GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За шаран в студения сезон

+9
carpsliven2
Plat1ka
host200
илия
петко стоянов
Петър Василев
valmet
КИРО
Pavkata 1977
13 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

За шаран в студения сезон Empty За шаран в студения сезон

Писане  ???? Сря 2 Дек 2009 - 11:15

Последните 7-8 години съм ловил шарани през целия студен сезон ( имам в предвид месеците: декември , януари , февруари и март), на няколко водоема.
Водоемите на които съм ловил имат някои общи, еднакви особености- всички са арендни , неголеми водоеми и с максимални дълбочини не повече от 2.50-3.50 метра. Всичките са добре потдържани и със сравнително добри количества шарани от 1-1.5 до 5.0 кг.
На водоеми от този тип(на някои от тях), шраните също имат някои характерни особености- хранят се целогодишно и могат да се ловят и през студения сезон По начало шарана, за разлика от доста други видове мирни риби, не спи зимен сън, не се заравя в тинята и не престава да се храни, с изключение на много малки и къси периоди през най-студените зими. Метаболизма ( обмяната на веществата) на шараните е такъв, че през студения период необходимата храна за потдържане нормалните функции на организма, намалява с до десет пъти, в сравнение с най-активния перид през топлия сезон. Нямам наблюдения как стоят нещата в големите водоеми и големите реки по отношение на риболова на шаран зимата, но за сметка на това имам достатъчно наблюдения и практически опит за някои водоеми от типа на тези по-горе!!!!!
Например- в продължение на три години с един мой колега и приятел, всяка година откривахме риболова на шаран през първия неделен ден след Нова Година на един водоем между Карлово и Казанлък ( става дума за с. Габарево) и след това сме го посещавали всеки неделен ден ( без изключение), месеците януари ,февруари , март и част от април. През тези периоди имаше по няколко излета на кото водоема беше покрит 90% с лед, имаше и излети при много силен снеговалеж, имаше едната година и такива периоди(около месец), дето не можеше да се лови, щото 100% лед
През тези периоди сме ходили и на още няколко, аналогични на този, водоеми- пак с подобни положителни резултати / например: рибарниците до с. Ведраре, Карловско; риболов на плувка и пикер в края на миналата зима/
Сега , конкретно - отиваме към 9.00 на водоема, няма смисъл по-рано, дълбочини в най-дълбоката част около 2.80 и се настаняваме в противополжната, най-плитка част, с дълбочини 1.30-1.50.м. Да , вярно е че шараните седят повечето време в най-дълбоката част на водоема , но не се хранят там ; хранят се в най-плитката част на водоема и то само в продължение на 1.5-2 часа в периода от 12.00 до 16.00 Следва забъркване на захранка: тъмна , с ниска хранителна стойност, обаче силно ароматизирана с тежки и сладникави аромати- карамел, шоколад, меласа, ванилия(по някога). Захранване на две петна за плувки, на дистанция 15-18 метра от брега, с не повече от по три топки с големина на яйце, 15-20 зърна царевица от кутийка и по една, две прашки бял червей Ако има лед- още по-добре, захранва се непосредствено на 1-1.5 м пред края на леда. Риболова е с мачове, с неподвижни плувки 1.5гр , линия 0.14 с повод 0.12 , куки N500 номер 14 , стръв - едно средно голямо зърно царевица от кутийка и един или два бели червея. Следва палене на огън, печене на това-онова, хапване -пийване и чакане на шарани Те идват по обяд, около 12.00-13.00 и се "заседяват" до около 15.30-16.00; кълването е много плахо и с дълги опипвания на стръвта, след което следва бавно и почти хоризонтално потегляне на плувката. След засичането, съпротивата е далеч по-слаба от лятната а кълванетата много редки- хващали сме най-малко 3 броя , най-много 11 броя за един излет през тези периоди , но за сметка на това няма никакви каракуди , няма и шаранчета по 700-800гр. Шарините които се ловяха бяха от 1.500 до 4.500кг. Дохранване с много малки топчета, колкото едър лешник, по 4-5 зърна царевица и по 4-5 бели червея през двадесетина минути

На тези гьолове специално- те там са четери един над друг(на Вдраре са два), по дължина, леда на всичките е от дълбокото към плиткото. Това е така и на повечето водоеми от този тип. Това предполагам е поради причина, че се влива вода и се пълнят от към по-плитката част и предполагам, че при наличието на лед , водата която се влива сигурно е с 1-2 градуса по-висока температура от тази която е под леда. Не съм се сетил да я премеря.
Неслучайно писах за петната - на около 1.5м от края на леда и в никакъв случай не трябва да се допуска да се шмугнат под него, щото до там. Ако все пак това се случи- моментално вкарвам върха на мача на 50-60см под вода и от там нататък, "на късмет" и с повечко майсторлък.. Шараните са доста вяли и почти не ползвам аванс ( регулиран е " на скъсване") , но от друга страна мача с който ги ловя в този сезон е с абсолютно параболичен строй и се сгъва до дръжката, 3.90, фибростъкло, триколенен.

Самият аз не смятам, че зимно време шараните не кълват. Основното нещо, за да хванете шаран през зимата, е да се подбере правилен водоем. Първото и най-важно правило е да има, разбира се, шарани във водоема. След това, той трябва да отговаря на определени условия – дълбочината му да не надхвърля 3-4 м. Зимно време, когато е слънчево, плитките водоеми се затоплят по-бързо, а при вятър водата се обогатява с кислород. Тези два фактора могат да активизират шарана и да го накарат да изразходва енергия, което пък ще го накара да се храни. На останалите водоеми и най-силното слънце не може да събуди шарана.
Най-важното е да бъдат локализирани водоемите на които шарана се храни и лови и зимата. Втория момент е да бъдат локализирани зимните му маршрути , местостоянки , места за хранене и часове за хранене . Следва правилната методика на захранване , такъми и линии, тактика и монтажи, дохранване и не на последно място изваждането да става без много шум и в страни от петното . Рибите в този период са силно плашливи, изискват пълна тишина и липса на колеги с пружини и дънни наоколо. Стръвта трябва да е презентирана абсолютно неподвижно на дъното и по възможност с "мърдащ" компоненент в нея ( бял , пинки или тънък торен червей)
Имало е и моменти при много лошо време- имам в предвид силен вятър ( той, студа в този сезон си е ясен ) да ползвам успешно с мача или с фидера и ето този монтаж: Утежнението е подвижна тежест със шлаухка 5 ,8 или 10гр . За плувка(сигнализатор) ползвам гъше перо, около 25 сантиметрово с оцветен по-дебелия край. Разстоянието от оливетката до перото винаги е с 30-50см по-голямо от дълбочината. Поради това че перото е леко, линията винаги е изпъната от вятър, течение и т.н. Плувката, освен като сигнализатор на кълването, служи и като ориентир за оскъдното захранване и пак такова, дохранване. При поемане на стръвта( обикновено 1-2 зърна царевица от кутийка+бял) , плувката се изнася като на водни ски. За прът ползвам фидер 3.90/4.20. НН
За класическия шаранджийски риболов през зимния сезон нямам лични наблюдения, понеже не съм го практикувал, но сигурно има колеги които ще споделят личния си опит в тази тема!?

Наслука! :609c1f728720fb

п.п. и две снимки от последния такъв риболов в началото на тази година на рибарниците до с.Ведраре; риболова е на плувка и пикер с още двама колеги:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  Pavkata 1977 Сря 2 Дек 2009 - 17:43

worshippy worshippy worshippy и пак Благодарности!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  КИРО Чет 3 Дек 2009 - 21:52

Наборе,и от мен :c74e58b88a3bc5
Ще навия шефа да ме пусне тези дни да пробвам.
Неговия водоем отговаря напълно на твоите изисквания.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  valmet Пет 4 Дек 2009 - 20:35

Искам да допълня за улова на шаран в студените дни по р.Марица.
Та рибата в нашия край се гони предимно на жива стръв-земен червей,дървояд и вид червейчета набавени в сухите стъбла на копривата и магарешкия трън,но за съжаление не зная името му.
Има достатъчно много случаи,когато на дървояд на леко има изкарани доста шарани,кефали и сомове,но последния вид риба не е за тази тема.
Преди няколко години точно по това време имах уловени два шарана единия на две зърна царевица,а втория значително по-едър-на земен червей.Като в следващите излети ми направи впечатление,че на царевица взимаха шаранчета от порядъка на 1,5-2 кг,а на жива стръв от 3кг нагоре,дори и в сняг.А януари месец мой познат на дървояд извади 12 кг шарко.
Така че,живата стръв въобще не е за подценяване в студените дни!
valmet
valmet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2009
Брой мнения : 443 Рожд.дaта : 07.02.1977
Години : 47

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  ???? Вто 15 Дек 2009 - 15:24

Ще постна две статии с англичанина Марк Ади- дългогодишен треньор на националния отбор на Англия(мъже, риболов на плувка). Статиите са публикувани преди няколко години в сп. "Мач-Риболовец +", от което излязоха само три броя.

[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  Петър Василев Съб 26 Дек 2009 - 20:11

valmet написа:Искам да допълня за улова на шаран в студените дни по р.Марица.
Универсалната стръв за всички сезони за мен си остава водния червей.Може да се намери по сазове и бавно течащи ръкавчета в тинята.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  петко стоянов Нед 27 Дек 2009 - 10:32

На малките платени водоемчета сладката царевица си е хи през цялата година.Една кутия е предостатъчна за целия излет.Най-интересното е ,че на царевица в дип мида удря,а на топчета с ъс същия аромат-не 12666 ......явно визуално се ориентира мискинина...
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  илия Вто 29 Дек 2009 - 16:10

Искам да ми говорите за шарани, и то в големи водоеми.Какви са тез шаранета :dancingHappy_i
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  петко стоянов Вто 29 Дек 2009 - 18:33

...Големите-лятоска...нали знаеш къф ми е крив водоема бесило
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  ???? Сря 30 Дек 2009 - 1:19

илия написа:Искам да ми говорите за шарани, и то в големи водоеми.Какви са тез шаранета :dancingHappy_i

Няма как да се говори за за "шарани в големите водоеми" зимата; шараните могат да се ловят зимно време само и единствено във водоеми дето съм ги специфицирал като като параметри в първия пост в темата. Размера на шараните в тези водоеми, зависи само и единствено от арендатора(собственика) на съответния водоем; не зависи от нищо друго и шараните там, няма къде да ходят- винаги са на разположение, но не всички колеги знаят, че могат да се ловят шарани и в този сезон; отделно дето и някои водоеми около "платежоспособните" градове са обърнати на супермаркети- с поседмично зареждане на риби от порядъка на 1.0-1.300 кг и т.н. "спортен риболов"

Бих искал да видя "целеви рибололов" на шаран в голям, свободен водоем- зимно време!
п.п.ТЕЦ-овете, разбира се се изключват от тази схема; там "зимата" е само на брега
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  илия Сря 30 Дек 2009 - 6:52

И аз за това говоря.Тези, за малките зарибени водоеми са ясни, поне за мен.Интересно ми е за другите водоеми.Иначе за теца не може да се говори за зимен риболов, поне на основните места където се ходи.Писах го и другаде, за шарани зимно време, на големи водоеми ходихме на времето.Вадеха са хубави риби на комбайна(плочка кюспе), и същия с торен на куката.Сега нещата стоят по-друг начин, лятото ми трябват дни да излъжа някоя риба, да не говорим за зимата.По реките и сега удря по-някой шарко инцидентно между другите риби.И все пак искам да се изкажат колеги които са имали успех, пък макар и инцидентен. 503495
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  host200 Сря 30 Дек 2009 - 7:41

Колеги имам един познат дядо , който на Жребчево лови шаран през зимата с доста голям успех и ако не сам виждал с очите си нямаше да повярвам, обаче не казва как и с какво . Много неща ме е открехнал за риболова , ама как прави тези магии с шараните през зимата не казва 231589
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  Plat1ka Нед 21 Фев 2010 - 4:12

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето ви 2 снимки на Шарани уловени на големи неарендовани водоеми.

Тази зима имам около 15-тина Шарана между 0.500 и 3 кг !

В момента пиша от работа и ми е доста зле затова подробности ще дам утре когато се събудя. Но риболова на Шаран във неарендован водоем няма нищо общо с този описан по горе за амлките язовирчета пълни с Шарани!
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  carpsliven2 Нед 21 Фев 2010 - 11:11

Според мен нещата седът така.. преди да застуди много и да испадне в летаргия.. налита само на месо-черви,риби,раци,миди,охлюви.. ако не е много студено неиспада в летаргия и зимата се храни минимално със същите меса.. най страшно е тогава когато уцелиш деня в който излиза от летаргия .. тогава яде от всичко по много
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  Plat1ka Нед 21 Фев 2010 - 13:09

Secret Carp написа:Един полезен съвет от мен:
Не ходете за шаран,когато температурата на водата е под 10градуса.Тогава шарана само се движи-без да се храни.(говорим за големите шарани в свободни водоеми и изключваме тецовете)

Колега има и частни случай когато това не е така. Поне последните 3 шарана които улових бяха между 1.5 и 3 кг. ги хванах при температура от -6 градуса на въздуха и около 2-3 на водата (имаше 1 м. ледена кора по брега на язовира.

За риболова на Шаран зимно време има един единствен основен фактор с който трябва да се съобразим.

А той е: Къде се намира шаранът.

С падането на температурите мирните риби се изтеглят в зимните си укрития. Най-често това са дълбоки тинести ями по дъното понякога и на дълбочина 10-15-20м. За справка тази година имам 2 шарана от 13.5м. дълбочина. Не ме питай как се вади макар и ленив 2 кг шаран с 0.10 от тази дълбочина.

От малък ме учат,че шарана стане ли студено ляга и "заспива" зимен сън и край с кълването поне докато не се затопли. Същото било и с каракудата. За себе си съм направил извода. Че спирането на рибата да кълве не е точно заради студа. Според мен тя дори не спира да кълве. Просто се измества на места където ние неможем да и подадем стръвта. А поради слабата си активност няма как по никакъв начин да я изкараме от леговището и за да дойде да се храни.

Тази година на яз.Искър на дълбочина от 6.5м съм хванал около 30 кг каракуди и 4-ри Шарана най-големия 1.2 кг другите по 500-600 г! Рибите взимат само на бял червей.

Удачна стръв през зимата поне според мен за диви шарани (говорим в неарендован водоем) е само животинската. Тя е богата на много хранителни вещества и за нея шарана би си направил труда да я лапне.

От колеги професионалисти съм слушал зимно време как се лови шаран на хирономуси. Аз самият имам един два уловени на хирономус с бял.

Другото условие да клъвне шарана след като сме го намерили е линията и подаването на стръвта.

Линията трябва да е максимално финна. Аз ловя за плувките с 0.14,0.12 и повод 0.10! Малки куки макар и за шарани от 0.16 до 0.18 Аз лично ползвам камасани В511, В611 В711 поради факта че са по-дебели от обикновенните а и са доста здрави. Дебелината на куката е важна заради меките усти на шараните и ако е тънка кукичката просто се разкъсва устата и губим рибата! Плувките също възможно най-леките с които разполагаме и обстановката позволява да бъдат ползвани. Аз ловя с от 0.3 г до 1.5 г всичките с тънки антени и форма на морковче.

За захранките. Лично за мен те има спорен ефект защото не съм се убедил наплъно в действието им върху шарана и затова съм доста пестеливо настроен към тях. Винаги позлвам тъмна зимна захранка (черна на цвят за мен е най-добра) и в нея задължително има животински елемент. За аромати ползвам само конопено семе доказало ефективността си в ледените води. Захранвам доста пестеливо 3-4 стиски колкото мандарина и после според зависи. Риболова се поддържа с постянна стрелба на бял червей, ако във водоема няма костури и и други дребни рибки много добре е да се пусне и хирономус с глина на дъното. В момента в който имам удар на шаран почти спирам да мятам захранка (ако до тогава съм мятал по една малка стиска през 30-тина минути) и започвам ритмично подаване на червей. По 20-тина червейчета на всяко второ замятане. Мое наблюдение от личен а и не само опит е че когато е доста по студено или пък вали сняг шарана иска максимално малка стръв. За пример на яз.Сопот и на яз.Искър искаха по един бял на куката или бял с хирономус. И в по меки дни когато температурата е около 7-8 градуса може спокойно да го търсим и на 2-3 бели. Но както казах белите червеи не са единствената универсална стръв за зимата. Също така много подходяща е малък торен червей или червен червей както и комбинацията им с бял. Бял и хирономус си е класиката за студените дни.

Януари месец снимахме филм с Божидар(Папарака) и на филма улових 3 Шарана и наш приятел хвана и той един. Два от шараните както и един който се откачи удариха на 2 жъладови червея+ един бял !


Като заключение за да ловим шаран зимата....

1. Трябва да го намерим (зимните му леговища)
2. Да ползваме повече животинска стръв
3. Най-важното за успешен риболов. Да не спираме да експериментираме било то със стръвта било със линията или начина на подаване на храната.

Ето и още една две снимки. !

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ако има и други въпроси готов съм да допълвам темата.

За мен риболова на Шаран зимно време е изключително интересен поради своята специфика, докато лятото тази риба не представлява особен интерес стига да не се завърти на петното ми за Платики :)
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  Plat1ka Нед 21 Фев 2010 - 13:34

Secret Carp написа:
Secret Carp написа:говорим за големите шарани в свободни водоеми и изключваме тецовете)
Тези по кило и полвина са палета.
Големите при по-ниска температура от 10 градуса на водата-не се хранят-само се движат.

Може и така да е аз нямам уловен Шаран над 3 кг нито зимата нито лятото а неарендован водоем.
Но дали не се хранят или порсто са доста на по-дълбоко няма как да знам :)
Plat1ka
Plat1ka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 156 Рожд.дaта : 01.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  ???? Нед 21 Фев 2010 - 14:15

Аз също не съм хващал последните няколко години, шаран над 3 кила в свободен водоем: например, на Душанци просто няма шарани над 3 кила и с чиста съвест си ловя такива дето са по 1.5-2.5 кила.. Тецовете, няма какво да ги коментираме като "зимни"; там няма зима.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  ???? Нед 21 Фев 2010 - 19:10

Зимата се набляга на аромати с алкохолна основа,когато се залага на топчета или царевица.
Препоръчително е обаче да се ползва жива стръв,но естествено такава,която,не могат да зимат червеноперките.Повечето шаранджии вече са запознати с този начин на риболов,а именно не безизвестния Maggot Carp RigЧервеите също може да бъдат дипнати в ДИП на алкохолна основа,но за кратко,за да не ги уморим

[You must be registered and logged in to see this image.]

Магота клипса се ползва във ПВА чорапче с малко пелетки,начупени топчета,царевичка и червеи.Не се храни повече,понеже рибата е ленива.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  tisho5001 Вто 24 Авг 2010 - 8:11

:thumbsupsmiley :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley worshippy worshippy worshippy
tisho5001
tisho5001
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.01.2010
Брой мнения : 31 Рожд.дaта : 07.09.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty КВО ФАНАХ ПРЕДИ НОВА ГОДИНА

Писане  savi aleksiev Сря 4 Яну 2012 - 21:49

Е те това отразих по настояване на компанията ми на Копринка на 28 12 2011г.

[You must be registered and logged in to see this image.]
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  КИРО Сря 4 Яну 2012 - 21:56

С по-щастлива физиономия не бях те виждал до сега. super
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  Светозар Върбанов Сря 4 Яну 2012 - 21:57

На Копринка или на едно от частните гьолчета до Копринка ?
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  savi aleksiev Чет 5 Яну 2012 - 21:10

Светозар Върбанов написа:На Копринка или на едно от частните гьолчета до Копринка ?

Както му казват ФРЪНЦУЗИТЕ екзакт :thumbsupsmiley :thumbsupsmiley :3f7e6dc87de4b9 super
Светозар печелиш почерпка на Траката без лимит sunglasses2
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  savi aleksiev Чет 5 Яну 2012 - 21:17

КИРО написа:С по-щастлива физиономия не бях те виждал до сега. super

А ми Кире кога от морето си вадил четири кила риба за последно 12666 аз лично преди две години sunglasses2 :dancingHappy_i spying
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  КИРО Пет 6 Яну 2012 - 6:18

Ами май на 12.06.2012г 12666
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

За шаран в студения сезон Empty Re: За шаран в студения сезон

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите