GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дебело парагади

2 posters

Go down

Дебело парагади Empty Дебело парагади

Писане  Петър Василев Чет 6 Яну 2011 - 19:29

Основно(майка) -0.90мм - 1.20мм
Бидем -0.60мм - 0.90мм
Куки -No 8 - 11
Дължина на бидема -1.00м - 1.80м
Разтояние м/у бидемите -от 8-до 10м


Специална категория в парагадите са така наречените дебели парагади, защото се използват материали, различни по големина и размери и трябва да имат необходимита издържливост за улов в тази категория .
В тази категория обикновено работят профисионални рибари или любители рибари напреднали в темата с парагадите.
Пущат се обикновенно от 40 метра до 120 метра ,но могат да достигнат и 500 метра.Тук вече трябва да имаме и специална лебедка за тази цел.
На тези дълбочини, тъй като присъствието на светлината е оскъдно,пущането на парагада може да стане или през нощта и се събира рано сутринта, или в ранните сутрешни часове и се събира на обяд.
Тук вече за стръв се използва повече риба,като сафрид,херинга,гаврос(хамсия)и сардина или каламар,сепия и малки октоподчета.
Ловят се риби като Стира,Рофос,Влахос,Фагри,Свирида и т.н.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Дебело парагади Empty Re: Дебело парагади

Писане  tano Чет 6 Яну 2011 - 19:59

Това ми е любимото и номера еживата стръв ,която си е лови с така наречените Кюрто/кошове и наи добрата жива стръв за черна риба е гилос -издържа най много жив
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Дебело парагади Empty Re: Дебело парагади

Писане  Петър Василев Чет 6 Яну 2011 - 20:40

tano написа:Това ми е любимото и номера еживата стръв ,която си е лови с така наречените Кюрто/кошове и наи добрата жива стръв за черна риба е гилос -издържа най много жив
Аз пъ щи кажа,че от Калогрията няма по-добра жива стръв 503495 за мен дее sunglasses2
Гилоса е много предпочитан от синагридата,но има навика да се крие по дупките не знам и после познай какво става с парагада :5ff67901e688fa
Калогрията като я заложеш пък се прави на умряла magnifier но на рибите не им минава този номер смях
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Дебело парагади Empty Re: Дебело парагади

Писане  tano Чет 6 Яну 2011 - 20:50

да прав си но все пак има значение какво и каде е мястото sunglasses2 и какв риба държи .Черните не си играят -направо гълтат защото повече от 20-30 метра спринт не правят а синагридата е убиец в движение
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Дебело парагади Empty Re: Дебело парагади

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите