GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

5 posters

Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  host200 Чет 31 Дек 2009 - 15:21

Колеги това е риболов , с който съм започнал да навлизам в дебрите на спортния риболов, а също така ми е огромна слабост. Този вид риболов съм го практикувал както с естествена стръв така и с изкуствени примамки.
За мен лично най ефективни са изкуствените примамки имам предвид блесни и стримери, като изключа някой видове естествена стръв с , които не е мното коректно да се лови въпреки ,че не са забранени.
Аз от десетина години практикувам риболова на пъстърва с блесна , използвам пръчка 2.40-2.70 но не по дълга, корда о.18-0.15 , по време на риболова с блесна винаги се движа от долу нагоре по течението, като се стремя блесната да я водя по посока на самото течение.
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ???? Чет 31 Дек 2009 - 16:24

Ден с ден и място с място няма еднакви... В дълбок вир понякога може да се стигне до "правилното"
място само с джиг. Воблерите също вършат добра работа, понякога, естествено.
Пъстърва гоня на големи примамки, под 2-ка блесна не слагам, даже предпочитам 3-ка и 4-ка.
Воблери под 4 см - също. Малки клатушки според мен също биха постигнали успех,
но не мога да съм сигурен...
Пъстървата е относително глупава риба, поне според мен. Най-важното е да не те види.
Внимателното приближаване до мястото би помогнало.
Интересна теория за виждането на пъстървата е, че ако е по-дълбоко,
то ъгълът й на зрение е по-широк, отколкото ако е почти на повърхността.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Колкото до начинът на водене на примамката - имал съм попадения и при ветрилообразно
водене - замятане перпендикулярно и в края на обирането - вече е срещу течението.
Въпреки това съм по-склонен да се съглася с колегата, че пъстървата чака храната й
да бъде донесена от течението, така че по-удачно е да водим примамката така.
Но това е свързано с трудностите от развъртането на блесната, така че и това е въпрос
на практика, избор на примамка и донякъде - малко късмет. sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  host200 Чет 31 Дек 2009 - 16:58

Аз лично в големите вирове прекарвам няколко пъти блесната по повърхността обикноненно или нищо или удря дребна , а след това я уставям да потъне много близо до дъното, сдлед това обикновенно следва кълване, иначе използвам различни по размер блесни даже при маловодие използвам блесни №0 и имам доста добър зезултат , недостатъка е , че са леки и трудно се замятат на по-далеч но с тънко влакно до някъде се компенсира
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ???? Чет 31 Дек 2009 - 17:07

Ако тази в тема ще бистрим само изкуствените примамки, мисля дали да не я преместя в спининга? 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ???? Чет 31 Дек 2009 - 17:35

Тук си е добре темата- последните години, почти всички пъстърви съм ги хванал на естествена стръв; вярно, една голяма част с сбирулино монтажи и проводки, ама пак на стръв- ручейници, шарени червей, брашняни червеи... че и на царевица от кутийка имам хванати поне 50 пъстърви. no2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  host200 Чет 31 Дек 2009 - 18:07

Бих казал и няколко думи за естествената стръв, на мен например любима стръв ми е един вид зелена гъсеница, която май и юни месец може да се намери по младите листа на келявия , обикновенния и водния габър , просто ви трябва една тояга с , която да ударите клоните и те падат на земята за тези месеци с тази стръв може да се постигнат чудеса. super super
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  valentin_l_ivanov Съб 2 Яну 2010 - 0:04

В никакъв случай не мога да кажа, че съм спец в улова на пъстърва, но и аз имам няколко "срещи" с този атрактивен сладководен боец. За първи път лових пъстърва на р.Искър в самия град Самоков, на "Червения мост" през далечната 1993 г., като бях на почивка във Военно-Почивния Дом на Боровец. Баджанака работи в хотел "Елица", ама не е запален по риболова, та той ме препоръча на един местен гид...Искър минава през самия град, като с цел да се укроти бясното и течение през пролетта, когато се топят снеговете, по поречието на реката са направени т.нар. "баражи" (прагове)- около 7-8 на брой, от огромни скрепени помежду си каменни квадратни блокове. И там, където водата пада с грохот, с тонове маса, са се оформили огромни дълбоки вирове с диаметър по над 25м, и с дълбочина над 5-6м. Наред с черната мряна, лишанката, и една характерна самоковска риба, наречена "чоч" (нещо като попче, ама със шипове зад хрилните капаци, крие се само под камъните), там има и балканска пъстърва. Хващал съм по над 10бр само от един вир, размера е средно около 250гр, времето е през лятото-юни-август. Тогава реката спада, но дълбочинта на вировете си остава над 5 метра. Монтажа ми е следния: директен 5м, основно-0,12мм, повод-0,08мм, кука N16, утежнение над повода за куката-0,3гр. Стръв-рученик, по това време на годината го има на колонии със стотици под камъните във водата. На основното влакно, на половин метър от върха на директния, връзвам парче червен конец, за маркер за посоката на движение на линията. Ручейника го нанизвам под главата, пускам точно в мястото, където водата с устрем пада от баража във вира, изчаквам цялата линия да почне да потъва и следя маркера, като усещам и "на ръка". Кълването на пъстървата тук е много характерно: след като цялата линия потъне, водя маркера близо до отвесната стена на вира, усещат се 1-2 бързи почуквания, без подръпване и линията спира на място. Изчаквам няколко секунди, после лееекичко повдигам линията и буквално усещам как рибата държи в уста стръвта, следва рязко засичане и започва борбената съпротива на пъстървата до повърхността. Сценарият винаги е почти един и същ. На друго място не съм ловил пъстърва. Добра стстия е поместил колегата
[You must be registered and logged in to see this link.]
valentin_l_ivanov
valentin_l_ivanov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 224 Рожд.дaта : 10.02.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  vlado_fidera Пет 30 Дек 2011 - 20:28

Един от любимите ми видове риболов е този на пъстърва в реки с естествена стръв.За целта използвам един директен телескоп 5-ца с плътен връх.В качеството си на основно влакно използвам такова на Шимано Антарес със сечение 0,16 мм.Повод не слагам.На самото влакно нанизвам тапичка с добра плаваемост и оцветена в по ярък цвят.На 20-на сантиметра под нея слагам 3 или 4 цепени съчми с грамаж около 0,8 гр в зависимост от силата на течение.Куката ми е № 6 бяла права.За стръв слагам ручейник и 1 бял червей, но в последно време с успех използвам и ларвата на восъчния молец-камола.Борбата с тази прекрасна риба се помни за дълго време и си е истинско предизвикателство.
vlado_fidera
vlado_fidera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.08.2011
Брой мнения : 178 Рожд.дaта : 08.09.1959
Години : 64

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  vlado_fidera Пет 30 Дек 2011 - 20:32

Когато ловех с мухарката пъстървата я търсех най вече на сухи мухи .Към тях закачах като допълнение по едно зрънце от имитацията на червения хайвер.Пръчката ми бе 4 клас по AFTMA и дължина 240 см, без навит допълнителен бекинг на макарата.Шнура бе на сциентифик Англерс, който е един прекрасен шнур за риболов на муха.
vlado_fidera
vlado_fidera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.08.2011
Брой мнения : 178 Рожд.дaта : 08.09.1959
Години : 64

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ???? Чет 26 Апр 2012 - 22:11

Голямо значение има къде търсим рибата!В затворени водоеми или в река.За реката предпочитам да ловя с мухарка предимно на суха муха, а на затворен водоем(яз. Доспад) само там съм практикувал риболов на пъстърва(американка) в затворен водоем,
моят монтаж е следния: на булдо или бомбарда (за предпочитане безцветна) връзвам повод дълъг метър метър и двадесет максимално, кука номер 12 и два бели червея.Без никакви утежнения на линията.Целта на булдото (бомбардата) е максимално далечно захвърляне.Следва оставяна на въдицата на стойка.Няма как да не се забележе кълването на рибата.Тя или изскача над водата(което означава, че се е хванала сама) или булдото(бомбардата) започват да се движат последством водене от рибата.
За захранка използвам кус кус който стрелям с прашка.
Надявам се да съм бил полезен на някои от вас!
Наслука и поздрави!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ufo Пет 27 Апр 2012 - 11:21

vlado_fidera написа:Един от любимите ми видове риболов е този на пъстърва в реки с естествена стръв.За целта използвам един директен телескоп 5-ца с плътен връх.В качеството си на основно влакно използвам такова на Шимано Антарес със сечение 0,16 мм.Повод не слагам.На самото влакно нанизвам тапичка с добра плаваемост и оцветена в по ярък цвят.На 20-на сантиметра под нея слагам 3 или 4 цепени съчми с грамаж около 0,8 гр в зависимост от силата на течение.Куката ми е № 6 бяла права.За стръв слагам ручейник и 1 бял червей, но в последно време с успех използвам и ларвата на восъчния молец-камола.Борбата с тази прекрасна риба се помни за дълго време и си е истинско предизвикателство.

Много сериозна тежест слагаш.
По-голямата част от детството ми мина в родопите, там станах рибар де.
Та моя съвет е да не слагаш тапа, само кука и максимум на 30-40 санта над нея една малка съчма.
Струв "твърд мамарец, пясъчник, какавида, бабар (за тези който не знаят какво е бабар това е муха кръвопиец с жълт или червен задник), твърдия мамарец е най-ефективната стръв за балканката това от практика го знам, не от книгите.
На изкуствени примамки и баба знае, на блесна мепс с червени точки взима уверено, но фатката е да я излъжеш на жива стръв.
На Река Девин има платени участъци със зверски балканки.
Река Настанска, Широколъшка, Ягодинска също има сериозни риби.
Едно време ги ловихме с бобов кол пърче корда и 1 кука без никакво олово.
И все още в тези диви места това е най-добрия метод sunglasses2
ufo
ufo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.08.2011
Брой мнения : 1291 Рожд.дaта : 17.11.1982
Години : 41

http://cars.bg

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  4o4o Пет 27 Апр 2012 - 14:19

Код:
Много сериозна тежест слагаш.
По-голямата част от детството ми мина в родопите, там станах рибар де.
Та моя съвет е да не слагаш тапа, само кука и максимум на 30-40 санта над нея една малка съчма.
Струв "твърд мамарец, пясъчник, какавида, бабар (за тези който не знаят какво е бабар това е муха кръвопиец с жълт или червен задник), твърдия мамарец е най-ефективната стръв за балканката това от практика го знам, не от книгите.
На изкуствени примамки и баба знае, на блесна мепс с червени точки взима уверено, но фатката е да я излъжеш на жива стръв.
На Река Девин има платени участъци със зверски балканки.
Река Настанска, Широколъшка, Ягодинска също има сериозни риби.
Едно време ги ловихме с бобов кол пърче корда и 1 кука без никакво олово.
И все още в тези диви места това е най-добрия метод

Подкрепям напълно, само с едно изключение - аз също ползвам плувка от пресован стиропор, от най-малките, като допълнително ги намалям с шкурка до размер на фас от слим цигари, утежнение 0,2-0,5 грама и повод задължително над 35-40 санта. Соло телескоп 4-5 метра.
Няма по-голям кеф да пребродиш някоя родопска река през лятото на тоя такъм. Апропо, ловя единствено на река Малка арда в районите на с. Петково, Давидково и т.н. Тъй или иначе вече е забранена повече от 4 години и карам само по спомени.
А за стръвта - при мен пясъчника е №1.
4o4o
4o4o
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.03.2012
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 09.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ufo Пет 27 Апр 2012 - 15:16

4o4o написа:
Код:
Много сериозна тежест слагаш.
По-голямата част от детството ми мина в родопите, там станах рибар де.
Та моя съвет е да не слагаш тапа, само кука и максимум на 30-40 санта над нея една малка съчма.
Струв "твърд мамарец, пясъчник, какавида, бабар (за тези който не знаят какво е бабар това е муха кръвопиец с жълт или червен задник), твърдия мамарец е най-ефективната стръв за балканката това от практика го знам, не от книгите.
На изкуствени примамки и баба знае, на блесна мепс с червени точки взима уверено, но фатката е да я излъжеш на жива стръв.
На Река Девин има платени участъци със зверски балканки.
Река Настанска, Широколъшка, Ягодинска също има сериозни риби.
Едно време ги ловихме с бобов кол пърче корда и 1 кука без никакво олово.
И все още в тези диви места това е най-добрия метод

Подкрепям напълно, само с едно изключение - аз също ползвам плувка от пресован стиропор, от най-малките, като допълнително ги намалям с шкурка до размер на фас от слим цигари, утежнение 0,2-0,5 грама и повод задължително над 35-40 санта. Соло телескоп 4-5 метра.
Няма по-голям кеф да пребродиш някоя родопска река през лятото на тоя такъм. Апропо, ловя единствено на река Малка арда в районите на с. Петково, Давидково и т.н. Тъй или иначе вече е забранена повече от 4 години и карам само по спомени.
А за стръвта - при мен пясъчника е №1.

Мда пясъчника е една от любимите манджи на Балканеца, но не подценявай твърдия мамарец.
И междо другото със стръв на река не се ходи.
Отиваш и точно от там където ще ловиш се навеждаш и си вадиш каквото има sunglasses2
Иначе виждам ,че определено ме разбираш за соло изпълненята и борбата с тази сила Балканска :thumbsupsmiley
ufo
ufo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.08.2011
Брой мнения : 1291 Рожд.дaта : 17.11.1982
Години : 41

http://cars.bg

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  host200 Пет 27 Апр 2012 - 18:32

ufo написа:
4o4o написа:
Код:
Много сериозна тежест слагаш.
По-голямата част от детството ми мина в родопите, там станах рибар де.
Та моя съвет е да не слагаш тапа, само кука и максимум на 30-40 санта над нея една малка съчма.
Струв "твърд мамарец, пясъчник, какавида, бабар (за тези който не знаят какво е бабар това е муха кръвопиец с жълт или червен задник), твърдия мамарец е най-ефективната стръв за балканката това от практика го знам, не от книгите.
На изкуствени примамки и баба знае, на блесна мепс с червени точки взима уверено, но фатката е да я излъжеш на жива стръв.
На Река Девин има платени участъци със зверски балканки.
Река Настанска, Широколъшка, Ягодинска също има сериозни риби.
Едно време ги ловихме с бобов кол пърче корда и 1 кука без никакво олово.
И все още в тези диви места това е най-добрия метод

Подкрепям напълно, само с едно изключение - аз също ползвам плувка от пресован стиропор, от най-малките, като допълнително ги намалям с шкурка до размер на фас от слим цигари, утежнение 0,2-0,5 грама и повод задължително над 35-40 санта. Соло телескоп 4-5 метра.
Няма по-голям кеф да пребродиш някоя родопска река през лятото на тоя такъм. Апропо, ловя единствено на река Малка арда в районите на с. Петково, Давидково и т.н. Тъй или иначе вече е забранена повече от 4 години и карам само по спомени.
А за стръвта - при мен пясъчника е №1.

Мда пясъчника е една от любимите манджи на Балканеца, но не подценявай твърдия мамарец.
И междо другото със стръв на река не се ходи.
Отиваш и точно от там където ще ловиш се навеждаш и си вадиш каквото има sunglasses2
Иначе виждам ,че определено ме разбираш за соло изпълненята и борбата с тази сила Балканска :thumbsupsmiley


Улавянето на балканка е много лесно по принцип и за това не смятам че използването на естествена стръв при улова на тази риба е някакъв майсторлък , напротив тази риба би трябвало да се лови постоянно на изкуствени примамки защото там се изисква малко повече маистоллък но не чак толкова, 90 процента от красотата на този риболов е в това че е индивидуален и човек е сам сред природата рано сутрин или при вечер.
И не мога да се съглася с това че и баба знае да хваща пъстърва на изкуствени примамки, защото тя първо и винаги ще предпочете естествената стръв :609c1f728720fb
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ufo Пет 27 Апр 2012 - 21:19

host200 написа:
ufo написа:
4o4o написа:
Код:
Много сериозна тежест слагаш.
По-голямата част от детството ми мина в родопите, там станах рибар де.
Та моя съвет е да не слагаш тапа, само кука и максимум на 30-40 санта над нея една малка съчма.
Струв "твърд мамарец, пясъчник, какавида, бабар (за тези който не знаят какво е бабар това е муха кръвопиец с жълт или червен задник), твърдия мамарец е най-ефективната стръв за балканката това от практика го знам, не от книгите.
На изкуствени примамки и баба знае, на блесна мепс с червени точки взима уверено, но фатката е да я излъжеш на жива стръв.
На Река Девин има платени участъци със зверски балканки.
Река Настанска, Широколъшка, Ягодинска също има сериозни риби.
Едно време ги ловихме с бобов кол пърче корда и 1 кука без никакво олово.
И все още в тези диви места това е най-добрия метод

Подкрепям напълно, само с едно изключение - аз също ползвам плувка от пресован стиропор, от най-малките, като допълнително ги намалям с шкурка до размер на фас от слим цигари, утежнение 0,2-0,5 грама и повод задължително над 35-40 санта. Соло телескоп 4-5 метра.
Няма по-голям кеф да пребродиш някоя родопска река през лятото на тоя такъм. Апропо, ловя единствено на река Малка арда в районите на с. Петково, Давидково и т.н. Тъй или иначе вече е забранена повече от 4 години и карам само по спомени.
А за стръвта - при мен пясъчника е №1.

Мда пясъчника е една от любимите манджи на Балканеца, но не подценявай твърдия мамарец.
И междо другото със стръв на река не се ходи.
Отиваш и точно от там където ще ловиш се навеждаш и си вадиш каквото има sunglasses2
Иначе виждам ,че определено ме разбираш за соло изпълненята и борбата с тази сила Балканска :thumbsupsmiley


Улавянето на балканка е много лесно по принцип и за това не смятам че използването на естествена стръв при улова на тази риба е някакъв майсторлък , напротив тази риба би трябвало да се лови постоянно на изкуствени примамки защото там се изисква малко повече маистоллък но не чак толкова, 90 процента от красотата на този риболов е в това че е индивидуален и човек е сам сред природата рано сутрин или при вечер.
И не мога да се съглася с това че и баба знае да хваща пъстърва на изкуствени примамки, защото тя първо и винаги ще предпочете естествената стръв :609c1f728720fb

Това е много спорен въпрос , балканка над 1кг ще излъжеш лесно ама друг път.
Имам купища състезания по река Въча и тези работи съм ги чувал и друг път.
Искам да те видя със снимки на балканка над 1кг със блесна или муха и ще се съглася.
Не че не съм хващал, тук говорим за тръпка и майсторлък, с макара е лесно ела лови с директен на стръв с една кука да видиш като ти удари някой звяр как треперят коленете, недей ти да ми разправяш в родопите ми е хвърлен пъпа...
Това не е като да ловиш бели риби на Жребеца :29e6bbd771c7f3 :29e6bbd771c7f3 :29e6bbd771c7f3
ufo
ufo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.08.2011
Брой мнения : 1291 Рожд.дaта : 17.11.1982
Години : 41

http://cars.bg

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  host200 Пет 27 Апр 2012 - 22:20

Малко прибързано се изказваш ма ще го приема като " грешки на разтежа".
Балканки по килограм имам доста а и такива над кило и половина също , и 90 процента от тях са хванати на изкуствени примамки, не е проблем да се улови такава риба но първото условие е да ги има в реката, да по трудно се хващат от другите но се хващат.
Относно снимките имам няколко със такива риби но са хартиени щото тогава още дигиталните фотоапарати ги нямаше, но за мое щастие най голямата ми балканка на река 2.300 кг. я има на снимка с мен но трудно можеш да ме познаеш щото съм още дете.
Пък белите риби са си бели тях ги остави, когато съм ловил балканки едва ли си знаел че те са сладководни риби, тва да не ти е сафрида на чепаре :29e6bbd771c7f3 :29e6bbd771c7f3 :29e6bbd771c7f3
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ufo Пет 27 Апр 2012 - 22:31

host200 написа:Малко прибързано се изказваш ма ще го приема като " грешки на разтежа".
Балканки по килограм имам доста а и такива над кило и половина също , и 90 процента от тях са хванати на изкуствени примамки, не е проблем да се улови такава риба но първото условие е да ги има в реката, да по трудно се хващат от другите но се хващат.
Относно снимките имам няколко със такива риби но са хартиени щото тогава още дигиталните фотоапарати ги нямаше, но за мое щастие най голямата ми балканка на река 2.300 кг. я има на снимка с мен но трудно можеш да ме познаеш щото съм още дете.
Пък белите риби са си бели тях ги остави, когато съм ловил балканки едва ли си знаел че те са сладководни риби, тва да не ти е сафрида на чепаре :29e6bbd771c7f3 :29e6bbd771c7f3 :29e6bbd771c7f3

Има няма 6 години да си ги ловил преди мен.
Не те знам къде си ги ловил, но и аз имам трофейчета над 2кг и то като масови риби.
Навремето когато си ги ловил ги е имало, сега освен ,че ги няма , малкото останали са стресирани и ти много добре го знаеш. Кажи къде 2012 си ловил по 1-2кг балканки? Не ,че ги няма, просто ми говориш за хартиени снимки от бай Тошово време.
Аз 9 години плътно съм ги ловил през ден, не просто почивните дни или веднъж в месеца.
Може да си по дърт, но колкото сивен, балканка и американка съм хванал ти толкова косми нямаш на.... сещай се spying spying spying
Добър рибар си ама това с балканката ще го обсъдим на по ракия или директно на реката.
Пак ти казвам това не е бяла риба с точки , за балканка говорим викам смях
ufo
ufo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.08.2011
Брой мнения : 1291 Рожд.дaта : 17.11.1982
Години : 41

http://cars.bg

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  host200 Пет 27 Апр 2012 - 22:49

В момента в България на разрешена пъстървова река има по голяма вероятност да те удари метеорит от колкото да хванеш балканка около кило и по голяма.
Аз ловя на изкуствени примамки пъстървата защото за мен са по ефективни и на първо място много по лесно можеш да паснеш уловената маломерна риба, защото лятото като падне водата и реката стане като сълза налитат главно маломерки, ако ловиш на стръв с единична кука като нагълта навътре и да искаш да я пуснеш тя ще умре.
Там където съм ловил големи риби пак ги има но не може да се лови щото тези реки са забранени вече,иначе в интерес на истината не съм ходил за пъстърва от няколко години.
Преди ходих в Смолян при един приятел по време на забраната на шарановите риби и хващахме доста пъстърва но сега нямам време.
Иначе всяка година виждам по няколко десетки хиляди балканки но под формата на заребител преди да ги пусна в реките sunglasses2
host200
host200
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.11.2009
Брой мнения : 1915 Рожд.дaта : 10.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  ufo Пет 27 Апр 2012 - 23:06

host200 написа:В момента в България на разрешена пъстървова река има по голяма вероятност да те удари метеорит от колкото да хванеш балканка около кило и по голяма.
Аз ловя на изкуствени примамки пъстървата защото за мен са по ефективни и на първо място много по лесно можеш да паснеш уловената маломерна риба, защото лятото като падне водата и реката стане като сълза налитат главно маломерки, ако ловиш на стръв с единична кука като нагълта навътре и да искаш да я пуснеш тя ще умре.
Там където съм ловил големи риби пак ги има но не може да се лови щото тези реки са забранени вече,иначе в интерес на истината не съм ходил за пъстърва от няколко години.
Преди ходих в Смолян при един приятел по време на забраната на шарановите риби и хващахме доста пъстърва но сега нямам време.
Иначе всяка година виждам по няколко десетки хиляди балканки но под формата на заребител преди да ги пусна в реките sunglasses2

Дам край Смолян е истината, на Смолянските езера съм ловил много хубави риби на плувка и на блесна.
Последно лових американки в Турция миналата година, иначе балканка и аз не съм ловил от много време
Как ми липсва този риболов 509601
ufo
ufo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.08.2011
Брой мнения : 1291 Рожд.дaта : 17.11.1982
Години : 41

http://cars.bg

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty при риболова на пъстърва

Писане  vlado_fidera Съб 28 Апр 2012 - 14:26

Колеги понеже я ловя на балканска река където течението е по силно само заради това слагам малко повечко съчми иначе стръвта се носи по течението като "куршум" Екземплярите които излизат най често са с тегло около 250-300 гр, но не са рядкост и такива балканки , които надвишават тегло от над 0,5 кг.Вярно е , че рядко се закачат такива, но все още ги има. Необходима е пълна тишина и маскиране в противен случей всичко се обезмисля.Съглесен съм сколегата , който казва , че риболова напъстърва с директен телескоп не е никак лесен.Борбата е ожесточена и често пъстървата ни оставя с празни ръце
vlado_fidera
vlado_fidera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.08.2011
Брой мнения : 178 Рожд.дaта : 08.09.1959
Години : 64

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА Empty Re: РИБОЛОВ НА ПЪСТЪРВА-ТЕХНИКА И ТАКТИКА

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите