GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сонари Humminbird

+18
radoadvokat
palamudov
savi aleksiev
MAX 2
ribarya
gogo26
divein
КИРО
mdesov
roko koko
Петър Василев
D.Dimitrov
Любак
tano
max
xoxo
EU_BG_akademika
Мънцата
22 posters

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  roko koko Сря 13 Авг 2014 - 10:47

смях смях смях Темата ,бавно и лежерно ,но сигурно си потече в правилното русло..........където и е и мястото де spying .

roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  mdesov Сря 13 Авг 2014 - 11:33

D.Dimitrov написа:Като я сметнах като килограми и разделих цената на такъмите се получи нещо такова. За сафрида съм на около 86 лева килограма към момента. С "правилния" сонар дали ще я докарам до към стотака?

Ако всеки расъждава като теб, трябва да си продадем всичките тъкъми и да спрем да ходим за риба.

Аз лично ходя за риба, за УДОВОЛСТВИЕ и никога не съм смятъл колко ми излиза килограма. Целата е да се разтоварвам и да се кефя на "играчките". Почна ли да мисля колко ми излиза килограма, по-добре да си изхвърля всички такъми и да стана счетоводител sunglasses2 
mdesov
mdesov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.04.2013
Брой мнения : 586 Рожд.дaта : 12.09.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty 123

Писане  max Сря 13 Авг 2014 - 12:24

mdesov написа:
D.Dimitrov написа:Като я сметнах като килограми и разделих цената на такъмите се получи нещо такова. За сафрида съм на около 86 лева килограма към момента. С "правилния" сонар дали ще я докарам до към стотака?

Ако всеки расъждава като теб, трябва да си продадем всичките тъкъми и да спрем да ходим за риба.

Аз лично ходя за риба, за УДОВОЛСТВИЕ и никога не съм смятъл колко ми излиза килограма. Целата е да се разтоварвам и да се кефя на "играчките". Почна ли да мисля колко ми излиза килограма, по-добре да си изхвърля всички такъми и да стана счетоводител sunglasses2 
                                                                                                                  Колегата се майтапи сигурно  (мислех че в тоя форум  формулата такъми +бензин +Х=......... не съществува ???).Дано се майтапи. sunglasses2
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  MAX 2 Сря 13 Авг 2014 - 12:51

Вижте момчета, не ви продавам нищо! Прочетох някой неща които ме навеждат на мислълта че не знаете всичко по тази тема.
Ме ме убеждавайте обаче че риболова е същият като преди години. Когато риба има хващат всички, дори тези без сонар. Но когато рибата е малко нещата изглеждат по друг начин - хващат само подготвените и тези които знаят как , къде и на какво.
Колегата ме е цитирал 10-на пъти, не мисля да отговарям точка по точка, а само най важното:
Ел. двигателя ми се управлява от сонара
С обикновен сонар не се виждат чепарето и рибите които го следват в поне 90% от случайте.
Когато виждаш къде са рибите и къде ти е чепарето нещата изглеждат доста различно.
Аз не се опитвам да те убедя да си купиш хубав сонар, нито че сонара за 200 лв. или евро няма същите възможности като моя. Опитвам се да кажа че с моя сонар виждам неща които ти няма как да видиш. Ако това не е от значение за теб в никакъв случай не купувай нещо за над 200лв. Допълнителните възможности които имам като периферия , функций и режими за мен са още по ценни. Сигурен съм обаче че болшинството от вас никога няма да ползват даунригер или функций откартплотера докато влачат. В този смисъл смятам спора за излишен. Ако някой го интерсува нещо конкретно с удоволствие бих го разяснил.
MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  КИРО Сря 13 Авг 2014 - 13:34

mdesov написа:
D.Dimitrov написа:Като я сметнах като килограми и разделих цената на такъмите се получи нещо такова. За сафрида съм на около 86 лева килограма към момента. С "правилния" сонар дали ще я докарам до към стотака?

Ако всеки расъждава като теб, трябва да си продадем всичките тъкъми и да спрем да ходим за риба........ 
Миро,Митака е съвсем друг човек,а относно финансовото му положение.......
Мисля че поради друга причина е почнал да смята за рибите...... не знам 

Иво,естественно, че по-добрия сонар ти дава поне "100м предимство".
Но май никога няма да си позволя да си монтирам такъв.
Даже и да имам финансовата възможност.
Едното е,че такава техника си иска вниманието,а аз съм голям палачор.
Другото,като се измъкна в морето,все повече се усещам,че не гледам морето и подробностите му,
а погледа ми забит в ТВ-то.Кефа почна да остава на заден план заради рибата.

Ако става въпрос за южните морета (Турско и Гръцко)- не влизам в спор по никакъв начин.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  Мънцата Сря 13 Авг 2014 - 13:40

MAX 2 написа:Вижте момчета, не ви продавам нищо! Прочетох някой неща които ме навеждат на мислълта че не знаете всичко по тази тема.
Ме ме убеждавайте обаче че риболова е същият като преди години. Когато риба има хващат всички, дори тези без сонар. Но когато рибата е малко нещата изглеждат по друг начин - хващат само подготвените и тези които знаят как , къде и на какво.
Колегата ме е цитирал 10-на пъти, не мисля да отговарям точка по точка, а само най важното:
Ел. двигателя ми се управлява от сонара
С обикновен сонар не се виждат чепарето и рибите които го следват в поне 90% от случайте.
Когато виждаш къде са рибите и къде ти е чепарето нещата изглеждат доста различно.
Аз не се опитвам да те убедя да си купиш хубав сонар, нито че сонара за 200 лв. или евро няма същите възможности като моя. Опитвам се да кажа че с моя сонар виждам неща които ти няма как да видиш. Ако това не е от значение за теб в никакъв случай не купувай нещо за над 200лв. Допълнителните възможности които имам като периферия , функций и режими за мен са още по ценни. Сигурен съм обаче че болшинството от вас никога няма да ползват даунригер или функций откартплотера докато влачат. В този смисъл смятам спора за излишен. Ако някой го интерсува нещо конкретно с удоволствие бих го разяснил.
Абсолютно съм съгласен с всичко казано от теб, Иво  65ace96196811c664645 И наистина се радвам, че човек като теб взема темата присърце! Аз например имам страшно много въпроси по отношение на сонара, или по-точно правилното му разчитане - нещо, което според мен е най-важното, а повечето хора не са наясно точно с това! Ще гледам да систематизирам въпросите си в най-скоро време  135d02aa35ad75a2cb71 
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  divein Сря 13 Авг 2014 - 15:10

Хубавия сонар (скъпия сонар) дава предимство на тези, които знаят как да използват всичките му възможности. Съдейки по себе си имам Humminbird 997C, на който ако ползвам и 30% от функциите е пак добре, просто не съм чак такъв любител на техниката. Виж Академика ако го хване за месец сигурно ще почне да различава и мъжките и женските риби. Та мисълта ми е че по-добре първо да си разучим нашите машинки на 100% и тогава сами ще разберем, кога имаме нужда от по-висок клас машинки.
Таз математика със цената на оборудването и рибат миналата година, като смятах излезе че 20 год мога да ям по 1 кило сьомга на седмица и се отказах. Сега продължавам едновременно да купувам и нови такъми и  всяка седмица пак купувам риба.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  roko koko Сря 13 Авг 2014 - 17:16

Те тука бе отговорено съвършенно правилно .Всеки знае за себе си и според себе си какво му е нужно поне на този етап от който се намира.

Що се отнася до счетоводството,на всеки от нас му е ясно ,че кльопаме калкани като хващаме попчета,неправилно разбрахте Митака.
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  EU_BG_akademika Сря 13 Авг 2014 - 19:26

divein написа:Сега продължавам едновременно да купувам и нови такъми и  всяка седмица пак купувам риба.
Значи постъпваш като всички в този форум....па и не само в този...
Сонара да се разучи иска време, защото не е само да го купиш а трябва и да го настройваш, първо ти му казваш какво искаш от него и тогава той ти дава исканата информция.....
Първо като вземеш не позната машина, изгледаш клипа за съответната марка и модел. Разбираш, че нищо не разбираш, после заравяш нос в менюто, ако е на български добре или знаеш английски добре, излизат подсказки, ако не се оправяш с менюто лошо, тази машина не е твоята....
Та ако се оправяш взимаш един приятел бира, кебапчета туй онуй и някой прохладен слънчев пролетен или есен ден взимаш 5-60 метра месина здрава 0.5 или 1.0, котвата, камък- кило-две вързан в мрежа и чернокопско чепаре с кука поне 3 ако не 2 или 1.....
Отиваш някъде на дълбочината на поворота и пускаш бавно котвата точно под сондата, сонара ще я види както и да на е настроен, като стигне вече долу единия я мести а собственика променя настройки, чувствителност, контраст, цветова схема, мащабиране, сменя настройки за чистота и плътност на вода и т.н, докато се се убеди че разпознава тази котва и може да си я намери като я скъса... 6e6ebecd09233a2d4a30 смях после котвата се мести по борда на лодката докато излезе от обхват за да се види горе долу докъде хваща лъча, Това се повтаря и с камъка, при сонарите със структур/даун скан е по лесно, но с другите си е играчка. Като почнеш да различаваш кое е котва кое е камък, Връзваш 100гр тежест на чепарето и започваш същата операция за да разбереш кои местоположения за пропадане, се виждат на екрана. Виждаш ли си чепарето това което е около него е риба или медузи. Така се научаваш да различаваш кое е риба...
Щото символите нищо не означават...Прав е Мънцата преди всичко трябва да се знае какво иска да ти каже сонара, от това което ти си му казал, че искаш да знаеш...
И това е за риболов на чепаре от място, съвсем друго е при тролинг, аз едни цял ден си грах на яз. Сопот, доакто си намеря топуза на даунригера, защото той ти казва къде точно влачиш примамката.....
Друго е за сом на кльонк и прочее, не се ли научиш сам да си четеш ехограмата, и да сви правиш настроките, каквото и да говорим тука все си е тая. Затова човек като си направи профили на един сонар му е по лесно след това със друг....Принципа е един за сега ехолот изгъзиците са различни 525707397c05bb6a06eb :здравей: 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  D.Dimitrov Чет 14 Авг 2014 - 2:02

Явно всеки от нас тълкува нещата по своему.
И по-точно, частта с която се е сблъсквал или която му е интересна.
И това си е нормално. Просто индивидуалност. С въпросите си и с цитатите от мнението на колегата се опитах да разбера доколко успешния, според него, любителски риболов е функция на въпросния сонар и доколко на неговите умения, съобразителност и находчивост. Това би ми помогнало да взема решение при избор на марка и модел.
От прочетеното до тук, все още не съм убеден, че и шести американски флот да ми е на помощ ще хвана колкото него. Но ми се струва, че ако убедя Академичето да ме пообучава бих се справил и с по-нисък клас телевизор. Проблема е, че той пие бира почти колкото мен а към момента във форума няма плавателен съд който да ни носи двамцата с хладилните чанти.
Относно "сметките"..... шегувах се сам със себе си. Поради това въпроса бе насочен към самия мен. Нямам навика да натрапвам мнения. Просто се опитвам да не гърмя отново врабците с черешово топче. Все пак се самоопределям като любител и се опитвам да не прескачам с оборудването в профилигата. Не че не е кеф, ама доста ме бъзикат на село и вече мЪ е срам. Иначе всеки който каквото си хареса. Стига да му е кеф. И най-приятното е когато споделя коректно и непреднамерено.

Та......... Колегата MAX2 предложи да предостави информация:
D.Dimitrov написа:
MAX 2 написа:Ако имате интерес с удоволствие бих ви обяснил защо.
Давай, би било полезно!
И действително представи едно детайлно ревю на някои модели:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Сподели и резултата:
MAX 2 написа:По отношение на нашето море мога да ви кажа че често ми се случва да ловя докато други ме гледат :)
и определено му благодаря за:
MAX 2 написа:Аз за себе си съм решил дилемата трябва или не трябва скъп сонар. :рок:  Вие преценете за вас.
Това което мога да добавя е че техниката не лови риба, а риболовеца. Останалото само може да ви ПОМОГНЕ да хванете.
Поради изброеното по-горе останах с впечатление, че е готов да разискваме в детайли нещата и си позволих да питам.
Защото съм в тази категория:
MAX 2 написа: Прочетох някой неща които ме навеждат на мислълта че не знаете всичко по тази тема.
Ама после като се поразмислих и се съгласих с това:
MAX 2 написа: Сигурен съм обаче че болшинството от вас никога няма да ползват даунригер или функций откартплотера докато влачат. В този смисъл смятам спора за излишен.

Считам, че май неправилно зададох някои въпроси и не помогнах с нищо за развитието на темата.
Моля да бъда извинен.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  MAX 2 Чет 14 Авг 2014 - 11:12

Както виждам нещата до тук болшинството от вас ловят в нашето море с чепарета. Може би ще бъде по градивно ако разискваме нещата пречупени през призмата на конкретен риболов примерно:
риболов на чернокоп
риболов на лефер
Изключвам паламуда, сафрида и попчетата защото ги смятам за по-лесно решима задача. Та ако няко му се пише или го интересува нещо конкретно можем да продължим дискусията конкретно в стил "има ли нужда от скъп сонар при риболов на чернокоп (лефер) и какво предимство би ми дал той"
MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  КИРО Чет 14 Авг 2014 - 14:54

Ами ето ти един метод,дето и сонар не трябва.
Към 16 часа бъди на това място
[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е около Трифон зарезан,на към 13-15м дълбочина,почва да се показва сафрида
по това време,ловиш си до към 18 часа,той ти трябва за стръв,така че може и друго да си хванеш.
Към 18:30 - 19 часа отиваш малко към брега,зареждаш една плувка с филета от прясната рибка,
а от другия борд пускаш почти до дъното две куки пак с филенца с тежко олово - към 100гр.
Може и на котва да си застанеш,може и на дрейф,ако морето е като на снимката.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  gogo26 Пет 15 Авг 2014 - 9:10

MAX 2 написа: Та ако няко му се пише или го интересува нещо конкретно можем да продължим дискусията конкретно в стил "има ли нужда от скъп сонар при риболов на чернокоп (лефер) и какво предимство би ми дал той"

Много интересна тема колега :здравей: 
Ще ми е много полезно ако покажеш основните разлики във функциите,между скъп и ефтин сонар.
Забелязах че,с обикновен сонар сафрида се усеща лесно, обаче при чернокопа нещата не стоят така.Рядко това което е на сонара се показва на чепарето.Отдавам го на много по-високата скорост на движение на чернокопа...и докато реагираме по веригата - сонар-рибар -чепаре- риба.....последната си е била камшика 6425deb86829a0af9178  А пръснатия,ловуващ чернокоп е "невидим" за сонара,там е на късмет да се блъсне в чепарето.....това е за мен де 6e6ebecd09233a2d4a30 
А най-интересния ми въпрос е как да определим със сонара посоката на движение на ятото problems 
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  ribarya Съб 16 Авг 2014 - 8:31


А най-интересния ми въпрос е как да определим със сонара посоката на движение на ятото problems [/quote]

Аз си мисля,че е така:лява страна на дисплея-ляв борд,дясна страна-десен борд.Не съм много сигурен... 12666 
ribarya
ribarya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2012
Брой мнения : 315 Рожд.дaта : 29.10.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  EU_BG_akademika Съб 16 Авг 2014 - 8:36

ribarya написа:
А най-интересния ми въпрос е как да определим със сонара посоката на движение на ятото problems

Аз си мисля,че е така:лява страна на дисплея-ляв борд,дясна страна-десен борд.Не съм много сигурен... 12666 
Няма такова нещо, ехограмата върви само от дясно на ляво, това е писане, ти можеш ли да пишеш от където ти падне? 12666 570556 226711 41990
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  MAX 2 Вто 19 Авг 2014 - 17:45

По отношение на посоката или мястото на пасажа, както и разположението му във водният стълб.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Така се вижда при Si режим, възможно е да се сканира до 120м. в ляво и дясно от лодката на максимална дълбочина до 30-40м. (ефективно)

МОже да се ползва и специална сонда с която се вижда на 360 градуса около лодката

[You must be registered and logged in to see this image.]

Разполагате с курсор с който можете да измерите абсолютно точно разстоянитето м/у вас и произволен обект в обхвата на сонара. цялата информация е в реално време.
MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  MAX 2 Вто 19 Авг 2014 - 17:49

Ето така изглежда пасаж лефери

[You must be registered and logged in to see this image.]
MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  EU_BG_akademika Вто 19 Авг 2014 - 18:26

Това сонарче от Щатите а?
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  MAX 2 Нед 24 Авг 2014 - 12:25

Ето ти едно българско

MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  Мънцата Пон 25 Авг 2014 - 19:09

Преместих ОФФ-а тук [You must be registered and logged in to see this link.]
Повече няма да местя, направо ще търкам 73eb38ee8a852de82a86
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  MAX 2 Пон 25 Авг 2014 - 19:26

Показах ви снимки и видео, можете да кажете дали според вас тези конкретни възможности са от полза за риболова който практикувате.
MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  EU_BG_akademika Пон 25 Авг 2014 - 19:44

Ами със сигурност високият клас сонар не вреди, до колкото виждам съвсем прецизно изчертава, относно разчитането не мога да кажа кое какво е, но на моя мога. :здравей:  Който може да си го позволи ще остане доволен :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  MAX 2 Вто 26 Авг 2014 - 10:36

Ако си се научил да разпознаваш видовете риба на твоя сонар със сигурност трябва да опиташ малко по прецизен уред. Сигурен съм че това ще открие повече риболовни хоризонти пред теб.

Ще се опитам да резюмирам горе долу какво ви дава техниката на различните ценови нива (нека колегете ме допълнят ако пропускам нещо)
1. Нисък клас сонар (едно или дву лъчев с чернобял или цветен дисплей до 5 инча) - Показва рибни пасажи, дълбочина и при правилни настройки вашата линия и стръв. Има частични проблеми с индикирането на риби по дъното, няма GPS и трудно отчита термоклина.

2. Среден клас сонар (цветен с ГПС и дисплей до 7 инча) - Към горното показва положението ви във водоема (важно при тролинг, дънен и спининг риболов). Високо контрастен дисплей с повече нива на чувствителност, позволява прецизна настройка. Моделите с даун скан технология позволяват частично да видите положението на риби или рибни пасажи спрямо лодката. Показват прекрасно чепарета , следящите ги риби и рибите по дъното. Oбикновенно имат по голямо покритие от по ниският клас.

3. Висок клас (цветен HD с дисплей над 5 инча и модерните даун, сайд, ботом и т. н. изгледи) - Към горното представляват цялостни риболовни системи позволяващи свързването и управлението на много компоненти - сензори (барометрични, температурни и т.н. ) , ел. двигатели, даунригери, автопилоти, допълнителни сонди (дълбоководни, специализирани, 360 гр.). Показват изключително детаилна картина в страни, под и около лодката. Имат вграден картплотер който позволява навигация и ползване на редица разширения. Могат да картографират, да ползват всички известни морски карти и имат почти неограничени възможности за свързване и обмен на данни.
MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty 123

Писане  max Вто 26 Авг 2014 - 10:44

По високия клас на Хьмитата по серийния номер като се регистрирате в саита на Хьмин....позволява няколко безплатни обновявания като се свьрже сьс спец. кабел кьм компа :здравей:При скорошните тестове между Хьми и Форуно ми направи впечатление че в някой моменти единия показваше риба а другият не /като това се случваше и с двата сонара/ и двата са направени за солена вода и всякакви по размер риби :здравей:


Последната промяна е направена от max на Вто 26 Авг 2014 - 19:15; мнението е било променяно общо 1 път
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  MAX 2 Вто 26 Авг 2014 - 12:03

Ъпдейт на софтуера е възможен за всеки модел Хъминбърд от 5-та серия нагоре при това не еднократно а постоянно.
MAX 2
MAX 2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.08.2014
Брой мнения : 63 Рожд.дaта : 09.04.1973
Години : 51

http://www.e-fish.bg

Върнете се в началото Go down

Сонари Humminbird - Page 3 Empty Re: Сонари Humminbird

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите