GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Голям талон на колата за Гърция !?

+27
chapara
dbc
Любак
Емо Кръстев
D.Dimitrov
batjoro81
тони котев
roko koko
strijok
EU_BG_akademika
vvt1970
gloupan
baralya
bkd
gogo26
Красен Матеев
Тедо
nkolev66
JimBeam
вакрил
dobria1
gogata1
ivaylo.filipov
Петър Василев
max
Моряка
esox hunter
31 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Пет 13 Юни 2014 - 12:40

Тази статия от всички други в нета ми изглежда най-правдоподобна.


и вижте какво е писал човека!!

 
Той добавя още, че гърците не са виновни, че ни искат големия талон за регистрация на колата, който изяснява собствеността на автомобила. Той им е посочен от българското Министерство на транспорта като един от задължителните документи, който трябва да ни търсят, когато сме в Гърция  

[You must be registered and logged in to see this link.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Емо Кръстев Пет 13 Юни 2014 - 14:09

strijok написа:Академика е прав - колко му е един талон и защо толкова се притеснявате като ходите на плажа, просто не го оставяйте в колата  sunglasses2 
Един въпрос - тъй като май ще ми се наложи на есен да отскоча до Гречко - как по дяволите ще се разберем с полисмените, не дай боже да ме спрат  12666  Аз не знам гръцки, те не знаят български, ингилизкият ми е много слаб  12666 

те ще ти напишат на един лист колко да дадеш бре, не се притеснявай  sunglasses2 
Ама ти какво ще правиш там?  12666  Нали мразеше пътуването в чужбина...
Емо Кръстев
Емо Кръстев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.07.2012
Брой мнения : 69 Рожд.дaта : 17.05.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Пет 13 Юни 2014 - 14:41

Петър Василев написа:Тази статия от всички други в нета ми изглежда най-правдоподобна.

и вижте какво е писал човека!! ....
Да бе да и ти му вярвай на този, че баш нашите така са казали на гърците...той да не им е "светил".... Истината е някъде другаде.... и понагоре има писано за част от нея...
Че нашето правителство няма интерес българите да ходят на почивка и да си харчат парите в Гърция е повече от ясно, но ча па толкова достатъчно направиха като бавят магистрала Струма и пътя става ад .... просто гърците са си гърци до доказване на противното .....сега са решили с това да ни пилят нервите утре ще е с друго....Помните ли то не бяха тегличи не бяха тъмни стъкла и 'кво ли не... сега ги настъпаха заради износа на зарзават и те ти отговор...а нашите отговорни институции веднага да се подложат...заеби 6425deb86829a0af9178 
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Красен Матеев Съб 14 Юни 2014 - 16:51

За големия талон вече стана ясно, но ето и малко друга полезна информация за пътуващите в Гърция!
ПреснИмано от ''24 часа''  ;)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това за теглича е много интересно...
Поздрави
Красен Матеев
Красен Матеев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.03.2012
Брой мнения : 266 Рожд.дaта : 15.03.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Съб 14 Юни 2014 - 18:53

Ето всички глоби '
Пуснете си линка през гугал-хром да ви преведе страницата.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Тедо Съб 14 Юни 2014 - 19:00

брей! като гледам "ценоразписа", само от теглича и превишената скорост досега съм спестил едни 20 000 евро  sunglasses2  Ще трябва да се кара по-бавничко, че последните 3 пъти като ходих (в рамките на май месец), видях поне 6-7 автопатрула с радар и всеки път имаше по 1-2 коли спрени (все гръцки)... Те си карат доста бързичко (част от тях де)...

Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Любак Съб 14 Юни 2014 - 19:09

Петър Василев написа:Ето всички глоби '.......

 :аххх: 5ff67901e688fa2ed7af 955e70c7e8b0a8c90f89  

Че те много. 174dfdaa6259a1cd9d13

А са се заяли с теб, ......... изгаряш отвсякъде. 226711 
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Тедо Съб 14 Юни 2014 - 19:21

Не помня колко пъти съм ходил вече в Гърция и са ме спирали полицаи само веднъж и то само за проверка на лична карта... В Чехия от 3 пътувания с кола за 2 години имам 2 глоби по 100 евро  :аххх:  Там куките са буквално навсякъде - дори в идеалния център на града може да видиш полицай с камера на статив  41990 Всеедно в Сф да курдисат един полицай с радар пред Министерския съвет 509601 
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  dbc Вто 17 Юни 2014 - 21:58

Говорих с Интерлийз и ми казаха да не се притеснявам и изискването за голям талон е само за товарни ПС. Би трябвало да знаят, нали са ГР компания.
dbc
dbc
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 19.11.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  chapara Сря 18 Юни 2014 - 0:33

Смачкани са фирмите за отдаване коли под наем. Племенника ми два от САЩ. Иска да си вземе кола-бус . С нея не може да излезне в друга дъжава , какъвто е плана. А пък да не говориме че за един месец се искат пари като за покупка на Ван- 2250 евра бесило


Последната промяна е направена от chapara на Сря 18 Юни 2014 - 12:20; мнението е било променяно общо 1 път
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  ПЛУВЧО Сря 18 Юни 2014 - 11:51

И ква стана тя...?
Смятах да Ода в греЧко с фирмената кола-Ford Tourneo Connect C(късата база) .По талон се води лека кола и е със седалки отзад,че даже има джамлъци отвсекъде,ама на пръв поглед си е лекотоварен.И е налепен целия в реклами...Братята гърци дали правят разлика кое е лека кола и кое лекотоварна?Не ми се иска да изпадам в неприятни ситуации. 5ff67901e688fa2ed7af 
За всеки случай може да взема от шефа големия талон,ама... 373173
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Тедо Сря 18 Юни 2014 - 15:12

ПЛУВЧО написа:И ква стана тя...?
Смятах да Ода в греЧко с фирмената кола-Ford Tourneo Connect C(късата база) .По талон се води лека кола и е със седалки отзад,че даже има джамлъци отвсекъде,ама на пръв поглед си е лекотоварен.И е налепен целия в реклами...Братята гърци дали правят разлика кое е лека кола и кое лекотоварна?Не ми се иска да изпадам в неприятни ситуации. 5ff67901e688fa2ed7af 
За всеки случай може да взема от шефа големия талон,ама... 373173

Ще ме извиняваш, ама гърците могат да прочетат в малкия ти талон "car" ако е лек автомобил и "truck" ако лекотоварен (категория N1 - демек дедесарка)... Аз имам служ. Хюндай и30, който си е 5-местна кола, но с N1 - регистрация и съм имал случай в БГ да ми се заядат куките, че има повече от 2 души в колата (щото преди ги регистрираха само 1+1 места), та си носим копие на големия талон в жабката...
Проблемът наистина е в нашите малки талони - няма важна информация:
1. Брой места
2. Товароносимост
3. Макс. тегло на ремарке с/без спирачки
Друга тема е защо да не може с копие от големия талон да се удостоверяват необходимата информация при нужда, а ако има съмнение за фалшификация, да задържат колата за справка...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  chapara Сря 18 Юни 2014 - 15:25

Нотариално заверено копие sunglasses2 
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Тедо Сря 18 Юни 2014 - 15:31

ей сега... и дипломата на баба ми от гимназията...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  chapara Сря 18 Юни 2014 - 16:44

Въпрос на лично решение :здравей:

Иначе spying 

Силно притеснени за българските си гости (туристи) от Гръцката туристическа камара заявили, че ще предложат сейфове по плажовете за съхранение на документи срещу символична такса от 5 Е на час, а на места и само срещу консумация от близкото кафене. "Недупостимо е големи мъже по бански да се разхождат с папки, куфарчета и бизнес чанти по плажовете", заявил Цакис Малакидис от ГТК написа:
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  savi aleksiev Сря 18 Юни 2014 - 18:57

DarikNews.bg

Днес, 18 Юни 2014 16:03
(0) (8)
В рамките на следващата седмица трябва да бъде обявено решение на проблема с големия талон на товарните автомобили, който гръцките власти изискват от шофьорите.

Заместник-министърът на транспорта Антон Гинев коментира, че двете страни са в непрекъснат контакт по темата. Той уточни, че този закон отдавна съществува в южната ни съседка, но досега не се е прилагал.

Сега трябва да се намери решение в дългосрочен план, обясни Гинев: „Може да допуснат талонът да е с нотариална заверка - ксерокопие с нотариална заверка, това е едното от решенията. Другото е легализиран превод на гръцки език на самия талон. Има различни решения. Въпросът е кое ще бъде прието и от гръцката страна. За Гърция леките автомобили не са проблем, за тях проблем представляват тежкотоварните автомобили. Въпросът е да намерим решение на казуса с големия талон и с нашите лизингови компании и банките кредитори - там е разковничето".

Каквото и да бъде решението на проблема с големия талон, то със сигурност ще доведе до допълнителни разходи за българските шофьори.
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Петър Василев Сря 18 Юни 2014 - 21:03

savi aleksiev написа:Заместник-министърът на транспорта Антон Гинев коментира, че двете страни са в непрекъснат контакт по темата. Той уточни, че този закон отдавна съществува в южната ни съседка, но досега не се е прилагал.

.

Какъв закон  :аххх: В южната съседка колите имат само един.единствен талон .
Аз съм сменил 4 коли с гръцки талон и всички си бяха с един талон  смях 
По тези сайтове си пишат каквото си измислят ,,само и само да лъжат и претесняват хората.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  esox hunter Пон 23 Юни 2014 - 14:57

Имало срещи някакви та това последно от днес:
[You must be registered and logged in to see this link.]

"...Остава и неясен въпросът дали оригинали на големия талон няма да се изискват от водачите на леки автомобили. "

'Баси дипломатите, 'баси и бюрократите един обикновен въпрос не могат да разрешат и да се споразумеят...представям си ако е за нещо по засукано no2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  JimBeam Пон 23 Юни 2014 - 15:38

Хм, ми мойта кола е още със стария талон , тогава ми казаха че си важи навсякъде и не е нужна подмяна 12666
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  nikgeo Пет 4 Юли 2014 - 9:59

Ето официално писмо относно талоните !

[You must be registered and logged in to see this image.]
nikgeo
nikgeo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2010
Брой мнения : 709 Рожд.дaта : 20.07.1956
Години : 67

http://nikgeo.eu/

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  chapara Пет 4 Юли 2014 - 11:52

chapara написа:Смачкани са фирмите за отдаване коли под наем. Племенника ми два от САЩ. Иска да си вземе кола-бус . С нея не може да излезне в друга дъжава , какъвто е плана. А пък да не говориме че за един месец се искат пари като за покупка на Ван- 2250 евра бесило

Та днес е денят на истината, довечера в 18.30 ч. , живот и здраве, ще му връчат колата на аеропорта. Фирмата е една от първите в бизнеса и трябва да е наясно, отдават коли предимно за пътуване извън страната. Знаят , че колата ще ходи в Гърция, даже освен всички застраховки му правят и асистанс за чужбина. Да видиме с какви документи ще му предадат колата. sunglasses2 
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  icokanev Вто 26 Фев 2019 - 14:30

С малкия талон (двойния) повече от 8 месеца "джиткам" из гръцко и то със служебен автомобил без проблеми с контролните органи (вътрешни и гранични)!
icokanev
icokanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.09.2010
Брой мнения : 3864 Рожд.дaта : 02.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Гърция - Голям талон на колата за Гърция !? - Page 3 Empty Re: Голям талон на колата за Гърция !?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите