GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Карадере.....

+13
КИРО
D.Dimitrov
savi aleksiev
divein
roko koko
Моряка
stuci
strijok
mitko_aks
вакрил
zhikata
EU_BG_akademika
gogotod
17 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Карадере..... Empty Карадере.....

Писане  gogotod Вто 25 Мар 2014 - 10:56

Планират да строят на карадере, хабитата на лефера и лавкара и пътя на паламуда ще бъдат унищожени. чрез заустването на отходните води точно пред КАрабурун, достъпа за лодки ще бъде абс. ограничен освен за атракционите на почиващите, а пътя ще бъде като затворен комплекс. Онези 10 лева на Бяла ще ни се сторят абс. почерпка. Плана е чудовищен! Подкрепете акцията да спасим Карадере, а Карабурун и подводните рифове там, просто ще станат пустиня. пречиствателна станция не е предвидена!

Не ползвайте една тема, както в случая С лодка в морето, и да пишете за всичко, преценявайте в коя тема да се пише, а, ако няма такава създайте нова.    Моряка

Ето и мои снимки от Карадере

[You must be registered and logged in to see this image.]
gogotod
gogotod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.08.2012
Брой мнения : 173 Рожд.дaта : 14.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Мар 2014 - 13:04

Аз не съм сигурен кое е по добре, това лято, дето мина, към средата на август заведох едни приятели уж на плаж, ами то беше нещо страшно едвам намерих къде да обърна джипа, такава лудница не бях виждал от времето на соц къмпингуването.
И целия тоя народ дето стои там два месеца също няма пречиствателна станция, поне като ако се прави, ще има път вода и какво си трябва, а не такова диво къмпингуване. Аз разбирам да е само плаж, отиваш през деня, плажуваш, кеф гора, сянка, да се бори човек, ама нали ние не сме за нищо. Защо някой от къмпингуващите там, не отиде да опъне палатка в Гърция, Испания, Франция и т.н. в горичката на някой плаж? Тука, миналото към края, на Камчийски пясъци имаше поне 200 кепера и каравани от Холандия, Франция, и прочее, намерили хората море без пари, никой не ги закача и идват, ами ще идват, тая година ще бъдат два пъти повече и си събират в боклука в чували, а чувалите ги оставят там, на купчина, като че ли ще мине някой да ги събере, същото е и на Карадере, после кучета, чакали, бури и т.н го разнесат тоя боклук та покрие равномерно всичко....
За нищо не сме ние. Нека строят, ще направят хелинг и защитна буна, ще има паркинг кафе и прочее и ще е чисто...
Тая Българска и международна свинщина дълбоко ме отвращава.....
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  zhikata Вто 25 Мар 2014 - 13:17

Академика е прав до някъде. На българина му дай нещо без пари и му гледай сеира.
zhikata
zhikata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.04.2011
Брой мнения : 381 Рожд.дaта : 13.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  вакрил Вто 25 Мар 2014 - 13:23

Не си прав Академиче ако си построят "къщичките" ще си посроят и "оградка" след това някои ще ваканцуват а ние ще духаме супата,тая манджа вече сме я яли не един път.Колкото до боклуците ,невиждам какво пречи да се сложат казани и да се обслужват,не вярвам и къмпингуващите да правят голяма свинщина.А в Гърция ,по думи на мои хора ,можеш да си спреш кемпера където искаш и ако не правиш бели никой не те закача.
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  mitko_aks Вто 25 Мар 2014 - 13:26

Ще направят един луксозен комплекс като Елените ще сложат еди портал и плажа остава само за гостите на комплекса.За да ползваш трябва да плащаш  money6 шама 
mitko_aks
mitko_aks
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.03.2012
Брой мнения : 517 Рожд.дaта : 13.04.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Мар 2014 - 13:40

вакрил написа:Не си прав Академиче
Ами ще си плащам да си пусна лодката, сега на Бяла пак плащам и ко? Винаги могат да ми разбият джипа,
Освен това достъпа до плажа ще е свободен ПЕШ, ако ще влизаш с кола плащаш, абе кой ще ти обслужва казани извън населено място, нали се плаща такса смет, не знам, борете се, аз там ходя преди 15 юни и след 15 септември..
Но ако има хелинг ще ходя там да пускам за риба. Както е на марина Диневи, винаги спокойна вода, чисто, спокоен си за колесар и джип и си правиш кефа... Е да Плащаш си, но хубавите работи струват пари
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Мар 2014 - 13:42

вакрил написа: А в Гърция ,по думи на мои хора ,можеш да си спреш кемпера където искаш и ако не правиш бели никой не те закача.
Аз говоря за палатка, кемпера се приема че има вода, тоалетна и кофа за боклук и не замърсява околната среда... 509158
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  strijok Вто 25 Мар 2014 - 14:13

Много гледни точки има, но истината е една - не сме дорасли да се грижим сами за природата около нас.
Малко са хората които си извозват чувалите с боклука след края на къмпирането си.
Всеки иска да бъде на диво не засегнато от бетона и цивилизацията място, но малко милеят и пазят тези места.
Те затова колкото и неприятно да ми е се кефя че вече трета година Община Приморско не позволява дивото къмпиране в резерват Перла.
Страхотно място е залива Мириус, невероятно съчетание между планина и море, но "селяндурите" по душа осраха всичко и хората бяха принудени да предприемат мерки.
Рано или късно това ще се случи и с Карадере и то защото самите ние сме си виновни  sunglasses2
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  stuci Вто 25 Мар 2014 - 14:17

Това лято ходихме на палатка на Шабленския плаж откъм с.Езерец , имаше си и химически тоалетни и кофи за боклук , вярно че тоалетните бяха недостатъчни но ги имаше ,так че ако дадена общината реши не е нещо невъзможно.А иначе като го застроят удобства ще има колкото ти душа сака ама дали ще ти е толкова безпроблемно колкото казват примерно плажуването - не ми се вярва , най вероятно за да не плащаш луди такси за паркинг тъй като не си им гост ще трябва доста да потрамбоваш.Примери колкото щеш , особено по южното ни черноморие.
stuci
stuci
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2009
Брой мнения : 256 Рожд.дaта : 01.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  Моряка Вто 25 Мар 2014 - 14:37

Аз мисля, че все повече хората стават отговорни за чистотата, малко по малко се учат и предпочитам тия няколко места останали диви да си останат такива.А хората са много лятото там, щото изпозастроиха на много места и няма къде да се ходи.Ето варненци ходят на плаж на Фичоза, на Паша дере, че и на Кара дере, искат по диво место, а тия места са апетитни и намаляват.Достъп и да си плащам, защо? Буната на Слънчев ден си е държавна и ставаше хубав риболов, ама по едно време инвеститора решава, че тия рибари загрозяват идилията на почиващите и хоп забрана.Аз съвсем искрено се чудя, как още не са забранили да се риболува на яхтеното на Дружба.

Синчо ти ще си платиш и ще ползваш екстрите, а колко души ще увяхнат и няма да имат достъп 226711 

Има една книжка на Васил Цонев - Човекът собственик препоръчвам я да се прочете :здравей:

Между другото и аз на Шабла видях химически тоалетни и места за буклук, значи може, щом има желание и свестен кмет.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Мар 2014 - 15:14

Моряка написа:Синчо ти ще си платиш и ще ползваш екстрите, а колко души ще увяхнат и няма да имат достъп 226711 
Никъде няма безплатен обяд, защо общината не направи къмпинг да закара, ток ,вода да определи място за палатки, да се направи рецепция, абе знаете как беше, И да се полагат ГРИЖИ, ама никой не ще да плаща, на камчийски пясъци е имало къмпинг. За Шабла, да там всичко е както трябва, има си бунгала, а можеш и палатка да разпънеш, но е чисто спокойно и не нагъчконо, ама има вода, има казани и полицията се върти през два часа из района на тузлата и къмпинга...
Абе това което видях на Кара дере миналия август ми уплаши окото.. а аз не се плаша лесно 226711 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty до академика

Писане  gogotod Вто 25 Мар 2014 - 15:32

Ако си стигнал с Кола това не е Карадере, там няма достъп с автомобил до самия плаж, снимките не са от там с автомобилите на плажа!
А като ти го застроят, друга песен ще пееш, от къмпинг няма никаква позла общината, не може да лапат милиционерите които управляват града- Трендафилов е точно такъв. Така че положението е ясно - безплатен достъп до морето и това е! Така пише и в закона между другото! Но ние сме овце и се оставяме да ни мачкат
gogotod
gogotod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.08.2012
Брой мнения : 173 Рожд.дaта : 14.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  Моряка Вто 25 Мар 2014 - 15:35

Аз това викам, да стане, като Шабла е по-добре отколкото да се подари на инвеститора и на бариерата да ти кажат ей ти с тия пръчки кръгом.

Безплатен обяд има, е го вълнолома за рибарите е безплатен още.На Аспарухово двете места за пускане на лодки и те са безплатни, оказва се, че и хелинга, дето го направиха момчетата тук , също се оказва безплатен.Ама идва и циганията и бедността и кражбите и ......
пп. Аз искам да попитам, каква ще е реакцията на рибохващачите на Ной, ако се забрани достъпа  12666 И според мен това е тенденция, всяка година някъде се застроява, забранява се достъпа, а местата за риболов намаляват.И това касае всички нас.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Мар 2014 - 15:37

gogotod написа:Ако си стигнал с Кола това не е Карадере,
Ясно съм съм Написал ЕДВАМ ОБЪРНАХ ДЖИПА

Ема е, ама това е началото на юни

[You must be registered and logged in to see this link.]
От [You must be registered and logged in to see this link.]
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  roko koko Вто 25 Мар 2014 - 16:02

Ни така ,ни иначе.Опак народ сме,сега инвеститорите ще обещават реки от мед и масло ,ред и дисциплина,местните жители ще са с приоритет при започване на работа ,безплатни благинки в и извън комплекса за целокупното население на региона даже и за гражданята от големия град.....После знаете какво ще се получи и от няколко красиви комплекса от кокетни бунгала с градини и парк за всенародно ползване и веселие ще се появи бетонен мастодонт и красивата картинка ще се разпадне и ще стане като нареден от почти две годишната ми щерка пъзел.
Ще се намесят доста отговорни фактори които срещу услуга или подпис ще искат и те да се наредят на първа линийка или поне около нея,щото видите ли -що не намалим малко от тука и малко от там и да сложим и на нашия човек (на когото дължим голяма услуга и без когото нали знайш ,че нещата няма как да се получат)еднооо мънинко хотелче ей така само колкото да му затворим очите и дъра бъра от красивите картинки не остана нищо.Така е защото сме такива цялото племе.
Нямам нищо против да си се построи там комплекс както е в нормалните държави ,да се построи близо до него и регламентиран къмпинг с всичките му удобства и комуникации ...........ама всички знаем какво ще се получи.
Даже и Синчо колкото и да се напъва ,че обичал да си плаща,като отиде на плажа да закара познатите си и му поискат 40-кинта за неговия шезлонг и чадър ще завие като росенски чакал;
-Що на мен 40 кинта при условие ,ще шезлонга е 15-си кинта?
-Амиии щот не си гост на комплекса ,ами на всичкото отгоре си и слаботелесен 525707397c05bb6a06eb .
Такива мити глупости,от друга страна ако остане по този начин(безстопанствен)ще се осерът нещата ,защото има много от нас които пазят и обичат да са на диво и чисто ,ама има и такива които им е все едно къде се насират ,каква и как и по кое време музика слушат ,къде и пред кого ще си вземат дозата .......което рано или късно ще доведе до конфликти между самите диво къмпиращи и по-нататък филма ми се губи ама стига пак до там
-Видяхте ли се за нищо не ставате ,не построихме нищо тука заради вас ама вие се осрахте и се изпоклахте ,я го духайте ,сега няма да се занимаваме повече с вас ,ебах ва и маймуните грозни я да си направим това което бяхме замислили с най-добри намерения амахаааа.
И така ни тъй ,ни инак ебеш ли му майката кое е добре и кое зле.Ако всичко си беше както трябва ОК ама.............
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  gogotod Вто 25 Мар 2014 - 16:23

Позицията ти е балансирана, и все пак не може да им се даде началото на ръкава, ще отхапят цялата ръка! А ние ще си спомняме че тама на Карабурун имаше лефер и пътя на паламуда е там.
gogotod
gogotod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.08.2012
Брой мнения : 173 Рожд.дaта : 14.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Мар 2014 - 16:24

roko koko написа:
Даже и Синчо колкото и да се напъва ,че обичал да си плаща,като отиде на плажа да закара познатите си и му поискат 40-кинта за неговия шезлонг и чадър ще завие като росенски чакал;
-Що на мен 40 кинта при условие ,ще шезлонга е 15-си кинта?
-Амиии щот не си гост на комплекса ,ами на всичкото отгоре си и слаботелесен 525707397c05bb6a06eb .
 ......
Ти луд ли си бе d776892fea672e9d795a , че на мен да ми дават 40 кинта шезлонг и чадър аз пак няма да плажувам, само се топвам и си заминавам, а там плажа е голям стига до Бяла, ама отгоре са скали и нищо не може се строи та там ще си ходя за къпане, въпреки че камчийски са ми по близо..Говоря за плащане ако има хубав хелиннг за пускане, защото на Бяла няма нищо и пак ми взимат 10кинта, нищо друго не плащам 60678 d776892fea672e9d795a 21188
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  divein Вто 25 Мар 2014 - 17:31

А бе хора осъзнайте се, абсурдно е да им позволим да застроят плажа! Не забравяйте че Бг има едва 350км брегова ивица, от които вече са застроени поне половината, а може и повече. Не сме като Гърция с близо 15000 км, че да си позволим да я застрояват. Освен обособените курорти, всичко друго по крайбрежието трябва да е с мораториум за строителство. Като толкова мислят за гражданите на Бяла и техните работни места да го построят в града, и без това там се вихри зверско строителство.
Плажовете на Палеца, Черния нос, Карадере, Иракли и др е престъпление да се продадат!
Какво ще завещаем на нашите деца и внуци? От както аз бях на 10г до сега колко много се застрои?? Ако продължат с тези темпове след 50г няма да има нищо освен бетон.
Да ходят да си строят в техните държави, ама там никой никога няма да им разреши!
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  stuci Вто 25 Мар 2014 - 17:44

divein написа:Какво ще завещаем на нашите деца и внуци? От както аз бях на 10г до сега колко много се застрои?? Ако продължат с тези темпове след 50г няма да има нищо освен бетон.
Да ходят да си строят в техните държави, ама там никой никога няма да им разреши!
 135d02aa35ad75a2cb71 
stuci
stuci
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2009
Брой мнения : 256 Рожд.дaта : 01.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Мар 2014 - 18:45

divein написа:А бе хора осъзнайте се, абсурдно е да им позволим да застроят плажа!
Добре аз съм съгласен не им позволявайте..... смях 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  savi aleksiev Вто 25 Мар 2014 - 19:12

Приятели моля Ви ЧУЙТЕ ДОБРЕ тази песен доста от вас си мислят че я знаят но някой до сега не са я чували изобщо  364672 

[You must be registered and logged in to see this link.]


 752444 
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  D.Dimitrov Вто 25 Мар 2014 - 19:46

Амииии.... май всички сме от една от "заинтересованите" страни.
И вероятно това диктува и мненията ни.
От това което гледах по няколко телевизии местните жители са твърдо ЗА!
Да са слънчасали...... не вярвам!
Да не им е и на тях приятно да ходят на "едно от последните запазени девствени места"...... надали!
Все пак говорим за собствения им двор! И за паламудите! И за бръмбърчетата с клечките!
До вчера са се плицикали и акали на аванта.... от утре.... плащай!
Ма упорити бе! Искаме си бетона и тва е!
Не мож ги разбра!

И що ли така?
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  КИРО Вто 25 Мар 2014 - 20:19

gogotod написа:Позицията ти е балансирана, и все пак не може да им се даде началото на ръкава, ще отхапят цялата ръка! А ние ще си спомняме че тама на Карабурун имаше лефер и пътя на паламуда е там.
Нали тръгна да махаш билета за пускане на лодки от Бяла?
Какво се получи ?

Защо си мислиш,че сега точно 100 риболовци ще успеят да спрат този проект,
който самите Беленци го ИСКАТ.

Ако знаеш за колко неща ми идва мерака да хвана АК-то,ама цял живот се
"храня" само с обещания и бой по кратуната.

Те онези отдавна са си направили сметката,как да се оправят.

И следващия път те моля,гледай къде си пускаш темите ве.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  mitko_aks Вто 25 Мар 2014 - 20:39

Жителите на Бяла ги интересува само как да си продадът имотите на по-висока цена, а какво ще става там не им пука. 525707397c05bb6a06eb 
mitko_aks
mitko_aks
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.03.2012
Брой мнения : 517 Рожд.дaта : 13.04.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  EU_BG_akademika Вто 25 Мар 2014 - 20:42

mitko_aks написа:Жителите на Бяла ги интересува само как да си продадът имотите на по-висока цена, а какво ще става там не им пука. 525707397c05bb6a06eb 
В Грешка си, там земята изотдавна е превъртяна, тия дето ще строят си я имат...
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Карадере..... Empty Re: Карадере.....

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите