GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Забраняват яз.Йовковци

+5
nasco2
вакрил
gogolisec
Мънцата
maranzika
9 posters

Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Забраняват яз.Йовковци

Писане  maranzika Сря 16 Яну 2013 - 18:40

Привет колеги.Това е мълвата която се носи из В.Търново и околните градове от седмица насам.Искат да го забранят,щото се понавъди риба и сега охраната от ВИК-Йовковци иска да си пуска мрежите необезпокоявано.Така беше преди десетки години.Сега ги е яд че има рибари и лодки и няма как да пускат мрежите и геримите както бяха свикнали до преди 2-3 години.
Нека всички заинтерисовани това да не стане да напишат по един мейл на Държавните мишки от МОСВ и ВИК.Аз го направих.Пратих над 20 мейла вече и нямам никакъв отговор.Всичко се прави тихомълком зад гърба на рибарите и туроператори...Щото и те са заинтерисовани.Ако няма язовир-няма туристи и съответно всичко загива...Та ето ви няколко мейла на които можете да пишете
с въпроса:Вярно ли е че язовир Йовковци ще бъде забранен за
риболов,кой го решава и защо?
Пратете колкото се може повече мейли,пък да видим...Ей на тия дето ги храним с нашите данъци...:
[You must be registered and logged in to see this link.]

maranzika
maranzika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.08.2010
Брой мнения : 27 Рожд.дaта : 28.11.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  Мънцата Сря 16 Яну 2013 - 20:32

maranzika написа:Това е мълвата която се носи из В.Търново и околните градове от седмица насам.
Само заради една мълва да се вдигат гюрултии ... 12666 Последната мълва беше за Сопот, ама ... [You must be registered and logged in to see this link.]
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  gogolisec Сря 16 Яну 2013 - 22:31

Не е баш тъй, Мънца! На Сопот може и да му се е разминало, а може и да не е! Апетитите са големи, защото и субсидиите от Европата са още по-големи. Заобикалят закони и правила и се настаняват на място, което досега не са виждали през живота си и ковът табели навред. Наште Крапец и Александрово и повечето микроязовирчета по населените места са вече "взети"! От кой, от кога, защо.., никой не казва. Намесени са вишестоящите и нямат мърдане, докато не опукат рибата и не грабнат тлъстите пачки! Един Стамболийски ни остана и дано остане, че тогаз...! :5ff67901e688fa
Дано си останат само слухове и за Йовковци! 231589
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  maranzika Чет 17 Яну 2013 - 8:50

Щом кмета на град Елена знае значи не е само слух...Както и да е ,дано се размине,ама надали... :9bbce68c65a7e8
maranzika
maranzika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.08.2010
Брой мнения : 27 Рожд.дaта : 28.11.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  вакрил Чет 17 Яну 2013 - 9:28

По добре да се напише едно писмо под което да си сложим имената и така да им се изпрати,като видят много и организирани хора по ще му обърнат внимание,от колкото на единични.
вакрил
вакрил
мир на праха му

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  nasco2 Пет 18 Яну 2013 - 10:35


Май още не съм се събудил, прочетох зарибяват вместо забраняват и се зарадвах а то какво било 41990 Това лято бях там за 3 дни в едно хотелче на брега. Чудесно местенце и мислех догодина да повторя 12666 Почвам с мейлите имам един личен и няколко служебни :f38b1c44c48ae2
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  maranzika Пет 18 Яну 2013 - 22:37

Получих странен отговор тая вечер...4 въпроса,1 отговор....-но пак е нещо...Явно са се стреснали...

Здравейте,

Към настоящият момент във „ВиК Йовковци” ООД, гр. В. Търново няма постъпила официална Заповед за забрана на риболова в яз. „Йовковци”.

maranzika
maranzika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.08.2010
Брой мнения : 27 Рожд.дaта : 28.11.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  EU_BG_akademika Съб 19 Яну 2013 - 8:06

gogolisec написа: Наште Крапец и Александрово и повечето микроязовирчета по населените места са вече "взети"!
Ти да видиш......
Отивам аз на "Крапец", преди 3 години, като изрично ме предупредиха, че договорът на наематеите с община Угърчин е изтекъл и не са го подновили..............
Никога не бях ходил, а то се качваш по едно хълмче нагоре и в чашата на хълмчето е водоема, красиво място...!
В оснавата хълмчето сложена една дървена бариера на четал....и захвана за някакво дърво в другия край. Излиза от един фургон един разбойник с лятни бивши военни куртка и кепе с кратки гащи и джапанки..
И ми вика
-8 лв.
-На какво основание?
-Аз съм арендаторът..
-Дай да видя договорът
-Не е в мен...
-Е като не е в теб, съжелявам, вдигай бариерата....
Карахме, по тоя диалог 10 мин, качих се в джипа, който изобщо не усети бариерата, а си влачех и лодката, щот ми казаха че е голям и газ нанагоре....
Пуснах кучето, и взех да си пускам лодката, оня пристига на почетно разстояние от 15-20 метра и ми говори нещо за обаждане в полицията.
Викам обади се, щото тамън мислех аз да им звънна и да им кажа, че събираш тук незаконно пари.
Изчезна....
Има риба в тоя язовир или поне тогава имаше, тамън три изтървах на тролинг. Едната беше щука, видях и главата, щото благоволи да дойде до лодката и там да се откачи, беше между 1.5/2кг
На смрачаване си качих лодката и кучето по местата и като спуснах доло, фургонът заключен и нема никой. Та таквиз ми ти арендатори. Сам си бях 7-8 часа на язовира :dancingHappy_i
Много хубаво място. От тогава не съм ходил, но чух че пак има арендатори.....ЗАКОННИ.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  krasentotev Чет 12 Дек 2013 - 19:14

Пратих на всички имейли ,но на денева и говермент нещо не иска да се изпратят,най вероятно са сменени имейлите или нещо е сгрешено в адреса.Нищо да видим другите какво ще отговорят ако въобще отговорят.
За Камчия как стоят нещата ,тази година ще го забранят ли пак ?
krasentotev
krasentotev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2013
Брой мнения : 26 Рожд.дaта : 04.11.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  майсторчето страхил Чет 12 Дек 2013 - 22:41

krasentotev написа:Пратих на всички имейли ,
Колега,тя офанзивата със забраната отмина.Язовира не беше забранен както планираха.
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  krasentotev Съб 14 Дек 2013 - 9:21

майсторчето страхил написа:
krasentotev написа:Пратих на всички имейли ,
Колега,тя офанзивата със забраната отмина.Язовира не беше забранен както планираха.

Хаха закъснял съм значи но нищо ,те и на мен така отговориха ,че няма да има забрана.Ето отговора им :

[You must be registered and logged in to see this link.]
09:32 (отпреди 23 часа)

до мен
Не е вярно че ще бъде забранен риболова.
С поздрав Ст. Антонов
krasentotev
krasentotev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2013
Брой мнения : 26 Рожд.дaта : 04.11.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  krasentotev Съб 14 Дек 2013 - 9:22

Казвайте тогава на къде от жълтите зони да се насоча и каква риба да търся  sunglasses2 
krasentotev
krasentotev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2013
Брой мнения : 26 Рожд.дaта : 04.11.1979
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  Любак Съб 14 Дек 2013 - 10:03

krasentotev написа:Казвайте тогава на къде от жълтите зони да се насоча и каква риба да търся  sunglasses2 

Има си раздел и тема в него, по твоя въпрос. 364672 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  gogolisec Съб 14 Дек 2013 - 16:15

EU_BG_akademika написа:
gogolisec написа:  Наште Крапец и Александрово и повечето микроязовирчета по населените места са вече "взети"!
Ти да видиш......
Отивам аз на "Крапец", преди 3 години, като изрично ме предупредиха, че договорът на наематеите с община Угърчин е изтекъл и не са го подновили..............
Никога не бях ходил, а то се качваш по едно хълмче нагоре и в чашата на хълмчето е водоема, красиво място...!
В оснавата  хълмчето сложена една дървена бариера на четал....и захвана за някакво дърво в другия край. Излиза от един фургон един разбойник с лятни бивши военни куртка и кепе с кратки гащи и джапанки..
И ми вика
-8 лв.
-На какво основание?
-Аз съм арендаторът..
-Дай да видя договорът
-Не е в мен...
-Е като не е в теб, съжелявам, вдигай бариерата....
Карахме, по тоя диалог 10 мин, качих се в джипа, който изобщо не усети бариерата, а си влачех и лодката, щот ми казаха че е голям и газ нанагоре....
Пуснах кучето, и взех да си пускам лодката, оня пристига на почетно разстояние от 15-20 метра и ми говори нещо за обаждане в полицията.
Викам обади се, щото тамън мислех аз да им звънна и да им кажа, че събираш тук незаконно пари.
Изчезна....
Има риба в тоя язовир или поне тогава имаше, тамън три изтървах на тролинг. Едната беше щука, видях и главата, щото благоволи да дойде до лодката и там да се откачи, беше между 1.5/2кг
На смрачаване си качих лодката и кучето по местата и като спуснах доло, фургонът заключен и нема никой. Та таквиз ми ти арендатори. Сам си бях 7-8 часа на язовира :dancingHappy_i
Много хубаво място. От тогава не съм ходил, но чух че пак има арендатори.....ЗАКОННИ.
Интересно, че това мнение ми е убягнало от полезрението, когато си го писал! Тъй, както ти чета поста, явно става въпрос за яз. Морун, който е в община Угърчин, а на Крапец има доста подстъпи, без да се налага да минаваш бариери и фургони. А близо до стената има вила на ловното, която до преди няколко години се охраняваше, имаше пиянски изцепки там от страна на ръководството, на всяко откриване организираха състезания и беше много интересно. Честно да си кажа, не съм ходил поне 3 години на тоя гьол. А имам добри спомени от близкото минало. До колкото ми е известно, след нова година и на Крапец и на Александрово ще може да се лови свободно!  d5116e0ebf2fc8f68ade
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  EU_BG_akademika Съб 14 Дек 2013 - 18:02

]
gogolisec написа: явно става въпрос за яз. Морун, който е в община Угърчин.....
Да Морун, сега като го написа и се сетих :рок: 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Забраняват яз.Йовковци Empty Re: Забраняват яз.Йовковци

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите