GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

+7
miroslavpetkov
max
esox hunter
tano
sava14
Nikolov
Петър Василев
11 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  miroslavpetkov Нед 8 Фев 2015 - 20:27

По молба на колеги от форума .....оловото пазач е готово :здравей:
Всички които искаха да ми пишат или  на 0898/786474

[You must be registered and logged in to see this image.]
miroslavpetkov
miroslavpetkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2011
Брой мнения : 452 Рожд.дaта : 24.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  miroslavpetkov Нед 25 Дек 2016 - 10:25

Понеже ми е любима тема ето няколко риПки :здравей: Уловени с тежест 0,500 гр на дъбочини от 80 до 140 метра.Стръв жив сафрид или скумрия :здравей:

[You must be registered and logged in to see this image.]
miroslavpetkov
miroslavpetkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2011
Брой мнения : 452 Рожд.дaта : 24.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  Любак Нед 25 Дек 2016 - 11:43

miroslavpetkov написа:Понеже ми е любима тема ето няколко риПки :здравей: Уловени с тежест 0,500 гр на дъбочини от 80 до 140 метра.Стръв жив сафрид или скумрия :здравей:

.............

Честито Рождество Христово  Миро. :здравей:

Аз нито съм ловил такива рибища, нито ще ловя някога, но питам.

Няма ли да е ....... маленко по-лесно да ги ловиш със слоу джиг, вместо да влачиш това  олово ? 12666
И каква е причината за използване на единия или другия начин за риболов ?

Весели празници и успешна 2017год. 135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  miroslavpetkov Нед 25 Дек 2016 - 13:07

Честито Рождество Христово Любак :здравей:
Много често рибата не иска нито на слоу нито на спид джиг и тогава само живата стръв помага.А по принцип винаги е най резултатно на жива стръв нищо неможе да се сравни с нея.Аз по принцип ловя само на фаст/спид джиг но дори и тази година ми се случи да пускам в пасаж от риби и да не докосват джига.Благодаря на Петьо че пусна тази тема преди време всичко съм учил най вече от него.А после натрупах и доста свой опит.Научих и доста други неща но всичко с времето си sunglasses2
miroslavpetkov
miroslavpetkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2011
Брой мнения : 452 Рожд.дaта : 24.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  Петър Василев Вто 27 Дек 2016 - 13:23

Благодаря ти братле,че се намери още един от малкото на които съм бил полезен.Няма да крия,нито ще съм скромен,че ми радостно,защото много рядко се чува или по-скоро признава,че съм отворил очите и то на доста хора.Друго е вече дали от този,който ще го прочете и разбере,защото не от всеки става рибар.Трява не само желание,но и да си го имаш отвътре!
С този монтаж,с ,който тази година и няколко напред спукаха гъза на Паламуди ,Лефери,че и Лавраци попитай ги от къде го знаят и ще ти отговорят,че те си ловят с него от деца смях Този монтаж го измислихме 4 -рима приятели .,аз и още трима гърци,които бяхме всеки ден заедно за риба години наред. Първо го споменах в Манията и какво се случи?Посъветвах ги да го пробват в Черно море и реакцията им знаеш ли каква беше?Те нашите риби не ядат пласмаси и разните им силикони!!!сАМО ЧЕПАРЕ !!! Веднага ме оплюха разни интернет рибари и ме увериха колко съм просТ. С годините се опитвах да изпиша всичко ,което знам за да помогна на колеги,но вече ми писна от смотани комплексари и ако си забелязъл вече почти нищо не пиша,а не съм предал и половината си опит.
Това ми беше болката,казах я!

п.п. Миро ,към теб специално,защото аз нямам възможност тук! Пробвай тази система на сладководен водоем,,,,, за сом,бяла или пък щука.Вярвам,че ще е много ефектна .Особенно за сом!
Весели празници на всички!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  тони котев Сря 28 Дек 2016 - 11:03

Пепи, няма нужда да се доказваш пред измислени герои, спестяваш ни часове въртене в морето и много литри бензин. Искам и аз още един път да ти благодаря за това.
Огносно темата, от скоро започнахме да го развиваме този риболов и тепърва ще откриваме дребните детайли . За мен основно са : на първо място скороста, идеалната е 0-8-1.3 км, по-бързо стръвта се вдига от дъното и няма кълване. На второ място е точно държането на стръвта близо до дъното, правих си експерименти-колегата ловеше плътно към дъното а аз на 4-8м. от него, той имаше в пъти повече удари. Наистина по този начин хващаме само риби които са дънни, но как не ми удари едно маятико, имахме маятико пак близо до дъното.
На трето място слагам въдицата, трябва изключително чуствителен връх, кълването понякога е почти незабележимо, със здравината на сомски прът. Ако има късмет удрят риби от порядъка на 30-40 и нагоре килограми, за силата на морската риба е излишно да споменавам.
Четвърто е здравата линия, имахме наистина зверски късания и то по скоро
прегризвания. Сега на края на линията слагаме на вирбел отделно парче флуорокарбон около метър и малко, дебелината му е 0-80 и там където са куките е двоен повода. Така значително намаляха загубите на хубави риби. Моята линия е РЕ 4 брейд марков 300м. с повод 060 флуорокарбон 10тина метра и накрая 080 пак флуорокарбон но по абразоустойчив.
Куките са 6.0 безкомпромисно здрави
На пето място е големината на оловото, най-доброто поне за нас е 300гр., то е съобразено със скороста ни на влачене, разбира се. Пробвахме с по-тежки но когато въдицата ти е постоянно в ръка много бързо се уморяваш. Ицо (Авес) намери от Германия на много изгодна цена, калъпи с които си леем оловата. Иначе излиза скъпичко, при постоянното тропане по дъното се късат по няколко олова на риболов , а едно струва 5 евро в магазина.
Шесто но не по маловажно е усигуряването на жива стръв, тук ни помогна много хазяина, ловиме основно на калмари, хващаме ги на влачене с воблерокалмарки, забелязах, че идеалната скорост на влачене е около 3.5 км. Лошото е, че се влачи на 3-8 м. дълбочина и понякога се налага буквално да се кара на 3-4 м от брега, и понеже се лови само по тъмно а ние не познаваме добре района, направо си е игра на руска ролетка да не се метнем на някоя скала. Хубавото е, че постепенно понаучихме местата и вече не е толкова опасно.
Колегата има успех и на скумрии и сафриди, но ние не можем да се похвалим със същото. В един от дните не можахме да си хванем калмари и с чепарето хванах набързо няколко скумрийки и фриси. Имахме само 2 калмара и съответно се хванаха 2 риби. Една скумрийка я разкарвах 4тири часа жива но нищо не и обърна внимание.
Седмо съм сложил сонара. С мощната сонда се виждат риби и на по-дълбоко, когато не ги виждаме почти няма кълване, а примерно местата са много переспективни. Има ли риби на сонара, не винаги , но има и кълванета.
За сега сме стигнали до тук. Със сигурност има какво още да учим, е ако някой подскаже нещо е добре дошло.
Поздрави на всички и весело посрещане на новата година
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  D.Dimitrov Сря 28 Дек 2016 - 11:16

тони котев написа:
Шесто но не по маловажно е усигуряването на жива стръв, тук ни помогна много хазяина, ловиме основно на калмари, хващаме ги на влачене с воблерокалмарки, забелязах, че идеалната скорост на влачене е около 3.5 км. Лошото е, че се влачи на 3-8 м. дълбочина и понякога се налага буквално да се кара на 3-4 м от брега, и понеже се лови само по тъмно а ние не познаваме добре района, направо си е игра на руска ролетка да не се метнем на някоя скала.
Приготвил съм такава на Рапала плюс разните там скаридки на Ямашита. След удар на влачане мисля да опитам на спининг в същата зона. Последно преди месец имах калмар и сепия на Такоян съвсем близо до дъното на 20 метра дълбочина. Явно когато ги има налитат дори на пилкерите на чепарето. Та след като сме ги открили с влаченето си струва да настояваме на същото място и с други техники според мен.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  тони котев Чет 29 Дек 2016 - 10:13

D.Dimitrov написа:..............
Приготвил съм такава на Рапала плюс разните там скаридки на Ямашита. След удар на влачане мисля да опитам на спининг в същата зона. Последно преди месец имах калмар  и сепия  на Такоян съвсем близо до дъното на 20 метра дълбочина. Явно когато ги има налитат дори на пилкерите на чепарето. Та след като сме ги открили с влаченето си струва да настояваме на същото място и с други техники според мен.

Ние не сме пробвали да спираме, но ако спираш и е дълбоко пробвай да помпаш с чепаре от калмарки. Първоначално така ловихме калмарите. А с такояна се хващат доста често сепии, на мен са ми фаворити по отношение на вкусови качества. За стръв са перфектни.
Забравих да спомена , че много важно е да си купите или направите чанта с помпа в която да се запазва жива стръвта. Ицо купи една 100 литрова от полиетилен, не е някаква философия да се направи. На въпроса ми защо е черна, гръка отговори, че калмарите не обичат ярка светлина и по-добре се запазват на тъмно.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  EU_BG_akademika Чет 29 Дек 2016 - 14:28

тони котев написа:
Лошото е, че се влачи на 3-8 м. дълбочина и понякога се налага буквално да се кара на 3-4 м от брега, и понеже се лови само по тъмно а ние не познаваме добре района, направо си е игра на руска ролетка да не се метнем на някоя скала.
Купете си това уредче. Гарантирам ви, че няма да имате никакви проблеми с неизвестността :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  D.Dimitrov Чет 29 Дек 2016 - 15:53

EU_BG_akademika написа:
тони котев написа:
Лошото е, че се влачи на 3-8 м. дълбочина и понякога се налага буквално да се кара на 3-4 м от брега, и понеже се лови само по тъмно а ние не познаваме добре района, направо си е игра на руска ролетка да не се метнем на някоя скала.
Купете си това уредче. Гарантирам ви, че няма да имате никакви проблеми с неизвестността :здравей:
Май не си разбрал точно за какво става въпрос. Защото препоръката ти е напълно неуместна.
Темата е важна за много колеги и търговските шеги са излишни.
Предлагам да изложиш вижданията си в твоята тема за продажба като опишеш как и защо го препоръчваш в конкретния случай.
За да е ясна връзката това тук го остави още два часа и после трий.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  EU_BG_akademika Чет 29 Дек 2016 - 17:37

Добре де, ама за къде става дума, 12666 и въобще не се шегувам :аххх:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  тони котев Чет 29 Дек 2016 - 17:42

Едно от най-хубавите качества на новият сонар е картографа. Като се покрие дадена територия много лесно виждаш предварително къде са хубавите места и караш лодката съобразно това. Рибите са обикновено около или в самите скали. В равното ако има самотна скала почти винаги има и риба около нея! Иначе в тинята много рядко се появява символ на рибка.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ! - Page 3 Empty Re: Bлачене с олово-пазач и почти всичките му тайни!!!! ТРОЛИНГ!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите