GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов в Испания -- Гандия

+36
baralya
D.Dimitrov
gogata1
Красен Матеев
Tiho Todorov
paynera
Pesho N.Zagora
shibailo
ПЛУВЧО
Любак
КИРО
ДЯДО ИВАН
Янко
Моряка
EU_BG_akademika
roko koko
divein
DOCTORABukarNo1
max
Атев
ТАРАЛЕЖ
strijok
Мънцата
savi aleksiev
fokobg
Петър Василев
eladjia
Кирил Калчев
vstoikov
GENIUS
вакрил
Bat Emo
цецо пожарната
dobria1
mitko_aks
krasimir
40 posters

Страница 7 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  Петър Василев Нед 26 Юни 2016 - 10:41

цецо пожарната написа:Любаче не съм казал че, не е вид Баракуда. Има над 28 вида това че,в Испания и казват Аспет си е друго нещо. Но има хора които на опрекват че,пускаме снимки с маломерни размери на този вид риба ме дразни много,този вид достига максимом до 60см и тегло до 6кг. :здравей:
Я Цецо пусни снимки на този вид Аспет да видим колко са големи и кажи кой е този дето те дразни много, ако обичаш!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  dobria1 Нед 26 Юни 2016 - 17:55

Петър Василев написа:
цецо пожарната написа:Любаче не съм казал че, не е вид Баракуда. Има над 28 вида това че,в Испания и казват Аспет си е друго нещо. Но има хора които на опрекват че,пускаме снимки с маломерни размери на този вид риба ме дразни много,този вид достига максимом до 60см и тегло до 6кг. :здравей:
Я Цецо пусни снимки на този вид Аспет да видим колко са големи и кажи кой е този дето те дразни много, ако обичаш!


Петьо заеби ги тез аспети-баракуди,ако аспета става баракуда съм убеден че морето щеше да ври от баракуди по метър 
+,а и там се появяват истинските баракуди зимата но аспет тогава няма никакъв (следиш ли ми логиката) 
Както и да е,който както иска да я нарича,както си я наричат месните тава си и викаме.И на ципурата викат дорадо и си мислех че бъркат ама тати гугъл казва друго.
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  ПЛУВЧО Нед 26 Юни 2016 - 22:53

dobria1 написа:.....И на ципурата викат дорадо и си мислех че бъркат ама тати гугъл казва друго.
Адашче,мисля че дорадА им викат испанците на цупурите.Не че съм ходил в Испания,ама по клипчета и литература това съм виждал. 570556
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  baralya Пон 27 Юни 2016 - 7:52

Ето ви една Италианска класация на рибите в Средиземно море / около Италия / - с наименованието на всяка риба в определена област на Италия
Може пък да откриете тази ваша риба / аспет /   ТУК
Кликайки на определена картинка, дава още информация за рибата.

Петьо ако смята че е полезно може пък да го сложи в темата за средиземноморските риби
:здравей:
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  Петър Василев Пон 27 Юни 2016 - 16:47

Вчера бях почнал да пиша ,но не бях добре та..........

Сега мога да отговоря на Митака за проследяванео на логиката му!
Следя я Митак и ще ти отговоря защо "Аспета" липсва ,когато се появят големите Баракуди, но с въпрос !
Кажи ми ти коя е най -вкусната жива стръв на Щуката или пък на Костура (за тези знам,и за тях питам)?
Ако не знаеш ....... техните деца! Да ,канибали са.Точно това се случва и с Баракудата .Най -хубавата жива стръв за нея е малка Баракудка или Зарган.
Това е причината да изчезва Аспета,когато се появят големите.
Аспет,Аспет........това са си живи малки средиземноморски Баракудки! Другите видове Баракуда са доста далеч .Почетете малко и ще разберете. Защо го наричали Аспет,а не Баракуда ?
Ами вие защо наричате малките Сафриди- Граца??? Малките Гофоси ,Лефер и Чернокоп?
На Ципурата знам ,че руснаците й викат Дарада,,,не знам испанците как я наричат.
Баракудата в гръцко има две наименования.На север я наричат Лутцос,а на юг Турнас.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  dobria1 Пет 1 Юли 2016 - 7:59

Петър Василев написа:Вчера бях почнал да пиша ,но не бях добре  та..........


Това е причината да изчезва Аспета,когато се появят големите.


Може и да си прав не искам да споря а и не съм толкова компетентен,пък и честно да си кажа не ме и интересува чак толкова,но щом причината е страх от по големия хишник си мисля че не е тази причината,защото:
Когато имаше "аспет" имаше и МНОГО от много по опасен хишник от баракудата.
Ако тези риби ги е страх от баракуда то какво осава когато лефера е там то не трябва да има аспет в километрична близост.
Бях свидетел неколкократно на нещо което много малко хора са виждали,как атакува лефера и как атакува голямата баракуда (защото и 2-3 големи риби се видяха) 
Опитах се клип да направя но не се получи (нищо не се виждаше дори с очилата отпред пред телефона) 
Лефера беше агресивен и бърз а големите баракуди бавни и мудни 
Имаше моменти когато в водата беше кал от лефери и аспети на едно място,преди 2 години пък към тази кал от лефери и аспети прибавиш и сафриди.
[You must be registered and logged in to see this image.]

хвърляш и не знаеш какво ще ти клъвне,дали сафрид или аспет или лефер.
С блесната имах изядени над 15-20 риби"аспета" дали до главата или успяваше да я отмъкне цялата от блесната и това няколко дена подред и доста ми е страно ако следвам логиката ти защо"аспета" беше там след като го е страх от по голям хишник
И твоята логика малко няма логика спрямо фактите.

Исках да ви направя малко съпричастни с това което преживяхме,макар да не е като преди 2 години но явно наименованието на този "аспет" е по важен,май няма да довърша еднодневния риболов който прекарахме с колегите no2
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  Любак Пет 1 Юли 2016 - 8:40

dobria1 написа:...........май няма да довърша еднодневния риболов който прекарахме с колегите no2


373173

Не е така Митак, че Ви дразним.

Ние просто решихме да попитаме едно - друго.
Искахме да се получи една малка дискусия, за да сте полезни (с натрупания опит ) и на другите колеги които биха се пробвали по странство.
Е да де, ........но Вие ни скастрихте набързо, 60678  d776892fea672e9d795a  сиреч - не умувайте а само гледайте.

п.п. - Митак, .... много добре знаеш, че когато ловим чернокоп (Варненска рапала) и ако имаш два ема- единият е с хамсия а другият със сафрид, Дзверът  винаги налита първо на хамсията.
Миризмата му ли харесва, люспестото му тяло (визуален контакт) или вкусовите му качества (генно заложено). не знам

Та затова ме заинтригува вида на рибата специално мен.
Защо налита (лефера) повече на Аспета, а не толкова на сафрид да кажем. question

Между впрочем,  017 как е на вкус тази пуста Аспета.  965f5e1a8c7ed76a286f
Става ли за ядене с кеф или е ...... трици ?  12666

488232

Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  shibailo Пет 1 Юли 2016 - 11:02

Вкуса е като на баракуда смях
Шегувам се... Веднъж изпържих няколко, става, не е кой знае какво, не е трици, няма кости , пие много 525707397c05bb6a06eb бира
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  Любак Пет 1 Юли 2016 - 12:05

shibailo написа:.............. Веднъж изпържих няколко, става, не е кой знае какво, не е трици, няма кости , пие много 525707397c05bb6a06eb бира

Е това е отговор. Точно и ясно. 226711

Тогава ще ловя само такива  смях  и после ........ мариновани на Букета . 965f5e1a8c7ed76a286f c015594d3420ad876196
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  Петър Василев Пет 1 Юли 2016 - 16:52

dobria1 написа:

Исках да ви направя малко съпричастни с това което преживяхме,макар да не е като преди 2 години но явно наименованието на този "аспет" е по важен,май няма да довърша еднодневния риболов който прекарахме с колегите 

Знаеш ли какво? Не е проблем името!Някой  пита ли ви защо във България  на малкият Сафрид казвате Граца и на големият Хаймана? Защо на Попчето викате Лихмус (Звездоброец) или пък на малките Гофуси., Чернокопи и ЛеФЕРИ? Защо на всички Саргосови викате Спари,,като са все различни риби?
Проблема е някаде- другаде баце .......
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  radoadvokat Пет 1 Юли 2016 - 20:08

Пробвахте ли на по дълги воблери, от 170мм на горе? След като лефера гони тия аспети сигурно ще търси по дълги воблери?

Иначе всичко се върти около едене и ебане, при рибите де sunglasses2
radoadvokat
radoadvokat
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.01.2015
Брой мнения : 313 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  D.Dimitrov Пет 1 Юли 2016 - 23:07

Тази е вероятно. Викат си и спета и в някои райони за благозвучие слагали и едно "а" отпред.
Често се бърка с тази.
Първата има огромно изображение на сонара. Хваща се и на чепаре за скумрия и на силикони. Лятото при температури над 25 градуса лефера я набива в брега и става веселба голяма.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  shibailo Съб 2 Юли 2016 - 0:32

D.Dimitrov написа:Тази е вероятно. Викат си и спета и в някои райони за благозвучие слагали и едно "а" отпред.
Често се бърка с тази.
Първата има огромно изображение на сонара. Хваща се и на чепаре за скумрия и на силикони. Лятото при температури над 25 градуса лефера я набива в брега и става веселба голяма.
Това което хванахме, прилича по-скоро на второто предложение. На първото черния гръб е налобен към средната линия , а на второто лобчетата липсват.
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  D.Dimitrov Съб 2 Юли 2016 - 14:14

Основната разлика е в броя люспи на средната линия. Разлика има и в оцветяването на устата, зъбите и формата на захапката.
Ама това е твоя територия и млъквамsunglasses2
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  krasimir Съб 2 Юли 2016 - 16:54

тук е написано за аспета.на места му казват еспетон на други спет това е малка баракуда [You must be registered and logged in to see this link.] пак според този източник са 28 подвида.
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  Петър Василев Нед 3 Юли 2016 - 23:15



krasimir написа:  малка баракуда .

Μалка?

They are normally around 30–60 cm in length and weigh 6 kg but there are records of fish 165 cm long and reaching weights of 12 kg or more.


превод

Те са обикновено около 30-60 см дължина и тежи 6 кг, но има риби дълги 165 см и достига тегло от 12 кг или повече.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  roko koko Пон 4 Юли 2016 - 9:37

Здраво я захапахте тая баракуда ........или аспет.........не пускате.Аз пък им се радвам на пичовете ,че са си прекарали прекрасно............. и са хванали готини риби,без значение как ги наричат местните или как се нарича по книга :рок: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  shibailo Пон 4 Юли 2016 - 10:23

roko koko написа: Здраво я захапахте тая баракуда ........или аспет.........не пускате.Аз пък им се радвам на пичовете ,че са си прекарали прекрасно............. и са хванали готини риби,без значение как ги наричат местните или как се нарича по книга :рок: .
Благодаря ти Румба. Но все пак трябва да се знае за какво става дума, а не просто да убиваме рибата... Инфото, което прочетох в нета беше доста объркващо, а мненията които чух и прочетох - противоречиви. Аз стигнах до моята истина, благодарение на Петър, дет се вика по-добре късно от колкото никога :здравей:
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  krasimir Чет 13 Окт 2016 - 0:35

РИБОЛОВЕН ИЗЛЕТ  на JAVEA
миналата седмица със Слави  решихме да отидем на риболов на хавеа. тръгнахме много рано и и около час преди изгрев пристигнахме / разстоянието не е много около 65 км но се кара бавно и като не знаем от къде да си пуснем лодката. падна голямо обикаляне и търсене. накрая един рибар които си поправяше мрежите ми каза от къде и в 9и 15 вече бяхме на вода. местността е много красива дъното има доста скали и разнообразни видове риба  хванахме 4 бр мелва една 0,400 и останалите от 0,750 до 0,850 -Auxis thazard thazard- 1 denton- dentex dentex- i edno dorado беше около 60 см - Coryphaena hippurus. дорадото ми оплете въдиците докато ги отплитах остана закачено докарах го до лодката но при опита да го закачим с канджата дръпна много рязко и успя да скъса. всичките риби ги хванахме на тролинг. монтаж воблер с 4 бр силиконови туистери. имах едно чепаре с 8 октоподчета което разделих на 2 по 4 и още при влизането удари риба и отнесе 3 октоподчета с воблера. затова другото го свалих и сложих тези които съм правил с силиконови рибки и туистери . преди малко ги извадих от солта, рибите а не туистерите разбира се и сега са в оцет. след малко ще ги вадя и ще ги оставя до утре да се оцедят добре и после в буркана . пожелавам на всички наслука.
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  krasimir Пон 20 Мар 2017 - 23:02

Здравейте най накрая успях да открия сезона. Вчера излязохме с един колега с идеята да гоним чернокоп и сафрид , но след след час и половина дирижиране и три сафрида в капасото, решихме да излезем по близо до брега и да пробваме за дорада или ципура. отидхме на 3,5 м имаше повече удари на тези вьдици които бяха на около 4 м изместхме се малко по навьтре и започна рубриката гол след гол. едно капасо и половина.
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  krasimir Пон 24 Апр 2017 - 23:29

привет. миналата седмица с колегата ходихме за риба . бяхме се приготвили за дорада и сафрид но след час и половина проби така и не постигнахме никакъв резултат .тогава решихме да пробваме на тролинг. резултата не закъсня за около 2 часа 30 лефера по един лакът добър улов и много емоции. монтаж като за паламуд доста бързо ми изядоха две октоподчета , но с две успях да завърша риболова.
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  krasimir Пон 29 Яну 2018 - 22:17

Привет колеги. Вторник 23 януари * тази година по рано от предната * успях  да открия новата риболовна година. На влизане пуснах два воблера , на изхода на пристанището удари един лефер около лакът. после започнах да търся сафрид  , не много резултатно но задоволително. 6 броя по малко над една педя. след това влязох по навътре да търся сепия хванах само една но голяма ( оставих я в кепа почти половин час) след което като я  прехвърлях в капасото така се изпразни че оплеска цялата лодка с мастило. Докато търсех сепия хванах още 4 сафрида и една лача. пожелавам на всички наслука. Не мога да намаля толкова снимката и за това не мога да я споделя.
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  justinian Вто 30 Яну 2018 - 8:42

Баво, Краси!
С нетърпение очакваме да видим и снимките.
Успешен сезон и наслука! :здравей:
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  тони котев Вто 30 Яну 2018 - 9:53

krasimir"] сепия хванах само една но голяма ( оставих я в кепа почти половин час) след което като я  прехвърлях в капасото така се изпразни че оплеска цялата лодка с мастило.
Поздрави за първият риболов. Дано да го последва втори скоро.
Ние като хванем сепия или калмар , задължително вкарваме кепа в голяма кофа и тогава качваме улова на лодката. Иначе това мастило няма миене. Сепията особено пуска изумително количество.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  krasimir Сря 8 Май 2019 - 19:12

Здравейте колеги. Най после на 5 май уцели време да мога да вляза в морето. Още в самото пристанище удари един лефер на колегата с воблерче от декатлон за 2 евро. Навън даде сафрид паломета и 3 бр лача. Общо взето доволно. Счупих си новото телескопче. И после се наложи да правя ремонт. Но важното е че направихме един хубав излет. Успех на всички. Всичко на чипаре. И няколко малки аспетчета върнати да пораснат .
krasimir
krasimir
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.07.2013
Брой мнения : 102 Рожд.дaта : 24.07.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов в Испания -- Гандия - Page 7 Empty Re: Риболов в Испания -- Гандия

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 7 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите