GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колко е силна рибата във водата

+13
monilom
чечо
nerva
петко стоянов
Ангелофф
Plat1ka
Станислав
godzillata
cerberus
илия
КИРО
Петър Василев
Кадир
17 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Колко е силна рибата във водата - Page 2 Empty Re: Колко е силна рибата във водата

Писане  monilom Чет 11 Мар 2010 - 21:34

чечо написа:Нямам опит по Дунав,нооо, там са "атлетите".Страшно силни риби.
Нищо общо с арендовани язовири.
Така е там са атлетите.Просто които е ловил дунавски шаран или амур а не дай си Боже толстолоп или пък сом знае за какво става дума.Просто там рибите са доста по-борбени защото цял живот са на "течение" и са им доста по-развити мускулите а пък и като го включиме в момента на ваденето става найстина сложно. eyeballs_icon
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

Колко е силна рибата във водата - Page 2 Empty Re: Колко е силна рибата във водата

Писане  Мънцата Чет 11 Мар 2010 - 21:39

monilom написа:Така е там са атлетите.Просто които е ловил дунавски шаран или амур а не дай си Боже толстолоп или пък сом знае за какво става дума.Просто там рибите са доста по-борбени защото цял живот са на "течение" и са им доста по-развити мускулите а пък и като го включиме в момента на ваденето става найстина сложно. eyeballs_icon
Монииии, искам и аз да дърпаааам :dancingHappy_i ЧРД брат 00cb7643c76cf487f206
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Колко е силна рибата във водата - Page 2 Empty Re: Колко е силна рибата във водата

Писане  Ангелофф Чет 11 Мар 2010 - 23:35

Марине,знаеш ли лафа: /жираф пие вода/ демек въдицата е на П,това го научих на голямата река.Найстина рибата която се бори с течение е по борбена,но скобара по река Струма също не е за подценяване,тръгне ли по течението трудно се спира.Бялата мрена на река Искър тоже.Миналата година имах късмет и се срешнах с една 2.450кг.само късмета ми помогна.
Ангелофф
Ангелофф
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2010
Брой мнения : 295 Рожд.дaта : 11.11.1970
Години : 53

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

Колко е силна рибата във водата - Page 2 Empty Re: Колко е силна рибата във водата

Писане  dimy Пон 5 Апр 2010 - 15:04

Аз съм правил следния експеримент закачам дървен кухненски стол около 10-12 кг с 0.50 шаранджийско и в момента на отлепянето от земята се скъса :217b315cad77fe при нормален тест 30кг на кордата . След това пробвах с плетено 0.20 и го вдигнах без проблеми.
avatar
dimy
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 42 Рожд.дaта : 26.06.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Колко е силна рибата във водата - Page 2 Empty Re: Колко е силна рибата във водата

Писане  valmet Пон 5 Апр 2010 - 19:29

Дааа,във водата теглото спрямо на сухо е съвсем друго.
Много хора са ми се чудили,как така използвам толкова дебели влакна за сом,след като в реката рядко се намират риби над 20-25 кг в нашия регион.Ми естествено,че теста на влакното е 35-40 кг,но когато чакаш на плувка между два корена,а разстоянието един от друг е 4-5 метра и добичето ти "удари",щеш-нещеш ще трябва да използваш сила и да озаптиш рибата преди да се е вмъкнала в корените,няма нито време,нито място да я разиграваш и уморяваш,друг е въпроса ако тръгне навътре в реката,но това е рядкост.
valmet
valmet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2009
Брой мнения : 443 Рожд.дaта : 07.02.1977
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Колко е силна рибата във водата - Page 2 Empty Re: Колко е силна рибата във водата

Писане  timo1 Пон 5 Апр 2010 - 20:06

Не знам теглото на рибите във водата колко се променя но когато ни се наложи да влизаме трябва да се внимава.Оня ден ми се наложи,влязох до колената
[You must be registered and logged in to see this image.]
в един момент вече ме беше вкарала рибата почти до шията (голем кеф)thumbsUp_icon (ако немаш гюле у главата по-добре не влизаите)и задължително с обувки.И не след дълго беше наша :217b315cad77fe
[You must be registered and logged in to see this image.]
timo1
timo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 153 Рожд.дaта : 08.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Колко е силна рибата във водата - Page 2 Empty Re: Колко е силна рибата във водата

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите