GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Милокопи?!

3 posters

Go down

Милокопи?! Empty Милокопи?!

Писане  cerberus Чет 15 Окт 2009 - 12:02

Казаха ми че тази риба влиза от морето в река Еврос (Марица, след вливането на Арда и Тунджа). Ако реката е голема и разлята, след отдръпването си, тази риба остава в някои гьолове целогодишно и я вадят с мрежи. Става въпрос за големи риби.
Възможно ли е това?
Лови ли се със спининг?
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Милокопи?! Empty Re: Милокопи?!

Писане  Петър Василев Чет 15 Окт 2009 - 12:20

Tрябваше да хвърлиш едно око в ,,морски риби'' :49128a21c22ad9

МИЛОКОП
Научното му наименование е sciaena cirrosa. Той принадлежи към семейството skiainidon.
Това е хищник,който се храни предимно с малки рибки.
Рибата е доста плаха, бяга при най-малката индикация за опасност дори ако стръвта е много апетна.
Въпреки благия и външен вид и по-различен от другите хищни риби, Милокопа е много бърза риба за която не представлява трудност да преследва дори сардина или скумрия. Той предпочита калните дълбини и може да я откриете по устията на реките, или малко по-навътре.Не рядко се случва да се открие и в дупки из скалите или в райони с водорасли.Милокопа лесно се разпознава по сребърно сивия си цвят от двете си страни ,черен гръб и мустаци под върха на брадичката. Риболува се с харпун,от лодка и парагад с парчета от риби или месо от миди. Лесно привиква и в аквариуми. Най-благоприятно време за риболов са месеците юли и август, а през зимата дори да са до самата стръв не проявяват никакъв интерес.

Милокопи?! Sciaena%20cirrosa
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Милокопи?! Empty Re: Милокопи?!

Писане  cerberus Чет 15 Окт 2009 - 12:40

Разбира се, че първо прочетох там.
Вчера при мен идва един рибар и твърдеше, че със сигурност рибата за която говоря по горе била, милокопи и идвала от морето, не кълвала на нищо, само с мрежи се ловяла??!!
Става въпрос за 100-тина километра нагоре по реката от морето и за еднометрови риби!!!
Ще се помъча да намеря снимка на рибата
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Милокопи?! Empty Re: Милокопи?!

Писане  vatus Чет 15 Окт 2009 - 16:58

В харпунджийското съсловие наричаме рибата минокоп /не знам дали е правиллно/. Аз имам простреляна единствено само една такава риба, преди доста години и беше около килограм, но имам колеги които могат да се похвалят с доста едри екземпляри.
vatus
vatus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.06.2009
Брой мнения : 2774 Рожд.дaта : 14.02.1956
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Милокопи?! Empty Re: Милокопи?!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите