GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИАНГИСТРО!!!

+17
ПЛУВЧО
maestroto
dorada
esox hunter
own
tano
тони котев
DOCTORABukarNo1
dekata
makari
nissana
var4o
Владо Коцев
ivaylo.filipov
Дели
krasi81
Петър Василев
21 posters

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Чет 28 Май 2009 - 9:28

Ето как се зарежда сардела на полиангистро; :851a05bac39e75


На това видео казва,че рибите ,които очакваме да ни клъвнат са достатъчно големи и може да не успеем да хванем ролката когато се закачи рибата ,затова трябва да оставим ролката на разтояние от 6 до 8 метра от водата :58b46cfc40254e

Тук показва как се залага сарделата на полиангистрото,като въжето играе ролята на полиангистрото и лъжицата-сардела.Това го прави за да се види по-ясно как става и как завършва с двоен клюп.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Съб 6 Юни 2009 - 11:56

Здравейте момчета!!! :05:
Преди всичко искам да подчертая, че не се правя на някой умен, който знае всичко. Просто любителски риболов 30 години ,16 от които само на море и реших,че е добре да споделя с вас и най-вече за тези,които ходят на рибилов в Гърция!!
Така, започваме;
Риболов на лавраки,лефер и други големи риби.
1. МЯСТО-В пристанището но не и от лодка .
2.Дълбочина над 4 m .
3. Сезон-есен-зима .
4. ПОДГОТОВКА-една пластмасова кофа, в която преди риболова да поставите няколко килограма сардина ,която трябва да се вмирише(3-4 дни).
След това напълнете 1 / 2 от кофата с пясък и разбъркайте добре, така ,че да не може да се намери и следа от сардината. После отиваме през нощта и хвърляме половината от сместа там където ще е сутришния ни риболов.Връщаме се вкъщи да направим 4/5 въдици с полиангистра. Първо слагаме на майката едно олово,което ще се движи свободно по нея ,един вирбел и последно полиангистрото. Използва се винаги този вид олово,понеже рибите ,които очакваме да ни клъвнат са много хитри и само да разберат,че има някакво съпротивление,,,изчезват .Куките на полиангистрото винаги са обвързани с 1-поводче около 2см далеч от централния повод. По този начин ВЪРЗАНИ ПОЛИАНГИСТРА СА НАЙ-ДОБРИ , тъй като рибата често отива до стръвта да види какво е това, побутва я и я оставя. По този начин обаче, веднага куките, които са свобони се закачат за рибата и щом започне рибата да се бори за да се освободи се оплита в останалите куки .
Ще ми кажете предполагам;
Тези риби толкова ли са глупави и не виждат куките? Не. :91:
От значение са две прости причини ;
1). Разсъмва се и внезапната промяна от мрак към светлина и докато очите им се приспособят към новите обстоятелства повече се ориентират по миризмата на храна, а не на това,което виждат. :4d06133ce79c2c
2). За да накараме рибата да клъвне на нашата стръв каквато и да е тя,трябва да знаем, че съществуващите храни в региона не са достатъчни .
3. В 5 часа през нощта трябва да бъдем там и да си хвърлим в морето такъмите , поставяйки ги на около 7/8 метра от водата. Залагаме 2 сардини, заедно. Първата кука я забиваме в окото и започваме да обвиваме с полиангистрото сардината докато има куки и в края правим фалшив двоен възел. Ще попитате защо Две сардини? Има много по-добри резултати, защото рибата вижда или усеща повече храна за ядене и ще остави по- малката за нещо по-голямо.ИМА И ЕДНО ПРАВИЛО;ГОЛЯМАТА РИБА СЕ НУЖДАЕ ОТ ГОЛЯМА ХАПКА.Сардините трябва да са леко осолени с ситна сол, защото така се запазват всички вещества в кръвта, които усеща рибата чрез обонянието си .
За 3 часа риболов ще са ви нужни около 1,5 кг сардини , защото ще ядат и малките рибки,които не се улавят. Съжалявам, но забравих да кажа, че куката е № 4, майка линия 0,45 и полиангистро с 0,40 и поводче 0,35 .
Винаги трябва да има близо до вас кепче .
Лавраците кълват много на разсъмване за този вид риболов, докато лефера към 12/1ч по обяд. Понякога се олавя и голям октопод или кефал ,че и големи ципури.За тези, които се боят, че тези риби имат остри зъби и ще изпокъсат всичко,казвам да спрът да се боят, това се случва рядко. За куката в устата, че ще кажа добре ще я скъса ,но останалите куки ще я нанижат като агне на шиш. Надявам се да съм ВИ помогнал.Пробвайте ,сигурен съм ,че няма да съжалявате.Наслука!!! 135d02aa35ad75a2cb71
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Чет 11 Юни 2009 - 12:07

Лаврак на полиангистро със стръв сепия.Вижте колко куки са го нанизали :91:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  krasi81 Сря 22 Юли 2009 - 23:41

Пешо неможах да разбера много добре от клипчето този монтаж с колко куки е на какво разтояние са монтирани и колко от тях са свободни имам предвид че несе забити в стръвта
krasi81
krasi81
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.07.2009
Брой мнения : 466 Рожд.дaта : 07.06.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Дели Вто 15 Сеп 2009 - 10:51

Потвърждавам че този метод е най-удачен за Гърция. Потвърждавам със съжаление защото 15 дни риболов на Халкидики изпробвах какво ли не без особен резултат и оставих полингиастрото в кутията. Обаче на връщане спряхме в кавала и докато моите обикаляха магазините аз седнах на пристана с рибарските лодки до един руснак който ловеше на плувка между корабчетата . Бях доста скептичен и си мислех че е един от многото туристи които се опитват да ловят в средиземно море така както ловят на язовирите у тях. Но ! В единмомент пръта му се сгъна и водата закипя. Докато се опомня руснака бръкна с кеп и извади 3 килограмов лаврак. Акъла ми взема. това се случи около 10 часа посред бял ден. Докато го вкарваше в живарника видях че там има още един килограмов кефал и две ципури около половин килограм. Идеше ми да запаля колата и обратно на халкодики. Догодина само полингиасто и влачене на жива стръв от лодката ... Петьо много добре е описал ама кой да слуша. Никакви изобретения повече.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Възелът от последното клипче

Писане  ivaylo.filipov Вто 23 Фев 2010 - 9:37

Възелат от последното клипче се нарича "стреме", един много често използван възел от алпинисти и пещерняци.

Изглежда ето така:

[You must be registered and logged in to see this image.]

И ето едни от начините за връзването му. Тук е посочено на карабинер, но логиката е същата.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Дано тези картинки са полезни да онагледят нещата за по-лесно разбиране на възела.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Вто 23 Фев 2010 - 11:17

Εдно клипче за риболов е полиангистро,но за жалост е на гръцки 226711 и все пак,,и от иконите се учим spying

Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Владо Коцев Вто 23 Фев 2010 - 17:09

:609c1f728720fb Прекрасна помощ за лаици като мен :dancingHappy_i Тестото, което показваха, от тези които описваш ли е?
Със риба; сирене и т.н.
Владо Коцев
Владо Коцев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.02.2010
Брой мнения : 148 Рожд.дaта : 19.03.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Вто 23 Фев 2010 - 18:17

Владо Коцев написа::609c1f728720fb Прекрасна помощ за лаици като мен :dancingHappy_i Тестото, което показваха, от тези които описваш ли е?
Със риба; сирене и т.н.
:d5116e0ebf2fc8
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  var4o Нед 21 Мар 2010 - 17:25

Добре де Пеца,ами като закачиш рибата на полиангистрото после не се ли умотава до неузнаваемост. shock11 sunglasses2
var4o
var4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.03.2010
Брой мнения : 609 Рожд.дaта : 06.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  nissana Вто 23 Мар 2010 - 15:40

Пепи,може ли да пратиш някаква схема на полиангистото,щото съм виждал и с поводчета и само куките навързани на основното.Имам тука един приятел да му дам да се занимава,да сме готови за май :dancingHappy_i става и ако ми изпратиш хубава снимка с добро качество,Моля :d5b65c17bec10f
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  makari Вто 23 Мар 2010 - 19:49

По гръцките магазини са евтини от 0.80 до 1.5евро в зависимост с колко куки са-10,14или 20 и дали са вързани с корда или със стоманен повод.Така че ти си решаваш,но пък можеш да си вържеш с по-здрави куки щото по гръцките рибарски магазини са рядко полиангистрата с качествени куки.
Ето снимани две от мен,едното със стоманен повод,а другото с корда.И на двете куките са вързани директно към кордата/стоманения повод.

[You must be registered and logged in to see this image.]
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Вто 23 Мар 2010 - 21:36

Точно това 364672 другите не са толко уловисти sunglasses2

nissana написа: полиангистото с поводчета
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  makari Сря 24 Мар 2010 - 19:06

Петьо,имаш ли някое под ръка полиангистро с поводчета да го снимаш,че май не съм виждал такова.Правих си едно по твой модел,но то не беше с поводчета,а с възли между куките.Така куките ставаха подвижни.
makari
makari
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.10.2009
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 02.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  dekata Сря 24 Мар 2010 - 20:01

Абе аз нищо не отбирам от морски риболов и с риск да се изложа ще питам.Този мъж на последното клипче,защо не хвърля с пръчката,а прави разходки във водата 12666
dekata
dekata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 407 Рожд.дaта : 01.07.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  DOCTORABukarNo1 Сря 24 Мар 2010 - 20:31

dekata написа:Абе аз нищо не отбирам от морски риболов и с риск да се изложа ще питам.Този мъж на последното клипче,защо не хвърля с пръчката,а прави разходки във водата 12666

Вържи едно реване с канап и го метни да видиш колко далече ще иде 12666
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  dekata Сря 24 Мар 2010 - 21:27

Ясно.Макар да не ми изглежда толкова сипкаво,че да не издържи едно плавно хвърляне.Защото гледам,че не гони дистанция.Ама той си знае човека.Важното е,че вади риби sunglasses2
dekata
dekata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 407 Рожд.дaта : 01.07.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Полиангистро

Писане  ivaylo.filipov Сря 7 Апр 2010 - 14:28

Петьо, пръво искам да ти благодаря за страхотния сайт и многото полезна информация. Опитахме да ловим с полиангистро и това се оказа най-резултатният метод. Ловихме с тесто, малко собствена измишльотина базирана на твойте рецепти. Имам няколко въпроса:

1. В рибиловният магазин в Гърция купихме една черна гранула, много приличаше на наща чернодробна за пъстърва и на същата гадост и миришеше. Как се замесва това нещо? Само с вода или му добавят нещо? Аз го бърках с галета, не знам дали е правилно, но се понахвнаха някакви рибета. Първо набърках галета с извара купени от България, след това към тях добавих тази гранула.

2. Другият ми въпрос е за засичането с полиангистро. Когато метна топката във водата често скоро след замятането започва леко потрепване на върха, явно рибата лапа тестото, но не е налапала още куката, тогава ли трябва да се засича? Че имах доста пъти мятам, чакам, тя долу си бута и нищо. Опитах докато бута долу да засека, ма си вадех празни куки.

Когато се закачи сама ясно, то почва едно тресене не е истита, шаран 2 кила не ми е тресал така върха на пръта :)

С колегите по-горе, който питаха за връзването, да споделя скромния си опит. Имахме едни мухарски куки (не че сме мухари) с халка, не с лопатка и нанизах по 10 куки с възел "без възел", с който се прави шаранджийският монтаж "на косъм". Работи си безотказно, даже няколко риби извадих на самоделното полиангистро.

Поздрави
Иво
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Сря 7 Апр 2010 - 17:09

ivaylo.filipov написа:Петьо, пръво искам да ти благодаря за страхотния сайт и многото полезна информация.
worshippy
1. В рибиловният магазин в Гърция купихме една черна гранула, много приличаше на наща чернодробна за пъстърва и на същата гадост и миришеше.

Не знам нищо за тези гранули 226711

2. Другият ми въпрос е за засичането с полиангистро. Когато метна топката във водата често скоро след замятането започва леко потрепване на върха, явно рибата лапа тестото, но не е налапала още куката, тогава ли трябва да се засича?
С полиангистрото никога не се засича.Лекото потрепване е от малките рибки sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  ivaylo.filipov Сря 7 Апр 2010 - 17:16

Благодаря много за бързият отговор.
Още нещо се канех да те питам и забравих :) В последното клипче, което си публикувал забелязах, че човека като вади една от тоягите топката с тестото си стои, не се вижда от самия клип, но имам чувството, че е на подвижна "пружина" подобна на тези за фидерите (има едно без отежнение). Имаш ли идея дали в Гърция ползват такъв монтаж, че ми хрумна подобна щуротия, но не знам кога ще мога да ида до Гърция пак да я тествам.

Поздрави
Иво
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Сря 7 Апр 2010 - 17:30

Пружини се продават ,но не са ефикасни с полиангистрото,защото много се оплитат куките в пружината.Просто тестото ти трябва да е по-твърдо,правиш една топка върху оловото и увиваш полиангистрото от горе.
Аз когато ловя с полиангистро на дъно най-често си правя сандвич.
Купувам си Рокфор(синьо сирене) и го обърквам с брашно на тесто.После си режа от бял хляб(много е важен хляба)две корички горе-долу 5см на 5 см и м/у тях слагам тестото и става сандвич spying после го увивам с полиангистрото и замятам.
По същия начин може да слагаш най-различни теста,,със смяна скарида, със сардела и др. sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  ivaylo.filipov Сря 7 Апр 2010 - 18:35

Благодаря ти отново, нямам търпение пак да ида в Гърция и да половя. Задължително ще опитам твоя метод със сандвича.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  nissana Съб 10 Апр 2010 - 17:59

Пепи,а стария номер с памука в тестото sunglasses2 дали нема да проработи?
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Петър Василев Съб 10 Апр 2010 - 18:38

nissana написа:Пепи,а стария номер с памука в тестото sunglasses2 дали нема да проработи?
12666 Що не sunglasses2 ,но най-добре е да се разпада по дъното както захранките,,тогава по-лесно се лъжат.
Ако сте забелязали като хвърлиш парче хляб във водата ,първо се сабират малките кефалчета и като почнат да трошат хляба прииждат и големите ,но само кръжат от долу и очакват някоя трошичка да пропадне по-долу и след хапнат малко от трошичките набират кураж за атака.
За кефала мога да ви кажа и друг по-ефективен начин на риболов,,много прост ,но ефективен,само ако искате дееееее sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  nissana Съб 10 Апр 2010 - 21:39

Бира?Щот с бои не става :dancingHappy_i
nissana
nissana
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2009
Брой мнения : 765 Рожд.дaта : 30.04.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

ПОЛИАНГИСТРО!!! Empty Re: ПОЛИАНГИСТРО!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите