GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

+10
Кадир
nissana
Кико
georg
Моряка
чечо
майсторчето страхил
Любак
илия
Петър Василев
14 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  Петър Василев Сря 20 Май 2009 - 15:21

РИБОЛОВ НА ШАРАН!!!!!!!!!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  илия Сря 20 Май 2009 - 17:48

Техники и тактики за шаран,много.Като за начало.Шран в студено време го търся на места където слънцето затопля водата бързо.Това са плитки участаци,места където рядко стъпва човешки крак.Захранвам малко с нехранителни топчета или захранка.Ловя предимно на червей за дивите водоеми,за платени топчета или царевица с бял.
За сега толкова :lol: :lol:
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty За шаран на непознат водоем!!!!!!!!

Писане  Петър Василев Нед 24 Май 2009 - 1:15

За шаран на непознат водоем
от илия

Това са моите виждания когато ми предстои риболов на непознат водоем.
Как да процедираме когато ни предстои риболов в непознат водоем.
Много е важно да не тръгваме непотгорвени за даден водоем.
Какво да направим?Търсим инфо от местни рибари.Питаме в местните рибарски магазини.Търсим инфо в интернет.На базата на всички сведения ще обобщим ситуацията която на интерсува.Тя е:
Големината на водоема.Размера и броя на рибите.Брой на местата за риболов,по възможност уловистите.
Методи,стръви всичко останало което може да ни помогне за по резултатен риболов.
Търсим инфо за наличието на миди раци и други специфични фактори които могат да попречът за риболова.
Трябва да сме проучили,атмосверното налягане,времето,вятара и фазата налуната.Вяко едно от тез неща е незначително,но взети заедно те ни дават много голям шанс за успешен риболов.
След като престигнем на водоема трябва да открием преспективните места където шарана се храни или разкарва.Гледаме за скачащи риби.Гледаме за михури.Гледаме за кръгове във водата.
Да проучим преспективните места като,острови,тръстики,закачки,потънали дървета,тревисти полета.Прътоци на реки.Сянка под дърветата в летните жеги.Ако сме със сонар да открием термоклина,ако съществува такъв.Вятъра е много важен.Ако е лятна жега и духа хладен вятър,то той ще вкарва кислород във водата,носи частици използвани за храна на рибите.Затова е хубаво в тези сътуации,вятъра да е насрещен(казваме,че вятъра кара рибата към нас).Другата ситуация е студено време и духне топъл вятър.Той вкарва топла вода и се образуват термо клинове с топла вода,там шарана обича да стои.Също така през студените дни топлия вятър и слънцето затоплят бързо плитките места и шарана обича да стои там,особено ако има на завет където водата не се движи много.
Чак тогава гледаме за удобно място за лагер.
Значи,хубаво е ако отиваме за риба след празнични дни когато на водоема е имало доста рибаи то трябва да търсим рибата известно време на друго място.Тъй като от многото шум,хвърляне на въдици и др.рибата се е покрила в други места.От друга страна ако сме имали някой познати които са ловили тихо и професионално е хубаво да хвърлим и там.Казано на кратко в повечето случаи е хубаво да работим с две петна.
След като си устроим лагерае необходимо да изследваме местата които сме избрали.Най добре е ако имаме лодка и сонар.Тогава нещата доста се улесняват.Обаче ако нямаме или сме на водоем където не е разрешено влизането с надувна лодка,то тогава трябва да използваме електрическа.Обаче повечето модели нямат джи пи ес и сонар или просто хората нямат пари да си ги купят.Тогава наблягаме на стария метод,със маркер.Трябва с маркера да разберем релефа на дъното,наличието на тиня,треви,закачки,дълбочина и др.
След това захранваме по начин избран от нас,със предпочитаната захранка.
В зависимост от това за колко време ще сме на риболов ще подходим по различен начин на захранване.
Ако сме ме за по дълго време е хубаво да захраним по голям периметър с по малко захранка,но по често.Така ще се поднася постояна прясна захранка с пресен аромат.По възможност поне един ден да не хвърляме въдици там,за да може шараните споконо да обикалят и да свикнат да се хранят без да се страхуват.Захранката се състои от топчета или царевица,но с по малко аромати и с по естествени цветове.А междувремено да ловим на друго петно по начин за бърз риболов.
Този начин се използва и ако сме за кратко за риба(едно денонощие,примерно)
Тука вече захранваме групирано,може съвсем леко да пръснем настрани от захранката или ако знаем къде точно е рибата(примерно в закачки)можем да направим леки пътечки от едри частици.Тука в захранката ще пробваме да сложим по ароматна стръв а стръвта хем да е ароматна хем с ярък открояващ се цвят.Тука межем да наблегнем и на спод миксовете.Те се състоят от зърнени колтури,натрушени топчета,дребни пелети и някаква едросмляна захранка.Да не ва претеснява,че ще се съберат дребни риби.Това ще агетира(настърви) големите риби да се състезават с дребните риби и така те стават по невнимателни.
Има още доста да се пиши,но като за начало това.


Последната промяна е направена от петър василев на Нед 24 Май 2009 - 1:21; мнението е било променяно общо 1 път
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: За шаран на непознат водоем

Писане  Петър Василев Нед 24 Май 2009 - 1:17

За шаран на непознат водоем от- georg
Казваш,че при по-продължителни излети трябва да се захрани по-голям периметър с малко захранка!

Тъй като аз по-малко от седмица не стоя на водоема,първоначалното ми захранване е също в голям периметър,но храня обилно,даже пре-обилно!
Последващите дохранвания са съпроводени с ежедневните презареждания на въдиците и са в малки,но концентрирани около стръвта петна(кладенчета)!Правя леки пътечки.
Избягвам безпричинното "цопане"за чести дохранвания,проверки със сонара за риби и т.н.
В много от случаите ударите са в определен часови диапазон и се старая всички манипулации да са извършени доста преди това,за да осигуря максимално спокойствие на рибата да се храни!

п.п.Чудя се,дали,ако купувах царевицата щях да раня толкова много?
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: За шаран на непознат водоем

Писане  Петър Василев Нед 24 Май 2009 - 1:20

За шаран на непознат водоем
от илия

Ти хубаво храниш много,но ако изучиш анатомията на шарана и няма да го правиш.Трябва да се храни по малко и на често.Това обаче не се отнася за водоеми с хлиляди мушмороци които изяждат всичко.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  ???? Пон 13 Юли 2009 - 19:27

Ами то в повечето случаи е така ..... много дребосък , малко едри
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  Любак Пон 13 Юли 2009 - 22:17

Здравейте. На язовир ходя на риболов веднъж на 5 години и затова ми е малко чужда тактиката. Днеска сутринта, малкият ми син ходи на яз. Николаевка до Варна. Казаха ми предварително че има много раци и омитат всичко което сложиш на куката, дори било препоръчително да не се хвърля захранка от какъвто и вид да е. С мойте малки познания , му препоръчах да хвърли една дънна с царевица /сладката , консерва/ и ако забележи често попипване да я вади на 15 мин. за проверка дали има ем. И наистина в 99% от случаите на куките нямало нищо. за четири часа само веднъж засякъл нещо , но то се откачило. Казах му да пробва на плувка със 7м. телескоп, с ем бял червей и ако му досаждат много слънчаците да слага от царевичката. Уловът му е една таранка, 9 бр. червеноперки и една дузина слънчаци, просто си правил кефа .
Та въпросът ми е . Как да се действа на такъв водоем за да се увеличи шанса ни в улов и на някоя по-голяма риба или броят на малките /таранка, червеноперка/ да е по-голям ? Как да избегнем раците да изяждат ема ? Използването на ваглер, навътре колкото може решение ли е? :9fb95bfd5c9056 Помагайте, моля.
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  майсторчето страхил Пон 13 Юли 2009 - 22:33

[You must be registered and logged in to see this link.]
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  чечо Пон 13 Юли 2009 - 22:52

Суха,ама суха царевица...за Николаевка...
чечо
чечо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 1466 Рожд.дaта : 13.11.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  Моряка Вто 14 Юли 2009 - 1:08

Любак да отговоря и аз(не,че разбирам много от сладководен)Чечо е прав за сухата царевица,но и има сезони за раците,къде са покрай брега или сменят черупка навътре!И зависи къде заставаш на язовира ,да търсиш дълбокото сега.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  ???? Вто 21 Юли 2009 - 21:42

написа: За шаран на непознат водоем
от илия

Ти хубаво храниш много,но ако изучиш анатомията на шарана и няма да го правиш.Трябва да се храни по малко и на често.
Аз за това ли имам удар на втория или третия ден? problems
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  georg Вто 21 Юли 2009 - 21:58

Късметлия си!
Някои нямат удари даже след 20тия-30тия! sunglasses2
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  ???? Вто 21 Юли 2009 - 22:02

georg написа:Късметлия си!
Някои нямат удари даже след 20тия-30тия! sunglasses2
Гоче ,не се бъзикай,говоря сериозно :393a6357abdb7d
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  georg Вто 21 Юли 2009 - 22:07

Ако се бъзикам,моля Илия да ми изтрие мнението!
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  Любак Сря 22 Юли 2009 - 11:02

Ужким изчетох темите, но не намерих фото за външният вид, форма,цвят и големина на повдигач при риболов на дъно по язовирите с много раци. Колко е дълъг бидема, на какво разтояние се слага повдигача от куката? Като издига стръвта от дъното, това не прече ли при риболов на дънни риби /шаран, каракуда, толстолоб и т.н./ които си търсят храната по дъното ? Ако някъде бъркам с въпросите, това е от незнание. Благодаря. :690caaae7dfaa5
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  илия Сря 22 Юли 2009 - 18:46

georg написа:Ако се бъзикам,моля Илия да ми изтрие мнението!
Това не е бъзик.Зависи от много фактори кога ще ти удари, и дали изобщо ще удари.На свободни, големи водоеми, може да си на такова място, че да нямаш удар и след 100г.
Любак, по принцип, това, че ще повдигнем повода не дава гарация, че раците няма да нападнат стръвта.Най добрия начин е да събереш раците на разстояние от петното.Това става с мърша и захранка, на петното корава царевица, но пръсната. :1e8adaee86b9ae
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  ???? Сря 22 Юли 2009 - 19:33

Адаш, аз съм чувал че раците не понасят тигровите фъстъци. Ти имаш ли някакъв опит в тази насока, а и изобщо шараните в БГ кълвът ли на тях??? :9fb95bfd5c9056
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  илия Сря 22 Юли 2009 - 21:08

IDA написа:Адаш, аз съм чувал че раците не понасят тигровите фъстъци. Ти имаш ли някакъв опит в тази насока, а и изобщо шараните в БГ кълвът ли на тях??? :9fb95bfd5c9056
Аз съм нямал изобщо успех на тигрови ядки.Затова и не ги ползвам.Иначе ги имам, накиснати в дип, коноп :1e8adaee86b9ae
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  Кико Сря 4 Ное 2009 - 20:46

Здравейте колеги по принцип съм морсо чадо , но от това лято се запалих яко
по сладководния риболов накупих си шаранджийски пръчки , сигнализатори ,
специални такъми , косми и там подобни . И смяна на няколко язовира , за
жалост от всички язовири изкарах само един шаран около кило и много
таранка , шарана изкарах на Доброплодно , на Николаевка много и едра таранка
който не вярва имам снимки , на Белокопитово капо , и последия около Силистра вече не му помня името голямо капо . Молба ако някой знае къде
около Варна може да се направи един добър риболов на шаран моля да сподели.
Кико
Кико
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1658 Рожд.дaта : 01.07.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  Кико Сря 4 Ное 2009 - 21:27

Молба ако някой знае къде
около Варна може да се направи един добър риболов на шаран моля да сподели.[/quote]

Приемам предложения от цялата страна .
Кико
Кико
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1658 Рожд.дaта : 01.07.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  georg Сря 4 Ное 2009 - 21:31

Баце,питанията май не са за тука,ама карай,после ще ги нагласям!
Нямам идея как ще направиш успешен освен на платено?
Алтернатива "Овчарица" ТЕЦ-2!


Последната промяна е направена от georg на Сря 4 Ное 2009 - 21:51; мнението е било променяно общо 1 път
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  Кико Сря 4 Ное 2009 - 21:48

georg написа:Баце,питанията май не са за тука,ама карай,после ще ги нагласям!
Нямам идея как ще направиш успешен освен на платено?
Алтернатива "Овчарица" ТЕЦ-2!

Мерси за предложението сериозно се замислям .
Кико
Кико
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1658 Рожд.дaта : 01.07.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  nissana Чет 5 Ное 2009 - 9:19

На тигров фъстък или орех имам едно шаране и един хубав кефал.Но слагах и като варях захранката.Иначе за стръв използвах тея готовите на Трапер,само ги дипвах.За захранката сухите,варени с аромат.
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  ???? Пет 13 Ное 2009 - 19:15

По-долу е книжката на Лий Джаксън за доста от основоположните неща в модерния шаранджийски риболов. Качена е под формата на текстови файл със все картинки и т.н. - може да се отваря или копира, ако на някой ще му е от полза:

[You must be registered and logged in to see this link.]

п.п. въвежда се кода, потвърждава се и се цъква на файла( в зеления цвят); след това се отваря или записва!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  georg Пет 13 Ное 2009 - 19:27

135d02aa35ad75a2cb71
Много полезно!
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!! Empty Re: ТЕХНИКИ И ТАКТИКИ ЗА УЛОВ НА ШАРАН!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите