GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ако разбира някой от тоци да помага

+10
xoxo
КИРО
nasco2
вакрил
EU_BG_akademika
Дели
gogo26
Любак
divein
Петър Василев
14 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  xoxo Нед 16 Фев 2014 - 8:32

Не искам да те разочаровам колега за радара но няма как да разбереш че е полиция или граничен катер - те си имат опознавателни сигнали но ти няма как да ги получаваш. А иначе ще ти показва дори птици на мили от лодката,приближаваща се буря и т.н.
xoxo
xoxo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.02.2012
Брой мнения : 116 Рожд.дaта : 01.07.1950
Години : 73

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  max Нед 16 Фев 2014 - 9:38

xoxo написа:Не искам да те разочаровам колега за радара но няма как да разбереш че е полиция или граничен катер - те си имат опознавателни сигнали но ти няма как да ги получаваш. А иначе ще ти показва дори птици на мили от лодката,приближаваща се буря и т.н.
Знам че няма как да ги различавам но големината посоката и скоростта ще ще я знам което ми е достатьчно . 488232 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  runner Пон 24 Фев 2014 - 14:04

След горния пост ми се завърта мисълта малко в друга посока. 488232 Глей ся, колега, радара с ARPA си е основно и най-използвано и необходимо нещо. Обаче имай впредвид, че е оправдано само ако плаваш нощем. Или ако не възнамеряваш да влизаш във фиорд при много плътен снеговалеж. Или пък да плаваш в такава мъгла, че да не си виждаш носа на лодката. Ама разбирам, че предимно в Гърция плаваш. Тъй че, ако не плаваш нощем......
Предлагам ти да напишеш в Гуглето: AIS и да се отдадеш на занимателно зимно четене. Имах нещо писано в темата за радиостанциите, мисля. Но не ми се търси сега, извини ме. Новия облик на сайта все още ме стресира и не ми се търси. Само да ти разкажа нещо. В Африка рибарите го използват доста успешно това. Разбира се пасивния вариант, без да излъчват каквото и да е. Достъпна техника е. Кое ме кара да мисля, че го ползват. Получавал съм ехо от рибарски лодки, движещи се в различни посоки и скорости. Обаче когато им интерполирам курса и скоростта виждам, че са били точно където съм очаквал да бъдат, до момента в който аз съм си променил курса към тях. Те не могат да ме видят още (нито аз тях), но го разбират от моя AIS, който излъчва данните (доста по-далеч от видимостта на радара) за моята позиция, курс и скорост. Техния вече смята на каква дистанция ще мина от тях, след колко време, получават и графично изображение за движението на обектите на едно мижаво дисплейче, но повече не е и необходимо (А при теб може да го вържеш с чартплотера. И си ти!!! Ще ти се показват всички подробности върху електронната карта). Няма как да са разбрали, ако нямат такова устройство. Standart Horizon имат доста приятни машинки, погледни в сайта им. Има едно УКВ с вграден в него AIS. Мисля, че точно от това имаш нужда. Обаче ако плаваш нощем - радар! И гледай да е с ARPA - ще ти улесни живота много. sunglasses2 
Поздрави!!
 :здравей: 
avatar
runner
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.06.2009
Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 22.06.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty 123

Писане  max Пон 24 Фев 2014 - 19:35

По принцип и през ноща си цепех /преди каскадата / от тогава гледам по светло да се движа но забода ли радар си почвам старата система .Ще прегледам това за което спомена /ако вьрши работа и ми спести  poorsmilie много ясно ще че го взема . spying 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  runner Вто 25 Фев 2014 - 9:06

Е те това
ЦЪК
Има и линк с описание и ръководство.
 :здравей: 
avatar
runner
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.06.2009
Брой мнения : 228 Рожд.дaта : 22.06.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Фев 2014 - 9:44

runner написа:Е те това
Има и линк с описание и ръководство.
 :здравей: 
Има ама няма цена spying 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty 123

Писане  max Вто 25 Фев 2014 - 15:55

EU_BG_akademika написа:
runner написа:Е те това
Има и линк с описание и ръководство.
 :здравей: 
Има ама няма цена spying 
Ти цена от пет кладенеца ще изадиш  41990 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  Тедо Вто 25 Фев 2014 - 23:03

КИРО написа:Дай ми линк към този радар,ще го видя колко дърпа.
Защото на моя сонар го дават към 1000W пик до пик,или нещо подобно беше,
което означава към 80А,ама реално си черпи 0.250А ток.
Беш ли ги в последно време как изчисляват тези ватове?

това са краткотрайни импулси за милисекунди - моят Elite-7 HDI (новия модел) е Max 250W RMS, 30,000W Peak to Peak analog equivalent... и спокойно работи 7-8 часа с акумулаторче за аларма - 7Ач...

Най-лесното е да се измери консумацията на радара и сонара с мултицет.

Evinrude-а ти е с як алтернатор, пък и не му трябва голям стартов ток - като е загрят, дори с полуумрял акумулатор пак ще запали! Направи си на сонара да ти изписва и напрежението на акумулатора - ако падне под 11.5V, палиш мотора да зарежда и няма ядове.
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  ribarya Сря 26 Фев 2014 - 15:51

Тедо написа:
КИРО написа:Дай ми линк към този радар,ще го видя колко дърпа.
Защото на моя сонар го дават към 1000W пик до пик,или нещо подобно беше,
което означава към 80А,ама реално си черпи 0.250А ток.
Беш ли ги в последно време как изчисляват тези ватове?

това са краткотрайни импулси за милисекунди - моят Elite-7 HDI (новия модел) е Max 250W RMS, 30,000W Peak to Peak analog equivalent... и спокойно работи 7-8 часа с акумулаторче за аларма - 7Ач...

Най-лесното е да се измери консумацията на радара и сонара с мултицет.

Evinrude-а ти е с як алтернатор, пък и не му трябва голям стартов ток - като е загрят, дори с полуумрял акумулатор пак ще запали! Направи си на сонара да ти изписва и напрежението на акумулатора - ако падне под 11.5V, палиш мотора да зарежда и няма ядове.
Даже може и да си включиш звукова аларма за минимално напрежение
ribarya
ribarya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2012
Брой мнения : 315 Рожд.дaта : 29.10.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  Тедо Сря 26 Фев 2014 - 15:56

а има и начин да се запали мотора със слаб акумулатор - "само" трябва да се свали капака на маховика и да се навие парче въже и да се дръпне  sunglasses2 
Пък ако не запали, да се ползва въжето по предназначение бесило 
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty 123

Писане  max Сря 26 Фев 2014 - 18:28

Всичко това сьм направил /и сонара ми е настроен на 11,5в. и допьлнително кьм панела сьм закачил на контролера колко е напреженйето в момента ,колко зарежда панела в момента и ..../ вьрзал сьм гащите доколкото е вьзможно но като накича и другите неща ще се промени картинката  sunglasses2 ПП.То ако е за вьпрос и помощен мотор имам ама ....
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Ако разбира някой от тоци да помага  - Page 2 Empty Re: Ако разбира някой от тоци да помага

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите