GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов с жива заргана от брега!

+29
gogata1
MrNooneBG
Владо Коцев
bananaman
icokanev
triatomov
GENIUS
карид
vatus
Моряка
pepericos
direktora
ivaylo.filipov
тони котев
xivo
makari
rikitikitavi
dbc
cerberus
Gergov
DOCTORABukarNo1
tano
Тедо
own
mite
nissana
Дели
КИРО
Петър Василев
33 posters

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  triatomov Нед 20 Юли 2014 - 14:42

куката през очите а не през гърба или и двете 41990 
triatomov
triatomov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.06.2014
Брой мнения : 31 Рожд.дaта : 01.12.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  GENIUS Пон 21 Юли 2014 - 17:47

triatomov написа:куката през очите  

За да не вижда, защото винаги се връща към брега  :здравей: 
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  triatomov Вто 22 Юли 2014 - 8:30

GENIUS написа:
triatomov написа:куката през очите  

За да не вижда, защото винаги се връща към брега  :здравей: 

това означава ли че трябва да се закачи с 2 куки ,едната под гръбната перка а другата през очите 41990 
triatomov
triatomov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.06.2014
Брой мнения : 31 Рожд.дaта : 01.12.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  ivaylo.filipov Вто 22 Юли 2014 - 8:45

Според мен не ти трябва втора кука, по мой наблюдения повечето налапват рибата от към главата. Даже куката ако ти е през очите по-бързо ще можеш да ги засечеш. Със заргана съм хващал лаврак и дорадо, поне за тях си мисля, че втора не ти трябва, за другите хищници не знам.

Но ако имаш опасения лесно можеш да сложиш втора кука с ухо, дори да е подвижна, за да можеш да я регулираш според стръвта. Може да и сложиш и стопер или да я вържеш на възел без възел, който лесно се коригира и връзва на ново.Ама нека по опитните, които са ползвали кефал да кажат.

Аз лично таз година мисля зарганата да я пробвам с две куки, първата да е близо до главата, че ако има вятър, влакното прави голям корем и засичането на рибата е почти невъзможно, когато куката е назад по тялото. В 100% от случайте я изплюва надъвкана, та мисля, че кука близо до главата на рибата ще намали гелетата  sunglasses2 
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  icokanev Вто 26 Юли 2016 - 14:49

GENIUS написа:
triatomov написа:куката през очите  
За да не вижда, защото винаги се връща към брега 

Мисля, че не е до "виждането", имат и други "способи" за ориентиране!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  bananaman Сря 27 Юли 2016 - 12:44

Колеги прочетох цялата тема. само това с топчето може ли да не го правя? Поздрави! :здравей:


Последната промяна е направена от bananaman на Сря 27 Юли 2016 - 12:49; мнението е било променяно общо 1 път
bananaman
bananaman
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.09.2014
Брой мнения : 81 Рожд.дaта : 17.02.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  ivaylo.filipov Сря 27 Юли 2016 - 12:49

Това с топчето (парченцето стиропор) е задължително. Иначе като дръпне 10 метра и няма да знаеш къде ти е рибата (стръвта).

Аз лично ползвам въдица, това с макарите и кофите не съм го пробвал. При ловене с въдица не трябва да я оставяш без надзор, по простата причина, че рибата не трябва да усеща съпротивление на примамката след удъра и да успее да нагълта свободно, иначе ще изплюе стръвта.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  bananaman Сря 27 Юли 2016 - 12:51

Благодаря много колега! А с каква макара ловиш и какво влакно?
Поздрави
bananaman
bananaman
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.09.2014
Брой мнения : 81 Рожд.дaта : 17.02.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  ivaylo.filipov Сря 27 Юли 2016 - 12:54

Тика Тактфул размер 10 000, влакно 0,45. Преди ползвах шаранджийска пръчки около 3 либри, за рибите дето се въртяха в района по няколко кила нямаше проблем.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  bananaman Сря 27 Юли 2016 - 13:03

Благодарско колега! Ще гледам да пробвам тая година и ще пиша!
Поздрави!
bananaman
bananaman
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.09.2014
Брой мнения : 81 Рожд.дaта : 17.02.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  ivaylo.filipov Сря 27 Юли 2016 - 13:33

Гледай за места дето рибата гони. Ще ги познаеш по хвърчащтите над водата заргани. Видиш ли такова място, там е :) Специално за дорадото съм забелязал че прави на атаките на интервали. Навре се в залива, пръсне всичкия зарган и след това 2-3 часа не можеш да си хванеш за стръв, а и дорадото изчезва. След време пак се навре в залива и гони. Така през целият ден се повтарят тези случки.

Проблем се оказва набавянето на жива стръв. Това което гледах в едно клипче, но не съм имал възможност да пробвам е следното: Взимаш си един надуваем детски басейн, пълниш го с водица от морето и хващаш зарганчета и ги меташ вътре :) Когато дорадото се навре в залива и пръсне всичко, ще имаш възможност да пуснеш няколко заргана един след друг sunglasses2 и почти няма да имаш празно.

Пак от лични наблюдения дорадото можеш да го търсиш септември, през август не съм виждал.

Лаврака съм го виждал сутрин и привечер да е активен (не знам дали е така не я познавам много добре тая риба, това са ми наблзденията) и то в близост до брега.

Успех
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Владо Коцев Сря 27 Юли 2016 - 14:59

Здравейте,

веднъж май писах, но да се повторя, за запазване на зарганите живи - бутилка 10 литрова от минерална вода, продупчена за да се обменя водата завръзваш на колче във водата и си живеят по цял ден, а и лесно се пускат и вадят. Лошото е, че не става така да ги транспортираш
Владо Коцев
Владо Коцев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.02.2010
Брой мнения : 148 Рожд.дaта : 19.03.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  ivaylo.filipov Сря 27 Юли 2016 - 15:05

Колега, много добра идея. Ще я пробвам ;)
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  MrNooneBG Нед 2 Апр 2017 - 11:18

Супер полезна тема, но може ли авторът да обясни на какво казва корда? Очевидно не става дума за монофилно, нито за плетено влакно, ако съм разбрал правилно.
MrNooneBG
MrNooneBG
...........................
  ...........................

Регистриран на : 31.03.2017
Брой мнения : 5 Рожд.дaта : 26.04.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  gogata1 Нед 2 Апр 2017 - 13:32

MrNooneBG написа:Супер полезна тема, но може ли авторът да обясни на какво казва корда? Очевидно не става дума за монофилно, нито за плетено влакно, ако съм разбрал правилно.

Месина бре 488232
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Любак Нед 2 Апр 2017 - 17:38

MrNooneBG написа:.......... но може ли авторът да обясни на какво казва корда? Очевидно не става дума за монофилно, нито за плетено влакно, ако съм разбрал правилно.


-  = Риболовното влакно (наричано още корда) =.
Речникът на улицата.

Аз поне което знам е, че в страната на обикновения монофил казват : - струна, корда, влакно   а по морето му викаме мисина.

488232
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  MrNooneBG Пон 3 Апр 2017 - 13:59

Ами авторът на темата на.първа страница подробно обяснява, че не ства дума за влакно, аз разбирам монофил, щото ще пийне вода и ще смаже заргана от умора. Говори човека за корда, бетоняра му вика, явно на гръцки.
MrNooneBG
MrNooneBG
...........................
  ...........................

Регистриран на : 31.03.2017
Брой мнения : 5 Рожд.дaта : 26.04.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Пон 3 Апр 2017 - 14:16

MrNooneBG написа:Ами авторът на темата на.първа страница подробно обяснява, че не ства дума за влакно, аз разбирам монофил, щото ще пийне вода и ще смаже заргана от умора. Говори човека за корда, бетоняра му вика, явно на гръцки.

Може ли и аз да задам един въпрос?
Тънък бъзик ли е въпроса ти или си чел през редове?
Кое от двете е?


Петър Василев написа:
own написа:Навил съм се да пробвам този метод със зарганата. Незнам дали ще имам успех, но в края на август съм пътник към Ситония за една седмица и мисля да пробвам на кея в Оромос Панагиас
Някакви други тънкости. Влакното - монофил?
Успех с този метод ти гарантирам,че ще имаш ако настояваш.
Дълбочина не търси ,,може и на плажа,,ще гледаш да залагаш по-големи заргани,че малките бързо умират.
Ще те помоля каквото съм писал за метода да не го изменяш,,,,прът не трябва,нито влакно,,, корда ,не по-малка от 0,70 .За тия монофили ,,не знам какво представляват spying ,,,чета,монофил,но не знам ,,корда ли е това или нещо друго 12666  смях
Навремето когато живеех във България нямаше такава дума смях
:
Преди 24-25 години като влезеш в магазин за риб.стоки да пазариш не се казваше монофил,а корда .Аз все още си му викам корда ,а на гръцки е бетоня,а не бетоняра.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  MrNooneBG Пон 3 Апр 2017 - 15:08

Ни най-малко не се бъзикам. Съжалявам, ако така сте ме разбрали. Аз съм човек новобранец, който иска да се учи.
За каква тогава основна линия става дума, която не трябва да се слага, щото ще потъне и умори зарганът. Аз доколкото знам има монофилни влакна, които потъват и които не потъват, в зависимост от това, което е необходимо за случая. В този случай вероятно ни трябва непотъващо монофилно влакно.
Благодаря още веднъж на хората, които споделят опита и знанията си с такива като мен.
MrNooneBG
MrNooneBG
...........................
  ...........................

Регистриран на : 31.03.2017
Брой мнения : 5 Рожд.дaта : 26.04.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  krasimir Пон 3 Апр 2017 - 17:21

интересно. ако намеря време бих пробвал. тук ( в гандиа ловят на жива риба по следния начин . хвърля се олово тип котва / незнам как е наименованието им / изпъва се линията и на нея се закача повода с вирбел които се движи свободно по основната линия. използва св кефал зарган малки баракуди и сафрид.
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  D.Dimitrov Пон 3 Апр 2017 - 17:52

Вероятно оловото е такова:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ползва се при сърф риболов и бурно море на пясъчно дъно. Този метод с още малко екстри се ползва и в България по язовири. Предимството му е, че стръвта не обикаля където и скимне а се ограничава от линията и дължината на повода. Само си остава проблема когато ползваш кефал как да го накараш да ходи навътре неговото маменце.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Петър Василев Пон 3 Апр 2017 - 19:37

krasimir написа:интересно. ако намеря време бих пробвал. тук ( в гандиа ловят на жива риба по следния начин . хвърля се олово тип котва / незнам как е наименованието им / изпъва се линията и на  нея се закача повода с вирбел които се движи свободно по основната линия. използва св кефал зарган малки баракуди и сафрид.
Не е удачно да е с каквато и да е тежест,защото хищника не нагълтва веднага живата рибка а я захапва лекичко и тръгва .Тогава не трябва да усети никакво съпротивлемие поне за десетина метра.През това време в движение започва да гълта рибката.След ,....от 5-6 ,може и десет метра се правят два-три пъти резки и силни засечки за да се закачи добре куката и после следва борбата.
Тези риби,като например Лицата са много хитри и често не се закачат.Трябва да се изчакват да дръпнат повече метри без никакво съпротивление иначе изплюват рибката!
Как може да разберете дали е Лица ? Лицата преди да нападне прави кръгове покрай зарганата и се вижда.Като я налапа дръпва няколко метра и спира и започва да прави кръгове с рибката в уста.После пак тръгва и пак спира.Трябва да се внимава много да не се избърза.Докато не почне да взима без да спира не се засича.
Дорадото! Като налапа веднага прави скок над водата.
Маятикото. Лапа и тръгва като товарен влак без да спира .
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  zlia Сря 5 Апр 2017 - 12:48

абе със замръзена не става ли ? във фермите ги хранят със замръзен меджид до колкото знам .. вечер калкана се вдига на 2-3 метра от дъното и се премества .. обикновено на къси разстояния .. но нямам представа дали се храни през това време ;щ
avatar
zlia
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.11.2016
Брой мнения : 169 Рожд.дaта : 06.03.1986
Години : 38

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  DOCTORABukarNo1 Пет 28 Апр 2017 - 13:09

MrNooneBG написа:Супер полезна тема, но може ли авторът да обясни на какво казва корда? Очевидно не става дума за монофилно, нито за плетено влакно, ако съм разбрал правилно.

Колега, когато ти се роди през 1979 в България се продаваше само един вид рибарско влакно на чешката фирма Корда. Затова на рибарското влакно се казваше корда - както на всички 4x4 се казва джип.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Риболов с жива заргана от брега! - Page 5 Empty Re: Риболов с жива заргана от брега!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите