GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

магията на мухарския риболов

2 posters

Go down

важна тема магията на мухарския риболов

Писане  vlado_fidera Чет 15 Дек 2011 - 20:56

За мен това си е класика в риболова.Може би най красивия спорт.Няма нищо по красиво от това да ловиш със суха муха и да гледаш как в даден момент тя изчезва под водата предизвикала интереса на някоя риба.
Аз ловех с мухарски прът с дължина 2,7 м със змиевидни водачи, 5-6 клас.На макарата навивах първо бекинга около 10-12 метра, а върху него уникален за мен плуващ шнур на Сциентифик Англерс 5-6 клас по AFTMA.Дължината на повода ми бе 2,7 м тип "миша " опашка.В моменти когато ми бе невъзможно да ловя със суха муха с успех ловях на мокра муха, нимфа със златиста главичка и по рядко със стример.За мен най добрата муха за риболов на кефал в река е имитацията на оса.Уникална е и дава добри резултати.За пъстърва по малки балкански рекички използвах една чудесна мухарска пръчка 4-5 клас с дължина 2,4 м с навит на макарата паралелен шнур на фирмата Професионал, а след това го смених с друг плуващ шнур като използвах плетени поводи.Лошото е че поради здравословни проблеми вече не мога да упражнявам любимия ми мухарски риболов, но знае ли човек след време какво може да стане.Може би пак да хвана мухарката
vlado_fidera
vlado_fidera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.08.2011
Брой мнения : 178 Рожд.дaта : 08.09.1959
Години : 64

Върнете се в началото Go down

важна тема Re: магията на мухарския риболов

Писане  D.Dimitrov Сря 20 Авг 2014 - 16:44

Чудех се къде да го пусна и тук ми хареса заглавието на темата.
Колегите според мен заслужават поздравления!

[You must be registered and logged in to see this link.]

avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите