GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Улов на Морска лястовица, да или не .

+15
max
paynera
Георги Вутов
Borkata
emanuil
gogata1
ПЛУВЧО
rikitikitavi
savi aleksiev
КИРО
Любак
marinco
ДЯДО ИВАН
А.Христов
zhikata
19 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Улов на Морска лястовица, да или не . - Page 2 Empty Re: Улов на Морска лястовица, да или не .

Писане  КИРО Вто 27 Май 2014 - 11:53

Заглавието ми се струва малко подвеждащо.
Не съм чувал някой целенасочено да лови МЛястовици.
Всичко е въпрос на късмет,поне за мен.
Нептун взема доста неща от нас,ама когато е на кеф
ти дава нещо по-така за подарък.
Специално пък,МЛ не е описана в ЗРА въобще.
Което за мен означава че си е обект на риболов,
и не виждам защо подскачате против Илко ?
Канджата,ами я да видим кой ще ми каже,как да изкараме тази риба,
за да И откачиме куката,за да я пуснем после ?
Може би със живарника,ама не всеки си носи такъв.
Преди 3г Тошето точно заради една канджа се прости с 3кг калкан.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Улов на Морска лястовица, да или не . - Page 2 Empty Re: Улов на Морска лястовица, да или не .

Писане  EU_BG_akademika Вто 27 Май 2014 - 12:17

Изчетох цялата тема и се сетих за едно древногръцка притча:
както знаем Сократ е бил ученик на Аристотел и учил и право наред с другите науки..
Договора помежду им бил, че Сократ ще се издължи с хонорара от първото си спечелено дело....
Изучил се Сократ и взел ученици да им предава философия и право, вместо да адвокатсва и води дела, абе седна дума не плаща..
Тогава Аристотел завел срещу него дело като поискал от съда да отсъди Сократ да си заплати обучението, но Сократ не си бил губил времето с такъв велик учител, той заявил, че ако спели делото, няма да плати по силата на съдебното решение, а ако загуби делото пак няма да плати защото това означава, че първото му дело е загубено и няма да плати според договора....
Тази работа така объркала съда, че той предоставил всичко в ръцете на боговете....

С това искам да кажа, че има случаи в които две противоположни мнения също са истина, няма да коментирам конкретният случай :здравей: 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Улов на Морска лястовица, да или не . - Page 2 Empty Re: Улов на Морска лястовица, да или не .

Писане  Любак Вто 27 Май 2014 - 12:54

КИРО написа:...........
Специално пък,МЛ не е описана в ЗРА въобще.
Което за мен означава че си е обект на риболов,
и не виждам защо подскачате против Илко ?
............

А бе Кире .........., пак повтарям.
Не съдим Илко. Така е решил, така е постъпил.
Аз не съм в този Форум само да ръкопляскам  bravo  556b43b07afed4656d79  thumbsUp_icon  и т.н.
Нещо ме вълнува ....... и споделям. d5116e0ebf2fc8f68ade 


Какво лошо виждате в това да си споделяме и такива неща, ........ не мога да разбера.

Винаги съм казвал, че на българина му липсва - култура на диалогичност.
Това, че не сме на едно мнение не значи, че ти мисля злото (да те премахна, да те обидя, да те стъпча и т.н.).

С добри чувства и към Илко, и към другите колеги.

 beer
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Улов на Морска лястовица, да или не . - Page 2 Empty Re: Улов на Морска лястовица, да или не .

Писане  ПЛУВЧО Вто 27 Май 2014 - 17:06

Любак написа:.
Това, че не сме на едно мнение не значи, че ти мисля злото (да те премахна, да те обидя, да те стъпча и т.н.).

С добри чувства и към Илко, и към другите колеги.

 beer
 65ace96196811c664645  135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Улов на Морска лястовица, да или не . - Page 2 Empty Re: Улов на Морска лястовица, да или не .

Писане  marinco Вто 27 Май 2014 - 17:20

Съдии ли сме в този форум?
Честно казано не очаквах да се разрази такава буря в чаша вода. Чак нова тема да се отваря и дискусия ...ожесточена да има. Както виждате аз се дистанцирам донякъде, не ми е много приятно да чета по мой адрес подоБни излияния и затова ще се включа.
По-горе казах и сега подчертавам: Въобще не се чувствам виновен за нещо. Не се опитвам да се оправдавам, а с настоящето просто пояснявам за незнаещите.
1, Лястовицата е на канджата по една много проста причина. Толкоз голям екземпляр е целия в много остри шипове. Когато се опитах да я извадя с ръка, се нарязах от тях и се наложи да използвам инструмента. Да действително снимката погледната от тази посока изглежда зловеща. Но такъв е живота... Който е имал удоволствието може да потвърди горното.
2. Четейки моята хвалба е много лесно, отстрани, да се коментира "аз бих я пуснал, много красива...и прочие". Но аз съм нормален мъжки екземпляр и като такъв съм с естествено заложен ловен ген. Няма да развивам темата за мъжа ловец и изхранващ семейството. Но в края на краищата в онзи момент се чувствах така.
3. На всички вас, които яростно се нахвърляте срещу постъпката ми, пожелавам да хванете подобен улов и да го пуснете, че и видео да направите. Та да имате с какво да се похвалите. После коментирайте колкото си искате. Тогава си позволявайте да изказвате агресивно мнение. Но пак повтарям с видео... инак са празни приказки.
4. Днес след като изчетох отново цялата тема си направих извод. Ако утре пак хвана някакъв трофей, пак ще го задържа. Но вече няма да го коментирам ТУК, или ако го направя ще е режисирано-ще липсват канджи/куки ще има фотошоп, че някой да не се обиди и т.н. Аман... Човек да не сподели нещо. Оня ден се върнах от Австрия, където мой приятел ми сподели, че видиш ли, тамошните нрави били различни-европейски. Ако някой те види, че ловиш риба, веднага звъни в горското да те проверят, а не дай си боже и да пръднеш замърсяване сигурно и 1500Евро глоба. Пък като чета, май натам сме се запътили към Европа на Кончита Вурст/Том Нойвирт. Аз обаче не желая да кремвирши/вурст.
Предлагам да прекратим темата. За мен лично тя е изчерпана поначало. Със сигурност ще има хора, които ще пускат и хора които ще задържат рибите/без значение от вида/. И двете страни ще имат своите доводи. Ама за какво е тази глупава дискусия, може би за да ни стане по-леко на душата, като натиснем другия, че /според нас/ е сбъркал. този който е пускал, пак ще пуска и обратното. Защо да се опитваме да го променяме.
Съдии ли сме в този форум?

П.С. Специално към Дедо, Слушай какво казва Чичо ти Илко. Гъските се гушат, по начина отказал те от дроба, откакто свят светува.Това че ти не ядеш вече гъши дроб никой не го боли, останалите го знаем и си ядем. За твое сведение щастливите кокошки/толкоз дискутирани/ не снасят щастливи яйца, а обикновени. Факт.
marinco
marinco
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.07.2012
Брой мнения : 246 Рожд.дaта : 27.12.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Улов на Морска лястовица, да или не . - Page 2 Empty Re: Улов на Морска лястовица, да или не .

Писане  Моряка Вто 27 Май 2014 - 17:59

Какво да кажа, достатъчно доводи, аргументирани прочетохме.Мисля е достатъчно, заключвам темата и ви желая да си имате работа със сафриди, лефери и паламуди  :здравей: 
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Улов на Морска лястовица, да или не . - Page 2 Empty Re: Улов на Морска лястовица, да или не .

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите