GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

карти за Гармин

+9
EU_BG_akademika
antares
mdesov
Ribarina
Румен Ганев
Borkata
Marco Polo
КИРО
vvt1970
13 posters

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Сря 11 Фев 2015 - 20:23

bsgold написа:
Идеална е картата.
Идеална, ама Поморие го няма, явно не го броят за населено място 525707397c05bb6a06eb 29e6bbd771c7f3dfc36b
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Пон 27 Юли 2015 - 18:36

Гармин порязаха картата на навионикс за плотери 5f3aea9b1ac1514a8b8f
Картата работи на версия на софтуера до 2015.0202, с тази и по нова не работи вече :сълзи:
На ръчните си бачка :сълзи: 570556
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  ktv Вто 28 Юли 2015 - 12:30

ми няма да обновяваме :здравей:
ktv
ktv
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.01.2015
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 01.10.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Вто 28 Юли 2015 - 17:49

ktv написа:ми няма да обновяваме :здравей:
Анджек де, нали за това го пиша, макар че ти май си към ръчните, коя версия ти е софта?
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  nkolev66 Вто 28 Юли 2015 - 20:14

Академик, доколкото си спомням си вече със сонар като моя (от скоро съм с ГАРМИН 72 sv) (не си писал какво виждаш с него - онова със счупената сонда за него ли беше?). Искам да попитам за карта на язовирите в България - имало такава за Гармин???, какво може да се спретне защото е около 80 лв. Другата карта (морска) ми я дадоха бакшиш и от краткото време за употреба съм доволен от сонара, въпреки, че го ползвам по язовирите за, които нямам карти и една вечер на Ивайловград тръгнах в посока стената - добре, че се усетих навреме, че отворих Навионикс от телефона.
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Вто 28 Юли 2015 - 20:57

Не съм писал, защото два пъти съм го използвал и съм в процес на разучване, като първи впечатление е много добър. Не знам за каква сонда става въпрос, аз съм с GT40, която е четирилъчева, 77/200 и 450/800 кхц. Но все още свиквам да го разчитам. Трява да влезна в морето и с котвите и чепаретата да видя изображенията на екрана, но не и в тези горещини. Относно картата за язовирите, им писах, ще я пуснат есента, но не ми казаха дали ще е дълбочинна, ще трябва да се купи за да се размножи 226711 Само че, ако не е дълбочинна файда не виждам, ако е, много е важно да се знае при какво ниво е правен записът и какво е моментното ниво на водата. Има язовири с по над 10 метра разлики от пълния към моментния си обем :аххх: Иначе картата ще е много полезна за тролинг с даунригер, па и без него, защо все пак ще знаеш, какви дълбочини са пред тебе, а не когато ги настъпиш с лодката 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Вто 28 Юли 2015 - 21:17

Иначе машните са с еднакви параметри, само че моят е 9 инча и другото, твоя е за сонда GT41, която е за по дълбоки води. Аз взех 92 и понеже не ходя в Гърция да гледкам до 100 метра ми е повече от достатъчно. Та го взех с GT40, но се оказа, въпреки уверенията на дилъра, че всеки уред работи само със сондата за която му е софта. И понеже от Гармин България се опитаха да ме пуснат по пързалката, че аз съм си избарал тази сонда, без никой да ми каже че няма да бачка коректно с нея, ама на мен тия не ми минават...
писах на Гармин Европа и на Центаралата на Гармин в Сащ, и като им казах, че ще сезирам, Еврппеските потребители, американският президент, папата и всичко за което се сетих, да видиш как след 3 дена ми се обабдиха от България-гарминчо, казаха ми че 91 е тук, което е уреда за моята сонда и да уточним размяната както ми е удобно... Сеага всичко е ток и жици, само настройките ми остават да угадя :рок: :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  gogata1 Вто 28 Юли 2015 - 21:51

На моята Дакота важат всички карти sunglasses2  Благодарско на Синчо worshippy worshippy . Туй плотер какво значи че съм лаик в тези термини ?
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  nkolev66 Вто 28 Юли 2015 - 22:49

Академик, и мен малко ме будалкаха със друга сонда Garmin GT30-TM , която не фигурира в няколкото изписани в софтуера, но аз първо пробвах с тази на Слави (косара) - той продава Гармин в Бургас. При пробите губеше дълбочина и показваше изключително рядко някакви рибки. При едновременна проба с моя Лоурънс Елит 5 беше видима разликата защото сондата е само за даун и сайд вю, а се опитва да издокара сигнал на 50/200, но не и се получаваше. Разликата в цената беше съществена и затова изгубих три риболова в проби, като на края си купих GT41-TM и естествено проработи супер. Още му свиквам, но мисля, че ще бъде много полезен уред в тази му комбинация.
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Сря 29 Юли 2015 - 9:38

nkolev66 написа:Академик, и мен малко ме будалкаха със друга сонда Garmin GT30-TM , която не фигурира в няколкото изписани в софтуера,
Да това имах предвид, само че аз смених уреда вместо да се набълбуквам със скъпа сонда, не че моята е евтина, над 600лв е :сълзи: но пък твоята беше над 800лв по памет :аххх: Но щом си преценил че тя ти трябва значи е така.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Сря 29 Юли 2015 - 9:40

gogata1 написа:На моята Дакота важат всички карти sunglasses2  Благодарско на Синчо worshippy worshippy . Туй плотер какво значи че съм лаик в тези термини ?
Плотер е морска навигация с или без сонар, обикновенно със сонар sunglasses2
На твоята ще си работи, порязаха само плотерите и натози дето го продавам работи :аххх:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Сря 29 Юли 2015 - 9:52

nkolev66 написа: Още му свиквам, но мисля, че ще бъде много полезен уред в тази му комбинация.
Уреда е страхотен, по нищо не отсъпва на Лорънс и Хъми, поне по клиповете в тубата. А и тук сондата ти е една, не като при Лорънс две, като добавим и картите и става значително по изгоден. Ако искаш g2 vision за Черно море, или друга карта само свиркай....
Аз, за единственото ми влизане с него в морето, се забазвлявях основно с изгледите на картата, установих, че щом ти е познат брега, не ти трябват точки в мъглата (но все пак си ударих точка на Бяла), много реалистично показва, аве все едно гледаш google eart :рок:
Има нова версия на софта, 2.70, ако не си с нея, ъпдейтвай го. Аз когато съм готов, ще споделя и ще пусна снимки :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Нед 6 Сеп 2015 - 13:43

Да кажа за сонара, за мен е безценен.... :рок:
Първо има идеална/кристална видимост под пряко слънце.
Сонарните опции няма да ги изброявам, те са еднакви с всички сонари висок клас.
Но ще наблегна на тролинга, супер е да гледаш дълбочините пред и около теб, с точност до 50см. Риска от загуба на скъпи воблери се свежда до минимум. А риска да се загубиш в мъглата е нулев. При крайно увеличение се виждат колите на Бяла, пуснали лодки. Това в режим 3D marine.....
Относно самия сонар, за сега не съм се съсредоточавал върху високите му честоти, не са ми трябвали, но при ниските, аз мисля че няма какво повече да се желае, не пропуска риПка :рок: а показва и дънни риби, които не знам какви са 12666 Ако са попчета или дракони, за пръв път сонар ми ги показва.
Изобщо много съм доволен, заслужава си цената от къде и да го погледнеш :рок: :здравей:
Тестовете продължават де, това са само първи впечатления :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  EU_BG_akademika Пет 3 Мар 2017 - 12:19

Излезе карта на Черно море g2 vision v.2015.16.50 :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

карти за Гармин - Page 4 Empty Re: карти за Гармин

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите