GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Голям талон на колата за Гърция !?

+27
chapara
dbc
Любак
Емо Кръстев
D.Dimitrov
batjoro81
тони котев
roko koko
strijok
EU_BG_akademika
vvt1970
gloupan
baralya
bkd
gogo26
Красен Матеев
Тедо
nkolev66
JimBeam
вакрил
dobria1
gogata1
ivaylo.filipov
Петър Василев
max
Моряка
esox hunter
31 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Сря 11 Юни 2014 - 23:26

Днес гледам по новините проблема с големия талон си седи и става все по-голям [You must be registered and logged in to see this link.]
Получено било писмо от гърците вчера, че ще се изсиква и били в правото си да го искат позовавайки се на някаква директива от ЕС. Нашите обмисляли малкия талон да стане, като книжка със всички данни, но пък гърците пак можело да не го признят 12666 
Знаете ли какво си мисля, че това е отговра на гърците, затова че от пролетта нали разни производители на зеленчуци и плодове стачкуват и блокират и роптаят против вноса на зарзават и плодове от Гърция. Та в тази връзка нашите взеха да правят показани акции и да спират вноса!?!?,.... което не знам дали е нормално нали сме в ЕС, а и нарушава основни търговски правила (както и да е) та заради това е цялата работа според мен.
Иситната е че гърците получават по-добри дотации от ЕС за селското стопанство от там и по-евтина продукция, а и не съм чул и видял гръцки фермери с бентлита и пр. Но това са проблеми на правителствено ниво там се уреждат тези неща, а не с "наказателни акции" по вноса. Ако нашите производители си натискат за по-добри дотации от ЕС и не ги харчат за други благинки, а по предназначение едва ли продукцията им пак, ще им излезе по-скъпо от гръцката.... Отплеснах се истаната е че в резултата на такива неща сега хората трябва да си ходят с големите талони в колите по плажовете и т.н. и да се молят някой балкански бандит да не им гепи колата със все талона и да си я откара безпрепятствено и легално, където си пожелае.... 41990
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  gloupan Сря 11 Юни 2014 - 23:40

Ето информацията от сайта на МВР: :аххх: 
[You must be registered and logged in to see this link.]
Има разминаване между казаното по медиите и сайта и най-добре е да си носим големия талон 12666 
gloupan
gloupan
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.07.2009
Брой мнения : 538 Рожд.дaта : 11.03.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  вакрил Чет 12 Юни 2014 - 0:29

Не разбрах ,това само за лизинговите мпс ли е,щото само тях споменават 12666 
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  vvt1970 Чет 12 Юни 2014 - 4:50

За всичките! При лизинговите е проблем,защото големият талон се държи от лизингодателят!
vvt1970
vvt1970
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.01.2010
Брой мнения : 725 Рожд.дaта : 23.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Юни 2014 - 6:07

Абе мъкнат се лапнитопове, въдици, калъфи, воблери, макари, лодки(то значи и за колесара ще трябва голям талон) йедене пийене, а за един талон го смятате за проблем. Хората са казали: "в Рим по римски". Толкоз :здравей: 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  strijok Чет 12 Юни 2014 - 8:40

Академика е прав - колко му е един талон и защо толкова се притеснявате като ходите на плажа, просто не го оставяйте в колата  sunglasses2 
Един въпрос - тъй като май ще ми се наложи на есен да отскоча до Гречко - как по дяволите ще се разберем с полисмените, не дай боже да ме спрат  12666  Аз не знам гръцки, те не знаят български, ингилизкият ми е много слаб  12666 
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  roko koko Чет 12 Юни 2014 - 8:45

И аз така мисля ,не толкова голям проблема .А копие на талона дали важи ,или трябва да си е оргиналния документ.
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  тони котев Чет 12 Юни 2014 - 9:24

roko koko написа:И аз така мисля ,не толкова голям проблема .А копие на талона дали важи ,или трябва да си е оргиналния документ.
Здрасти Румба.Ей сега прочетох официална позиция по въпроса, копие не важи нито за малкия нито за големия талон.Аз лично големия съм го скрил в кемпера и от 2 години е с мен, машината се води се 5+1 и понеже има кемпери 1+1 , а в малкия талон не пише такава подробност, за да не се заяде някой полицай.
В края на месеца се надявам да подпукаме сафрида и лихнусите заедно :рок: 
Поздрави на групата
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Чет 12 Юни 2014 - 11:27

strijok написа:Академика е прав - колко му е един талон и защо толкова се притеснявате като ходите на плажа, просто не го оставяйте в колата  sunglasses2 
Един въпрос - тъй като май ще ми се наложи на есен да отскоча до Гречко - как по дяволите ще се разберем с полисмените, не дай боже да ме спрат  12666  Аз не знам гръцки, те не знаят български, ингилизкият ми е много слаб  12666 
А ако те спрат докато отиваш до плажа и си си оставаил талона в хотела.......и както сам си казваш, че не можеш да се разбереш с гречките полицаи....ще ти свалят номерата докато се усетиш.... 41990 

Ако не знаеш някои как го правят е така го правят...


Без да ми се сърдите обаче, като чета някои от горните постинги и не мога да повярвам на очите си.... утре, ако поискат и възелин да си носите в аптечката, ще си носите ли.... 12666
Отвсякъде е ясно, че това си е някаква гавра на гърците използвайки пропуск в закона....
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Чет 12 Юни 2014 - 11:36

Цецо,ако всички документи ти са вред и спазваш правилата,никой няма да направи това,което е на видеото.
За да се стигне до там да му свалят номерата по този начин този със сигурност е направил някой гаф!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  ivaylo.filipov Чет 12 Юни 2014 - 11:39

esox hunter, не от утре, от днес още трябва да си носим вазелин в аптечката май  sunglasses2 
Гадно е това с големия талон, ама докато държавните институции се разберат, май нямаме много избор, носим го и така.

То хубаво голям талон, ама като не познаваме законите в Гърция утре може да се окаже, че трябва и брачно и кръщелно свидетелство да си нося и нотариално заверено пълномощно от жената, ако съм без нея, че ме пуска :) :) ... и кой знае ква глупосто. Тез ясните изисквания не ме притесняват, по-скоро съм притеснен да не изкарат някоя нова простотия, дето няма от къде да я знаеш.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Чет 12 Юни 2014 - 11:45

Прочети и коментарите отдолу !



fissas88преди 2 години
Че кукуте са педерасти спор няма. Ама и тия Бай Ганьовци нашите - фалшива книжка, без колани, кой зане и колко са с перчили ...Боли ги кура куките, спрямо чужденците си прилагат с пълна сила закона. Все едно нашите куки-педали не дерат кожата на всяка кола с чужда регистрация. Това кука ли е, помияр е ...
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Чет 12 Юни 2014 - 12:18

Дойде ми на акъла да ви обесня,че големите проблеми в Гърция с бг-номерата ги правят такива като мен,живеещи и работещи и осигуряващи се в Гърция.
Ние не можем да управляваме автомобили с бг-регистрация в Гърция,защото се таксуваме като временни гръцки граждани,а на гърците им е забранено да карат коли с чужда регистрация.
Мен като ме спрат и видят ,че съм българин веднага ме проверяват дали се осигурявам.Пущат ти и данните през даначното да видят дали не дължиш нещо и ако всичко е наред те пущат.
Това се дължи на това,че много чужденци теглиха заеми от банки и после си плюха на петите.Други не си плащаха данаците с години и т.н.
Има много наши коли ,които са с години тук,,кой не е минал преглед,кой няма застраховка,,,абе спреш ли го все има за какво да се хванеш.Винаги са в крачка.
Аз имах едно момче в бригадата,който всяка вечер обикаляше баровете с едно БМВ с бг-номера и караше пиян,не пил,а пиян.Глоби,глоби и той си продължаваше и така докато му заключиха колата.Като отиде да си вземе колата от КАТ го провериха и му излязоха глоби за 5000 евро.Колата си я взе,но му свалиха номерата и му казаха,че като си плати глобите ще му върнат и номерата.Кой е виновен в момента? Ченгетата или той?Та от такъв род са повечето проблеми тук в Гърция за бг-номерата.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  ivaylo.filipov Чет 12 Юни 2014 - 12:26

Петьо, хората са си прави да си проверяват и да си изискват нещата по закон, тук нямам против. Но ... от къде един обикновен български гражданин ще знае за Големия талон, ако не се беше раздуло по медиите? Дет се вика та дори на границата да те предупреждават или там СБА или не знам си коя институция да пусне бюлетин или знам ли и аз от кой зависи в таз държава да ти каже - Като минеш границата на Гърция трябва да носиш - първо, второ, трето ... амнайсто. А не излизаш, караш си по правилата, спират те за рутинен преглед и - Що не носиш на тъща си дипломата за средно образование? Ми щото не знам, че трябва да я носа. Ааааа, да си знаел - айде сега 1000 € глоба.
ivaylo.filipov
ivaylo.filipov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 276 Рожд.дaта : 27.09.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Чет 12 Юни 2014 - 12:37

Петьо съгласен съм и с това което казваш, че също много допринася, ама ние 'ся какво да направим...мамалигарите-румънци се изхитриха да си регистрират колите в България и да си ги карат там в следсвие на което понеже са същите "карачи", като много тук...зачестиха изплащанията на застраховки, граждански и каско в слдствие на което застрахователите реват и искат да вдигат вноските....и пак ние го духаме. Да не говорим че в момента в Русе за да си регистрираш кола трябва да си висиш там като сопол и да се биеш за ред.... И ' кво излиза гърците се ебават с нас заради 'щот така са си решили, румънците се ебават с нас щот са големите тарикати и контра в кого е ...все в нас.... 41990 
Прав е колегата, които се чуди утре, какво ли ще му измислят...'дет викаше и Тедо "кръвна проба от баба си да носят" ...... И това защо, защото повечето си викат "ама каквото ни кажат това, ще правим" и държавните органи и те съветват в дух и стил "преклонена главица сабя не я сече"....
Че като народ не сме стока не сме, че има мърша има...ама не всички всички хора са такива и заради това на всяко нещо да се гъзим е те това не го разбирам....
На някои може и да му е смешно и незначително това, но въпроса е принципен, днес това утре друго и все, ще дойде момента в които и него да го "ударят" и да го заболи....
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Чет 12 Юни 2014 - 13:04

В ред на мисли мога да ви кажа,че лайната от гръцка и българска страна си играят игричките и комбинките и си свиркат едни на други къде и как да щипят!
1993 г. излизам от гръцко (нелегален, разбира се)обаче успях да се сдобия с пасавант от нашето посолство,което ме правеше напълно легален пред митническите власти.
Всичко това беше да избегна черният печат.
На границата гърците ми казаха,че ще мина само срещу 50,000 дрх,но аз отказах да им дам.Та почнаха да се гаврят с мен
Разлепиха ми подметките на обувките под предлог,че пренасям наркотици и разни такива.
Докато се вбесих и почнах да псувам и викам,че ще доведа телевизията да ги попитат какво е това отношение към бг-граждани.Ония почнаха да се споглеждат и ме заключиха в една стая.Те обаче не знаеха,че знам гръцки.
В един момент идва един бг-митничар с едно кошонче и вика на гръцки.Филе ,това е твоята дажба от онзи дето сте го претършували тук.Ние взехме останалото и последва голям смях.Тогава гърка му каза за мен и че ги заплашвам с телевизията,а нашият му вика,,,,абе никой няма да му обърне внимание,сега в момента никакви закони не важат във БГ,само паричките,,но по-добре си го пускай,,какво да вземеш от него,нали виждаш,че няма нищо.
Та все още са си комбина и си подсказват.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  вакрил Чет 12 Юни 2014 - 14:45

Aко сме народ като народите,никой няма да стъпи в Гърция за почивка и след месец ще видиш като им паднат оборотите на хотелите как бързо ще си сменят закона.Ама не сме народ а ...Лично аз сменям дестинацията с Турция и в Гръцко само в краен случай.
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  batjoro81 Чет 12 Юни 2014 - 15:49

Предполагам повечето от вас са наясно, че в случай на кражба на автомобила и невъзможност от страна на собственика да представи голям и малък талон пред застрахователя, тогава каско не се изплаща от нито една застрахователна компания, лицензирана в България. С две думи, търсете си бански с по-голям джоб, за да може да плажувате спокойно  sunglasses2
batjoro81
batjoro81
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.11.2010
Брой мнения : 52 Рожд.дaта : 22.01.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  вакрил Чет 12 Юни 2014 - 16:19

Те че няма да ти я платят застрахователите е сигурно,но и дела ще водиш за глобите дето ще ти наложат ,че излизаш без кола ,а си влязъл с такава,ще доказваш че са ти я откраднали ,а не си я продал :аххх: 
вакрил
вакрил
вече не е сред нас

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Юни 2014 - 16:30

Да така е както казва Въки, имаш избор да ходиш или не, друг избор нямаш 226711 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Чет 12 Юни 2014 - 17:41

Силно притеснени за българските си гости (туристи) от Гръцката туристическа камара заявили, че ще предложат сейфове по плажовете за съхранение на документи срещу символична такса от 5 Е на час, а на места и само срещу консумация от близкото кафене. "Недупостимо е големи мъже по бански да се разхождат с папки, куфарчета и бизнес чанти по плажовете", заявил Цакис Малакидис от ГТК
....майтап, шегичка, ама подобни новини очаквам скоро да чуя  смях смях

Иначе точно за такива проблеми, като написаните погоре още от самото начало намеквам и ви карам да се замислите, кражби на коли с пълен набор документи, проблеми със застрахователи, власти и пр. съсипии на отпуски, ако това нещо започне да се прилага . 12666 
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  D.Dimitrov Пет 13 Юни 2014 - 4:50

esox hunter написа: "Недупостимо е големи мъже по бански да се разхождат с папки, куфарчета и бизнес чанти по плажовете" 
Всеки си има право да избира кой да го придружава за носенето на документите!
Аз затова взимам жената.
Не че излиза по ефтино от горния вариант ама...... такава ми е ориентацията! sunglasses2 
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  EU_BG_akademika Пет 13 Юни 2014 - 7:18

Сега казаха по Нова, че гръцкото транспортно министерство е излязло със становище, че само бусове и камиони пътуват и с голям талон. Въпросът е полицаите чували ли са за това становище..... sunglasses2 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  D.Dimitrov Пет 13 Юни 2014 - 9:38

[You must be registered and logged in to see this link.]
Луда работа!
Аз за всеки случай взех генетична проба от пра-пра дядо ми с което да докажа, че нямам роднински връзки с граф Дракула и няма вероятност да захапя на някое гъркинче финното носленце!
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Пет 13 Юни 2014 - 11:28

Кашата е пълна ...тоя казал, ония казал...докато няма официален документ, които човек да си го разпечата и държи в жабката...никои не е застрахован. Върви се обяснявай на някои гръцки полицаи от някое село, че тяхното министрство, казало на някакъв журналист от БГ вестник, че не се иска голям талон за колите.
В ЕС директивта се казва превозно средство, а не камион трактор и пр. т.е. важи и за колите. и докато няма официална заповед наредба публикувана в сайта на гръцкото транспортно министерство това, кой какво казал никой полицай не го брига. Ако му е криво, че снощи някоя мавруля не му е пуснала и т.н. ще си изкърти номерата, като стой та гледай и върви после се оплаквай в консулството.... от където пък кават "да има такива оплаквания но не и писменни"... Това малко ми звучи, като оная смешка по ТВ-то  смях смях 
[You must be registered and logged in to see this link.]
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 2 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите