GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колега, подкрепям изцяло предложението ти

+18
gogolisec
ПЛУВЧО
Иван
Дели
anastas_peykov
Мънцата
Кико
Ресьора
илия
КИРО
петко стоянов
eminem94
СЪНДИ
Петър Василев
georg
gloupan
justinian
EU_BG_akademika
22 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  EU_BG_akademika Вто 12 Яну 2010 - 17:28

Аз не бях чел тази тема, сега я прочетох и по повод на "Имало още добри хора в България" се сетих, че навремето Офродаджийте събираха пари за техен член, на който му бяха откраднали джипа........ 226711
В тоя ред на мисли ми се ще да предложа следното:
Нека да си определим месечен членски внос, да речем 5лв, който да си плащаме редовно в някоя сметка с която ще се разпореждат администраторите. Всички вече имаме карти и през [You must be registered and logged in to see this link.] срещу едно левче, можеш да направиш превод до всеки IBAN в страната. Тук не визирам безработните, поне докато са такива sunglasses2Така като гледам има поне 100 човека които бихме могли да си плащаме редовно членството. Дано да са повече. Сумите които ще се натрупват могат да се използват при нужда за някой закъсал съфорумник. Примерно една спацителна операция в морето / да не дава Господ никому/ Би струвала една твърде чувствителна сума, при липса на застраховка. Или пък животоспасяваща операция, абе изобщо живи хора сме и ви е ясно какво имам предвид. А в случаи подобен на този с gogolisec, ще може да се окаже безлихвена помощ на засегнатия, а той като се давръндиса, ще си връща задължението лека полека, плюс членския си внос естественно. Не мисля че тук сме хора които биха злоупотребили, а и истината винаги се разбира. Пет лева е нищожна сума за работещ индивид, а би могла да свърши много полезна работа в бъдеще. Предполагам, че ще има какво да добавят и другите, но световния опит на всички сдружения показва че трябва да се плаща членство.
Това е моето предложение, усъвършенставнето му оставям на Вас..... :thumbsupsmiley
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  justinian Сря 13 Яну 2010 - 12:44

EU_BG_akademika написа:В тоя ред на мисли ми се ще да предложа следното:
Нека да си определим месечен членски внос, да речем 5лв, който да си плащаме редовно в някоя сметка с която ще се разпореждат администраторите.
Това е моето предложение, усъвършенставнето му оставям на Вас..... :thumbsupsmiley
Колега, подкрепям изцяло предложението ти. Във връзка с него, предлагам на администраторите да се създаде специална тема и да го подложим на по- детайлно обсъждане. Идеята ти е навременна и полезна. Безпокои ме единствено това, че формата "членски внос" би отблъснала част от съфорумците и от кандидатите за членове на форума, тъй като самото наименование създава усещане за задължителност, за натрапване на условия. По-добре би било, да определим дати, на които всеки, който има възможност и иска, да преведе парична сума доброволно, примерно- за постигане на определена цел.
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  gloupan Сря 13 Яну 2010 - 13:29

За да можем да си помагаме е хубаво да има някаква сметка!Но ако събираме пари ,без да знаем за какво ,най-вероятно след това ще имаме противоречия ,"на кого" или "за какво да се похарчат".Ето какво Ви предлагам:
Нека да я направим на принципа на Взаимо-Спомагателната Каса(ВСК).Всеки който желае да участва периодично привежда вноски според възможностите си.Пропорционално на вноските си(Примерно 5 или 10 пъти над тях) да тегли кредит,който да се облага с фиксирана еднократна лихва ,дължаща се в началото за целия срок.Теглено да става по ред на записване .Ако някой се нуждае спешно ,то тогава той трябва да се договори с тези които са на ред,разменяйки си мястото с един от тях.Естествено ще трябва и някакво ръководно тяло ,което да следи за реда на процедурата.Това е накратко идеята. idea
gloupan
gloupan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.07.2009
Брой мнения : 538 Рожд.дaта : 11.03.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  georg Сря 13 Яну 2010 - 13:38

Все си мисля,че ако почнем да въртим пари,ще се испокараме! money6 60678
По-добре целенасочено,според зора! :5ff67901e688fa
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  EU_BG_akademika Сря 13 Яну 2010 - 15:22

И аз мисля, че форма на ВСК не е за нас. Просто си събираме парички та да си ги имаме, а дали ще купим веднъж годишно, зарибителен материал, дали ще си отпечатаме лепенки, фанелки или ще ги използваме за общото благо по друг начин, това ще е най-малкия проблем. Идеята е да има възможност да се помогне на колега изпаднал в безисходица, защото никой от нас не знае какво и кога го чака. Първенства може да си организираме и да си направим купа за тях, абе много неща могат да се вършат............
Да отвря капитан Киро с още 2 или още 4 човека сметка и да я дава тука :dancingHappy_i
Пращаш петарка и пращаш на Киро бележката. Абе една кутия цигари стана 5 лв. Имахме идея за хелинг във Варна да речем.............
Като гледам доста сме с лодките. Изобщо ще има за какво да се използват париците или част тях, по важно е да си плащаме редовно на заплата..... Така както си плащаме ток,телефони нета и т.н


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Сря 13 Яну 2010 - 16:42; мнението е било променяно общо 1 път
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  gloupan Сря 13 Яну 2010 - 15:33

Само написах това ,което ми дойде наум.Тогава трябва да ги събираме целенасочено ,както каза georg,защото винаги ще има някой който не е съгласен с определена кауза! 023
gloupan
gloupan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.07.2009
Брой мнения : 538 Рожд.дaта : 11.03.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Петър Василев Сря 13 Яну 2010 - 15:49

gloupan написа:,защото винаги ще има някой който не е съгласен с определена кауза! 023
Много пъти сме приказвали с Киро по тази тема,и с някои други колеги,но точно затова ,което си написал по-горе не я пуснах.
Тази идея е много- хубава и сега ще използвам случая да я разнищим,кой е за и кой,,не.
Нямаме право на никой да се сърдим,защото ако се осъществи,ще е на доброволни начала.
Също така не можем да задължим никой да внася пари в сметката ,която ще отворим,на когото му е на сърце да внесе.
Както казва EU_BG_akademika

Просто си събираме парички та да си ги имаме, а дали ще купим веднъж годишно, зарибителен материал, дали ще си отпечатаме лепенки, фанелки или ще ги използваме за общото благо по друг начин, това ще е най-малкия проблем. Идеята е да има възможност да се помогне на колега изпаднал в безисходица, защото никой от нас не знае какво и кога го чака!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  СЪНДИ Сря 13 Яну 2010 - 16:13

EU_BG_akademika
Защото никой от нас не знае какво и кого го чака!
Подкрепям предложението тиsuper :thumbsupsmiley
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  eminem94 Сря 13 Яну 2010 - 16:21

И аз го подкрепям .... Макар и вноса да го внасям на ръка .
eminem94
eminem94
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.11.2009
Брой мнения : 1420 Рожд.дaта : 28.01.1994
Години : 30

http://www.feederteam.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  gloupan Сря 13 Яну 2010 - 17:16

Доказали сме ,че откликваме когато някой колега се нуждае от помощ!!Твърдя го ,защото съм участвал в такива мероприятия!Продължавам да твърдя ,че без ясни правила или цел идеята е обречена. 373173
gloupan
gloupan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.07.2009
Брой мнения : 538 Рожд.дaта : 11.03.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  петко стоянов Сря 13 Яну 2010 - 17:21

Харесва ми идеята за "вноски"...ако щете и членски внос да е!
Дано не се налага да се помага на закъсали колеги,но нищо не се знае :5ff67901e688fa .Всеки може да отделя по 5 кинта на месец без да му се отрази на бюджета.
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  КИРО Сря 13 Яну 2010 - 19:11

georg написа:Все си мисля,че ако почнем да въртим пари,ще се испокараме! ...........
Както каза Петьо,отдавна мислиме по този въпрос.
Ама все пак става въпрос за ПАРИ,а това е тънка тема.
Не всеки има възможности,включително и аз имам моменти на финансов зор.
Ако нещо се организира все пак,
абсолютно на доброволни начала ще бъде.

Никакво задължение по този въпрос към колегите.

А как да се осъществи,и кои да отговарят,
това пак е проблем.Но мисля че може да се реши.

За какво да се използват такива средства ?
Е те тука ще стане мазало според мен.

Затова,първо да се определят критериите за
какво ще се използват средствата - после да мислим за останалото.

Материята е много сложна според мен.
Да не избързваме с емоциите си.
Защото,на всеки ще му хрумне да дадем на някого за нещо,
а дали ще е удачно - как да се разбере ?

Вярно е,че имаме доста колеги с възможности и готови да откликнат
на заболели проблеми,но не бива да се злоупотребява с тяхната коректност,
както и с тази на потребителите.

Нека да се обмисли всичко това.
Все пак и самия форум си иска и някои средства,
които все още Петьо си ги плаща,но за сега този проблем
ще си го решаваме двамата с него.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  EU_BG_akademika Сря 13 Яну 2010 - 20:14

Парички винаги си трябват, ще ги използаме за подпомагане и популяризиране на сдружението на Българските риболовци, за зарибяване, за хостване на форума, за домеин, както казах можем да си отпечатаме стикири, и съвсем не става дума да се дават на този или онзи, просто може да се случи някой от нас да изпадне в трайна нерабатоспособност да речем, такова нещо неможе да се скрие и тогава ще подпопогнем този крайно нуждаещ се с една еднократна сума. Съвсем не искам да кажа, че ако някой го съкратят или остане временно без работа, то това означава да го издържаме 12666 ще се прави отчет в края на годината и ако има повечко средства, ще дадем една част на Отец Иван в Нови хан примерно. Трябва да гледане на това като клуб в който членуваме и в който се чувстваме като удома си.
Ами кой ще се занимава ???? Ти бе Кире си админстратор, нали? Значи отговора е ясен :6e6ebecd09233a смях Организирате се с моряка и Тошето да речем и Петьо от Визнатийската изикия и се занимавате смях
Разбира се че ще е доброволно, никого няма да насилваме, как може?
Може членски карти да си направим примерно............................
Абе всичко може.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  илия Сря 13 Яну 2010 - 20:27

Събирането е най-лесно, но разпределянето е много трудно.Дано на никого да не се налага.На мнение съм, че ако се събират пари, то да бъдат за дарение или за някой купон.Относно помощта на приятел, ще се помага на момента, кой с колкото може. 226711
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Ресьора Сря 13 Яну 2010 - 20:27

И аз съм с две ръце за идеята,и си мисля че е по-добре да имаме събрани пари предварително за да може да се реагира своевремено.
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Кико Сря 13 Яну 2010 - 20:32

ресьора написа:И аз съм с две ръце за идеята,и си мисля че е по-добре да имаме събрани пари предварително за да може да се реагира своевремено.

Аз също .
Кико
Кико
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1658 Рожд.дaта : 01.07.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Кико Сря 13 Яну 2010 - 20:36

Мисля че тази тема трябва да се маркира като важна.
Кико
Кико
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1658 Рожд.дaта : 01.07.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  петко стоянов Сря 13 Яну 2010 - 20:36

.....Трябва да гледане на това като клуб в който членуваме и в който се чувстваме като удома си. ....
E тва е приказка!!!...Академично -точна!
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Мънцата Сря 13 Яну 2010 - 22:21

И аз съм с две ръце "ЗА". Пък ако не се наложи да се ползват за помощ /дай боже :5ff67901e688fa / .... ам шса напийм ве да го еб@. Даже няколко пъти sunglasses2
Майтапа настрана - на всеки може да се наложи помощ. Хубаво е човек да знае, че има някой зад гърба си. Мисля че всички сме доказали по един или друг начин, че можем да разчитаме един на друг. Така че каквото и решение да се вземе, аз го подкрепям изцяло. Горд съм, че Ви познавам ПРИЯТЕЛИ !!!
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  anastas_peykov Чет 14 Яну 2010 - 9:23

За да се събират пари трябва да се регистрира някакво сдружение с нестопанска цел. В противен случай няма да е чисто събирането на пари.
anastas_peykov
anastas_peykov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.07.2009
Брой мнения : 287 Рожд.дaта : 10.05.1974
Години : 50

http://www.seaadventurebg.com

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Дели Чет 14 Яну 2010 - 10:30

Аз също смятам, че идеята е добра и трябва да се реализира. Няма регистрирано сдружение според закона и затова наистина всичко трябва да е на доброволна основа. За да се опрости начина на вземане на решение за харченето предлагам да си изберем двама титуляра на сметка от, която те да теглят само срещу двата си подписа заедно . Да им се доверим, те заедно с Петьо да преценяват , на базата на мненията във форума. Ако те си вършат добре работата сметката ще се захранва редовно. Ако недоволните от техните решения се увеличават, сметката няма да се захранва и съответно те няма да могат да злоупотребяват, защото няма да има с какво. Нали никой недоволен няма да продължи да внася. А кой , колко и кога да дари , нека всеки сам да има право и на това. За някой понякога и 5 лв. могат да са проблем. Друг път на кеф или за важен повод може да прецениш да дариш повече.
И за да ускоря нещата предлагам конкретно Киро и Тошето за титуляри на сметката, които да теглят само с устното удобрение на Петьо - човека, който ни събра тук.Сигурно има и по подходящи, но лично не познавам всички съфорумци.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Иван Чет 14 Яну 2010 - 10:34

И аз съм за такова начинание. 135d02aa35ad75a2cb71
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  петко стоянов Чет 14 Яну 2010 - 10:36

Тва с двата подписа е излишно,според мен.Един да държи сметката,повечето се познаваме не от вчера и съм сигурен че проблеми няма да има!
...
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Ресьора Чет 14 Яну 2010 - 10:50

петко стоянов написа:Тва с двата подписа е излишно,според мен.Един да държи сметката,повечето се познаваме не от вчера и съм сигурен че проблеми няма да има!
...

Абсолютно и мисля че капитан Киро е човека за тази работа.
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  gloupan Чет 14 Яну 2010 - 10:52

Предвид подбора на потребителите в този ПРИЯТЕЛСКИ форум,смятам че е редно да започнем оттук ,за да може и след реализирането на идеята да останем приятелски настроени един към друг.364672
КИРО написа:
За какво да се използват такива средства ?
Е те тука ще стане мазало според мен.

Затова,първо да се определят критериите за
какво ще се използват средствата - после да мислим за останалото.
gloupan
gloupan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.07.2009
Брой мнения : 538 Рожд.дaта : 11.03.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Колега, подкрепям изцяло предложението ти Empty Re: Колега, подкрепям изцяло предложението ти

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите