GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Приливи и отливи-кога кълве повече.

+5
valium
DOCTORABukarNo1
cerberus
Дели
makari
9 posters

Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  makari Нед 6 Дек 2009 - 0:00

Слушал съм,че някои риби се хващат по-добре при прилив,а други при отлив.Ако може всеки който знае по нещо да го сподели,че ми е интересно след последния риболов на кея на Неа Перамос.
След като пуснахме въдиците от около два часа през ноща до към четири имахме доста интензивно удари,но след 4ч. кълването внезапно спря.Кълвеха предимно змиорки/описал съм по-подробно в риболовни излети/.На разсъмване видяхме,че нивото беше спаднало с около 20 до 30 сантиметра :217b315cad77fe 00cb7643c76cf487f206
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  Дели Нед 6 Дек 2009 - 15:53

Моите наблюдения съвпадат с това което съм чувал, че рибите при отлив или ги няма или не се хващат.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  cerberus Пон 7 Дек 2009 - 9:04

Лично, не съм забелязал, да има някаква зависимост, от приливите и отливите.
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  Дели Съб 6 Фев 2010 - 20:53

Предстои ми риболов на място където приливите са големи и влияят на риболова и подготвяйки се попаднах на този сайт [You must be registered and logged in to see this link.]
Там се правят смели прогнози от колко до колко часа рибите ще са активни. Има и прогнози за времето и фазите на луната. Интересно, че дават и прогнози за Варна.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  DOCTORABukarNo1 Нед 7 Фев 2010 - 14:17

При големи приливи правилото е да се лови 2 часа преди максимален прилив и два часа след началото на отлива.
При неподвижна вода мажду двата, за около половин час рибата спира да кълве.
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  valium Съб 20 Сеп 2014 - 16:38

Скромните ми наблюдения сочат, че при отлив никакви ги няма рибите от брега или в малко пристанище. Има ли откъде да се информираме за отливите по бреговете на Северна Гърция?
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  xoxo Нед 21 Сеп 2014 - 9:47

DOCTORABukarNo1 написа:При големи приливи правилото е да се лови 2 часа преди максимален прилив и два часа след началото на отлива.
При неподвижна вода мажду двата, за около половин час рибата спира да кълве.

Да,така е, но мисля че важи само за океаните където приливи/ отливи е 2-3-4 м вертикално ниво и важи само до за няколко мили от брега - за по навътре няма значение
xoxo
xoxo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.02.2012
Брой мнения : 116 Рожд.дaта : 01.07.1950
Години : 73

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  Петър Василев Нед 21 Сеп 2014 - 11:21

valium написа:Скромните ми наблюдения сочат, че при отлив никакви ги няма рибите от брега или в малко пристанище. Има ли откъде да се информираме за отливите по бреговете на Северна Гърция?
В Гърция няма такива сериозни приливи и отливи.Освен ако навътре в морето има голяма фортуна и пак е незначително.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  valium Нед 21 Сеп 2014 - 18:36

Дори малките отливи по бреговете на Северна Гърция при риболов от брега оказват негативно влияние върху риболова(или аз греша в подхода).
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  Петър Василев Нед 21 Сеп 2014 - 19:39

valium написа:Дори малките отливи по бреговете на Северна Гърция при риболов от брега оказват негативно влияние върху риболова(или аз греша в подхода).
Не грешиш,но тези отливи са причинени от както казах лошо време,а знаеш,че рибата се влияе от атмосферното налягане.Преди да се развали времето или резките колебания на температурите за мен са по-важни.Тогава рибата не кълве.Това е мое виждане по въпроса.
Много пъти ми се е случвало идеален ден за риболов,а рибата да не пипа въобще и на другият ден да трещи и гърми.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  roko koko Пон 22 Сеп 2014 - 9:22

Аз съм забелязал обратното,ден два преди да се сговняса времето (и то прогнозите да са за няколко дни)рибата пощурява да яде(като казвам риба говоря за нашата си риба -сафрид ,поп,чернокоп).
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  EU_BG_akademika Пон 22 Сеп 2014 - 9:39

roko koko написа:Аз съм забелязал обратното,ден два преди да се сговняса времето (и то прогнозите да са за няколко дни)рибата пощурява да яде(като казвам риба говоря за нашата си риба -сафрид ,поп,чернокоп).
Аве в Черно море, не може да се говори за приливи и отливи, много са незначителни за да оказват влияние върху рибата. Много по голямо влияние оказва източването на язовир върху нея :аххх:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Приливи и отливи-кога кълве повече. Empty Re: Приливи и отливи-кога кълве повече.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите