GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Щуката си иска МЕПС 5!

2 posters

Go down

Щуката си иска МЕПС 5! Empty Щуката си иска МЕПС 5!

Писане  DOCTORABukarNo1 Нед 28 Авг 2011 - 18:51

Вчера - Събота 27 Август 2011 година, oтидох на река Ейвън при село Екингтън и започнах риболова по cхемата която ме посъветва колегата hrimar- във форума ФМ.

[You must be registered and logged in to see this link.]

“Аз бих тръгнал на целенасочен многочасов щуколов по перспективните места. Първо сребърни въртележки, за проверка за активни щуки, после воблери кранкове, след това клатушки, и за десерт – експерименти с миноли – водене с паузи и туичинг. Пък за костурите и кефалите, не ти пречи да си носиш и лайт, да ги пробваш как са по изгрев.

P.S. Обърни повече внимание на играта на примамките и редувай различни видове дразнители, за да провокираш рибите и чак после на цветовете им.”


Тук при Екингтън реката е много бавна и с дълбочини до 4 метра където живеят огромни щуки, бели риби и костури.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Първо както посъветва колегата hrimar започнах със сребърните мепсове комет номер 4 и аглия номер 5 - резултат нула. След това сложих златиста мепс аглия номер 5 и още при втората проводка пoчувствах силен удар на 5 метра от брега и след кратка борба всред лилийте ето тази щука застана пред обектива.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Извинявам се че е цялата овъргаляна със суха трева, но много се мяташе. Щукатa бе дълга 61 cм и тежеше точно 1.5 кг.
След то ва продължих по плана на колегата хримар. Пробвах на воблери. Воблерите препоръчани от Павката още не са пристигнали от Полша затова пробвах с воблери, които разбрах от другите българи тук, че са много успешни за щука и бяла риба в Англия. Това са воблерите Abu Garcia Rocket Minnow – 11cм в цвят shad и albinо.

[You must be registered and logged in to see this image.]

И отново този воблер се представи добре на цвета shad ми удари едно щукле към 150 грама което реших да не снимам и веднага го пуснах обратно във водата.
След воблерите по cхемата на хримар дойде ред на клатушките. И тук се потвърди едно мое наблюдение. В местните реки най уловиста се оказва бронзовата клатушка на фирмата Luhr Jensen - Krocodile Spoon.
Аз имам само една такава. Тя е малка, само 7г. Всеки път досега на нея хващам риба. И този път я пробвах последна след другите сребристи крокодили и тобита които не порoдиха интерес в рибата. На бронзовият крокодил веднага имах подгонване, удар и за втори път щуката се откачи. Според мен това става защото примамката е дребна, за костур вероятно, и тройката и е малка или се е притъпила. Смятам да сменя тройката с нова и един номер по-голяма за да не изпускам повече щуки.
Накрая пристъпих към последната фаза на плана "хримар" - ултралайт със силикони и хванах доста дребни костурчета като това, но нищо по-едро.

[You must be registered and logged in to see this image.]

В заключение смятам че плана на колегата хримар е добра начална стртегия за риболов на щука за начинаещите спинингисти като мен и ще продължа да го прилагам и за в бъдеще!
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Щуката си иска МЕПС 5! Empty Re: Щуката си иска МЕПС 5!

Писане  Иван Нед 28 Авг 2011 - 21:14

Браво колега, доста поучителен риболов.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите