GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Относно колесарите...

+9
вакрил
zillius
zhikata
ДЯДО ИВАН
D.Dimitrov
max
Васил
gogata1
germanov.1974
13 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty 123

Писане  max Сря 11 Дек 2013 - 19:28

вакрил написа:С вас съм thumbsUp_icon 
+1 :здравей: 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  nikinenov Чет 12 Дек 2013 - 10:21

И аз съм с вас :здравей: 
nikinenov
nikinenov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.05.2011
Брой мнения : 324 Рожд.дaта : 16.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Дек 2013 - 10:50

и аз съм тук
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  Тедо Чет 12 Дек 2013 - 15:57

Употребяван колесар внос от ЕС може да се регистрира, ако има талон/регистрация в чужбина. Ако е от Великобритания /без рег. номер и талон/ има някаква врътка да се узакони, както караваните от там.

Всяка фирма, отговаряща на изискванията може да си извади национално типово удобрение, но изискванията са доста и са скъпи. Например трябва да има сертификат ISO9001. Може да се извади и Европейски типово удобрение - например тези, които внасям са с такова. По думите на колегите от Естония, целият масраф е към 100 000 евро... Но за тях не е такъв проблем, понеже правят по 10 000 ремаркета на година...

Сигурен съм, че човек може сам да си направи и нова кола и материалите ще му излезнат 7-8 000 лева, а пък в магазина са по 20-25 бона...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Дек 2013 - 16:25

Тедо написа:
Сигурен съм, че човек може сам да си направи и нова кола и материалите ще му излезнат 7-8 000 лева, а пък в магазина са по 20-25 бона...
Тук вече няма да се съглася с теб, ако вземеш да събираш кола и да купуваш части, ще ти излезе мин 20 пъти над цената в магазина.. :здравей: 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  Тедо Пет 13 Дек 2013 - 11:14

то и колесар с готови НОВИ части няма да ти излезе по-евтино от нов цял...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  germanov.1974 Пет 13 Дек 2013 - 20:36

Тедо написа:то и колесар с готови НОВИ части няма да ти излезе по-евтино от нов цял...
Здравей,братле! Едни аверчета от Бургас си направеха колесар, повечето от частите бяха чисто нови и им излезе 700лв.
Ползваха регистрация на ремарке, което си е тяхно. Но къде са 700лв и къде 1800лв? Изработката бих казал, че е много по-добра, дори от оригинала. Съжалявам, че не разполагам със снимки за да удостоверя на 100% твърденията си! Поздрави :здравей: 
germanov.1974
germanov.1974
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.09.2013
Брой мнения : 334 Рожд.дaта : 24.10.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  ДЯДО ИВАН Пет 13 Дек 2013 - 20:59

germanov.1974 написа:
Тедо написа:то и колесар с готови НОВИ части няма да ти излезе по-евтино от нов цял...
Здравей,братле! Едни аверчета от Бургас си направеха колесар, повечето от частите бяха чисто нови и им излезе 700лв.
Ползваха регистрация на ремарке, което си е тяхно. Но къде са 700лв и къде 1800лв? Изработката бих казал, че е много по-добра, дори от оригинала. Съжалявам, че не разполагам със снимки за да удостоверя на 100% твърденията си! Поздрави :здравей: 
Мога да потвърдя твърденията на Германа,защото  мои приятели са направили същия ПИНИЗ и ми обадиха приблизително същата сума . Около 700лв им излязла цялата работа. :здравей:
ДЯДО ИВАН
ДЯДО ИВАН
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.02.2011
Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  gogata1 Пет 13 Дек 2013 - 21:18

Споделете какво пише на талона . Ремарке или колесар ?
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  germanov.1974 Пет 13 Дек 2013 - 21:49

gogata1 написа:Споделете какво пише на талона . Ремарке или колесар ?
Ще попитам авера, но мисля, че се води туристическо ремарке до определен метраж. След подминаване на упоменатото е колесар и там хавата става друга, но не твърдя със сигурност.
germanov.1974
germanov.1974
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.09.2013
Брой мнения : 334 Рожд.дaта : 24.10.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  Тедо Съб 14 Дек 2013 - 10:48

тоя чул, оня казал...
В талоните на новите ремаркета от 2007г насамм пише "ремарке за лек автомобил", ако е до 750кг е категория О1 (без спирачки, книжка В-категория), над 750 до 3500кг са категория 02 (със инерционна спирачка, книжка В+Е-категория)... Дължината няма нищо общо.

700лв са частите казваш... а труда колко е, а печалба, а ДДС-то?... То и газта е 1.40 (примерно), но таксито те вози на 60ст/км...
То всеки си е прав за себе си - като плаща все му е скъпо, а като продава - евтино...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  fishermann2 Съб 14 Дек 2013 - 20:04

Не рискувайте с номера на ремарке да дърпате колесар.Ще си имате неприятности.
На единия талон си пише ремарке,а на другия колесар.Полицаите ги знаят тия заменки и си ги следят.  5f3aea9b1ac1514a8b8f 
fishermann2
fishermann2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.08.2013
Брой мнения : 258 Рожд.дaта : 09.10.1955
Години : 68

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  germanov.1974 Съб 14 Дек 2013 - 21:30

Тедо написа:тоя чул, оня казал...
В талоните на новите ремаркета от 2007г насамм пише "ремарке за лек автомобил", ако е до 750кг е категория О1 (без спирачки, книжка В-категория), над 750 до 3500кг са категория 02 (със инерционна спирачка, книжка В+Е-категория)... Дължината няма нищо общо.

700лв са частите казваш... а труда колко е, а печалба, а ДДС-то?... То и газта е 1.40 (примерно), но таксито те вози на 60ст/км...
То всеки си е прав за себе си - като плаща все му е скъпо, а като продава - евтино...

Виж какво, мен не ме интересуват печалби и ДДС-та. Частите мога и до 300лв да си ги намеря, а най-важното в случая е, че не членувам в кръжока "ръцете ми пречат".  смях Благодарности на все-висше, че ми е дал две ръце, които умеят да бачкат, а що се отнася до колесара за четири дни ще го избачкам по-каталог. В темата никъде не е упоменато за печалба и ДДС, а който умее и труда му отговаря на дадени изисквания да може безпроблемно да регистрира продукта си. Има хора които не разполагат с лев, като някой хора и за тях 1800, че и повече лева са много пари, а що се отнася до лодката ще си я направя сам. Поздрави Тедо жив и здрав!
germanov.1974
germanov.1974
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.09.2013
Брой мнения : 334 Рожд.дaта : 24.10.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  gogata1 Съб 14 Дек 2013 - 22:34

fishermann2 написа:Не рискувайте с номера на ремарке да дърпате колесар.Ще си имате неприятности.
На единия талон си пише ремарке,а на другия колесар.Полицаите ги знаят тия заменки и си ги следят.  5f3aea9b1ac1514a8b8f 
Виж по горе Тедо какво е писал! Ченгетата си тъсят риби за 20 лв
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  gogata1 Съб 14 Дек 2013 - 22:37

Ето ви темата от другия форум - [You must be registered and logged in to see this link.]
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  Тедо Нед 15 Дек 2013 - 11:02

germanov.1974 написа:
Виж какво, мен не ме интересуват печалби и ДДС-та. Частите мога и до 300лв да си ги намеря, а най-важното в случая е, че не членувам в кръжока "ръцете ми пречат".  смях Благодарности на все-висше, че ми е дал две ръце, които умеят да бачкат, а що се отнася до колесара за четири дни ще го избачкам по-каталог. В темата никъде не е упоменато за печалба и ДДС, а който умее и труда му отговаря на дадени изисквания да може безпроблемно да регистрира продукта си. Има хора които не разполагат с лев, като някой хора и за тях 1800, че и повече лева са много пари, а що се отнася до лодката ще си я направя сам. Поздрави Тедо жив и здрав!

Мисълта ми беше, че за качествен нов колесар с истински документи 1800лв не са много. Съвсем друг е въпросът, ако си правиш един колесар за себе си с подръчни материали. За съжаление закона не не ги разделя на самоделки за собствени нужди и такива за бизнес - а би трябвало да е опростена процедурата, когато си правиш една бройка за собствени нужди...
Няма проблем да си го направиш и да си го ползваш за близки разстояния "на риск" с регистрация от друго ремарке, ОБАЧЕ ние както пътуваме през цяла България, до Гърция и т.н. предпочитаме да сме изрядни, не защото ще ни спре някой шапкар да ни иска 20лв, а ако (недай си Боже) стане ПТП ще ти лъсне г**за и тия 1000лв "икономия" ще си ги върнеш с лихвите... Аз да намеря читави ремаркета с документи съм стигнал чак до Естония - не ми питай колко пари отиват за транспортни разходи...

Все си мисля, че човек надарен с майсторлък може да специализира в правенето на нещо, от което се изкарват пари, а не да си прави всичко сам като Робинзон Крузо... Може и да греша...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  max Нед 15 Дек 2013 - 15:18

Тедо написа:
germanov.1974 написа:
Виж какво, мен не ме интересуват печалби и ДДС-та. Частите мога и до 300лв да си ги намеря, а най-важното в случая е, че не членувам в кръжока "ръцете ми пречат".  смях Благодарности на все-висше, че ми е дал две ръце, които умеят да бачкат, а що се отнася до колесара за четири дни ще го избачкам по-каталог. В темата никъде не е упоменато за печалба и ДДС, а който умее и труда му отговаря на дадени изисквания да може безпроблемно да регистрира продукта си. Има хора които не разполагат с лев, като някой хора и за тях 1800, че и повече лева са много пари, а що се отнася до лодката ще си я направя сам. Поздрави Тедо жив и здрав!

Мисълта ми беше, че за качествен нов колесар с истински документи 1800лв не са много. Съвсем друг е въпросът, ако си правиш един колесар за себе си с подръчни материали. За съжаление закона не не ги разделя на самоделки за собствени нужди и такива за бизнес - а би трябвало да е опростена процедурата, когато си правиш една бройка за собствени нужди...
Няма проблем да си го направиш и да си го ползваш за близки разстояния "на риск" с регистрация от друго ремарке, ОБАЧЕ ние както пътуваме през цяла България, до Гърция и т.н. предпочитаме да сме изрядни, не защото ще ни спре някой шапкар да ни иска 20лв, а ако (недай си Боже) стане ПТП ще ти лъсне г**за и тия 1000лв "икономия" ще си ги върнеш с лихвите... Аз да намеря читави ремаркета с документи съм стигнал чак до Естония - не ми питай колко пари отиват за транспортни разходи...
Абе и аз гледах как се тупка лодка от стькломат ама не сьм си направил /за сега/  12666 Истината е че кризта принуждава хората да пестят от всичко и това естетсвенно рефлектира по цялата верига ......Много ясно че ако човек разполага с достатьчно /знаци/ ще си го купи от магазина  :здравей: 
Все си мисля, че човек надарен с майсторлък може да специализира в правенето на нещо, от което се изкарват пари, а не да си прави всичко сам като Робинзон Крузо... Може и да греша...
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Относно колесарите... - Page 2 Empty Re: Относно колесарите...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите