето на клупа. На 5 см по-нагоре следва по малък клуп, за който по същия начин е закачена голяма единична кука с ухо, през куката е прекарана дебела шайба от коркова тапа, която я държи във водата винаги с ченгела нагоре и да плува. след това следват на 5 см още един голям клуп за закачане риба и малко по-нагоре е вързан още един найлон - като панделка. Общо 2 панделки найлон, две риби и по-средата - куката. Той ни обясни, че октопода като се опита да хване рибите, се хваща на куката. В първия момент на мене това ми се водя голяма измишльотина, но от уважение към човека, поставих тежест и две сардели и започнах да го мятам, имах оригинална гръцка хтаподиера, разкарах гумената имитация на рак и сложих такъма. Трябвало да се придърпва с клатене, така че започнах да клатя... Най-много на 10-тото хварляне се хвана октопода. Все едно, че тежестта се закачи здраво за дъното само че като натегнах яко, се отлепи, заедно с някаква значителна тежест. Като го извадих на 2 м се видя че е октопод и тогава стана белята... Не бяхме разпънали кепа, докато го разпънем и колегата докато гребне... на октопода му стана скучно и си замина...
Само че на другия ден на същото място и по същата технология си го хванах пак, този път бяхме подготвени и го извадихме.
Междувременно за тези 2 дена поне 10 пъти закачах такъма за дъното и го късах, връзвах го наново, но друг октопод не извадих. Накрая ми свършиха сарделите. Още се чудя, всичките тези закачания и късания дяли бяха от октоподи или от камъните... Имах много случаи, в които само някоя от рибите ги нямаше, значи трябва да са били октоподи. Това е накратко историята, надявам се да не съм ви отегчил.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Nikolov Сря 8 Сеп 2010 - 0:32

xivo написа:........... а може ли някой да каже по кое време на денонощието е най-добре да се лови октопода

От залез до изгрев
Nikolov
Nikolov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2009
Брой мнения : 388 Рожд.дaта : 24.12.1975
Години : 48

http://www.greekspearfishing.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  4o4o Пет 23 Мар 2012 - 10:22

Привет на всички "хтаподаджии". Никой не е писал отдавна по темата, но аз ще споделя моя изключително скромен опит в този "риболов". Никога не съм търсил октоподи целенасочено, но веднъж, привечер на кея на Ставрос хвърлях известно време един кастмастер и резултат нямаше. В миг на почивка реших да пусна кастмастера до самото дъно до стената на кея и да припомпя няколко пъти. На второ припомпване усетих, че закачих нещо като кесия и го изтеглих - и о,чудо на кастмастера си висеше едно октоподче под кило, само се откачи на бетона и го добутах до водата. В следващите час-два имах още два такива октопода докато не скъсах кастмастера. Всички си отплуваха обратно.
Идеята е кастмастера да се движи на 10-15 санта от дъното с цел избягване на закачките. Определено мисля, че и тази система ще подейства и със по едри силикони в ярки цветове или повече брокат при наличие на слънце.
Забравих да спомена, че кастмасърчето беше около 20 гр.
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  s4etovod Сря 4 Апр 2012 - 22:09

Внимавай, че глобата за улов на маломерен октопод до 500 грама е доста солена.... :5ff67901e688fa

Хване ли се такъв веднага го връщай обратно! Баш на Ставрос вдясно от бариерата на кея, до будката има табела - там си пише!!!.
s4etovod
s4etovod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.09.2010
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 10.05.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  4o4o Пон 23 Апр 2012 - 10:11

364672

by 4o4o on Пет Мар 23, 2012 10:22 am

В следващите час-два имах още два такива октопода докато не скъсах кастмастера. Всички си отплуваха обратно.
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ОКТОПОД!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите